Jump to content

Co o tym myślicie? Tzw lans na portalach społecznościowych..


słodkakawa28

Recommended Posts

słodkakawa28

Ostanio jest "moda" na lansowaniu sie na tzw FB lub NK..Dziewczyny majace ..nascie lat 'wkladaja' na wymienione wczesniej portale swoje zdjecia,ktore czasem przerazjace co myslicie o tym zjawisku? Czy wy pojmujecie to zjawisko jako zaistnienie wsrod kolezanek/kolegow?

Link to post

Jeżeli zdjęcia są z umiarem, nie prowokują etc to czemu by nie wstawić ? No niestety obecnie coraz więcej takich pseud-zdjęć, które nie wiem... mają zachęcić sponsorów ? Niektóre chcą się pochwalić, inne poderwać kogoś ?

Link to post

Nie powiedziałabym, że to nowa moda. To zjawisko jest już jakiś dłuższy czas obecne. Takie zachowanie zwykle występuje u dziewczyn w wieku nastoletnim (choć nie jest to reguła). Nie pojmuję tego i nie patrzę na to przychylnym okiem. Z drugiej strony nie wytykam, bo to sprawa tych osób, którzy to robią.

Ale dobrego zdania nie mam.

Link to post

Cyrk na kółkach i tyle :)

A mi to najbardziej się podobają parki co po kazdej kłótni jest oficjalne 'zerwanie przez fejsa' pocieszenia ze strony znajomych, wstawianie zdjęć z rozmazanym makijażem i butelką wódki a za dwa dni ponowna zmiana na 'w związku' i sielanka, a za tydzień od nowa... Jest się z czego pośmiać chociaż :)

Fajne są też dziewczyny marne jak noc na żywo, ale mające serię zdjęć na któych wyglądają jak modelki - bo to kadr ma pół policzka i oko, bo to pół boku tylko widac, bo to photoshopa trochę za dużo - a na żywo 10 kg nadwagi i trądzik jak kratery ^^

Skrajane przypadki zdjęć w bieliźnie czy nawet bez też spotkałam, na szczęście to już rzadsze.

Cóż mogę powiedzieć?

Ktoś musi to robić, żeby śmiać się mógł ktoś :)

Link to post

ema, popieram w zupełności.

Ja między innymi z tego powodu nie korzystam z portali społecznościowych. Nie wiem czy te małolaty chcą się dowartościować czy co?Udają starsze a wygląda to tragicznie.

Link to post

Taaaak, wysyp fotomodelek!

Osobiście nie mam takich osób w znajomych,ale znam takie dziewczynki! Patrząc na zdjęcie a na tą osobę w realu - inna osoba, nie da się poznać! Nie zwalam tego zachowania na wiek, ale większość dziewczyn jest głupkowata w okresie dorastania, jak już mają te 18-19 to niektóre wyrastają z takich głupstw.

Takie dziołchy tylko na wiochę.pl się nadają.

Link to post

Mam pełno takich dziewczyn w kontaktach, nieco mnie to żenuje, zwłaszcza fotki z tak zwanymi dzióbkami... Masakra, mam znajome, które mają po 13-14 lat, a wyglądają na dużo starsze ode mnie, lubują się w prowokujących fotkach, to jest niesmaczne.

Link to post

(Niech wrażliwi nie patrzą) W$%##m takie osoby ze znajomych aż furczy. Albo jak mam podejrzenie, że taka osoba praktykuje 'facelans' to nie ma siły żebym ją przyjęła. Ja na facebooku nie publikuję praktycznie nic, jedyne co można zobaczyć na moim profilu to zdjęcia na których mnie oznaczono. Nie mam nic przeciwko jak ktoś wstawi czasami jakąś piosenkę, cytat, podzieli się czymś śmiesznym/interesującym. Niektórzy to lubią, niech im będzie. Ale jak ktoś ma zamiar co chwilę zmieniać status związku, co chwilę wrzucać zdjęcia przepalone i totalnie przeinaczone przez jakieś programy graficzne, to nie ma dla niego miejsca w zasięgu mojego wzroku.

Dla mnie to żałosne próby podniesienia własnej wartości i aluzja dorosłości dla takich gówniar. Na szczęście z racji wieku nie mam praktycznie w ogóle do czynienia z takimi dziewczynkami, więc mam to szczęście, ze nie muszę oglądać takich bzdur denerwować się czyimś bezmózgowiem.

Link to post

Nie korzystam z portali społecznościowych w ogóle, kiedyś kilka lat temu przez krótki czas miałam konto na jednym. Ogólnie była to taka żenada, że bardzo szybko się wylogowałam z świata internotowego lansu i dowartościowywania się pokazywaniem jakim to się jest wyszczekanym, imprezowym, zdjęciami z frugo, zdjęciami w sianie, zdjęciami z nogą na ścianie, kiblu, zdjęciami z krejzi ziomkami, zdjęciami 12 latek z desperadosikiem, zdjęciami ze ściśniętymi cyckami, żeby tylko wyglądało, że się takowe w ogóle posiada i całym tym szaleństwem. Nie dziękuję. Nie widzę to się nie denerwuję przynajmniej.

Link to post

Nie znam takiego zjawiska na facebooku/nk póki nie wejdę na wiochę:P

Znaczy na nk jeszcze znalazła by się jedna dziewczynka, która dodaje co chwila 10 zdjęć z sesji z koleżanką ale nie jest to jeszcze męczące. Na fb mam jedną kuzynkę w tymże wieku lansowania i trochę czasem poszaleje ale to sporadycznie.

Krótko mówiąc - znam to z teorii i ze zdjęć z wiochy. Co za tym idzie - nic mnie to nie obchodzi i nie próbuję nawet tego zrozumieć.

Link to post

Zwykle nie zwracam na to uwagi, wychodzi mi to bokami. Staram się unikać takich znajomych na fb czy nk. I z tego co zdążyłam zaobserwować to ta moda trwa nie od dzisiaj. I te zjawisko faktycznie jest już dłuższy czas obecne, i myślę że jeszcze długo będzie, więc najlepiej unikać, niż się irytować ;D

Link to post

No ja rzadko jestem na FB i NK. Młodziez chce sie popisać jacy to oni fajni są. Nie przeglądam raczej takich zdjeć. No raczej takie popisywanie to nie jest najmądrzejszy sposób na pokazanie sie, ze jestem fajny/a, ale jak oni wolą byc postrzegani tak a nie inaczej to ich sprawa.

Link to post

Myślę że robią to:

1. z nudów

2. aby pokazać rówieśnikom jaki to ich świat jest "bogaty w wydarzenia" podczas gdy w rzeczywistości jest bardzo pusty

3. aby się dowartościować przez komentarze typu: "Świetnie wyglądasz na tym zdjęciu"

4. aby manifestować swoją indywidualność

Jak dla mnie taki lans to dziecinada i tyle.

Link to post

Ja takie rzeczy znam tylko z wiocha. pl, dbam o to, żeby mieć w kontaktach osoby które lubię,akceptuje i znam trochę lepiej. Nie otaczam się gołymi dupkami i pokemonami ani w rzeczywistości ani w Internecie.

Link to post

Myślę, że zanim powstały portale społecznościowe, mentalność siks nie wiele się zmieniła, dziś przybrała jedynie formę bardziej nagłośnioną.

Poza tym wydaje mi się, że szukają tym uwagi czyjejkolwiek, próbują poczuć się docenieni i przynajmniej w kwestii wyglądu czy wolności seksualnej dostrzeżeni.

Link to post
Ja takie rzeczy znam tylko z wiocha. pl

a ja nie!

kolezanki z podstawówki mojego brata,w wieku 11-12 lat uż miały super hiper ekstra fociaczki. teraz mają po lat prawie 15 i foty z ostrych libacji alkoholowych.

pozdro 600.

Żal mi ich.

Link to post

Bardziej niż zdjęcia martwią mnie treści jakie wypisują na portalach te młode damy. Mordy takie niewyparzone czasem, że włosy dęba stają. Nie mam takich osób w znajomych, ale szkoda mi ich, bo nie szanują swojej prywatności. Wrzucają setki zdjęć żeby podnieść swoje ego czytając pochlebne komentarze, bo nikt nie napisze, że ma krzyw nos, nawet jak faktycznie jest krzywy. Nie chodzi mi o wyśmiewanie się, ale czasem ewidentnie widać, że ktoś źle wyszedł na zdjęciu a mimo to pod nim są same ochy i achy. Z tą chwilą zaczyna nam brakować dystansu do samego siebie i zaczynam wrzucać wszystkie gówno jakie mam na dysku.

Link to post

Moim zdaniem to żałosne. Wstawiają zdjęcia z cyckami prawie na wierzchu, ledwo zasłoniętym tyłkiem, a potem wielce oburzone, bo ktoś do negatywnie skomentował, i od razu usuwają komentarze nie umiejąc przyjąć słów krytyki, a liczą na same pozytywne, typu, oh, jaka ślicznotka. To co mnie jeszcze denerwuje, to robienie się na "wariatki", dodawanie koleżanki jako babcię/dziadka/wujka lub "w związku" na fb i myślą, że to super fajne. Nie wiem co to ma na celu, po prostu różne są charaktery.

Link to post

Portale społecznościowe to jedno wielkie dno.

Nie korzystam z portali społecznościowych w ogóle, kiedyś kilka lat temu przez krótki czas miałam konto na jednym. Ogólnie była to taka żenada, że bardzo szybko się wylogowałam z świata internotowego lansu i dowartościowywania się pokazywaniem jakim to się jest wyszczekanym, imprezowym, zdjęciami z frugo, zdjęciami w sianie, zdjęciami z nogą na ścianie, kiblu, zdjęciami z krejzi ziomkami, zdjęciami 12 latek z desperadosikiem, zdjęciami ze ściśniętymi cyckami, żeby tylko wyglądało, że się takowe w ogóle posiada i całym tym szaleństwem. Nie dziękuję. Nie widzę to się nie denerwuję przynajmniej.

I wszystko w temacie. Z resztą alooohaa zna moje podejście do tematu, bo nie jest nowy.

Link to post
IronischWesen

Nic o tym nie myślę. Nie mam żadnych portali, kiedyś miałam i stwierdziłam, że nijak mnie to nie kręci więc usunęłam. Na wiochę.pl nie wchodzę więc raczej nie obserwuję tego zjawiska, choć czasami ktoś mi pokaże ze swojego portalu coś 'interesującego'. Cóż, cieszę się, że na codzień nie mam z tym styczności i raczej otaczają mnie ludzie, którzy nie potrzebują takiego 'lansu'.

Link to post

Taaaa, takie młode dziewoje lansują sie takimi zdjęciami, aby pokazać że są piękne, sexy, mozna je łatwo przelecieć i tyle.... niem a co płakać nad takimi, pozerki zwykłe, które chcą się dowartościować bo im więcej mają kolegów wg. ich samych są fajniejsze ;7

Link to post
 • 2 weeks later...
partyinaforest

Widocznie niektórzy maja potrzebę lansu przed znajomymi. Oczywiście, nie zawsze jest to zrozumiałe dla otoczenia ;) ale w sumie powiedzenie "nieważne co, byle o mnie mówili" nie wzięło się z kosmosu, to i potem pojawiają się takie, a nie inne zdjęcia na fejsbukach i innych nk. Uodporniłam się już na taki "wiejski lansik" :wink:

Link to post

mam garstkę takich osób (niekoniecznie dziewczyn) na facebooku i... w sumie nieszczególnie interesuję się tym, co wrzucają. chcą? niech to robią. ni mnie to ziębi, ni grzeje.

Link to post
 • 6 months later...

