micorasol

micorasol foci

29 postów w tym temacie

Nie jestem może jakimś wybitnym artystą, ale lubię fotografować architekturę i krajobraz. Kilka moich zdjęć:

7466628276_43362fd210_z.jpg

7465597848_44940e50a3_z.jpg

7429902422_cfae6f923a_z.jpg

7418563804_218a668806_z.jpg

6877944332_9903db2c67_z.jpg

6865460308_107b965852_z.jpg

6603539715_abc99bf6c0_z.jpg

Mam nadzieję, że się podobają :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi bardzo sie spodobały ;) szczególnie pierwsze i drugie, fajnie ujEty w kadrze KOsciol Mariacki. Każde zdjęcie ma coś w sobie. Dla mnie bomba. Tez lubie fotografowac, ale niestety moj aparat nie ma aż takiej ostrosci i zdjęcia maja gorsza jakosc.Czekam z niecierpliwością na wiecej!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie to pierwsze trochę nie bardzo. Reszta okej z wyróżnieniem dla 2,3,6. Fotografuj dalej i chwal się efektami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta 4 nieciekawa, bo zamazana, ale reszta jest świetna. Podobają mi się te kościoły. A ta droga w lesie to już arycydzieło

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pizzaro, jasne - więcej i większe rozmiary na moim flickru (strona WWW przy moim nicku)

Grzywa, ta, Rybnik. Czy Ty jesteś TEN Grzywa?

Skoro się Wam spodobało, to jeszcze kilka:

7024041093_8013dd5be7_z.jpg

6648286957_a89853e036_z.jpg

7246914740_dde28eb9dd_z.jpg

7418721616_6c5ae68cc8_z.jpg

7271463612_9a73370d8f_z.jpg

7211625414_382d8b6895_z.jpg

6354830501_9bdbb5672c_z.jpg

6354830645_c5e5cd6428_z.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niesamowite. Masz talent więc się nie poddawaj, cykaj więcej i wrzucaj tutaj, bo chyba nie tylko ja mam ochotę na nie popatrzeć :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

karr, oczywiście, że się nie obrażę - przeciwnie, będę bardzo szczęśliwy :)

MegLam, poczekaj, aż przeprowadzę się do Kato - tam jest tyle niesamowitych gmachów! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

micorasol, Twoje zdjęcia zdecydowanie przyciągają uwagę. Bardzo mi się podobają, a w szczególności 2 i 3 z pierwszego postu oraz 2,3, 5 i 8 z drugiego. Cudeńka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcia są świetne i jak dla mnie wykonane profesjonalnie, 2 i 3 jest genialne, oczywiscie reszta zdjec takze przyciaga uwage. Powiesz na jakim programie pracujesz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kerosine, fotografuję już kilka lat, ale wcześniej były to tylko takie zwykłe pstryki. Bardziej zainteresowałem się jakoś dwa lata temu, kupiłem bardzo fajną książkę Scotta Kelby'ego i zacząłem przynajmniej po części stosować się do jego rad. A na krajobraz i architekturę przerzuciłem się jesienią zeszłego roku, kiedy zorientowałem się, że z moim obiektywem (zwykły kit 18-55 mm) fotografia portretowa i reportażowa nigdy nie będzie dobra (obiektyw jest zbyt ciemny).

Lenoczka, generalnie operuję dwoma: ShiftN do prostowania linii (zdjęcia robione na szerokim kącie mają zaburzony obraz, budynki wydają się "walić" i trzeba to korygować) i easyHDR Basic do, jak sama nazwa wskazuje, plików RAW i tworzenia HDR-ów (łączy się kilka zdjęć o różnych parametrach naświetlenia by uzyskać obraz taki, jak ludzkie oko widzi, a nie taki jak aparat rejestruje na jednej tylko klatce). Oprócz tego kiedy mam dostęp bardzo chętnie używam Adobe Photoshopa do kreatywnej obróbki - taką widać na przykład na tym zdjęciu elektrowni i zdjęciu tej góry z zamkiem, gdzie kolory są przekłamane. Po prostu uznałem, że do tych fotografii pasuje taki "bajkowy" efekt. Wiele obróbki można zrobić już na etapie fotografowania - szczególnie w moim aparacie percepcję zmienia balans bieli. Często robię na balansie dla zachmurzonego nieba, żeby zdjęcia wyszły bardziej ciepłe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nie jestem może jakimś wybitnym artystą

Czyżby :wink:

Jestem strasznie wybredna, jeżeli chodzi o jakąkolwiek formę sztuki,a muszę Ci przyznać,że każde z tych kilkunastu zdjęć,które umieściłeś w swoim temacie pozytywnie mnie zaskoczyło. W każdym można odnaleźć jego własną historię, nie wspominając już o technicznym wykończeniu, które jest cud i miód. Jak inni pokuszę się i zmienię tapetę na któryś z Twoich krajobrazów.I to jakich :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka mała ciekawostka - pierwsze zdjęcie z pierwszego postu to Zalew Rybnicki, gdzie znaleziono typa pociętego piłą mechaniczną przez własnego syna (było o tym głośno jakiś czas temu) ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

micorasol, i wirach wodnych, dwumetrowych sumach zapychających turbiny w elektrowni, itd. Taaaak, Rybnik to piękne miasto :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, nie robimy offtopu, bo będę musiał karać. Pilnować się proszę i nie schodzić z tematu. Piszemy o fotografiach, a nie o wirach wodnych etc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opisujemy piękny rybnicki folklor. To przecież rozwinięcie części tych zdjęć, Panie Władzo :mrgreen: .

Ale dobrze już, dobrze ;). 1 i 3 z pierwszego postu to moje faworyty!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te zdjecia są genialne <3 Na pierwsze miejsce zasługuje 2 z pierwszego postu ^^ 1 i 3 tuż za nim ;d

Fotografuj dalej, nie zmarnuj talentu i oczywiście dalej dziel się z nami swoimi pracami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkrótce Katowice

Jeżeli wkrótce Katowice, to widziałbym zdjęcia śląskich familoków, to ma dopiero klimat.

Nikiszowiec, Giszowiec i wiele innych podobnych dzielnic z ościennych miast.

PS. Zdjęcia genialne, totalnie trafiają do mnie, wyczuwam ten klimat : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Arsen, śląskie familoki też mam, ale z mojej prowincji :) Chociaż niespecjalnie mi się udały, bo za wcześnie wyjechałem (około 4 rano, powinienem co najmniej pół godziny później).

Kilka przykładów:

7274687406_c3f76b891d_z.jpg

7274688166_fbdfac8aca_z.jpg

7274686822_130191e2e5_c.jpg

Przy okazji też zamknięta kopalnia niedaleko (te trzy ostatnie niestety w kiepskiej jakości, bo straciłem dysk i musiałem zapisywać z internetowego portfolio, które skompresowało zdjęcia):

6354695499_72181fc220_z.jpg

oixeg1.jpg

1zoyb2r.jpg

14lujqw.jpg

I jeszcze mroczne podwórko przy ul. Kościuszki w Katowicach:

6354697307_139bc35c77_z.jpg

Ach, chciałbym mieć takiego Moskwicza (chyba) na własność!

Przy okazji dziękuję bardzo za wszystkie pochwały. Przydałoby się trochę krytyki, ale nie narzekam! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz