Jump to content

Usuwanie ludzi ze znajomych


janek1122

Recommended Posts

Słyszałem ostatnio że usuwanie kogoś ze znajomych to oznaka jakiejś niedojrzałości i chętnie bym się dowiedział czemu tak ludzie twierdzą? Czy jest w tym coś dziecinnego że jak się do kogoś nie odzywa/traktuje jak powietrze lub druga osoba stała się całkowicie obcą osobą to się usuwa takich ludzi ze swoich profilów na portalach społecznościowych? Niby wydaje się to proste, ale zawsze słyszę że to dziecinne zachowanie. Tak tak, słyszałem że kiedyś się takie osoby zrzucało ze schodów. Potrafi ktoś to jakoś racjonalnie wytłumaczyć i podać powody że takie zachowanie jest dziecinne lub nie.

Link to comment
Guest Anonymous

Dziecinne jest posiadanie kont na portalach społecznościowych i dziwne lansowanie się na nich. Jeśli zależy Ci na jakichś znajomych, to możesz przecież normalnie się z nimi umówić i spotkać czy najnormalniej w świecie po prostu pogadać. Jeśli bez facebooka straciłbyś kontakt z jakimś znajomym, znaczy to, że szczególnie Ci na nim nie zależało. Kasuj konto, nie znajomych.

Sam decydujesz kogo chcesz mieć w znajomych, i możesz usuwać kogo tylko chcesz. Na pewno dziecinne jest przejmowanie się takimi opiniami.

Link to comment

Zapewne jeszcze takie cuda głoszą Ci co mają 500 znajomych z czego 30% to Ci tacy prawdziwi znajomi a reszta która napełnią bańkę prolanserom fesjbukowym (wypełniacze to tzw. ludzie z widzenia, tacy "od cześć" i gościu ze schodów który zrzucił mi torbę z zakupami ale imienia to nie wiem) i sobie wyznaczają trend i oceniają co jest dojrzałe a niedojrzałe w zachowaniu na takim portalu ... Boże chroń nas przed tą szarą masą która robi powoli się krytyczną i jeszcze mają taki wpływ na "biednych" ludzi jak Ty .

Link to comment

Spokojnie spokojnie, ja się niczym nie przejmuje :) Po prostu zawsze mnie to ciekawiło jak to jest z tym.

Arsen, zgadzam się z Tobą że ludzie jako wyznacznik zajebistości mają ilość znajomych. A jak sobie teraz niektóre osoby obserwuję to się podniecają ilością "lajków" do danego zdjęcia na fb. Normalnie paranoja to jest jakaś żeby tak się zachowywali Ci, których postrzega się jako w miarę inteligentne osoby. Jeszcze trochę i będą sobie dobierali znajomych pod względem ilości "lajków", komentarzy albo znajomych. Świat schodzi na psy.

Link to comment

Dla mnie sugerowanie się portalami społecznościowymi jest chore. Nie od dziś wiadomo, że większość ludzi specjalnie wstawia swoje super zdjęcia by pochwalić się przed innymi gdzie to się nie było, co robiło, jak się dobrze powodzi i jak jest się szczęśliwym z drugą osobą. Wszystko na pokaz i wszystko na pozór. Tak samo jest z listą znajomych. Jeśli ktoś twierdzi, że usuwanie jakiejś osoby ze znajomych jest oznaką niedojrzałości, to szkoda mi tej osoby, która tak twierdzi. Po pierwsze za bardzo zależy jej na swoim koncie na portalu społecznościowym, po drugie nie widzę potrzeby, by mieć kogoś w znajomych z kim nie zamieniam słowa. Ludzie za bardzo żyją tym co się dzieje w Internecie..

Link to comment
Słyszałem ostatnio że usuwanie kogoś ze znajomych to oznaka jakiejś niedojrzałości i chętnie bym się dowiedział czemu tak ludzie twierdzą? Czy jest w tym coś dziecinnego że jak się do kogoś nie odzywa/traktuje jak powietrze

No i właśnie to jest w tym dziecinnego chyba. Skoro się do kogoś nie odzywasz/traktujesz jak powietrze, to po co w ogóle taką osobę DODAJESZ do kontaktów? Chyba, że coś się stanie nagle, to jeszcze ujdzie. Ale jeżeli nigdy nie byliście jakoś bliżej niż 'cześć' albo i nawet na 'cześć' nie byliście?

Dziecinne jest posiadanie kont na portalach społecznościowych

Oj, nie przesadzaj. Zależy przecież, jak kto używa tych portali.

i dziwne lansowanie się na nich.

To fakt, jest dziecinne. I denerwujące.

Link to comment
Jeśli ktoś twierdzi, że usuwanie jakiejś osoby ze znajomych jest oznaką niedojrzałości, to szkoda mi tej osoby, która tak twierdzi.

jeśli masz kogoś w znajomych, a udajecie, że się nie znacie na ulicy to po co ktoś taki? bez przesady.

Link to comment
Dziecinne jest posiadanie kont na portalach społecznościowych

Nie popadajmy w skrajności posiadania konta na facebooku może być przydatne np jak ktoś w klasie miał coś przekazać reszcie a dowiedział się o tym po szkole dawał inf na facebooku, po co miał pisać 25 smsów?

Rozważmy dwie możliwości

1) Dwie osoby, przyjaciele, kumple itp pokłócili się i uznają że to koniec ich znajomości, nigdy sobie nie wybaczą więc symbolicznie usuwają z znajomych---->to jest dziecinne

2)Ktoś przyjmował do znajomych osoby które znał tylko z widzenia potem uznał że to bezsensu i zrobił przegląd usuwając tych którymi nie rozmawia nie ma kontaktu, ot tak żeby posiadać tylko prawdziwych znajomych----->to dziecinne nie jest.

Link to comment
1) Dwie osoby, przyjaciele, kumple itp pokłócili się i uznają że to koniec ich znajomości, nigdy sobie nie wybaczą więc symbolicznie usuwają z znajomych---->to jest dziecinne

No właśnie, czemu to niby jest dziecinne? Czy naprawdę nie powinno się usuwać takich znajomych żeby nie być dziecinnym? Wydaje mi się to tak głupie że no nie mogę pojąć. Mandy, proszę rozwiń tą myśl i uzasadnij czemu tak nie wolno robić.

Do tych pozostałych co uważają że dziecinne jest posiadanie konta na portalach społecznościowych. Otóż sam mam konto na fb, zdjęcie mam tylko jedne i służy mi jak i pewnie większości normalnym ludziom do komunikacji i ważnych szkolnych/uczelnianych czy jeszcze tam jakichś informacji. Nic więcej nie robię bo mnie to nie kręci.

Link to comment
jeśli dobrze zrozumiałem, to Mandy miała na myśli sytuację, w której ludzie załatwiają swoje sprawy za pośrednictwem internetu, a nie twarzą w twarz.

No to jest dziecinne, ale zdarza się też taka sytuacja że ludzie załatwiają to twarzą w twarz.

Link to comment

Kont na serwisach społecznościowych nie posiadam, bo nie potrzebuję, uważam to za głupie i dziecinne. Nie jestem socjologicznym ekshibicjonistą, nie podnieca mnie gdy kilkaset osób wie co robiłem w weekend czy gdzie byłem na wakacjach.

Z usuwania kont ze znajomych zawsze się śmiałem, szczególnie w przypadku rozstającej się pary. Komedia :D Taka akcja rzeczywiście jest bardzo dziecinna.

Link to comment
jeśli masz kogoś w znajomych, a udajecie, że się nie znacie na ulicy to po co ktoś taki? bez przesady.

To oczywiste i nigdzie temu nie zaprzeczyłam ;) a czy warto się przejmować listą znajomych kogo się tam ma a kogo nie? Masz prawo usunąć kogo chcesz i głupotą jest uleganie opinii, że takie zachowanie jest niedojrzałe. Najlepiej jest nie mieć kont na portalach społecznościowych i po problemie.

Link to comment

Dziękuje karr, to właśnie miałam na myśli :) . To jakby pokazywanie całemu światu "Patrzcie jaki/a on-ona jest wredny/a, nie mogę mieć kogoś takiego w znajomych" a za tydzień wielkie pogodzenie się i wysłanie zaproszenia do znajomych. Moje dwie koleżanki pokłóciły się, nie rozmawiają ze sobą dość długo ale żadna drugiej nie usunęła z listy.

Link to comment
martuśka.

Zależy kto co rozumie przez pojęcie "znajomych". Ja mogę komuś nie mówić 'cześć' ale wiem o nim sporo (bez zakładki "informacje" na facebooku) i nie wiem czemu miałabym go w znajomych nie mieć. O każdym moim znajomym mogę coś powiedzieć, mam ich chyba tak akurat (koło 200 chyba), trudno bym nagle przestała ich znać, zapomniała co robią, jak się nazywają, gdzie mieszkają i miała ich usuwać. Dla mnie to jest właśnie znajomość. Znam go na tyle, że coś o nim wiem i zazwyczaj nie potrzebuje większych informacji. Nie traktuje znajomych jak kolegów/koleżanki. Mam swoją hierarchię: najpierw znajomi, potem koledzy/koleżanki (np. ze szkoły/studiów), przyjaciele i rodzina. Skoro tu mają być tylko znajomi to tylko oni są.

Nie dodaję kogoś kogo w sumie nie kojarzę, nie wiem nic o nim - wtedy po prostu nie dodaje i nie mam kogo usuwać.

Jeśli ktoś ma jakiś system dodawania znajomych i nagle zauważył, że ma kogoś kto nie pasuje to klika "usuń" i wtedy jest ok. Nie rozumiem co mogłoby być w tym dziecinnego. No chyba, że ma parcie na poznanie wszystkich znajomych na stopie przyjaźni czy nawet kolega/koleżanka by spotykać się co tydzień czy dwa w realu. Wtedy może być kiepsko bo wyliczone jest, że człowiek jest w stanie mieć koło 6 (chyba) prawdziwych przyjaciół/bliskich znajomych, na więcej nie miałby czasu. Wtedy jest to po prostu naiwne a tym samym jednak dziecinne.

Link to comment

Ja wyznaje zasadę, że kogoś kogo nie znam, nigdy z nim nie rozmawiałem nie dodaje do znajomych. Co do uważania że usuwanie ze znajomych ludzi, którzy są mi obcy jest śmieszne to ja pozdrawiam serdecznie. Gdybym kogoś takiego miał w znajomych to nie widzę przeszkód. Usuwam i tyle. Moje konto i ja decyduje kogo chce mieć w znajomych ;)

Link to comment
Ja wyznaje zasadę, że kogoś kogo nie znam, nigdy z nim nie rozmawiałem nie dodaje do znajomych

Otóż to. Ja nie wiem skąd się wzięła moda na zapraszanie znajomych, których nigdy nie widziało się na oczy. Skoro idąc ulicą ta sama osoba odwraca głowę żeby tylko się nie przywitać to gdzie tu sens?

Link to comment
 • 8 years later...
WszyscyZginiemy
O 29.05.2012 at 23:01, janek1122 napisał:

Czy jest w tym coś dziecinnego że jak się do kogoś nie odzywa/traktuje jak powietrze lub druga osoba stała się całkowicie obcą osobą to się usuwa takich ludzi ze swoich profilów na portalach społecznościowych?

O ile nie jest tak, że się z kimś pokłóciłeś nie gadacie dajmy na to tydzień, a Ty go usuwasz ze znajomych - to byłoby dziecinne (a nawet jest bo robiły, może nadal robią, tak dzieci w podstawówce, a one są dziećmi więc no... to chyba w pewnym stopniu usprawiedliwia dziecinne zachowanie).

Jeśli jednak usuwasz ze znajomych kogoś z kim nie gadałeś od x lat, może jak nawet gadaliście to nie mieliście super relacji i w znajomych masz ją/jego jedynie dlatego, że chodziliście razem do klasy, czy pracowaliście razem...nie widzę w tym nic złego czy sprzecznego z czymkolwiek.

Link to comment
 • 3 weeks later...
 • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • kasia_demańska
   Na sałatkę grecką 
  • kasia_demańska
   To ja dzisiaj   Ale na szczęście...
  • acoo123
   @kasia_demańska @Gloria
  • acoo123
   Nie bo nieważne jak mocny jesteś zniszczy Cię to psychicznie. Dlatego nie można mówić na prawo i lewo swoich trosk zmartwień problemów (poważnych) osobom niesprawdzonym czyli nie zaufanym. Tylko tym zaufanym. Jak nie masz takiej to z czasem przyjdzie tylko musisz mieć oczy otwarte bo może to być osoba która z pozoru na 1 rzut oka CI się nie spodoba a to może być jedyna osoba która będzie w stanie Ci pomóc duchowo czy dobrym słowem. Odcięcie się emocjonalne od ludzi nie ma żadnego znaczenia w kontekście marzeń. No chyba że chodzi Ci o rangę w korpo i pod kimś kopiesz dołki no to jednak nie możesz mieć tak emocji. Znaczy możesz ale to nie robot dla ciebie w takim razie. Ale tak jak koleżanka napisała wyżej o jakie marzenia niematerialne Ci chodzi. Bo jeśli o założenie rodziny posiadanie przyjaciela czy coś w tym stylu w trybie on daje Ci całego siebie a ty go trzymasz bo chcesz tzn popularnie "związek z rozsądku" albo "znajomość" bo przynosi korzyści. To z góry mówię zrób przysługę dla tej osoby i po prostu zerwij kontakt. Zaufanie w życiu to jak powietrze woda słońce i noc. Wszystkiego tego potrzebujesz. A jak chcesz iść tą drogą to z czasem zrozumiesz dlaczego to była zła decyzja 
  • acoo123
   Jedno miałbym. Czy by mnie wzięli na wyprawę a potem odwieźli bo na piechotę trochę daleko mimo wszystko 
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   acoo123
   acoo123
   2
  2. 2
   Ballantin3s
   Ballantin3s
   1
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Reniak
  Reniak
  23 posts
  Uszanka
  Uszanka
  22 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  acoo123
  acoo123
  5 posts
  Ballantin3s
  Ballantin3s
  3 posts
  LE0N
  LE0N
  2 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  2 posts
  Baby_
  Baby_
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  49 posts
  yiliyane
  yiliyane
  26 posts
  Reniak
  Reniak
  23 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  645 posts
  yiliyane
  yiliyane
  561 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  251 posts
×
×
 • Create New...