Jump to content

CANON EOS 550D - Proszę o opinie


hanna_anna

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem nowej lustrzanki. Strasznie napaliłam się właśnie na ten model Canona, a raczej nad zestawem z dwoma obiektywami, 18-55 mm IS, 55-250 mm IS.

Jednak chciałabym najpierw zasięgnąć opinii innych, za nim zdecyduje się na zakup.

Więc jeżeli macie jakieś doświadczenie z takowym sprzętem to proszę o opinie.

Z góry dzięki

Link to comment

Całkiem porządna amatorska lustrzanka. Przez 3 miesiące miałem taki model w posiadaniu.

Aparat wyposażony jest w niezłą baterię - jeżeli nie będziesz zbytnio korzystać z Live View myślę, że na jednym ładowaniu można zrobić spokojnie około 800 zdjęć.

Wyświetlacz 3 cale posiada ładny kontrast i niezłe kolory. Co ważne aparat posiada czujnik wyłączający wyświetlacz przy patrzeniu w wizjer - mały bajer, a cieszy.

Być może ucieszy Cię możliwość nagrywania filmów w HD. Co prawda jakość tyłka nie urywa, ale jak dają to się bierze :wink: Mnie przy nagrywaniu filmów denerwował dość wolny autofocus - nie nagrasz nic dynamiczniejszego, bo ostrzenie w trybie Live View zajmuje około 2-3 sekund.

Denerwujący jest również odgłos silniczka zamontowanego w obiektywie, który się nagrywa - wina obiektywu.

Obiektyw 18-55 mm IS posiada niezłe właściwości optyczne - dla początkującego nic lepszego nie jest potrzebne, drugi 55-250 mm IS przyjemny teleobiektyw, sprawia wrażenie lepiej wykonanego niż pierwszy. Wiadomo, że zawodowy fotograf kręciłby nosem musząc robić nimi zdjęcia, jednak zwykły człowiek pstrykający zdjęcia powinien być zadowolony, tym bardziej, że optyka klasy L kosztuje takie pieniądze, o których lepiej o nie mówić.

Pomiar światła jest z modelu 7D i przypadł mi do gustu - rzadko kiedy się myli.

Ogólnie polecam, a najlepiej będzie jak przejdziesz się do sklepu i przed zakupem pomacasz go trochę, bo jakby nie mówić wygoda użytkowania też jest ważna :wink:

Link to comment

O ! Dziękuję Ci bardzo, chyba zdecyduje się na ten sprzęcik, na początek się pewnie sprawdzi. Mam nadzieje ze kilka lat zdołam nim popracować, bo za nim zmienię na lepszy to trochę potrwa.

Ogólnie polecam, a najlepiej będzie jak przejdziesz się do sklepu i przed zakupem pomacasz go trochę, bo jakby nie mówić wygoda użytkowania też jest ważna

Co chodzi o to, to chodzę do sklepu aż za często, znam go już na pamięć ; )

Jestem Ci wdzięczna za odpowiedz, teraz już pewnie nie będę musiała się długo zastanawiać.

Link to comment
Mam nadzieje ze kilka lat zdołam nim popracować, bo za nim zmienię na lepszy to trochę potrwa.

Ogólnie wyznaję zasadę, że lepiej zainwestować w trochę gorsze body, a lepsze obiektywy.

Z czasem określisz się jakie zdjęcia Cię interesują i wtedy będziesz już wiedziała jaki obiektyw będzie Ci potrzebny. Inny obiektyw stosuje się w makrofotografii, inny w fotografii portretowej, a jeszcze inny w krajobrazowej.

Jak zmienisz kiedyś body to na pełną klatkę :wink:

Link to comment
 • 1 month later...

Oczywiscie 18-55 na początek ok, ale potem do wymiany (zależy co chcesz focić, ja używam praktycznie tylko 50/1.8 do portretów). Z aparatu jestem bardzo zadowolona, mam już pół roku albo i więcej.

Link to comment

Brat miał ten aparat przez około dwa miesiące, później oddał.

Zaletą na pewno była cicha migawka czy brak degradacji kolorów do ISO3200, ale swoje zrobiły wady.

brak manualnego balansu bieli.

Szum mikrofonu zwłaszcza podczas cichości otoczenia (wbudowany), problem z wyostrzaniem ostrości na wizjerze,ogromne pliki z filmami kłopotliwe w obróbce / kiepski kodek , powyżej 10 min. aparat podczas filmowania potrafi zjeść całą baterię.

Link to comment
 • 1 month later...
informatyk1

Moim zdaniem aparat godny polecenia :) Miałem go kilka razy w rękach i jak dla mnie bardzo dobra lustrzanka amatorska i za przyzwoitą cenę , chociaż ja tam wolę Nikona D5000.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Gotowe Zapraszam teraz do zabawy @dannonka i odbijam piłeczkę do Ciebie @yiliyane:  
  • Kerosine
   U mnie również wygląda[ło] to podobnie: po prostu mówiłam bliskim, co chciałabym dostać lub - gdy nie miałam pomysłu - prosiłam zwyczajnie o pieniądze  Dzięki temu od dawna już nie otrzymałam nietrafionego podarku, w czasach jednak, gdy jeszcze się to zdarzało [szczególnie mama lubiła celować w prezentach, które tak naprawdę sama chciałaby / mogłaby dostać] zazwyczaj wracały one do obdarowującego lub trafiały do swego rodzaju "strefy niczyjej" / na przysłowiową zakurzoną półkę.
  • Kerosine
   ... zawiodłam swoją rodzinę.
  • Gloria
   Chodzi o to, że mam porównanie do interakcji za granicą (np. Niemcy, Dania) i tam powszechne jest witanie się (nawet jak się ktoś nie zna), dlatego napisałem, że być może wynika to z kultury... Można by też zadać pytanie, czy wchodząc do windy witacie się z osobami, które już są w windzie, ale to już pomysł na nowy temat...
  • Gloria
   Dzięki za odpowiedź! Nie pomyślałem o tym, że można na to popatrzeć z takiej perspektywy. Rzeczywiście, być może to jest kwestia odnośnie reakcji na sytuacje stresowe i radzenie sobie z gniewem. W przykładzie powyżej wyszedłem z założenie, że ja zostałem zaatakowany. Ja, w takim sensie, że moja własność mogłaby zostać naruszone (chodzi o integralność przedmiotu ze mną). Zniszczenie przedmiotu lub próba zniszczenia uważałbym za atak na mnie. To znaczy w tamtym momencie wydawało mi się, że rozwiązanie siłowe rozwiąże problem, tzn. w pewien sposób kierowca zostanie ukarany (co po szybkim przemyśleniu stwierdziłem, że nie miałoby sensu - zważając na możliwe konsekwencje). Czy możecie polecić jakieś książki z tego zakresu? Chodzi mi np. o reagowanie na stresowe sytuacje. Co do sytuacji na drogach to myślę, że radzę sobie w porządku, a takie przykłady jak powyżej należą do rzadkości.
 • Recent Status Updates

 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   2
  2. 2
   LilCharlotte
   LilCharlotte
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Gloria
  Gloria
  7 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  LilCharlotte
  LilCharlotte
  2 posts
  Magdalena234
  Magdalena234
  1 post
  miknet
  miknet
  1 post
  BlablablaWika
  BlablablaWika
  1 post
  Kasiastan
  Kasiastan
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Uszanka
  Uszanka
  14 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  490 posts
  yiliyane
  yiliyane
  417 posts
  Gloria
  Gloria
  90 posts
×
×
 • Create New...