Pizzaro

Sprawa Breivika

Recommended Posts

Catwoman, wystarczy zaznajomić się z jego manifestem dość obszernym. Zrobił to, co zrobił jako manifest potrzeby zmian. Chciał pokazać problem multikulturowości Europy oraz samej Norwegii. Bał się, że z roku na rok coraz większe masy imigrantów będą zalewać europejskie kraje. Był nacjonalistą, więc to normalne z jego punktu widzenia. Pisał również o marksizmie kulturowym i arabizacji północnych krajów. Według niektórych to znak, że trzeba coś zrobić w kwestii islamu w Europie.

Po czym oceniasz tę dobrą kondycję? Po problemach z imigrantami w wielu krajach?

Pytasz i sam odpowiadasz. Więc po co pytasz?

Chyba nie uważasz, że naród powinien się rozmnażać tylko w swoim obrębie? Dobrą kondycją określam głównie sprawy genetyczne. Wiadomym jest, że Norwegia ma problem z tym, że ma małą populację. Lepiej pozwolić na rodzenie się kalek niż na napływ imigrantów?

Widzę, że pisząc "problemy z imigrantami" masz na myśli te uznawane za problematyczne, tj. Cyganie, Turcy, Żydzi... Czy mniejszość niemiecka w Polsce przeszkadza? Ach, nie, bo zwykle mają pracę. Ale za to Ukraińcy już tak, bo wykonują prace fizyczne o niskim szacunku społecznym.

Ja widzę problemy, które stwarzają mniejszości w innych krajach, serio. Jestem za ich rozwiązywaniem. Ale żeby myśleć o eksterminacji? O ludobójstwie? Dla mnie nie do wyobrażenia. Wykazując zrozumienie dla Breivika dajesz poklask najgorszym wypaczeniom ideologii i ich twórcom.

Czy Francja jest cywilizowanym krajem? Z imigrantami radzą sobie jedynie kraje, które ją ograniczają.

Czy we Francji zabija się imigrantów? No proszę Cię. Właśnie o tym mówię.

Ja uważam, że jak się przybywa do jakiegoś kraju, do się respektuje jego prawa, przyjmuje się obowiązki. Dlatego to, co robią ortodoksyjni muzułmanie w Niemczech (chodzi mi głównie o prawo zemsty) uważam za przyczynek do wyproszenia ich z kraju. Ale dlaczego mamy płakać o to, ze jakiś kościół zostaje przejęty przez wspólnotę muzułmańską i zamieniony na meczet? Potrzeba duchowości i wyrażania jej w świątyni nie jest czymś złym.

vetus, naszłą mnie taka myśl: czy masz coś przeciwko mieszanym małżeństwom, np. Pola z żydem, Norweg z Irakijką?

Był nacjonalistą, więc to normalne z jego punktu widzenia.

Był mordercą, więc zabicie tych młodych ludzi było normalne z jego punktu widzenia. Naprawdę wykazujesz zrozumienie?

Obrzydliwe.

Wiadomym jest, że Norwegia ma problem z tym, że ma małą populację. Lepiej pozwolić na rodzenie się kalek niż na napływ imigrantów?

Hm, no nie do końca maja problem, bo według najnowszych danych mają przyrost naturalny na plusie.

Był mordercą, więc zabicie tych młodych ludzi było normalne z jego punktu widzenia. Naprawdę wykazujesz zrozumienie?

Obrzydliwe.

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Nie wykazuję zrozumienia jego czynów, lecz przesłanek którymi się kierował. Opisałem, co chciał uwidocznić ludzkości i do tego się odnosiłem. Żadnego poparcie jego czynów, Ty mi to zarzucasz. Ja tylko popieram jego uwagę - że jest problem z imigrantami w Europie i tyle.

Hm, no nie do końca maja problem, bo według najnowszych danych mają przyrost naturalny na plusie.

Hm, czy podane są przyczyny tego wzrostu? Wielka Brytania też ma, ale czy może mieć to związek z rodzącymi na potęgę Polkami i Pakistankami? Chyba tak, co nie? :) Do Norwegii napłynęło sporo imigrantów, nie tylko z krajów arabskich.

Nie wykazuję zrozumienia jego czynów, lecz przesłanek którymi się kierował. Opisałem, co chciał uwidocznić ludzkości i do tego się odnosiłem. Żadnego poparcie jego czynów, Ty mi to zarzucasz. Ja tylko popieram jego uwagę - że jest problem z imigrantami w Europie i tyle.

Nie wiem, czy go popierasz, ale zarzucam Ci to, że starasz się tłumaczyć jego czyny. I w pewnym sensie usprawiedliwiać. Mordowanie niewinnych ludzi jest w stylu podłych faszystów, którzy winni dzielić los Mussoliniego.

Analogia z Hitlerem jest trafna: niektórzy też starają się wykazać zrozumienie dla Adolfa Hitlera, który zbudował sieć obozów koncentracyjnych i które miały służyć także eksterminacji pewnej mniejszości narodowej. Wzbiera mnie na mdłości, kiedy widzę taki jawny przypadek syndromu sztokholmskiego.

