Jump to content

Fenomen Biedronki

johanneskate

Recommended Posts

johanneskate

Osobiście jestem zafascynowany tym sklepem. Ceny nieproporcjonalnie niższe, jakościowo towary dobre. Kupujecie tam?

Co sądzicie o niemożliwości płacenia kartą?

Może polecacie jakieś konkretne towary, które zrobiły na was wrażenie ceną i smakiem?

Kupuję, jest to mój podstawowy sklep . Bardzo dobra strategia że wymusili na dostawcach towarów wysoką jakość produktów i jest o wiele taniej . Brak płatności kartą mi nie przeszkadza, jak coś zawsze jest bankomat w sklepie, podobno gdyby wprowadzili terminale musieliby opłacać jakiś dodatkowy podatek czy coś tam a to przełożyłoby się na ceny . Z produktów uwielbiam soki Pycholandia : )

bezsensu, kilka razy się na to nadziałam, konieczne zakupy na ladzie, przychodzi do płacenia i przypominałam sobie, albo informowała mnie sprzedawczyni, że karty nie przyjmują. No szlag by to!

Może polecacie jakieś konkretne towary, które zrobiły na was wrażenie ceną i smakiem?

Czipsy z biedronki najlepsze! srio, ja nie jadam takich rzeczy, ale są najlepsze ; D

Jogurty

Batoniki

Pasztetowa, a śmiać się, kocham pasztetową z biedronki i potrafię pół godziny w sklepie jęczeć mamie, żeby kupiła, albo wrzucam do koszyka i udaję idiotkę przy kasie. Sama nie kupię, no bez przesady.

Paluszki takie w tubie, nie lubie paluszków i precelków, nienawidzę, ale te zjem.

Mimo, że czasami produkty(kaszki dla dzieci, napoje, produkty spożywcze) różnią się nazwą od tych w sklepach, producent jest ten sam, różnica jest w cenie, co jest ogólnie na plus.W przeciwieństwie do innych marketów, w biedronce nie natknęłam się na produkty przeterminowane jeszcze. Czasem denerwują mnie kolejki i czekanie w nich, sklepy są dosyć wąskie i mało miejsca między regałami, a tak poza tym za trafioną uważam gazetkę, w której są pomysły na obiad i szybkie zestawienie produktów, w zależności od pory roku.

Ogólnie w biedronce polecam:

ryż i makaron, tańsze i takiej samej jakości co w sklepach

sosy chińskie i słodko-kwaśne w słoiczkach- najlepsze

soki wszelakie

jedzonko dla maluszków

czekolada magnetic

patryk.boobie

W moim miescie, liczącym niewiele ponad 80 000 mieszkanców, jest przynajmniej 7 biedronek. To jest naprawdę fenomen. Sam tam rzadko bywam, ale zdarza mi się iśc do Biedronki po frugo i takie orzeszki z feliksa chyba.

Ja ostatnio co jestem w Biedronce kupuję orzeszki ziemne w panierce paprykowej za 3,99zł Uwielbiam takie przekąski, są równie smaczne jak horrendalnie drogie Nic Nacs'y :)

Osobiście w tym sklepie nie kupuję, ale jadłam niedawno jakieś ciastka, które były niesamowicie dobre, z Biedronki właśnie.

Wolę Lidla.

Zdarza mi się kupować produkty w Biedronce. Towar rzeczywiście wcale nie jest gorszy niż z innych sklepów, a cena jest znacznie niższa. Właśnie koszty mnie przyciągają tam. Przekąski, napoje, owoce, paluszki, etc. chętnie kupuję. Jednak mięsa bym tam nie kupiła - ani w innym supermarkecie: tylko w jakimś sklepie mięsnym. Czułabym się pewniej.

