Sign in to follow this  
Followers0
Pizzaro

Afera taśmowa

Recommended Posts

Wyprowadzanie pieniędzy z państwowych spółek zarządzanych przez PSL, traktowanie ich jak prywatnego folwarku i obsadzanie stanowisk swoimi - taki obraz wyłania się z ujawnionego przez "Puls Biznesu" nagrania rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina (62 l.) z byłym dyrektorem Agencji Rynku Rolnego Władysławem

Share this post


Link to post

Tak to już jest, gdy państwo posiada udziały w jakichkolwiek spółkach w tak dzikim kraju, jak Polska. Jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że premier i jego ludzie o wszystkim wiedzieli, tylko nie chcieli nadszarpywać dobrych relacji z bardzo uległym koalicjantem. ;)

A że u nas musi być trochę strasznie, a trochę śmiesznie, to dostajemy takie kwasy i nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. :P

Share this post


Link to post

Sam nie wiem czy śmiać się czy płakać. To tylko pokazuje jakie układy potrafią być i daje do myślenia co się dzieje w wyższych sferach. Byle tylko mieć jak najwięcej, byle się dorobić. Szkoda nawet gadać...

Share this post


Link to post

Ja tam wielce zaskoczony nie byłem, wszak nie od dziś wiadomo, że panstwowe spółki często tak działają. Warto przypomnieć sobie choćby słynną wypowiedź pani Beger która zapytała "a niby gdzie nasze rodziny mają pracować?". O dziurach ustawy kominowej też wiadomo nie od dziś.

W sumie pamiętam, że SLD w ramach kuracji po patologiach swojego rządu na koniec kadencji wprowadziło ustawe ktora miała to uporządkować, ale zdaje się że na początek kolejnej (pisowskiej) szybko została zmieniona. W sumie handel stanowiskami to standard w Polskiej polityce, słyszałem nawet teorię, że jakby ograniczyć to zjawisko to życie partyjne byłoby zagrożone ^^

No ale w końcu zmienić coś w prawie trzeba.

Share this post


Link to post

I co się od tamtego czasu zmieniło? Nic. Antybohaterowie uwiecznieni na taśmach są na listach wyborczych... oby wyborczy pokazali PO, co oni na to.

Share this post


Link to post

W normalnym, cywilizowanym kraju ta afera zakończyłaby kariery polityczne głównych aktorów przemawiających na nich. Ale nie u nas... a może to my nie jesteśmy ucywilizowani?

Share this post


Link to post

Zobaczcie, za PIS-u były podobne afery i kaczorki podały się do dymisji, platformersi jednak jakoś nie przejawiają żadnych tendencji w tym kierunku. Na szczęście wybory niedługo to im się odwdzięczymy.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  mw2

   Dawaj koty do wyprzytulania! ♥
   · 10 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tu jakaś cywilizacja? 
   · 8 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Wybitny radziecki profesor anatomii Anatolij Jebiedrewienko w 1969 roku odkrył, że oko i dupa połączone są nerwowo.
   Aby dowieść swej tezy potrzebował ochotnika, na którym przeprowadziłby swój eksperyment. Na ochotnika zgłosił się 27-letni Dymitri Starodupcew.
   Eksperyment miał rozwiać wszelkie wątpliwości, gdyż środowisko naukowe wątpiło w śmiałą tezę Jebiedrewienki. I ostatecznie tak też się stało. Najpierw profesor z całej siły uszczypał w pośladek Starodupcewa, któremu z oka niemal natychmiast poleciała łza. Następnie z impetem wsadził mu palce do oczy wskutek czego ochotnik się zesrał.
   · 3 replies
  • Borowy

   Borowy

   Ej, czemu nie jestem zielony?! 
   · 14 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 2 replies
 • Posts