Hm, czy podane są przyczyny tego wzrostu? Wielka Brytania też ma, ale czy może mieć to związek z rodzącymi na potęgę Polkami i Pakistankami? Chyba tak, co nie? :) Do Norwegii napłynęło sporo imigrantów, nie tylko z krajów arabskich.

Chodzi mi o to, że więcej jest urodzeń niż zgonów w Norwegii, nie piszę o imigrantach.

Nie wiem, czy go popierasz, ale zarzucam Ci to, że starasz się tłumaczyć jego czyny. I w pewnym sensie usprawiedliwiać. Mordowanie niewinnych ludzi jest w stylu podłych faszystów, którzy winni dzielić los Mussoliniego.

Analogia z Hitlerem jest trafna: niektórzy też starają się wykazać zrozumienie dla Adolfa Hitlera, który zbudował sieć obozów koncentracyjnych i które miały służyć także eksterminacji pewnej mniejszości narodowej. Wzbiera mnie na mdłości, kiedy widzę taki jawny przypadek syndromu sztokholmskiego.

Syndrom sztokholmski ? Sądzę, że to nietrafne porównanie. Dobra, dalsza debata nad tym, co ja uważam nie ma sensu, skoro starasz się usilnie mi wmówić to, iż go popieram oraz jego metody działania.

skoro starasz się usilnie mi wmówić to, iż go popieram oraz jego metody działania.

Po prostu niepokoi mnie, kiedy taki perfidny faszyzujący morderca znajduje zrozumienie u dobrych ludzi.

Dzisiaj jest rocznica śmierci tych biednych ludzi, którzy zginęli na wyspie Utoya. Wiem, że to niewiele znaczy, ale wstawiam ten symbol na cześć solidarności z rodzinami ofiar:

[*]

Po prostu niepokoi mnie, kiedy taki perfidny faszyzujący morderca znajduje zrozumienie u dobrych ludzi.

Jego czyny nie znajdują u mnie zrozumienia, lecz sprawa, na którą chciał zwrócić uwagę.

8 lat temu 128 osób zginęło w katastrofie kolejowej w mieście Pamukova w północno-zachodniej Turcji.

[*]

Ok, jeśli nawet miał pewną ideę i nawet jeśli była słuszna... Co musi się dziać w umyśle człowieka, który decyduje się wymierzyć sprawiedliwość własnymi rękami? Kto w ogóle może czuć się na tyle silny i odpowiedzialny, by brać na swe ręce życie innych ludzi?

Może wyda wam się to dziwne, ale w pewnym sensie popieram jego tok myślenia. To nie jest tak, że człowiek ma chorobę psychiczną, ot, taki kaprys zabić kilkadziesiąt osób. Działał przeciw wynarodowianiu Norwegi. Wszędzie imigranci, lewacka polityka, socjalizm, to wszystko były części składowe do podjęcia działań. Słyszałem nawet hasło "Breivik Chrystusem Narodów"...

Jestem lewakiem z przekonania. Jutro idę zabić czterdziestu losowych moich rówieśników sympatyzujących z Nową Prawicą. Czterdziestemu pierwszemu utnę przyrodzenie i puszczę wolno ku przestrodze tym, których jeszcze nie dorwałem. Nie zamierzam tolerować konserwatyzmu w Polsce i będę z nim walczył wszystkimi możliwymi sposobami. Rozumiem, że mam Twoje błogosławieństwo, co loco?

Ok, jeśli nawet miał pewną ideę i nawet jeśli była słuszna... Co musi się dziać w umyśle człowieka, który decyduje się wymierzyć sprawiedliwość własnymi rękami? Kto w ogóle może czuć się na tyle silny i odpowiedzialny, by brać na swe ręce życie innych ludzi?

Ktoś kto jest w stanie przestać postrzegać ludzi jako jednostki, a zacząć widzieć wyłącznie jako tłum. W przeszłości Hitler, Stalin, Mao Tse Tung, a obecnie Breivik. Wielkie umysły, wizjonerzy, nie bojący się wyjść naprzeciw utartym konwencjom moralnym.

Jestem za zabiciem. Szybkim, bezbolesnym usunięciem go ze społeczeństwa i puli genetycznej. Jak on tak bardzo utylitarnie to ja też tak bardzo utylitarnie.

"To konieczne."

Światłocień, dobrze napisane! Problemem są kibole, więc wziąć ich i zabić. Poparcie murowane, wszak wielu tu ceni zabijanie dla idei.

8 lat temu 128 osób zginęło w katastrofie kolejowej w mieście Pamukova w północno-zachodniej Turcji.

[*]

Nie wiem, czy pisząc to chciałeś być złośliwy, czy wyrazić pogardę dla ofiar. Jedno gorsze od drugiego.

Sprawa Breivika dobiegła końca, Norweg został skazany na 21 lat więzienia. Po odsiedzeniu kary 10 lat więzienia może on wnioskować o przedterminowe zwolnienie. Będzie dysponował trzema pomieszczeniami, siłownia, pracownią(w której ma zamiar pisać książkę). Zostanie odseparowany od innych więźniów. Natomiast podczas procesu ponownie zachowywał się dość arogancko i przeprosił członków swego "klanu" że nie zabił więcej osób.

Cóż jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony z wyroku, dostał maksymalną kare co według mnie jest sprawiedliwe i znacznie lepsze niż zamknięcie w szpitalu psychiatrycznym. Oczywiście po odsiedzeniu 21 lat będzie możliwość przedłużenia o 5 kolejnych, ale zarówno po 10 może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie, więc nikt nie powiedział że odsiedzi cały wyrok. Z tego co pokazują w mediach to Norwegowie są zadowoleni z wyroku i nawet niektórzy członkowie rodzin ofiar twierdzą że są usatysfakcjonowani. Warto pamiętać że Norwegia to zupełnie inna kultura, w Polsce od razu każdy by żądał dożywocia lub kary śmierci, natomiast w Norwegii jest zupełnie inaczej, przyjmują wyrok 21 lat jako maksymalny i go akceptują, nie chcą zmieniać prawa dla jednego przypadku.

Sądzę, ze ten wyrok będzie dobry, ponieważ jest szansa przedłużenia go. Wątpię by go wypuścili przedterminowo wiedząc, że on pragnąłby potem zabić jeszcze więcej ludzi po wyjściu. Sądzę, ze Norwedzy spodziewaliby się tego, ze on zrobi coś podobnego ponownie po wyjściu, więc jest szansa, ze jeszcze mu przedłużą wyrok. Mam taką nadzieję, bo na pewno zabiłby znowu. Był na pewno poczytalny, bo Breivik był w pełni świadomy tego co robi i był z tego dumny, choć na pewno nie jest normalny. Tak samo Hitler był swiadom swoich czynów, ale był psychopatą i tyranem. Myślę, ze w przypadku Breivika, on także jest w tym sensie nienormalny, bo niepoczytalność jest wtedy, gdy tak do końca zabójca nie wie co tak naprawdę robi.

Jeżeli sąd uznał go za poczytalnego i nie wsadzono go do psychiatryka to 21 lat i koniec odsiadki. Z jakiej niby racji mają mu to tam przedłużać, nie patrzę na to pod względem żeby Breivik jak najszybciej wyszedł z więzienie ale jak ma racjonalnie działać prawo skoro mogą mu przedłużać wyrok mimo że 21 lat jest największą u nich karą. To mnie trochę dziwi, takie teksty typu "skazany na 21 lat ale na wolność raczej nigdy nie wyjdzie".

Arsen, to jest najwyższa kara, jednak w przypadkach takich jak ten, po jej zakończeniu można osobę skazać na kolejne 21 lat, z powodu takiego, że osoba ta nadal zagraża ludziom, bądź zrobiła coś, na co kara 21 lat jest za mała.

Najbardziej prawdopodobna wersja głosi że kara i tak zostanie przedłużona, ale w sumie 10 lat w odosobnieniu może człowieka do fałszywej skruchy przekonać. Warunki jak na więźnia będzie miał całkiem dobre, 3 cele, komputer, bieżnia, nieźle jak na mordercę 77 osób... No trudno, ich cyrk ich małpy.

Czyli jeżeli ktoś jest biedny to wystarczy, że zabije w Norwegii ludzi i już ma ułożone życie - wiem, prosto powiedzieć. Prawo w Norwegii takie jest, bo to kraj, który nie przeżywa drastycznych zdarzeń. Dopiero Breivik był czymś przykrym. Wiedziałem, że będzie taki wyrok, ale jak dla mnie - kara śmierci. Wiem, niewykonalne w tamtym kraju.

-- Dodano 15 Lis 2012, 19:08: --

Mieszkańcy niewielkiego duńskiego miasteczka Kokkedal dowiedzieli się, że w tym roku na Boże Narodzenie nie będzie już miejskiej choinki. Miała kosztować od 5 do 7 tys. koron (ok. 4 tys. złotych). To za dużo – orzekli radni, którzy całkiem niedawno wydali dziesięć razy tyle (60 tys. koron) na miejskie obchody islamskiego święta ofiarowania. Rzecz w tym, że w radzie miejskiej miasteczka Kokkedal muzułmanie stanowią już większość i dlatego nie muszą się liczyć z chrześcijańskimi świętami.

Sprawa nabrała wielkiego rozgłosu i trafiła do parlamentu. Zainteresowała się nią również telewizja, która chciała nakręcić reportaż o muzułmańskiej dominacji w mieście. Bezskutecznie. Jej wóz transmisyjny został napadnięty przez zamaskowanych napastników, a dziennikarzy wyzwano od neonazistów.

Dzisiaj na kółku politologicznym była o tym dyskusja i muszę przyznać, iż obawy Breivika stają się coraz bardziej realne. Cóż, niewiele lepiej jest w Niemczech, Belgii czy Francji. Za 100 lat będzie jeden, wielki kalifat Europy.

Andrzej pięknie punktuje norweski system. Zabij prawie 80 osób, dostań 21 lat, wygrywaj sprawy w sądzie.