@pril5

Nowoczesne nastolatki.

270 postów w tym temacie

Liszka napisał(a):

pałęcka napisał(a):Jak już wspomniałam wcześniej, myślę że marnuje sobie młodość. Ale skoro czerpie radość z nauki to jego sprawa i mi nic do tego.

Dlaczego marnuje sobie młodość? Czy młodosć polega na skakaniu na bungee, imprezach i rozmowach "na topie"?

tak.

Między innymi. W sumie to głównie na tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Uroki młodości, sama taka byłam w wieku 14,15,16 lat i uważam że nie jest to nic złego i każdy przez to przechodził ;)
Każdy przechodził przez picie i palenie; oryginalny ubiór; posiadanie chłopaka w młodym wieku, czy przez to, że był młody? Bo oczywistym jest, ze to nie to samo.
(...) chłopców w tym wieku zwykle mało obchodzi charakter bądź intelekt dziewczyny. Im wystarczy ładne ciało, ale z wiekiem to mija.
W "tym" wieku, czyli w jakim? Zresztą, nie zgadzam się. Otóż, twierdzę (z wielkim przybliżeniem), że żaden chłopak nie chciałby mieć głupiej dziewczyny. Zatem intelekt również jest ważny przy wyborze partnerki.

Poza tym, to raczej pytanie dla płci, o której upodobaniach mowa ;)

9. A co mam sądzić? Dziewczyna ubiera się tak jak chce i ma do tego prawo.
Uwaga osobista. Można grzeczniej się nie zgodzić z czyimś zdaniem ;)

(akt. 2010-06-23, 20:30)

Btw.

Jak już wspomniałam wcześniej, myślę że marnuje sobie młodość. Ale skoro czerpie radość z nauki to jego sprawa i mi nic do tego.
Dlaczego marnuje sobie młodość? Czy młodosć polega na skakaniu na bungee, imprezach i rozmowach "na topie"?
tak.
Między innymi. W sumie to głównie na tym.
Nie sądzę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy mlodosc w ogole na czyms polega? jesli ktos uwaza, ze ja sobie marnuje, to marnuje bo widocznie nie odpowiada mu taki styl zycia. i wcale nie powinno byc tak, ze czlowiek sie uczy nas sile, zeby potem pojsc do pracy. powinien czerpac przyjemnosc ze wszystkiego co robi, bo potem moze sie okazac, ze nie potrafi cieszyc sie juz niczym.

no, teraz prezczytalam do czego nawiazywala wypowiedz... wiec jestem po twojej stronie:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1. Co sądzicie o dziewczynach, które może nie uważają się za lalunie, ale ubierają się oryginalnie, mają już w młodym wieku chłopaków, piją, palą itp?
To ich sprawa. O ile nie przesadzają w piciu - po prostu próbują nowych rzeczy, dojrzewają. To trudne wycyrkulować tak, by próbowanie nowych rzeczy nie stało się przekleństwem na całe życie (nałóg np.), ale dojrzewanie i związane z tym anomalie behawioralne są paradoksalnie - normalne.
2. Co sądzicie o typowych, wymarłych już zresztą kujonkach, które poza nauką nie widzą reszty świata?
Serj Tankian był kujonem. Myślę, że o ile nie jest to ani kucie na blachę, ani kucie dla rodziców, to wiele daje. Potem i tak człowiek przestaje się uczyć i zaczyna zajmować się czymś innym, a mądrość w głowie mu zostaje.
3. Co sądzicie o dziewczynach, które starają się upodobnić do innych?
Że są niepewne siebie i ubogie duchowo. I żal mi ich trochę, że nikt dotychczas nie nauczył je doceniać własnej wartości.
4. Co sądzicie o sądzicie o dziewczynach, które pod wpływem towarzystwa zmieniły się na gorsze?
Że wystarczy zmienić im towarzystwo : p
5. Czy wśród dzisiejszych nastolatek można zauważyć rywalizację o to która jest ładniejsza, fajniejsza, lepsza? + uzasadnienie odpowiedzi.
Nie wiem, nie znam się na dziewczynach. Przynajmniej ja nigdy nie rywalizowałam w ten sposób. To raczej u chłopców zauważałam rywalizację o fajność.
6. Co czujecie, gdy widzicie pomalowaną modnisie, która zaleca się do chłopaków?
Zależy to od tego, czy znam ją lepiej, czy jest mi nieznana.
7. Co sądzicie, gdy widzicie typowego kujona idącego przez szkołę i rozmawiającego o dajmy na to chemii?
Prawdopodobnie nawet go nie zauważam.
8. Jak uważacie, dlaczego w większości tylko modne laski mają szanse u chłopaków?
Ponieważ wyglądają estetyczniej, niż dziewczyna w powyciąganym sweterku. Nawet jeśli właśnie w takich kocha chodzić. Zresztą nawet te niemodne mają szansę znaleźć chłopaka dla siebie, więc o co chodzi.
9. Co sądzicie o trzynasto,czternasto, piętnastolatce chodzącej w miniówie, leginsach no i ogólnie oryginalnych ciuchach?
Nie oceniam zazwyczaj po wyglądzie, tylko po słowach. To słowami osób w takim wieku dezoluję się najbardziej, najmocniej, dogłębnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1. Co sądzicie o dziewczynach, które może nie uważają się za lalunie, ale ubierają się oryginalnie, mają już w młodym wieku chłopaków, piją, palą itp?