Kiedyś irytował mnie ten cały lans wśród młodzieży, a teraz zwyczajnie śmieję się z takich panienek. Pusto w głowie mają i tyle. Od 2 lat mam konto na Facebooku i w tym czasie miałam wiele razy do czynienia z tym zjawiskiem. W sumie zastanawiam się czy te dziewczyny nie chcą przypadkiem tym całym lansem zamaskować jakichś swoich kompleksów. Głupota i tyle.

Link to post
Nieprzenikniona
Ostanio jest "moda" na lansowaniu sie na tzw FB lub NK..Dziewczyny majace ..nascie lat 'wkladaja' na wymienione wczesniej portale swoje zdjecia,ktore czasem przerazjace co myslicie o tym zjawisku? Czy wy pojmujecie to zjawisko jako zaistnienie wsrod kolezanek/kolegow?

Nie przeglądam takich zdjęć, nie interesują mnie wyginające się do lustra puste lale.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • całuśna
   Hej. Chciałam się z Wami czymś podzielić. Od zawsze mam coś takiego, że strasznie wstydzę się wydawać na siebie pieniądze. Po prostu mi głupio coś sobie kupić tak dla własnej przyjemności. W całym swoim życiu (mam 20 lat) kupiłam sobie 4 razy rzeczy, które były dla przyjemności. Na innych mogę wydawać, ale nie na siebie. Dostaję wtedy strasznej paniki i robię sobie wyrzuty. Może wynika to z tego, że od małego mi się nie przelewało i jestem nauczona oszczędzania. Może nawet chomikowania kasy. Oprócz tego, że nie umiem na siebie wydawać kasy to jeszcze mam wyrzuty sumienia, że inni to robią. Chociażby kosmetyk albo jakieś jedzonko. Nie umiem się przełamać. Wstydzę się, że ktoś na mnie zmarnuje kasę. Nawet jeśli to coś jest mi strasznie potrzebne albo strasznie tego czegoś chcę. Czy to normalne? No i czy coś z tym można zrobić?    
  • Kerosine
   Dwa znakomite i inspirujące [bo oczywiście nie trzeba realizować każdego zamieszczonego nań przepisu w 100% i jak najbardziej można jedynie podpatrzyć jego nadrzędny zamysł czy odwrotnie - niuanse ] blogi... pierwszy z nich jest nawet zatytułowany zupełnie tak samo jak niniejszy wątek: https://zdrowe-odzywianie-przepisy.blogspot.com/ https://healthy-food-and-other-things.blogspot.com/
  • JanekOdRazu
   Ani to ładne, ani sensowne. Skrajny masochizm połączony z nienawiścią do samego siebie if you ask me
  • yiliyane
   Sobota wieczór, a na forum przez cały dzień tylko cztery nowe posty, napisane wyłącznie przez dwie osoby (w dodatku moderatorów). Smutne, że tak aktywność spadła  
  • yiliyane
   Skaryfikacje to nic innego jak cięcie się (a właściwie poddanie się cięciu) i tworzenie sobie blizn. Przejrzałam dość zdjęć z grafiki Google, by stwierdzić, że nawet najpiękniejszy wzór wycięty na ciele wygląda po prostu źle. Posunę się nawet do stwierdzenia, że znacznie lepiej wygląda zwykła blizna, np. po operacji czy wypadku, niż blizny ułożone w jakieś wzory. Entuzjastką tatuaży też nie jestem, szczególnie jeśli pokryta nimi jest większość skóry, ale mimo wszystko wyglądają lepiej niż to.
 • Recent Status Updates

  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   środa dzień mleka i mioda
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   1
  3. 3
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   1
  4. 4
   NYC
   NYC
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  15 posts
  yiliyane
  yiliyane
  11 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  3 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  NYC
  NYC
  2 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  2 posts
  Kaco123
  Kaco123
  1 post
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  1 post
  JanekOdRazu
  JanekOdRazu
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  yiliyane
  yiliyane
  87 posts
  Kerosine
  Kerosine
  74 posts
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  22 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1063 posts
  yiliyane
  yiliyane
  902 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  816 posts
×
×
 • Create New...