• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
czesczia

pobieraczek-odstapienie od umowy

Recommended Posts

Mój młodszy brat (9lat) wszedł na "pobieraczka" i został przez nich naciągnięty. Czytałam że osoby które nie ukończyły 13 lat nie mogą zawierać takich umów, a więc i ta jest nie ważna. Należy jedynie napisać ostąpienie od tej umowy, ale nie mam pojecia jak... Czy jest jakiś gotowy formularz? czy może ktoś pisał już takie coś?

W regulaminie jest napisane coś ,że w ciągu podajże 7dni można odstąpić od konta tylko trzeba napisać ,że nie chcemy korzystać z tego konta mój brat coś takiego zrobił jak miał jeszcze 12 lat wiec nie powinno być problemów jest wszystko w regulaminie (Kiedy założył twój brat konto na pobieraczku ?)

Niedawno dostałam e-maila jekieś 3 dni temu, ale on twoerdzi że nic tam nie zakładał, bo zanim zaakcpetował to mu się wszystko zawiesiło :/ paranoja, chyba to oleje...

Ma wiadomość na emailu rejestracyjną ? Jeśli tak to pewnie się zarejestrował a teraz boi się albo wstydzi przyznać ,jeśli wiadomość na poczcie widnieje skłonił się do wysłania maila odstępującego od umowy tak dla pewności.Na wielu forach ludzie pisali o pobieraczku nawet grozili drogą sądową i ile dobrze pamiętam

Olej to i nic nie rób. Pobieraczek to oszuści i wielu miało podobne problemy. Nic z tym nie zrobili, z tymi groźbami o zapłaty i nic się nie stało. Po prostu szukają idiotów. Serio, nie ma co się bać i drążyć tego dalej. Zapomnij o tym.

Olej to. Jesli brat ma trochę rozumu w głowie, to pewnie rejestrował się jakimiś zmyślonymi danymi? A nawet jeśli nie, to zwykli naciągacze, nie mogą zrobić kompletnie nic, zwłaszcza, że zawieranie umów z osobami małoletnimi jest wbrew prawu.

To tak samo jak ja kiedyś , jak byłem jeszcze młody i głupi . Założyłem tam konto --- i jak się okazało jak się zakładało konto to nie można było przeczytać regulaminu bo jego wgl nie było :P Przyszło mi na pocztę do zapłacenia za rejestrację 100 zł . Myślałem , że serce wypluję ... i przez przypadek moja mama to zauważyła . Nie spała całą noc ... Brat później dowiedział się , że to oszuści .

Rada : Olej to , kompletnie . Będą pisali , że przyjdzie komornik . To odpisałem im i pogroziłem sądem i do tej pory mam spokój .

Był w programie ekspresów reporterów - tvp 2 i był specjalnie temat założony . Mówili tam , że to oszuści :D

Mój młodszy brat (9lat) wszedł na "pobieraczka" i został przez nich naciągnięty.

Olej to. Jesli brat ma trochę rozumu w głowie, to pewnie rejestrował się jakimiś zmyślonymi danymi? A nawet jeśli nie, to zwykli naciągacze, nie mogą zrobić kompletnie nic, zwłaszcza, że zawieranie umów z osobami małoletnimi jest wbrew prawu.

Nawet jeśli wpisał prawdziwe dane, to osoby niepełnoletnie do podpisania jakiejkolwiek umowy potrzebują zgody rodzica. Jeśli pobieraczek podpisał umowę z 9. latkiem, to nie tylko taka umowa Was do niczego nie zobowiązuje, a dodatkowo pobieraczek popełnił przestępstwo. Może być to postawą do roszczeń sądowych.

Akszil, ja kiedyś specjalnie tam się zarejestrowałem, by przeżyć to na własnej skórze - do dziś nic nie zrobili, mimo kilku emailów. Nie ma się czym przejmować, historia pobieraczka to nic ważnego.

Akszil Jak widzisz na stronie pobieraczek.pl jest już informacja że

iż z dniem 1 stycznia 2013 roku została zawieszona możliwość rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl
o ile dobrze pamiętam to zapłacili sporą grzywnę za to oszustwo i musieli zamknąć działalność . Moja siostra także dała się nabrać lecz tego samego dnia odpowiedziałem listem do nich a w liście parę paragrafów które mówią o tym że "gówno" mogą mi zrobić, niepotrzebnie się trudziłem. Nic z tym nie rób bo wg prawa polskiego tylko wtedy będą mogli cię zmusić do zapłacenia gdy będą posiadać umowę pisemną podpisaną przez ciebie. Spotkałem się z wieloma przypadkami i nikt jeszcze tego syfu nie zapłacił. :wink:

Niedawno dostałam e-maila jekieś 3 dni temu, ale on twoerdzi że nic tam nie zakładał, bo zanim zaakcpetował to mu się wszystko zawiesiło :/ paranoja, chyba to oleje...

Te nie dawno zdecydowanie było rok temu - Te przedsądowe wezwanie do zapłaty wysyłają tylko po tym okresie. Zakładasz konto i zarazem zawiązujesz umowę na rok . Po roku domagają się należności za transfer.

Kilka sposobów...na rozwiązanie problemu

-olać e-mail ciepłym moczem ( i tak nic Ci nie zrobią),

- skontaktować się z Powiatowym Rzecznikiem ds.Konsumentów ( On Ci podpowie co robić tylko więcej pieprzenia się pewnie będzie)

- podpisać się pod zbiorowym pozwem na pobieraczka o stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych ( czy jakoś tam) i olac e-mail ciepłym moczem

- poprosić znajomego prawnika ( najlepiej reprezentującego jakaś Kancelarię Adwokacką) o napisanie do nich pisma lub emaila w jaki sposób oni naruszyli prawo... Dać podstawę prawną art. itp. ( Ja miałem ten sam problem - zrobiłem tak jak tutaj i się odczepili ... napisali e-mail że odstępują od tego co wcześniej napisali.)

i ostania opcja ... zapłacić ( ale nie warto).

Tak naprawdę Polskie prawo elektroniczne/internetowe jest jeszcze mocno niedopracowane. Niestety jeżeli w regulaminie było napisane, że pobierają opłaty, a Ty się zgodziłaś i zaakceptowałaś regulamin i założyłaś konto, to gdzie tu sens Twojej odmowy? Wedle prawa właśnie zawarłaś umowę między danym serwisem, a Twoją skromną osobą.

Ja prowadzę DG i niestety mam już doświadczenie w tych sprawach, dlatego czytajcie regulaminy!

krisuuu,

primo, pobieraczek przegrał sprawę w sądzie z UOKiK i zasądzono karę 215 tyś zł.

secundo, w toku postępowania okazało się, że dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie, jak sugerowały hasła reklamowe, dopiero po 10 dniach.

tertio, można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia (elektronicznie) lub do 3 miesięcy, jeżeli nie potwierdzono warunków umowy na piśmie.

quarto, jeżeli ktoś jest niepełnoletni to umowa nie jest wiążąca, można z niej zrezygnować.

primo, pobieraczek przegrał sprawę w sądzie z UOKiK i zasądzono karę 215 tyś zł.

No chyba, że tak, więc zwracam honor, jednak i tak przestrzegam przed takimi serwisami. Ja z kolei dałem się nabrać na serwis Galeria Biznesu, jest to serwis dla firm, który umożliwia założenie własnej wizytówki, coś a la PKT.pl oraz Zumi.pl, z tym, że firma również naciąga swoich klientów na wiele niepotrzebnych opłat