Ciężko powiedzieć. To jest ich sprawa, ich wybór...

2. Co sądzicie o typowych, wymarłych już zresztą kujonkach, które poza nauką nie widzą reszty świata?

Ja osobiście nie widzę nic złego w tym, że ktoś się dobrze uczy. Jeśli ktoś dąży do zdobycia dobrego wykształcenia, więc czemu ma być za to "potępiany" przez rówieśników? Zresztą w moim słowniku nie istnieje takie słowo jak "kujonka". Po prostu. I uważam, że nie ma również takich osób na świecie, które poza nauką nie widzą reszty świata.

Ludzie są różni. Jedni mają na tyle silną osobowość, aby stworzyć własny styl, a inni mają na tyle słabą osobowość, aby kopiować styl innych.

4. Co sądzicie o sądzicie o dziewczynach, które pod wpływem towarzystwa zmieniły się na gorsze?

Sądzę, że w takich przypadkach winy nie ponosi bezpośrednio towarzystwo tylko sama zainteresowana osoba. Uważam, że można obracać się w takim otoczeniu i jednocześnie wcale się do niego nie upodabniać.

5. Czy wśród dzisiejszych nastolatek można zauważyć rywalizację o to która jest ładniejsza, fajniejsza, lepsza? + uzasadnienie odpowiedzi.

Sądzę, że takie sytuacje zdarzały się od bardzo dawna, wciąż się zdarzają i zdarzać się będą. Takie jest skonstruowany ten świat... ;) wola przetrwania lub odwieczna próba dowartościowywania się? byc może... :)

6. Co czujecie, gdy widzicie pomalowaną modnisie, która zaleca się do chłopaków?

A co mam czuć? Pomalowana czy nie to zawsze dziewczyna i nie ma nic dziwnego w tym, że zaleca się do chłopaków (aby byli to wolni strzelcy ;)).

7. Co sądzicie, gdy widzicie typowego kujona idącego przez szkołę i rozmawiającego o dajmy na to chemii?

^^ Na terenie szkoły można rozmawiać o czym się żywnie podoba...

8. Jak uważacie, dlaczego w większości tylko modne laski mają szanse u chłopaków?

Zawsze tak było, że większe powodzenie miały kobiety obdarzone nadzwyczajną urodą. Przecież każdy z nas woli coś najładniejszego. Oczywiście zdarzają się wyjątki, bo przecież od każdej reguły musi byc wyjątek... ;)

9. Co sądzicie o trzynasto,czternasto, piętnastolatce chodzącej w miniówie, leginsach no i ogólnie oryginalnych ciuchach?

Skoro tak im się podoba, to co zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do oryginalnego ubioru. No to fajnie że mają swój styl i wgl. Co do pelania i picia. Chcą się poczuć dorosłe no ale cóż nic z tym nie zrobimy. Uważam że to jest posrane ale to ich sprawa co robią ze swoim życiem. No i chłopacy. Jeśli traktują związek powaznie (w co wątpie) to ok, ale jeśli zmieniają chłopaka co tydzień to życzę powodzenia ;] draniż mnie takie dziewczyny.

Nic do nich nie mam. Niech sie uczą. Nikomu tym nie szkodzą, robią to dla siebie a dzięki temu maja wybitna przyszłość. Ale już jest strasznie mało takich "kujonek". Nie mogę powiedzieć że z taką nie dałoby się pogadać bo pierw trzeba poznać osobiście osobę ;)

Laski które same nie potrafia o siebie zadbać to kopiują style od innych.

Wpadły w złe towarzystwo. Dużo ludzi ulega takim wpływom. Szkoda jednak że takie dziewczyny nie moga powiedzieć "Niebo jest niebieskie a trawa żółta" ;)

Na pewno jest taka rywalizacja. Może nie między wszystkimi ale jednak istnieje. Starają się wyprzedzić drugą z ubraniami, chcą stać się za mlodo dorosłe zaczynaja palić, pic przeklinać. Wyścig która pierwsza zdobędzie chłopaka. Zaczyna się rywalizacja, wyzwiska że jedna naśladuje drugą, która jest oryginalniejsza, zazdrość, zawiść. Można by wymieniać i wymieniać.

Wkurza mnie takie coś. To że się pomaluje, odpicuje załozy mini że jej dupe wystaje z połowy spódniczki myśli że może wyrwać każdego. Ma racje, każdego idiotę który licz na to co ona ;) czyli zazwyczaj "mały"podryw często kończący się w sypialni. Może nie wszystkie na to liczą ale jednak zdecydowana więkoszość.

Staram się dowiedzieć jak najwięcej o przepisach na alkochole. A tak poważnie no nic. Kujon- człowiek jak człowiek. ;]

W dzisiejszych czasach takie laski są łatwiejsze ;)

Nie zbyt mnie interesują ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miniówka ok. Ale żeby to nie była taka miniówka kończąca się na pośladkach, tylko żeby była trochę dłuższa. Nie lubię gdy dziewczyna ubiera się ździrowato.

Lubię też jak dziewczyna ma swój własny styl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skoro już rozmawialiśmy o plastikach to pora na rozmowę o reszcie dziewczyn, które zamieszkują kulę ziemską ;)

No więc tak:

Ad 1. Takie czasy, wszystko z wiekiem przemija, zwłaszcza papierosy i alkohol które w tym wieku są głownie na pokaz.

Ad 2. Robią to co uważają za słuszne dla siebie, ich zdanie i ich życie.

Ad 3. Robią większość rzeczy na pokaz.

Ad 4. Wina towarzystwa - pozostaje je tylko zmienić

Ad 5. Osobiście tego nie zauważyłem w mojej szkole. Były jakieś sprzeczki pomiędzy dziewczynami, ale wątpię żeby to była stała rywalizacja - coś jak jednorazowa kłótnia pt '' Jesteś głupsza ! :D

Ad 6. Jeśli ją znam to na pewno jej nie ocenie zbyt powierzchownie.

Ad 7. Nie zwracam na niego uwagi.

Ad 8. Ponieważ potrafią się modnie ubrać, a to większość lubi.

Ad 9. Ich życie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 12.05.2007 at 15:32, @pril5 napisał:

Gardzę takimi osobami. Nie wiem za co bardziej - za używki czy za puszczalstwo. Chyba jednak za to drugie.

To jest akurat najmniej szkodliwe, chociaż to smutne, kiedy taki młody człowiek nie ma zupełnie żadnych własnych zainteresowań. Szkoła to nie wszystko.

Głupota x2, która w końcu może doprowadzić nawet do tragedii. Nie chciałabym się zadawać z takimi osobami.

W niektórych środowiskach tak, natomiast na szczęście nie wszędzie. Wbrew pozorom są jeszcze normalne nastolatki (a przynajmniej były, kiedy ja chodziłam do gimnazjum :P).

Czuję od niechęci po obrzydzenie - wszystko zależy jak to robi.

Jeżeli mówi o chemii z pasją, to czemu nie. Zainteresowania naukowe są fajne, o ile są faktycznymi zainteresowaniami, a nie na pokaz.

Raz, że faceci to wzrokowcy, a dwa, że gimnazjaliści to jeszcze pstro w głowie mają i nie myślą o dziewczynie jako o przyszłej żonie i matce, tylko o pochwaleniu się nią przed kumplami i o zażywanych z nią przyjemnościach cielesnych - dlatego wolą ładne i modne.

Bleh. To słowo idealnie oddaje nawet najbardziej skomplikowane myśli na ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pożałowania godne jest robienie czegoś tylko po to, żeby dowieść innym (lub co gorzej: samej sobie/samemu sobie), jak bardzo jest się "dorosłym", "wyzwolonym", "niegrzecznym" itd. A jak to łączy się z niszczeniem sobie zdrowia używkami, to tym bardziej. Takie osoby są źle wychowane i w dodatku szkodzą same sobie. Trochę jak dzieci postępujące według zasady "Na złość mamie odmrożę sobie uszy", tylko jeszcze gorzej.

Skąd stwierdzenie, że "wymarłych"? Uważam, że przesada ani w jedną, ani w drugą stronę nie jest dobra. Można być dobrym uczniem/uczennicą i jednocześnie mieć dobre kontakty z innymi i umieć się raz na jakiś czas rozerwać czy zrobić coś szalonego.

O snobizmie i ignorowaniu własnej indywidualności mam jak najgorsze zdanie - to po prostu głupota.

o sądzicie o dziewczynach, które pod wpływem towarzystwa zmieniły się na gorsze?

Że źle dobrały sobie towarzystwo i widać były podatne na złe wpływy.

Wydaje się, że tego typu pustota była obecna praktycznie zawsze, choć przybierała różne formy.

Nic specjalnego. Typowe zachowania osób o szalejących hormonach. Choć w sumie, zależy, jak ona to robi - zaloty dzielą się na zwykłe (do przyjęcia) i na niesmaczne. Ogólnie to nieraz trudno mi odróżnić modnisię od nie-modnisi, bo w ogóle nie znam się na modzie.

Dobrze jest, gdy człowiek ma swoją pasję i nie boi się dzielić jej z innymi. Nie wiem, jak odróżnić "typowego kujona" od pasjonata, zwłaszcza gdy słyszy się tylko strzęp rozmowy - musiałbym poznać takiego kogoś osobiście, żeby stwierdzić, czy jest kujonem, czy pasjonatem.

16 minut temu, yiliyane napisał:

Gardzę takimi osobami. Nie wiem za co bardziej - za używki czy za puszczalstwo. Chyba jednak za to drugie.

Dlaczego za to drugie? Jakby nie patrzeć: seks to zdrowie, a używki to niszczenie sobie zdrowia. Oczywiście gdy mówimy o bezpiecznym seksie, a nie o ryzykownych zachowaniach seksualnych.

20 minut temu, yiliyane napisał:

Raz, że faceci to wzrokowcy

Tak się mówi, jednak: pierwsze wrażenie (a takie jest zawsze wrażeniem wzrokowym) jest tak samo ważne w przypadku facetów, jak i u kobiet. Niech nikt nie mówi, że dla kobiet wygląd nie ma znaczenia, bo ma. Zgodzić się można najwyżej z tym, że długoterminowo, facetom mniej przeszkadzają cechy kobiet niemające związku z wyglądem (choć nie zawsze tak jest).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
49 minut temu, Celt napisał:

Dlaczego za to drugie? Jakby nie patrzeć: seks to zdrowie, a używki to niszczenie sobie zdrowia. Oczywiście gdy mówimy o bezpiecznym seksie, a nie o ryzykownych zachowaniach seksualnych.

Chciałbyś, żeby Twoja córka w wieku 13-15 lat oddawała się na prawo i lewo? ;] Seks w tym wieku to nie jest zdrowie. Bo nawet ten tak zwany z głową może zakończyć się ciążą, gdy antykoncepcja zawiedzie. Poza tym wczesna inicjacja seksualna nie jest obojętna dla psychiki dziecka. Bo mówimy tu o dzieciach, a nie o dorosłych kobietach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
37 minut temu, yiliyane napisał:

Chciałbyś, żeby Twoja córka w wieku 13-15 lat oddawała się na prawo i lewo?

To mówimy właśnie o dzieciach w takim wieku, tzn. przed wiekiem przyzwolenia? Jeśli tak, to oczywiście nie chciałbym. Myślałem, że mowa tu o starszych dziewczynach, takich w wieku 15-18 lat. W takim wieku już nie jest się dzieckiem, choć nie jest się też dorosłym/dorosłą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 minut temu, Celt napisał:

To mówimy właśnie o dzieciach w takim wieku, tzn. przed wiekiem przyzwolenia? Jeśli tak, to oczywiście nie chciałbym. Myślałem, że mowa tu o starszych dziewczynach, takich w wieku 15-18 lat. W takim wieku już nie jest się dzieckiem, choć nie jest się też dorosłym/dorosłą.

W pierwszym poście były takie napomknienia jakoby ten temat miał tyczyć się osób w wieku gimnazjalnym, czyli właśnie 13-15 lat. Ale i tak 15-18 to nadal dzieci - i tak powinny być traktowane. Seks jest dla dorosłych. I naprawdę ciężko mi uwierzyć, że dałbyś własnej córce przyzwolenie na oddanie cnoty w tak młodym wieku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, yiliyane napisał:

naprawdę ciężko mi uwierzyć, że dałbyś własnej córce przyzwolenie na oddanie cnoty w tak młodym wieku.

Byłbym bardzo naiwny, gdybym liczył na to, że przyszła córka poprosi mnie o pozwolenie na uprawianie z kimś seksu, na inicjację seksualną w określonym wieku, i że przedtem powie mi o swoich zamiarach w tej kwestii, a po fakcie powie mi wprost "Nie jestem już dziewicą". I tym bardziej nie spodziewałbym się, że jej chłopak powie mi, że ma zamiar bzyknąć mi córkę. Przecież to zawsze jest decyzja dziewczyny/kobiety, która zwykle nie konsultuje jej z rodzicem. I rodzice zwykle mogą się najwyżej tylko domyślać, czy córka jest już po inicjacji seksualnej, czy jeszcze przed. BTW, moim zdaniem cnota nie jest czymś, co można oddać lub podarować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My możemy sobie ustalać zasady wychowywania dziecka, jednak najgorsze jest to, że dużą częśćw wywieraniu wpływu na nastolatki odgrywa popkultura. Niestety granica eksponowania ciała i epatowania seksem coraz bardziej się rozszerza i w tym jest problem, bo młode osoby nie ptorafią często zrozumieć, że coś, co było do tej pory tabu teraz jest normalne i powszechne np. w muzycznych teledyskach.

Nawet to, jak ubierają się dzisiejsze "insta" nastolatki bardzo się zmieniło i swoim prowokacyjnym ubiorem i zachowaniem prowokują wiele niebezpiecznych sytuacji. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnalezienie własnego stylu jest ważne. Oczywiście moim zdaniem, nie należy przekraczać pewnych granic dobrego stylu. Nie ma też niczego złego w zawiązywaniu relacji z chłopakiem w wieku nastoletnim. Co do palenia i picia - nie popieram, jednak każdy ma prawo robić ze swoją młodością, co chce. 

Jeśli komuś nauka sprawia przyjemność, to dlaczego używać wobec niego negatywnie nacechowanych określeń? Dopóki ktoś nie krzywdzi innych, ma prawo robić ze swoim życiem, co chce. 
Ponadto ciągłe uczenie się nie oznacza egocentryzmu. 

Myślę, że mogą mieć niskie poczucie własnej wartości lub nie mają odwagi być sobą. 

Że są bardzo podatne na wpływ otoczenia, na co pewnie złożyła się sytuacja rodzinna i/lub strach przed brakiem akceptacji ze strony rówieśników. 

Myślę, że tak. Dzisiaj niestety dla pewnej części nastolatek liczą się lajki/followersi na instagramie. Idąc ulicą często zauważam wśród nastolatek spojrzenia pełne poczucia wyższości, roszczeniowe postawy. Styl chodzenia, ubierania się, mówienia także pozwala na wyciągnięcie takich wniosków. 

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Chyba nie byłam świadkiem takiej sytuacji lub nie zwracam na takie zachowania uwagi. Mężczyźni są wzrokowcami, ale raczej nie lubią, gdy przesadza się z makijażem. Określenie "modnisia" jest pejoratywne i uważam, że nie ma nic złego w ubieraniu się modnie. 

Kolejne pytanie sugerujące, że lubienie nauki i ciągłe uczenie się jest coś złym. Przypuszczałabym, że jest inteligentny i nie marnuje czasu na coś, czego nie lubi. 

Mężczyźni są wzrokowcami i zwracają uwagę zarówno na urodę/budowę ciała, jak i ubiór. Abstrahując od tego, o gustach się nie dyskutuje :D Co można zauważyć wszędzie - ile razy spotykamy na drodze różne pary i np. dziewczyna nam się podoba, chłopak już niekoniecznie bądź odwrotnie. 

Miniówka i legginsy - mówię stanowcze NIE. :D Każdy ma prawo ubierać się, jak chce. Mnie nie musi się to podobać i w zasadzie na tym kończy się moje "sądzenie" - staram się nie oceniać ludzi po tym, jak się ubierają. O wiele więcej wniosków można wyciągnąć po rozmowie z taką osobą lub obserwując jej zachowanie.

O 22.02.2019 at 18:16, yiliyane napisał:

Dlaczego gardzisz osobami na podstawie takich...strzępów informacji? Z informacji "mają już w młodym wieku chłopaków"  nie wynika, że się puszczają. 

Picie i palenie oczywiście nie jest najlepszym wyborem w młodym wieku, jednak podatność na używki zazwyczaj ma jakąś przyczynę. Być może ktoś tak odreagowuje patologiczną sytuację w domu rodzinnym? Łatwo jest oceniać kogoś na podstawie zaledwie kilku sekund/minut jego życia, a tak naprawdę nie znając go.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, mw2 napisał:

Dlaczego gardzisz osobami na podstawie takich...strzępów informacji? Z informacji "mają już w młodym wieku chłopaków"  nie wynika, że się puszczają. 

Myślę, że gdyby autorka miała na myśli chodzenie za rączkę, to by w ogóle o tym nie wspomniała ;) Wskazuje też na to zestawienie posiadania chłopaków z innym karygodnym zachowaniem - zażywaniem używek, co, przynajmniej w moim odczuciu, jasno pokazuje, że nie chodziło o patrzenie sobie w oczy z przedstawicielami płci przeciwnej.

19 godzin temu, mw2 napisał:

Picie i palenie oczywiście nie jest najlepszym wyborem w młodym wieku, jednak podatność na używki zazwyczaj ma jakąś przyczynę. Być może ktoś tak odreagowuje patologiczną sytuację w domu rodzinnym? Łatwo jest oceniać kogoś na podstawie zaledwie kilku sekund/minut jego życia, a tak naprawdę nie znając go.

Są takie przypadki, oczywiście, jednak nie sądzę, aby tyczyły się one większości. Myślę, że większość młodzieży zażywającej używki nie robi tego z powodu traum, a z ciekawości/dla szpanu/na przekór rodzicom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, yiliyane napisał:

Myślę, że gdyby autorka miała na myśli chodzenie za rączkę, to by w ogóle o tym nie wspomniała ;) Wskazuje też na to zestawienie posiadania chłopaków z innym karygodnym zachowaniem - zażywaniem używek, co, przynajmniej w moim odczuciu, jasno pokazuje, że nie chodziło o patrzenie sobie w oczy z przedstawicielami płci przeciwnej.

Ale nie wyklucza bycia w związku z jednym chłopakiem. 

2 godziny temu, yiliyane napisał:

Są takie przypadki, oczywiście, jednak nie sądzę, aby tyczyły się one większości. Myślę, że większość młodzieży zażywającej używki nie robi tego z powodu traum, a z ciekawości/dla szpanu/na przekór rodzicom.

A może z braku zainteresowania nimi przez rodziców? Również nie popieram korzystania z używek, szczególnie w tak młodym wieku, ale młodość też rządzi się własnymi prawami. Jeśli ktoś nie uległ wpływom otoczenia i nie pił alkoholu ani nie palił papierosów czy innych używek - super, a jeśli palił papiery czy pił, to staje się z automatu dla Ciebie osobą, dla której nie masz w ogóle szacunku? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, mw2 napisał:

Ale nie wyklucza bycia w związku z jednym chłopakiem. 

Bycie w związku z jednym chłopakiem nie zakłada wcale, że trzeba z nim iść do łóżka, a przynajmniej nie od razu :) Może to niepopularne podejście w dzisiejszych czasach, ale wbrew pozorom ma mnóstwo zalet :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 4.03.2019 at 10:31, kasia_demańska napisał:

Bycie w związku z jednym chłopakiem nie zakłada wcale, że trzeba z nim iść do łóżka, a przynajmniej nie od razu :) Może to niepopularne podejście w dzisiejszych czasach, ale wbrew pozorom ma mnóstwo zalet :)

Oczywiście :) Podzielam Twój pogląd :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz