TDK

Prawo jazdy

11 postów w tym temacie

Witam mam kilka pytań dotyczących prawa jazdy:

1.Czy muszę byc na wszystkich 30- stu godzinach lekcji teoretycznych ?

Czy np jak nie pójdę z 2 - 4 razy na zajęcia to nie zaliczę potem?

2.Czy muszę zdać 4 razy egzamin? tzn.2 razy w szkole jazdy czyli teoretyczny i praktyczny i potem w WORD tez teoretyczny i praktyczny?

3. Jeśli nie zdam egzaminu praktycznego za 1 razem to ile muszę czekac na następny raz i czy egzamin praktyczny można zdawać ciągle?;x

Narazie tyle jeśli cos jeszcze sobie przypomnę to napisze?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. To zależy od nauki jazdy, w której się uczysz jeździć. W niektórych idzie się dogadać.

2. W nauce jazdy zdaje się egzamin teoretyczny. Ale z praktycznym się nie spotkałem. Chyba, że chodzi ci o ćwiczenia na placu manewrowym. A na egzaminie zdajesz najpierw teorię, a jeśli zdasz, czekasz na egzamin praktyczny.

3. Jeśli nie zdasz za pierwszym razem musisz czekać na umówiony termin. Zależy od twojego WORD-u ile czasu przeciętnie czeka się na egzamin i jak szybko uda Ci się zapisać na następny egzamin. Po 3 oblanych egzaminach praktycznych musisz dokupić 5 godzin jazdy i znowu próbujesz. Teoretyczny zdany egzamin jest ważny przez pół roku.

Nie wiem napewno czy przepisy się nie zmieniły, bo minęły jakieś dwa lata odkąd ja robiłem więc jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Mam nadzieję, że pomogłem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do pierwszego pytania. Wszystko zależne od szkoły do jakiej się zapisujesz. Ja wiedziałem z góry, ze teorii uczę się sam i na końcu tylko miałem wypisane na świstku że zaliczyłem 30 godzin wykładów. Ponoć straszna nuda takie wykłady a spokojnie można to samemu wszystko ogarnąć. Po prostu kwestia dogadania się z gościem. Koleżanka była na wykładach to pierwsze 2 czy 3 był typu jakie pedały w aucie gdzie ma, co to skrzyżowanie, droga podporządkowana itp.

Drugie pytanie to także zależy od szkoły. Niektóre szkoły mają egzaminy niektóre nie. Moim zdaniem te egzaminy są niepotrzebne. Jeżeli jeżdżę z jednym instruktorem to wie ile umiem i czy mam szanse na pozytywny wynik na egzaminie tym właściwym. Ponadto po co komu kolejny stres.

Co do teorii ważna jest 6 miesięcy. Data kolejnego egzaminu uzależniona jest od ilości chętnych. Czasami jest to kilka dni a czasami pół miesiąca. Zależy gdzie i ile osób zdaje.

kleko66 przepisy odnośnie egzaminów zmieniają się dopiero w lutym 2013 roku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że jak cie nie będzie maksymalnie dwa razy i będziesz mieć wystarczająco solidne wytłumaczenie to nie powinieneś mieć problemu ponieważ to wszystko czego uczą na zajęciach znajdziesz w książeczce, która dają na początku kursu. Przy większej liczbie nieobecności możesz mieć problemy, dlatego lepiej wybierz porządną szkołę z rankingu ( http://autoq.pl/ ) by mieć pewność że wszystko pójdzie gładko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3. Jeśli nie zdam egzaminu praktycznego za 1 razem to ile muszę czekac na następny raz i czy egzamin praktyczny można zdawać ciągle?;x

Widziałam sytuacje w WORDZIE w Legnicy, gdzie po niezdanym egzaminie niektórzy przystępowali do niego już pod koniec tego samego dnia. Z kolei we Wrocławiu trzeba było czekać już różnie. Czasem dwa dni, ale zdarzały się i dwa tygodnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Zależy od ośrodka, ja chodziłam do takiego gdzie trzeba było być na 6 lekcjach żeby zacząć jezdzić i potem się już nie przychodziło.

2.W szkole jazdy zdajesz teoretyczny, praktycznego nie. A na egzaminie teoria i praktyka

3.Praktyczny możesz zdawać do skutku, po 3 niezdanych musisz wyjeździć 5 godz. teorie masz ważną przez pół roku. Co do terminów to wszystko zależy od WORD-ów, ja na kolejny egzamin czekałam zazwyczaj 3-5 tyg ale może się zdarzyć że będziesz czekał 2 tyg lub 2 miesiące, zależy ile jest osób egzaminowanych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 miesiące
jest jak dla mnie całkowicie nierealne. Przeważnie jest to między 1- 3 tygodnie, odbiega często od normy np dzień później mają wolny termin albo dopiero miesiąc później.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

johanneskate, zależy gdzie robisz prawko. ja robiłam w Bielsku-Białej i wiem że ludzie tak czasami czekali. na drugi egzamin czekałam ponad 5 tyg. A kolejny egzamin za tydzień to u nas marzenie nie do spełnienia. jeśli chodzi o terminy i ile się czeka najlepiej pytać się tam gdzie będzie się zdawało.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 miesiące

jest jak dla mnie całkowicie nierealne. Przeważnie jest to między 1- 3 tygodnie, odbiega często od normy np dzień później mają wolny termin albo dopiero miesiąc później.

łooo panie! i do 3 miesięcy da się czekać, wszystko zależy od ośrodka

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. U mnie pozwolili 3 godz opuscic. Zazlezy od twojego ośrodka

2. Zdaje się egzamin wewnątrz ośrodka... zarówno teorie jak i praktyke. Po tym otrzymujesz druk z którym idziesz do WORDu i tam czeka cię to samo ; )

3. Praktyczny zdajesz do bólu przy czym po każdym trzecim oblanym egzaminie (czyli 3,6,9 itp.) musisz dokupic 5h doszkalających (przewaznie koszt 250-300zł). A na egzamin czeka cię od dwóch do czterech tygodni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz