Lady Di

Zbyt wysoki cholesterol

27 postów w tym temacie

Witam,

Stało się! Mam zbyt wysoki poziom cholesterolu. Mama koleżanki poleciła mi suplement diety betalip, który sama pije. A może jakaś specjalna dieta? Poradżcie proszę!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponoć jak sie ma za duży cholesterol to powinno się jeść mniej tłustych rzeczy, smażonych itp. ale nie jestem lekarzem. Idz do rodzinnego i popytaj - tak będzie łatwiej, pewniejsze źródło informacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaję mi się, że to temat pod reklamę, no ale cóż....

Mam zbyt wysoki poziom cholesterolu.

Badałaś poziom ogólny czy poszczególne frakcje? Jeśli tylko ogólnie zrób badanie na poszczególne frakcje, może się okazać, że masz wysoki poziom tego "dobrego" cholesterolu co zawyża Ci wyniki ogólne.

Oczywiście przy takich problemach podstawowym leczeniem jest odpowiednia dieta. Dieta, dieta a nie jakieś suplementy. Wybierz się z wynikami do lekarza, powinien Ci doradzić jakie produkty ograniczać, no i zawsze można poszukać rad w internecie, na jakiś typowo medycznych stronach a nie forach ogólnotematycznych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też słyszłam o betalipie! Czy juz wszystcy zwariowali na jego punkcie? Chciałabym spróbować!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żadnych betalipów! Generalnie jak chodzę po forach i czytam watki o cholesterolu i widzę tam ten beta-lip to mam wrażenie, że 90% jest pisanych przez podstawioną osobę, która ma zareklamować ten środek. A poradzenie sobie z wysokim cholesterolem jest dużo prostsze, o ile nie jest to cholesterol egzogenny - ten produkowany przez nasza wątrobę (proponuje sobie najpierw poczytać sąd się cholesterol bierze w organizmie http://www.obnizcholesterol.pl/czym-jes ... olesterol/) to można go obniżyć odpowiadania dietą, a także naturalnymi produktami takimi jak np błonnik, który znajduję się w całej masie pożywienia np. najwięcej go maja płatki owsiane, siemię lniane,także owoce i warzywa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

repo!

No właśnie tez to zauważyłam! To wszystko wygląda jak jedna wielka reklama.

Bardzo mnie to zaciekawiło, dlatego zapytałam o "prawdziwe" opinie.

Popytałam też w realu ludzi, którzy, że tak powiem, dali się "nabrać" na ten marketing i dwie znajome mojej mamy potwierdziły, że w połączeniu z dietą (właśnie z tą, o której mówisz mówisz - surowe warzywa, owoce i błonnik) ten "cudowny" betalip daje efekty.

A znajome nie wyglądały jak podstawione przez koncerny farmaceutyczne! :D

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
że w połączeniu z dietą

To raczej własnie ta dieta daje efekty a nie ten betalip ;)

mam wrażenie, że 90% jest pisanych przez podstawioną osobę, która ma zareklamować ten środek.

No cóż, firmy chwytają się różnych sposobów, żeby zareklamować swój produkt, to żadna nowość ;) Teraz zamiast akwizytorów w drzwiach, mamy takowych na forach ;p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
że w połączeniu z dietą

To raczej własnie ta dieta daje efekty a nie ten betalip ;)

A znasz jakikolwiek suplement, który działa ot tak z sam z siebie? :D

Suplement ma za zadanie pomagać, a nie cudownie leczyć.

Nie zrozumcie mnie źle. Mi też przeszkadza to spamowanie, ale nie dajmy się zwariować.

Metody polecane przez "Goździkową" z podwórka też nie zawsze są skuteczne! ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Suplement ma za zadanie pomagać, a nie cudownie leczyć.

Serio? :>

Moje zdanie na temat suplementów jest takie, że to jeden wielki szit, który nie działa i tyle. ;) Sama osobiście również ich unikam. Wolę iść do lekarza rodzinnego po receptę chociażby na witaminy w leku niż kupić sobie jakąś "multiwitaminę dla całej rodziny" w suplemencie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaminy są bez recepty- nie musisz chodzić po lekarzach i tracić czas wystarczy że udasz się do apteki.

Dość rozreklamowany ten betalip :) A czy tak dobry jak piszą to chyba trzeba się samemu przekonać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co mi wiadomo, nowsze badanie wskazują, że podwyższony poziom cholesterolu nie jest bezpośrednią przyczyną miażdżycy. Zawałowcy mają często cholesterol w normie/niski, jednakże zawsze występują u nich wskaźniki stanu zapalnego (Ridker i współpracownicy, 2000; Danesh i współpracownicy, 2004). Całość danych zdaje się sugerować, że prawdziwą przyczyną miażdżycy jest stan zapalny tętnic, wywołany działaniem na nie wolnych rodników. Z pokarmu przeciętny człowiek jest w stanie przyswoić tylko 0,35 g cholesterolu dziennie (Krumdieck i Ho, 1977) - mniej więcej tyle ile jest w jednym żółtku jaja kurzego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wysoki cholesterol to wyłącznie:

1. Jemy niskotłuszczowo czyli: INDEKS ŻYWIENIOWY, TJ. IŻ PRODUKTU.

PUENTA TO, IŻ PRODUKTU:

Organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie / cholesterol.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytałam juz sporo o tym cholesterolu, ponieważ moja mama ma go powyzej dopuszczalnej normy i przeraziłam sie jednym zdaniem, ze "Doprowadza to do zwężenia światła naczyń i w rezultacie zmniejsza zaopatrzenie serca i mózgu w krew i tlen." A to oznacza ze zwieksza ryzyko zawału. :( TYlko jak go wykryc? A moze takim domowym testem Caretest Heart? Znalazłam go na stronie caretest.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli chodzi o typową dietę "leczniczą" to tego typu przypadku- to standardowa to : dieta o kontrolowanej zawartości kwasów tłuszczowych - i jak ktoś szuka info to warto pod tym "hasłem" szukac ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czytałam juz sporo o tym cholesterolu, ponieważ moja mama ma go powyzej dopuszczalnej normy i przeraziłam sie jednym zdaniem, ze "Doprowadza to do zwężenia światła naczyń i w rezultacie zmniejsza zaopatrzenie serca i mózgu w krew i tlen." A to oznacza ze zwieksza ryzyko zawału. :( TYlko jak go wykryc? A moze takim domowym testem Caretest Heart? Znalazłam go na stronie caretest.

Nie słyszałem o tej metodzie, ja zrobiłem badanie krwi i tam wyszedł poziom cholesterolu. Mamie polecam ten sam sposób, przynajmniej jest w 100% wiarygodny. Wysoki cholesterol to jeszcze nie powód do paniki, ale na pewno trzeba trzymać rękę na pulsie i spróbować go obniżyć. Najprostszym sposobem na to jest połączenie diety ze sportem, np. dieta śródziemnomorska wydaje się być idealna - dużo ryb, warzyw, lekkie potrawy, głównie gotowane lub duszone. Staraj się namówić mamę na jakiś rodzaj aktywności fizycznej, zacznij chociażby od wyciągnięcia jej na spacer. Możesz też jej kupić suplement diety zawierający kwasy Omega-3, które są przydatne w zbijaniu cholesterolu. Najlepszą kompozycję tych kwasów, zwłaszcza w wersji EPA i DHA, zawiera Mor EPA, więc może coś takiego się przyda.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jedz zbyt dużo smażonych produktów - zapomnij o fast - food`ach,

musisz jeść dużo warzyw i owoców, (warzywa gotuj na parze), rośliny strączkowe też pomogą , tłuste mięso zastąp rybą lub indykiem, nie wiem ile masz lat, ale jeśli jesteś już parę lat dorosła to zastąp masło poch. zwierzęcego na roślinne (nie chodzi mi o miksy typu delmy , ramy itp.),zupy bez zagęszczania czy zabielania, żaden majonez i sałatki z nimi. Mało słodyczy albo wcale ^^. Na ogół musisz jeść produkty o niskiej zawartości tłuszczów i cukrów. Nie oznacza to, że musisz stać się wegetarianką. Nie co jadłaś, że masz cholesterol, ale trzeba diety, bo tabletki nic nie pomogą. Trzeba zacząć pozbywać się nawyków z tłustym jedzeniem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

_____________________________________________________________________________________________

Najlepiej jak dostosujesz się do tabel tzw. NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.

P. S. Znajdziesz w Google! :mrgreen: ♥♥♥♥♥

_____________________________________________________________________________________________

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja znowu mam dużo więcej niż w normie tego dobrego cholesterolu :) I jem normalne rzeczy, więc nie wiem czemu.

Powinno się jeść dużo owoców, warzyw, ryb. Spacery, gimnastyka.

Tak jak już wcześniej, takie sprawy wykrywa się za pomocą badań krwi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poczytaj sobie o herbacie czarnej Pu-erh, obniza poziom złego cholesterolu, dodatkowo dziala wspomagajaco przy odchudzaniu. Ma jeden minus- smakuje jakby lezala z 10 lat w ciemnej wilgotnej piwnicy- bo czesto tak jest :) im starsza tym zdrowsza.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko 25% cholesterolu w naszym organizmie jest zależne od tego, co jemy.

Reszta to produkcja wątroby.

Około 30% ludzi ma genetyczną wadę objawiającą się wysokim cholesterolem LDL. (źródła fachowe)

Sam się do nich zaliczam.

Jestem aktywny fizycznie, nie palę, alkohol piję naprawdę okazyjnie na dodatek w rozsądnych ilościach, jem produkty o małej ilości tłuszczu, mam BMI 22.

Na pierwszy rzut oka nie chce się wierzyć, że mam taki problem, a jednak mimo to mam cholesterol wyższy niż wielu potężniejszych ode mnie ludzi(czyt. przy tuszy).

Na dodatek cholesterol u osób szczupłych trudniej zbijać.

Poza tym ważny jeżeli mowa o cholesterolu, to ważny jest też poziom trójglicerydów.

U mnie są książkowe, tak samo jak HDL.

Monitoruje swój cholesterol od 10. roku życia, swojego czasu byłem nawet pod opieką speców od problemów metabolicznych, więc trochę na ten temat wiem.

Jeżeli rzeczywiście chcecie coś zrobić ze swoim cholesterolem i nie macie hipercholesterolemii rodzinnej(jak macie, to tym bardziej!), to polecam zmienić tryb życia z siedzącego na jak najbardziej aktywny (w miarę możliwości oczywiście).

Możecie też poeksperymentować z wyciągiem z karczocha lub otrębami ryżowymi w tabletkach, jednak samą dietą za wiele nie zdziałacie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się nie znam, ale myśle, że najlepiej się skonsultować z kardiologiem. Masz prawo dowiedzieć się nawet o suplement. Moja babcia chodzi do Żagla w Lublinie i póki co odpukać czuje się dobrzze. Też coś łyka, jakieś witaminki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysoki cholesterol to ściema za pomoca której IG Farben chce sobie nabijać kasę. Cholesterol jest niezbędny do uzywania mózgu. NIe chodzi nawet już o HDL i LDL, chodzi o to, że jedząc margarynę czy jakiś benecol czy coś similar nie polepszymy swojego zdrowia, a wręcz na odwrót. Próg wysokiego cholesterolu jest ciągle przestawiany na coraz niższy. Jeśli ktoś na poważnie chce się dobrze poczuć to polecam przejśc na dietę witariańską mieszaną (60-80% surowe warzywa i owoce, nasiona orzechy), a reszta to co zechcecię. Jak ktoś wyżej wspomniał dieta taka jest pełna dobrych kwasów tłuszczowych zwłaszcza wtedy gdy jemy sporo orzechów, siemienia lnianego etc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

xellos, widzę masz bardzo małe pojęcie o tym, o czym piszesz ;).

Cholesterol rzeczywiście jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, ale jego nadmiar zapycha naczynia krwionośne ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale jest dobry cholesterol i ten zly, jezeli ma sie za duzo tego dobrego, to nie zagraza to Twojemu zyciu, jest zlego jest wiecej, to juz mozesz miec problem. Najlepiej wprowadzic diete niskotluszczowa jesli chodzi o tluszcze pochodzenia zwierzecego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz