Nauka tańca. Powinnam próbować?

Recommended Posts

skybluesist
Posted

Cześć :)

Mam 14 lat i założyłam ten temat, ponieważ bardzo potrzebuję rady. Otóż od zawsze kochałam tańczyć. Przez 8 lat tańczyłam w Domu Kultury u mnie w mieście. Jednak u nas zbyt dużego poziomu nie ma, a to czego się do tego czasu nauczyłam to wszystko co może mi tu zaoferować starsza koleżanka, która prowadzi zajęcia. Więc tata, który jest muzykiem, bardzo się stara, żebym coś osiągnęła w tej dziedzinie, bo wszyscy mówią że się nadaje i sama myślę, że daje radę. Ale to tylko mała miejscowość, gdzie specjalistów nie ma. Od września mam iść do szkoły tańca, aby się czegoś nauczyć. Znajduje się ona niedaleko, nie bd zdradzać gdzie, jednak już miałam przyjemność, aby czegoś się tam nauczyć. Problem w tym, że nie znam tam nikogo, boje się, bo będę sama, że będą mnie wyśmiewać, gdyż wybrałam technikę jazzową a jak mówiłam tu u mnie nie miałam zbyt gdzie nauczyć się jej podstaw. Jednak podłapałam coś z telewizji, filmików na YT czy warsztatach i przyznam, że pokochałam ten taniec i czuje się świetnie, gdy go tańczę. A robię to codziennie u siebie w pokoju, wieczorem, bo nie mam gdzie ćwiczyć. Rozciągam się, chciałabym zrobić szpagat, wiadomo..Jeśli chcę tańczyć jazz czy jego odmiany to muszę mieć elastyczne ciało. I na koniec chciałabym zadać pytanie.. Czy warto próbować? Nawet jeśli nie znam podstaw i na poważnie styczność z tym tańcem miałam raz.. ?

Link to comment
Incomprehensible
Posted

Nie wiem, jak jest w szkołach tańca ogólnie, ale w baletowej dla przykładu musisz już mieć jakieś zalążki wiedzy, przez kilka lat ćwiczyć, zanim dostaniesz się do szkoły. Zresztą i tak wszystko wyjdzie na rekrutacji, bo pewnie będą sprawdzać Twoje umiejętności. Jeśli uznają, że jesteś za słabo rozciągnięta albo nie spełniasz wymagań, to pewnie się nie dostaniesz. Ale przecież nie szkodzi spróbować!

Link to comment
Posted

Wiesz myślę, że będzie ci strasznie trudno, ale powinnaś spróbować, żeby później nie żałować, że zmarnowałaś taką szanse. I oczywiście musisz nastawiać się na olbrzymią pracę.

Link to comment
skybluesist
Posted

znaczy, może się źle wyraziłam. umiem wykonać piruety, nie tracę równowagi, łatwo mi się tańczy, pamiętam o stopie, ramionach i głowie. potrafię skoczyć, ale nie dość dobrze. może znam jakieś podstawy ale wiadomo, że to co podłapałam to nie równa się z tym czego nauczę się od tych kto się na tym zna :)

Link to comment
Posted

Nie widzę problemu. Przecież do szkoły na ogół idzie się po to, zęby się czegoś nauczyć.

Link to comment
Incomprehensible
Posted

Nie ma żadnych wymagań na stronie tej szkoły? Ja nie wiem, jakie one są, nie wiem, jakie są Twoje możliwości. Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz. (:

Link to comment
skybluesist
Posted

no właśnie, tam nic nie pisze. ale gdy byłam tam na warsztatach widziałam, że są słabsi ode mnie bo np ja dawałam rade z jakimiś krokami a oni nie, zresztą od tamtego czasu dużo się zmieniło, nauczyłam się wielu elementów i inni mówią, że wychodzą całkiem nieźle i że muszę próbować bo naprawdę jestem dobra. ja nie wiem, nie widzę siebie, ale czuje, że jestem dobra, bo gdyby tak nie było, to chyba nie dawałabym sobie rady z różnymi krokami. a jestem samoukiem i wiele figur nauczyłam się sama. problem w tym, że ja w siebie nie wierzę i boje się że nie dam rady.. że mnie wyśmieją.

Link to comment
Incomprehensible
Posted

Dlaczego mieliby Cię wyśmiać? Za dużo amerykańskich filmów o wrednych nastolatkach. (: Jeśli coś nie wychodzi, to nie należy się zniechęcać, tylko próbować dalej! No i powiedz sobie, że jesteś tam dla siebie, a nie dla nich. To Ty masz mieć z tego satysfakcję. Póki co, próbuj się dostać i powodzenia. (:

Link to comment
Posted

Dziewczyno próbować ! Jeżeli kochasz tańczyć to idź w to nie patrząc na innych. Robisz to dla siebie bo jak napisałaś kochasz to a nie żeby Zbyszkowi czy Jasiowi pokazać, że umiesz. Ludzi poznasz raz dwa i nie będzie źle. Idź idź jak najbardziej !

Link to comment
Posted

skybluesist, ja dopiero 2 lata tańczę ludowo i bardzo fajnie to wspominam. Serio, mam koleżankę, która podobnie, jak Ty bała się zacząć tańczyć, lecz się rozkręciła i dobrze jej idzie. Tak, tańczy jazz :) Musisz spróbować, bo może ominąć Cię niezapomniana przygoda. Pierwszy krok jest najtrudniejszy, ale potem jakoś idzie.

Link to comment
 • 3 years later...
Katarzyna Borkowska
Posted (edited)

Marzenia są po to żeby je spełniać. Jeśli kochasz taniec i bardzo Ci na tym zależy to bez problemu nadrobisz zaległości. Jeśli jesteś zdolna to może się okazać, że mimo braku wiedzy bardzo szybko wejdziesz na wysoki poziom. Najważniejsze jest to, żebyś myślała o sobie i uparcie dążyła do celu. Nie zawsze będzie łatwo ale czasem na prawdę warto zaryzykować, ciężko pracować a potem cieszyć się z efektów Twojej ciężkiej pracy. Ja dążyłam do celu chociaż nie zawsze było łatwo. Teraz mam swoją szkołę tańca -  ciach i na prawdę cieszę się z tego co udało mi się osiągnąć.

Leci ostrzeżenie za reklamę./isia2408

Edited by isia2408 (see edit history)
Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Tematy

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   sgt.manson
   sgt.manson
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up