Casino- Salsa Kubańska i wszelkie salsopokrewne w parach

Recommended Posts

Posted

Hejaszka,

sytuacja wygląda tak:

szukam kursu tańca dla par. Jakiś czas temu Luby wyskoczył z taką propozycją nagle (żeby nie było, ze jestem zwariowaną lasią ciągnącą biednego chłopa w tany), zapalił się i w ogóle; a mnie nie trzeba namawiać.

Jako, że on w życiu nie przeszedł progu żadnej szkoły tańca, ba, nawet chyba w wyszukiwarkę tej frazy nigdy nie wpisał, poczułam się oddelegowana do poszukiwań, co zresztą jest mi na rękę bo załatwienie karneciku na kilka wejść potraktuje jako prezent rocznicowy (spryciarz:P)

Skłaniam się ku salsie, a w momencie gdy znalazłam twór o nazwie "salsa kubańska" poczułam, że jestem na dobrym tropie, bo tak On jak i ja ma fioła na punkcie Kuby. Chodzi o naukę od podstaw dla osoby z poczuciem rytmu i pewnymi, choć nie dużymi doświadczeniami tanecznymi i dryblasa, który nigdy nie tańczył ale bardzo chce ;)

Potrzebuje rady- czy ktoś z tu obecnych kiedykolwiek tańczył coś w ten deseń? Czy jest to do ogarnięcia dla osoby o dwóch lewych nogach? Nie chciałabym żeby zapał Lubego poszedł na marne jeśli trafi na zajęcia które są totalnie niedopasowane do naszych możliwości.

Pytanie nr dwa może jest głupie, bo pewnie wiele zależy od szkoły lub wręcz konkretnego instruktora- ale czy na kursach w parach te pary się rozdziela i miesza? Mam wrażenie, że na początku dobrze by nam zrobiło jednak tańczenie razem, zrozumiałam zresztą, że o to mu chodziło, nie o naukę tańca w ogóle a o taniec razem. Poza tym chciałabym wiedzieć czego się spodziewać.

Liczę na pomoc! :mrgreen:

Link to comment
Incomprehensible
Posted

Tańczyłam kiedyś przez chwilę latino, ale solo. Świetna sprawa, można się poruszać, no i jest masa śmiechu. (: Z tego, co wiem, pary nie są rozdzielane. Jeśli traficie na kurs dla początkujących, to raczej nie ma opcji, żebyście sobie nie poradzili, a jeśli chodzi o zapał, to nie pozwól mu się rozmyślić. (:

Link to comment
Posted

Ja tańczyłam salsę, solo i w parach. Ogólnie polecam, masa śmiechu i pozytywnej energii. Na kursie podstawowym nie powinno być problemów, ale jeżeli nie będzie miał dobrego poczucia rytmu to zginie. No i niestety na zajęciach zmienia się para, prawie zawsze tak jest poza zaawansowanymi grupami. Zawsze możecie chodzić na zajęcia indywidualne, ale nie wiem czy jest sens, bo podejrzewam, że to raczej dla zabawy niż umiejętności, a tak to lepiej w grupie.

Link to comment
Posted

Ja chodziłam na salsę solo i taniec towarzyski ogólnie. Jestem pewna, że na poziomie podstawowym dacie sobie spokojnie radę. Tylko nie zniechęcajcie się, jeśli coś nie będzie szło, bo wiadomo, że zdarzają się lepsze i gorsze dni, a chodzicie tam przecież dla przyjemności i przede wszystkim macie się dobrze bawić :wink:

Co do rozdzielania par to faktycznie ciężko stwierdzić, bo to zależy od szkoły. Dosyć często tak robią, jednak kiedyś widziałam na stronie któregoś klubu informację, że jeśli para chce tańczyć tylko ze sobą to po prostu ma to zgłosić instruktorowi przed zajęciami.

Jeśli akurat z kubaną coś by nie wypaliło to polecam również sambę, salsę, cha-chę czy bachatę. I nie miejcie obaw,że nie dacie sobie rady, bo nie będziecie jedyną początkującą parą :wink: Instruktor Wam wszystko spokojnie pokaże i po kilku zajęciach będziecie śmigać śmiało po parkiecie :wink:

Link to comment
Posted

stery, wyczytałem że "prowadzenie w salsie kubańskiej jest dość mocne i nie pozostawia partnerce wiele swobody. Figury w Cubanie wymagają często skomplikowanych zapleceń rąk tańczącej pary. Krok podstawowy w salsie kubańskiej nazywa się guapea i jest tańczony do przodu i do tyłu". Nie mogę niestety znaleźć informacji nt. wyglądu lekcji tego tańca, a nie będę powtarzał wypowiedzi koleżanek wyżej. Idźcie i spróbujcie - po prostu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Tematy

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   sgt.manson
   sgt.manson
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up