Na co uważać przy przenoszeniu numeru

Recommended Posts

Posted

Cóż. Pracuję na infolinii PLAY i ostatnio często trafiam na problemy gdzie operator odrzuca wniosek o przeniesienie numeru.

Przeważnie taka migracja z jednej sieci do drugiej nie dochodzi do skutku z powodu niezgodnych danych rejestracyjnych., czyli gdzie po prostu klient nieświadomie sam utrudnia cały proces ; )

Przed zgłoszeniem się do nowego operatora należy u siebie w sieci upewnić się czy MIX (w przypadku posiadania telefonu w tej ofercie) jest u niego traktowany jako prepaid (karta) czy jako postpaid (abonament).

W przypadku gdy posiadamy telefon na kartę i chcemy go przenieść do dowolnej oferty u innego operatora konieczne jest zarejestrowanie numeru na siebie. Dane u operatora biorcy muszą być takie same jak u tego do którego przechodzimy.

Kolejnym przypadkiem jest przenoszenie numeru z osoby prawnej na osobę fizyczną lub odwrotnie. Koniecznie należy najpierw wykonać cesję - czyli przerejestrować numer na osobę fizyczną jeśli przenosimy do oferty dla klienta indywidualnego, a jeżeli jesteśmy klientem indywidualnym to wykonujemy cesję na klienta biznesowego.

W przypadku przenoszenia numeru do Play radzę uważać przy przenoszeniu numeru z Orange. Często orange wysyła jeszcze po przenoszeniu na ten numer smsy, które wówczas w sieci były darmowe. Przychodzące na numer w Play kosztują 30zł za sztukę! (sms przychodzący).

Ps. Przy wykonaniu MNP przez internet lub telefon, polecam poprosić konsultanta by upewnił się czy zamawiany telefon jest aktualnie na stanie, ponieważ tenże eShop ma tendencje do anulowania zamówienia gdy telefon jest niedostępny i to bez poinformowania potencjalnego klienta...

Jeszcze mała wskazówka dla osób przechodzących do Play.

Karta SIM, którą otrzymuje klient przechodzący to karta z tzw. taryfą tymczasową. Nie ma na niej żadnych środków/pakietów. Wszystko tutaj jest naliczane po za abonament a klient później jest rozliczany poprzez fakturę za ewentualne zużycie. Do czego zatem jest ta tajemnicza karta? Sam fizyczny proces przeniesienia numeru może zająć mniej więcej jedną dobę, wówczas telefon jest nieaktywny a żeby w razie nagłej potrzeby nie zostać na lodzie można skorzystać z tejże karty. Po przeniesieniu numeru na nowej karcie zaskoczy stary numer z ofertą a karte poprzedniego operatora mozna przełamać i wyrzucić...

Pozdrawiam : P

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Tematy

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   sgt.manson
   sgt.manson
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up