Jump to content

Informatyka

papkie

Recommended Posts

Posted

W tym temacie możecie się pochwalić (lub nie) jak wam idzie z infy ijakie macie oceny? Ja zaczne.

Jestem najlepszy z klasy.I mam robić różne rzeczy na kompie za innych (a to już mnie denerwuje).

Moje oceny: 5,5,5,6,6

Agnieszka1991
Posted

Nie wiem jakie mam oceny cząstkowe, bo nauczyciel ocenia nasze prace pod koniec roku, ale na koniec mam 6 (robiłam specjalne zadanie...tzn. szkolną stronę internetową). :)

Posted

Mam 5 na koniec liceum. Jestem naprawdę zadowolona :)

Posted

To dobrze. Ale czy was pani też prosi o pomaganie ?? U nas polowa klasy nie umie się logować :shock:

Posted
proszą mnie o pisanie programów na zaliczenie

To w liceum trzeba programować? O kurcze. Coś nie bardzo wchodziło mi do głowy próbowałem c++,basic'a,pascala.

Posted

a ja się uczyłem turbo basic ale trudny :|

Posted

trzeba nauczyć myśleć się programistycznie ;)

trudny język programowania? asembler, brainfuck, ook :D

Posted

ja chodze do Technikum informatycznego więc mam jeszcze przedmioty zawodowe xD

Oprogramowanie Biurowe - 5, 5, 4 , 4+ ( półrocze 5 )

Systemy operacyjne - 5, 5 ( półrocze 5 )

Technologia Informacyjna - 5, 5, 5, 5, 5, 5- , 4+ ( półrocze 5 )

Posted

w 3 klasie liceum informatyki nie miałam:) a na koniec 2 miałam 4 :P

Posted
Gdy podrośniesz zrozumiesz, że mądry człowiek ma w sobie więcej pokory niż ty.

Też nie grzeszysz pokorą:P

A co do informatyki w liceum - nie widzę sensu, żeby uczyć zaawansowanego programowania. Dlaczego? Ano dlatego, że pewnie połowa klasy, albo i więcej, nie będzie w stanie pojąć zbyt wiele z tych lekcji. I co ważniejsze, bardzo niewielu się to przyda w przyszłości. Moim zdaniem na informatyce powinno się uczyć np. szybkiego, prawidłowego maszynopisania, albo przynajmniej kazać uczniom się uczyć w domu i zrobić z tego sprawdzian. Szlag mnie trafia, gdy widzę ludzi, którzy piszą 1 znak na sekundę. Palcem wskazującym.

Drugą rzeczą powinna być obsługa pakietu Office, która prędziej czy później przyda się każdemu. Szczególnie arkusz kalkulacyjny powinien być dokładnie omówiony.

Ponadto, powinno się uczyć licealistów obsługi narzędzi cadowskich. MathCad np. bardzo by im się przydawał do sprawdzania swoich wyników z zadań z matematyki. Narzędzia te są powszechnie używane w różnego typu zawodach, więc na pewno by się to przydało.

I na koniec - obsługa programów graficznych. Jednego do grafiki rastrowej, jednego do wektorowej, najlepiej Corel i Photoshop, ew Gimp.

Posted

ja mam z infy 5,5 i 4 ale ja jestem na studiach wiec jest to pewna roznica. Jak na razie robimy turbo pascala(caly drugi semestr), a w poprzednim semestrze mialem 5,5,5,5,4 i robilismy caly czas Qbasic'a

Posted

devon masz całkowitą rację. Na informatyce powinni uczyć obsługi programów pakietu Office, obróbki grafiki.. zamiast programowania. Dobrym pomysłem byłaby tez nauka obróbki video. To, w dobie komputeryzacji praktycznie wszystkiego, powinno się liczyć. Nie mam sie co produkować dalej - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią.

Co do ocen, mam 6 na koniec III klasy liceum :)

Posted

A potem i tak się tego 2. raz będą uczyć na studiach. Tylko że i tak będzie trudniej. Wiem to ze swojego doświadczenia.

Najgorsze jest to, że kadra nauczycieli informatyki w Polsce jest tak niedouczona, że zdolny i interesujący się informatyką uczeń jest 10x lepszy od nauczyciela.

A programowania i tak można się nauczyć tylko i wyłącznie samemu.

Posted

ja jestem kobieta (a nie ma co sie oszukiac- w te klocki to jestesmy słabsza płcią).. jestem na profilu mat-inf :D z inforamtyka idzie mi nawet nie zle.. koles ma b. wysoki poziom.. i nie patrzy ze nasz grupa sklada sie z tylko z dziewczyn- mówi, ze jest rownouprawnienie...

ale moje oceny to 5- i 4.. a powiem ze to sa gicio oceny :D

Kasownik_z_autobusu
Posted

Oceny z ostatniego mojego semestru infy w LO:

3,3+,1,4,-3

Ocena końcowa

bardzo dobry ;)

To był fajny nauczyciel ;)

Posted
Informatyka w liceum (dobrym) polega przede wszystkim na poznawaniu algorytmów, struktur danych i technik programowania właśnie.

u nas był tylko roczny kurs delphi dla chętnych o.O

poza tym na lekcjach robimy tylko Worda, Excela i skróty klawiszowe :P

Niech chociaż ta informatyka w liceum będzie dobrym wprowadzeniem - nie od razu wsiada się na rower i jedzie bez trzymanki.

Ja przed liceum nie interesowałem się informatyką ;) w ogóle :P

Te trzy lata wiele mi dały... i nawet trochę się cieszę, że mieliśmy kurs programowania, a normalnie na infie office'a - dzięki temu wykształciłem sobie dobre pojęcie o różnych rzeczach, oraz chęć douczania się we własnym zakresie :)

PS. zdaję infę na maturze - wszystkiego do maturki również uczę się we własnym zakresie, trzymajcie kciuki we wtorek :)

Kasownik_z_autobusu
Posted
PS. zdaję infę na maturze - wszystkiego do maturki również uczę się we własnym zakresie, trzymajcie kciuki we wtorek :)

Abstrahując od tematu... infa na maturze ma jakiś sens? Czy jakaś uczelnia bierze pod uwagę wyniki z infy? Bo u nas w szkole wyraźnie ją odradzali(i w końcu sam też nie wziąłem).

Posted

uniwerki. na polibudzie brane są matma i fiza. na uniwerkach zamiast fizy masz informę jako alternatywę. aczkolwiek nie wszystkie...

musiałbyś spojrzeć w informator / poszperać po stronach wydziałów.

i zależy na jaki kierunek ta informa.

Kasownik_z_autobusu
Posted
uniwerki. na polibudzie brane są matma i fiza. na uniwerkach zamiast fizy masz informę jako alternatywę. aczkolwiek nie wszystkie...

musiałbyś spojrzeć w informator / poszperać po stronach wydziałów.

i zależy na jaki kierunek ta informa.

Infę chciałem mieć tylko po to, żeby mieć :D (jako kolejny przedmiot dodatkowy, bo zdawałem matę i fizę). To, że na polibudzie na infę nie patrzą to wiem. A że tylko te uczelnie mnie interesują, to zastanawiałem się, czy na jakichś uniwerkach na informatykę uwagę zwracają(bowiem w uniwerkach się nie orientuję zupełnie).

Posted

Moje oceny z informatyki 4,5,5,6,6,6,6;

Ale robimy jakieś prace w Wordzie, rysujemy tabele. A ta 4 to z ex librisów i teraz może mi 6 nie postawić.

Posted

[fquote=devon]Najgorsze jest to, że kadra nauczycieli informatyki w Polsce jest tak niedouczona, że zdolny i interesujący się informatyką uczeń jest 10x lepszy od nauczyciela. [/fquote] No nawet mnie się czasem pani pyta. :shock:

Posted

same 5 oraz dwie 6

ale też mam przedmiot matematyka+informatyka (oczywiście) same piąteczki;)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Kerosine
  • Najnowsze posty

• Kerosine
      Deszczowe Myśli #1 Już nigdy nie będę czuć się ani tak szczęśliwie, ani tak bezpiecznie jak kiedyś.
    • Nieprzenikniona
      Może warto rozważyć inne środki antykoncepcyjne niż mechaniczne? Są jeszcze plastry, tabletki, zastrzyki czy spirala, którą zakłada lekarz ginekolog. Jeżeli jesteście w stałym związku, to należałoby podjąć temat zmiany antykoncepcji na tę, która odpowiada obu stronom.  Tak jak napisał Gloria, dostrzeż pozytywne aspekty w tym, że nie masz orgazmu, zbliżenie dzięki temu trwa dłużej i nie musisz się martwić, że masz przedwczesny wytrysk, co jest bolączką wielu mężczyzn. Myśleliście z partnerką o zabawkach erotycznych? Na rynku dostępnych jest sporo specyfików ułatwiających orgazm.
    • Gloria
      Czy byłaś z tym u lekarza?
    • Gloria
      Cześć! Może sytuacja wynika z tego, że używasz prezerwatywy podczas stosunku. Musielibyście kiedyś spróbować bez (jeżeli taka możliwość wchodzi w grę). Skoro jesteś przyzwyczajony zaspokajać się w inny sposób, to musiałbyś w jakiś sposób przestawić się na to, aby osiągać orgazm podczas stosunku. Z drugiej strony, jesteś w dosyć komfortowej sytuacji, bo możesz przez długi czas uprawiać seks bez orgazmu. Wielu mężczyzn dużo by za to dało. Myślę, że możesz mieć pewną blokadę w głowie - zresztą sam o tym piszesz, że dużo o tym myślisz itp... Jak wypiłeś alkohol to było w porządku i do tego byłeś podniecony... Na pewno nie ma co sobie narzucać presji - ważne, abyście czuli się dobrze robiąc to, a nie myśleli o tym, czy tak ma być itp. Jak to dalej widzisz... ?
    • Gloria
      @types i jak?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine