• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Światełko

Czy są gdzieś jeszcze wartościowi faceci?

Recommended Posts

Oczywiście, że są wartościowi mężczyźni którzy mają maniery. Przede wszystkim są dobrze wychowani.

Mimo tego, że tak wiele przykrości spotkało mnie ze strony płci przeciwnej staram się nie wrzucać facetów do jednego worka. Myślę, że wielu ludzi przwija się w życiu każdego człowieka i byłoby egoistyczne wszystkich przekreślać z racji przezytych doświadczeń. 

Owszem wszystko się zmieniło - faceci jak i dziewczyny zmieniły się, wartości wpojone nie mają dla nich znaczenia takie odnoszę wrażenie. 

14 godzin temu, michaelowax3 napisał:

Mimo tego, że tak wiele przykrości spotkało mnie ze strony płci przeciwnej staram się nie wrzucać facetów do jednego worka. Myślę, że wielu ludzi przwija się w życiu każdego człowieka i byłoby egoistyczne wszystkich przekreślać z racji przezytych doświadczeń. 

Dokładnie tak. Czy kobiety czy mężczyźni ludzie są po prostu dobrzy lub źli. Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora. Ja też przez wiele lat nie miałam szczęścia i trafiałam na facetów, którzy mnie nie doceniali, nie potrafili odwzajemnić miłości, którą im dawałam. Przez kilka lat byłam w toksycznym związku ale nadal wierzyłam, że kiedyś i na mnie trafi szczęście. I trafiło kiedy najmniej się tego spodziewałam. Tak to chyba najczęściej jest.

Dawno się nie udzielałem. A co do tematu - tak jak przeczytałem wczesniejsze wypowiedzi: to działa w dwie strony. Istnieją faceci wartościowi, lecz nie idealni. Tak samo jest z kobieta. Równie często i kobiety i mężczyźni przysłowiowo 'mają pecha', albo też zbyt szybko ulegaja chwilowemu poczuciu, że 'to jest ta osoba'. Chyba w tym tkwi największy problem, że nie dajemy siebie poznać od każdej strony.

Kiedyś miałam podobne rozterki… :) Pewnie jestem na podobnym etapie jak ja, jesteś sama, ale jesteś już gotowa na jakiś bardziej poważny związek, jednak każdy facet, z którym się spotykasz, okazuje się niedojrzałym dzieciakiem, który boi się myśleć o przyszłości, bardziej interesuje go tu i teraz. Tak było właśnie u mnie, również zastanawiałam się, czy już wszyscy faceci tacy są, czy nie ma takich, którzy myślą poważnie o związku, którzy szukają czegoś na poważniej, są gotowi myśleć o przyszłości i stworzyć przyszłościowy związek. Jednak okazało się, że nie jest aż tak źle z facetami :) Tylko trzeba odpowiednio szukać. Ja polecam portale matrymonialne, wiem, że część osób sceptycznie myśli o poznawaniu przez internet, jednak w moim przypadku mydwoje okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem, w sam raz dla mnie. Jednak portal matrymonialny jest dla osób, które szukają kogoś na poważnie, więc takie miejsce przyciąga osoby właśnie tego szukające. I można tam nawiązać interesujące osoby, jednak trzeba pamiętać, żeby przenosić je do świata rzeczywistego, internet jest tylko po to, żeby nawiązać znajomość, ale jeżeli taka znajomość okaże się obiecująca, należy czym prędzej przenieść ją do realu i to ją rozwijać. Jednak gwarantuję Ci, z mojej perspektywy, aż tak źle, jak piszesz, nie jest z facetami ;)

Przysłowia są mądrością narodów,a oto jedno z nich: ...Cierpliwość zawsze popłaca.... innymi słowy kto cierpliwy zawsze zwycięża.Nie ma zresztą z natury złych ludzi,są tylko doświadczeni przez życie,które funduje nam taki, a nie inny los. Dlatego uważam, że dżentelmeni, faceci o gołębim sercu,którzy potrafią uszanować dziewczynę,kobietę, są z całą pewnością. Inne przysłowie mówi : .. Szukajcie,a znajdziecie..  zresztą do wytrwałych i odważnych świat należy. Niby świat jest bardzo zepsuty ,ale nie wszyscy ludzie są zepsuci i źli. Dżentelmenów także nie brakuje.

8 minut temu, karakara napisał:

Nie ma zresztą z natury złych ludzi,są tylko doświadczeni przez życie,które funduje nam taki, a nie inny los.

"Zło" jest bardzo relatywne i to nie ludzie a ich czyny można oceniać w takich kategoriach. Poza tym każdy podejmuje decyzje (abstrahując od przymusu, kiedy życiu jego lub bliskich zagraża niebezpieczeństwo) z własnej woli. Nie można wszystkiego tłumaczyć "niesprzyjającymi okolicznościami". To człowiek sam odpowiada za swoje czyny. 

Odpowiadając na pytanie z tytułu wątku - owszem istnieją. Oczywiście dla każdego co innego oznacza wyraz "wartościowy" więc nie ma sensu spierać się o to, czy tych bardziej wartościowych mężczyzn jest więcej niż tych mniej wartościowych... Każdy ma inny cel w życiu i o ile nim się kieruje, walczy o swoje życie, nie krzywdząc przy tym innych jest według mnie wartościowym człowiekiem. 

