Ylx

Mój telefon nie chce wysyłać sms-ów

17 postów w tym temacie

Już sama nie wiem, co mam zrobić z tym problemem, dlatego postanowiłam opisać go tutaj. Może ktoś będzie w stanie udzielić mi pomocy.

Otóż... od jakiegoś roku mam telefon Samsung GT-I5800. Ostatnio chciałam wysłać sms-a do koleżanki i mimo kolejnych prób telefon wciąż pokazywał mi "Błąd". Dodam, że mam doładowane konto i nie zmieniałam nic w żadnych ustawieniach. Nie działa mi również połączenie z Internetem (prócz wi-fi) - tutaj też nic majstrowałam. Ogólnie mam niewielkie pojęcie na temat telefonów, dlatego też nie zaglądam w ustawienia, nie bawię się w żadne zmiany, więc myślę, że to stało się nie z mojej winy (a nawet jeżeli, to było to zupełnie nieświadome).

Czy ktoś ma pomysł, dlaczego nie mogę wysyłać sms-ów i jakim cudem nie mogę się połączyć z Internetem? Dodam, że mimo braku możliwości wysyłania sms-ów, połączenia działają. A tego już kompletnie nie ogarniam.

Z góry dziękuję za pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ylxia, już kiedyś na fb o tym pisałaś ? Nie lepiej zgłosić się do jakiegoś salonu, czy innych specjalistów, którzy się na tym znają ? Oni chyba lepiej i szybciej pomogą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pizzaro, tyle, że nie jestem u siebie teraz i nie mam zielonego pojęcia, gdzie mogłabym się udać, poza tym nie mam też za wiele czasu, aby biegać gdziekolwiek z telefonem. Cały czas po cichu liczę na to, że ktoś będzie jednak wiedział, czego to może być przyczyna... :<

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jesteś pewna, że nie masz problemów z zasięgiem? Wiem, że to głupie i pewnie od razu byś zauważyła, ale ja mam ten sam problem, zdarza się nawet że telefon pokazuje mi że mam zasięg ,a go nie mam. Też mam samsunga.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A jesteś pewna, że nie masz problemów z zasięgiem?

Na pewno nie mam kłopotów z zasięgiem. Mimo, że nie mogę wysyłać sms-ów, nie mam żadnym problemów z dzwonieniem. To właśnie jest najdziwniejsze, że nie działa tylko wysyłanie sms-ów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuj może przywrócić ustawienia fabryczne? Pewnie nie wszystko z nimi jest ok. Na przykład brak wpisanego numeru centrum obsługi?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na przykład brak wpisanego numeru centrum obsługi?

Jest wpisany. Sprawdzałam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A próbowałaś od nowa skonfigurować telefon przez stronę operatora?

dla orange http://ustaw.orange.pl/

edit:

Centrum wiadomości Play - +48790998250

Centrum wiadomości Era, MobilKING - +48602951111

Centrum wiadomości Orange - +48501200777

Centrum wiadomości Plus/36,6/sami swoi - +48601000310

Centrum wiadomości Heyah - +48602951111

sprawdź czy masz dobry numer ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możliwe, że ten numer właśnie się nie zgadza, a druga opcja to przepełniona skrzynka. :)

Sprawdź, poszukamy dalej w razie czego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Centrum wiadomości Heyah - +48602951111

Numer się zgadza.

druga opcja to przepełniona skrzynka.

W skrzynce mam 5 wiadomości, więc to nie to.

Już nie wiem =/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ylxia, aktualizowałaś ostatnio soft do nowszej wersji?

Z każdej pamięci są usunięte wiadomości?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ylxia, aktualizowałaś ostatnio soft do nowszej wersji?

Nic nie robiłam, nie znam się na tym =/

Z każdej pamięci są usunięte wiadomości?

No tak.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ylxia, z tego co wyczytałem to ludzie faktycznie mają problemy, ale z odbiorem wiadomości. Niektórym przeszło po włożeniu karty sim do innego telefonu, w tym przywrócenie ustawień fabrycznych i potem włożenie karty z powrotem do tego gdzie były problemy.

O soft pytałem, gdyż jako przyczynę podawali aktualizację do ostatniej wersji. Może coś ci się zaktualizowało i jest niekompatybilne z programem do wysyłania sms-ów. Ale to jako ostateczną wersję przyjmijmy;p.

Jak coś jeszcze znajdę to napiszę. Jest też pomysł, że zainstalowałaś jakąś aplikację, która to popsuła.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gdyż jako przyczynę podawali aktualizację do ostatniej wersji. Może coś ci się zaktualizowało i jest niekompatybilne z programem do wysyłania sms-ów.

A gdyby tak było, to co musiałabym zrobić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uciekać gdzie pieprz rośnie;p.

Może to być też od zimna, i mnóstwo innych przyczyn.

Nie jestem znawcą, przeczytałem parę stron i ludzie jako powód podawali zwykle właśnie aktualizację. Poczekaj na innych forumowiczów jeszcze, niech coś doradzą, dopowiedzą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź w innym telefonie jak wysyła to w swoim daj ustawienia fabryczne a jak nie będzie dalej chodziło napisz do mnie na PW miałem też ten problem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez mam problem, dzisiaj rano normalnie mogłam pisać, później zamiast pobierac mi z pakietu esy to pobierało mi kase z konta... :/ starter kupiłam wczoraj i wykupiłam 2 pakiety... ja juz nic nie rozumiem z tego... ;/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Ostatnie aktualizacje statusu