3 minuty temu, mw2 napisał:

"Zło" jest bardzo relatywne i to nie ludzie a ich czyny można oceniać w takich kategoriach. Poza tym każdy podejmuje decyzje (abstrahując od przymusu, kiedy życiu jego lub bliskich zagraża niebezpieczeństwo) z własnej woli. Nie można wszystkiego tłumaczyć "niesprzyjającymi okolicznościami". To człowiek sam odpowiada za swoje czyny. 

Odpowiadając na pytanie z tytułu wątku - owszem istnieją. Oczywiście dla każdego co innego oznacza wyraz "wartościowy" więc nie ma sensu spierać się o to, czy tych bardziej wartościowych mężczyzn jest więcej niż tych mniej wartościowych... Każdy ma inny cel w życiu i o ile nim się kieruje, walczy o swoje życie, nie krzywdząc przy tym innych jest według mnie wartościowym człowiekiem. 

Jasne ... ich czyny ....  ale one nie biorą się z niczego, to samo życie zostawia piętno na wielu ludziach, nie ważne czy to jest mężczyzna ,kobieta czy nawet dziecko. Kiedyś żyło się inaczej,spokojniej,a i tych dżentelmentów można było spotkać co krok,dzisiaj z tym bywa różnie,ale wierzę, że kulturalnych Panów nie brakuje. 

20 minut temu, karakara napisał:

Jasne ... ich czyny ....  ale one nie biorą się z niczego, to samo życie zostawia piętno na wielu ludziach, nie ważne czy to jest mężczyzna ,kobieta czy nawet dziecko. Kiedyś żyło się inaczej,spokojniej,a i tych dżentelmentów można było spotkać co krok,dzisiaj z tym bywa różnie,ale wierzę, że kulturalnych Panów nie brakuje. 

Istnieją tysiące czynników determinujących podjęcie takich a nie innych decyzji, ale bez względu na to, sami podejmujemy decyzje i będąc dojrzałym i/lub dorosłym należy wreszcie nauczyć się bycia odpowiedzialnym, a nie zrzucać wszystko na "zły los" czy "ciężkie życie". To prowadzi tylko i wyłącznie w długim okresie do katastrofy, bo zmusza się społeczeństwa, którym się udało do pomocy tym, którym coś się nie udało (albo nie chciało im się nic zrobić...). Osobiście spotkałam dużą liczbę kulturalnych i wartościowych mężczyzn. Nie będę oczywiście generalizować, że większość taka jest, bo nie znam wszystkich :D  

4 minuty temu, mw2 napisał:

Istnieją tysiące czynników determinujących podjęcie takich a nie innych decyzji, ale bez względu na to, sami podejmujemy decyzje i będąc dojrzałym i/lub dorosłym należy wreszcie nauczyć się bycia odpowiedzialnym, a nie zrzucać wszystko na "zły los" czy "ciężkie życie". To prowadzi tylko i wyłącznie w długim okresie do katastrofy, bo zmusza się społeczeństwa, którym się udało do pomocy tym, którym coś się nie udało (albo nie chciało im się nic zrobić...). Osobiście spotkałam dużą liczbę kulturalnych i wartościowych mężczyzn. Nie będę oczywiście generalizować, że większość taka jest, bo nie znam wszystkich :D  

Jak widać nie rozumiemy się, wiadomo, że to każdy sam podejmuje decyzje, ale nie zawsze to idzie po naszej myśli,bo jak wspomniałam wcześniej, życie samo weryfikuje nasze poczynania,czy my tego chcemy,czy też nie.Nasze zachowanie jest zależne i to w 100% od tego co nam zgotuje los,my będziemy chcieli jedno, a życie i tak zrobi swoje.

Dwa dni temu dorosła,doświadczona mężatka (64 l) miała plany na najbliższą przyszłość,a nagle zeszła do garażu swojego domu,oblała się benzyną i podpaliła - w mękach zmarła. Jaki z tego wniosek? - miała plany, a nagle podjęła decyzję z niewiadomych powodów i zrobiła to co zrobiła. O czym innych marzyła,życie zaplanowało jednak inaczej. 

Ale temat jest zgoła inny - czy są wartościowi faceci? - są,tylko należy ich dobrze poszukać, bądź czekać aż sami nas znajdą . To tyle co do tematu.

Logika i zwykły rachunek prawdopodobieństwa każe sądzić, że tak - są na tym świecie wartościowi faceci i wartościowe Kobiety.

Według mnie po prostu muszą istnieć ludzie, którzy uchodzą za wartościowych, cokolwiek to znaczy.

Melduję się xD

Są, wystarczy spytać, tylko ciężko takich znaleźć.

• - 1

Oczywiście, że są. Jest mnóstwo chamów, ale jest też pewna ilość mężczyzn, którzy potrafią odpowiednio podejść do kobiety, okazać jej należyty szacunek oraz generalnie prezentować klasę. Zdarza się też (czasami), że niektóre kobiety nie prezentują jakiejkolwiek klasy, dlatego też mężczyźni ich nie szanują, nie popieram tego, ale tak już jest. Chociaż wydaje mi się, że niektóre kobiety dostają po prostu to, na co zasługują.