A czipsy z Biedronki są dla mnie najsmaczniejsze. :lol:

Nie zwracam w ogóle uwagi, gdzie kupuję. Byle by były dobre produkty, w miarę tanie. Idę tam, gdzie jest mi najbliżej. Niestety jeżeli chodzi o Biedronkę to mam do niej zbyt daleko, więc nie korzystam z jej oferty. Tyle co pamiętam to mają tam cudowne pączki - tanie i niewyobrażalnie dobre :wink:

Tak jak musak kupuję tam gdzie mam bliżej(oczywiście gdyby to była kwestia dodatkowych 10 minut kontra oszczędności jakiegoś kuszącego procentu ceny zakupów to wybrałabym tańszy sklep). Ponieważ nie mam żadnej Biedronki w pobliżu to tam nie kupuje i w ogóle się nad tym nie zastanawiam. Słyszałam jednak wiele o dobrych pierogach i chrupkach. :mrgreen:

Widzę, że Biedronka próbuje teraz zmienić "imidż" i dotrzeć do nowej grupy docelowej. Okej, nie mam nic przeciwko, gdybym miała Biedronkę bliżej to pewnie bym chodziła. Są jednak produkty- mięso zwłaszcza, ale i jajka czy warzywa/owoce czy pieczywo, które lubię kupować w konkretnych miejscach bo wiem, że tam są na 100% świeże, nieprzebrane, niefaszerowane chemią. Takie dyskonty kojarzą mi się z góry z kiepskiej jakości, niekoniecznie świeżym mięsem, napompowanym spulchniaczami pieczywem i oklapniętymi warzywami. A ja niestety mam zajoba, na punkcie jakości tego co pcham do paszczy. Tak wyobrażam sobie biedronkę, bo tak działa 90% marketów jak dla mnie. Może niesłusznie zakładam, ale jednak w najbliższym czasie się nie przekonam, bo mi nie po drodze- dosłownie. Więc zapewne część rzeczy kupowałabym i tak gdzieś indziej.

W ogólnym rozrachunku wolę więc jechać raz do troszkę droższego sklepu i kupić wszystko niż jechać daleko do biedronki a potem jeszcze raz do kolejnego miejsca.

Jak mieszkałam w Poznaniu to w pobliżu miałam 3 Biedronki, każda oddalona od siebie o około 5 minut drogi na piechotę - trudno było nie kupować. Teraz często i tak odwiedzam Biedronkę, dodatkowo w domu wiele produktów kupujemy właśnie tam.

Mąka jest ze Szczepanek, obok mnie praktycznie i kuzynka tam pracuje - mąka jest taka sama wsypywana do tych biedronkowych torebek, co ta w sklepach w innych torebkach z wielkim napisem, że ze Szczepanek. A ceną się różnią.

Te wszystkie bakalie są z Bakallandu tylko tu zmienili sobie nazwę - a to też dobra i droga firma jednak Biedrona ma trochę taniej takie rarytasy.

Tańsze są batony jak np. Lion, Snickers a nie różnią się smakiem/opakowaniem niż normalnie. Tak samo z czekoladami Goplany. Mają też fajną gorącą czekolady z Mokate a normalnie w sklepie takiej nie widziałam.

Chisy to fenomen oczywiście, tak samo orzeszki Akardo (?) w śmiesznie niskiej cenie, uwielbiam też paluszki słone Pub - inne już mi nie smakują:) Uwielbiam ich soki w kartonach, litrowe: pomarańczowe, bananowe, porzeczkowe, żurawinowe, limonkowe, o smaku granata czy kaktusowy. Moja mama chwali też warzywne soki (ja nie pijam).

Kupujemy też mleko i to sporo bo ja nałogowo wypijam:D A do tego kakao takie jak Puchatek, które jest tańsze i o niebo lepsze niż ten przebrzydły Puchatek.

Lubię też ich herbatniczki Peti, pakowane po 5 paczuszek. Dobre też mają dżemy i konfitury Sonagra za śmiesznie niskie ceny.

Kupujemy też kosmetyki - płatki kosmetyczne są rewelacyjne i to za jakieś 2-3zł a 120szt. jest, nawet te najdroższe drogeryjne przy tych się chowają. Zmywacz do paznokci jest też super. Pasta do zębów, szczoteczki do zębów, kosmetyki dla dzieci...

Mają też często sporo promocji na warzywa/owoce a smak po prostu super. Przed tymi świętami za 1kg pomarańczy liczyli chyba koło 2zł a u mnie w sklepie kosztowały ponad 4. Na dodatek te biedronkowe pomarańcze były cudowne w smaku.

I mają dobre sery pleśniowe (brie itp.). I masło też jakieś mama kupiła, które smakuje jak

biedronek ci u nas dostatek, natomiast ja sama nie bardo lubię tam kupować. brakuje mi pewnych produktów konkretnych producentów, których w biedronce nie kupie i dlatego wolę kaufland. droższy, ale znajdę tam wszystko czego mi potrzeba.

Na fenomen tej sieci składają się 2 czynniki:

1. Otwieranie 1 sklepu dziennie (!) - ponad 300 Biedronek rocznie.

2. Niskie ceny produktów w niezłej jakości.

Niestety za niskie ceny odpowiada także tytaniczna praca obsługi na równie śmieszne pieniądze. Nie od dziś wiadomo że słowo Biedronka jest synonimem wyrażenia "Współczesny obóz pracy".

Osobiście nie kupuję w Biedronce, bo mam daleko. Kupuję w równie szybko rozwijającej się sieci DINO :)

Tak często tam kupujemy różne produkty. Sa one dobrej jakości i ceny nie sa złe. Mama robi zakupy w Biedronce. Ktoś z "bardzo yneligentnych" polityków powiedział, że Biedronka jest dla plebsu czy coś w tym stylu, a to jest nieprawda, bo mimo, ze ceny sa niskie to produkty sa bardzo dobej jakosci. Mnóstwo ludzi kupuje w Biedronce. To, ze nie mozna tam płacić kartą nie robi mi większej różnicy, bo płacimy gotówką zawsze, więc mi to obojętne.

Kupujecie tam?

Tak, nawet często. Można kupić tam produkty markowe, nie tego typu że "za grosik" i z jakiś nieznanych firm. Chyba, że ktoś lubi podróbki smaków i jakości towaru - to chyba coś takiego też się znajdzie.

Chyba zawsze będę wolała płacić kasą, więc dla mnie nie ma problemu.

Kto co lubi. Dobre są jogurty pitne w wielu smakach : np.kawa z guaraną; czekolady z Magnetic'u są niezłe; chipsy, chrupki : Lay's, Cheetos; no i książki (ale musi być na nie promocja i jakieś fajne tytuły.)

Mój studencki niejednokrotnie lichy budżet ratują zazwyczaj zakupy w Biedronce. Może nie jest już w niej tak tanio jak kiedyś, ale nadal można kupić dużo i za mniejszą kasę niż w innych sklepach.

Lubię jogurty, podróbka Monte też jest spoko, orzeszki z Akardo (tanie i pyszne), warzywa na patelnię, żelki, chrupy. ;)

Faktycznie czasami są też fajne ceny książek. ;)

A to, że nie można płacić kartą...przyzwyczaiłam się już do tego. ;)

Ogólnie jak dla mnie sklep na duży "+". ;)

silk_spectre

Bardzo podoba mi się to, że Biedronka sukcesywnie wprowadza coraz więcej markowych towarów . Nie dość, że "biedronkowe" produkty są tańsze (zwykle wyprodukowane przez znanych producentów) to wcale nie są gorsze jakościowo, a obecność Coca-coli, wedlowskiego ptasiego mleczka czy Desperadosa (z piękną ceną 3,19!) dodatkowo poprawia wizerunek skelpu i z chęcią sie tam kupuje. Jeśli chodzi o brak możliwości płacenia kartą - to chyba jedyny minus biedronki ^^

Produkty : oczywiście Top Chipsy <3

Do Biedronki mam stosunkowo niezbyt blisko, jednak częściej tam jestem niż w innym takim tanim sklepie. Uwielbiam stamtąd oczywiście chipsy (szczególnie te grubo krojone i bekonowe), soki (uwielbiam o smaku limonkowym, kaktusowym i nektar bananowy, są bardzo tanie!), musli, cytrynowe ptasie mleczko, surówkę meksykańską. Zwykle jeśli robię zakupy to takie większe, raz na miesiąc. Jestem osobą, która woli mieć zapas czegoś w domku. Mięsa zazwyczaj nie kupuję tam, bo w przeliczeniu w innym mięsnym sklepie jest drożej (ceny niby kuszą, ale zwykle to są małe porcje i w przeliczeniu na 1 kg wychodzi o wiele drożej), to jednak z chęcią kupuję parówki drobiowe czy steki. Co do jogurtów to nie mam przekonania, bo już dwa razy było mi po nich niedobrze.

I również czasem bardzo żałuję, że nie da się tam płacić kartą ;)

Od czasu do czasu robię zakupy w Biedronce. Jest blisko mojego wydziału, więc jest to doskonała okazja do zrobienia większych lub mniejszych zakupów. Ulubionych produktów mam wiele, ostatnio niezmiennie na pierwsze miejsce wysuwa się herbata jabłkowo-miętowa. :)

Nie zastanawiałam się nad ,fenomenem', bo tak nie uważam. Nie robię zakupów spożywczych, ale czasami jak wpadnę do biedronki to zazwyczaj nie ma tam niczego co potrzebuję. Zawsze łapię się na tym,że zapominam wybrać pieniądze, bo przecież wielmożna Biedronka nie pozwala sobie płacić kartą. Mały wybór alkoholi, nic ciekawego tam nie ma.

rozczochrany

Dość często kupuję w Biedronce bo mam ją praktycznie przed wyjściem z klatki, także czasami bywam tam nawet kilka razy dziennie jak gdzieś dalej nie chce się iść.

Mam tam parę ulubionych produktów, które dość często kupuję. Nektar bananowy to właśnie jedna z tych pozycji, jest bardzo smaczny, wyprodukowany przez Hortex, a tańszy o 2 zł. Poza tym soczki Pycholandia, jogurty. No i przede wszystkim chipsy o smaku grillowanych warzyw, ale to tylko w sezonie letnim. ;)

W ogóle mi to nie przeszkadza, nie lubię płacić kartą, praktycznie zawsze mam w portfelu gotówkę także to dla mnie żaden problem.

No biedronka jeśli chodzi o markety to moim zdaniem jest najlepsza. Wielu sądzi, że to podróbki innych produktów, ale przynajmniej dzięki nim zyskuje się bardzo dużo miejsc pracy (wszystkie produkty made in Poland). Najczęściej kupuje napój energetyzujący B-Power (bodajże) 2 zł tańszy od Tigera a smakuje tak samo.

johanneskate

Mentiroso, ten napój to jest równie bogaty we wszystkie składniki jak tiger, więc jeśli nie przesadza się z ilością to jest super.

Ode mnie dam właśnie w tabletce rozpuszczającej się ten be-power. 3 zł za 20 takich tableteczek. Dobra sprawa.

Faktycznie fenomen ekonomiczny na skalę globalną.Takie cuda tylko w Polsce. Chyba NIGDZIE na świecie nie ma tylu marketów , co w Polsce. W moim trochę ponad 100tys. mieście jest ich ponad 30!!! W tym samych Biedronek 8. Ale to nie koniec.Budowa kolejnych kilku jest w planach.

Szkoda tylko,że tylko jeden market jest polski,reszta zagraniczne. Takim sposobem miliony zł zysków z owych marketów płyną na konta właścicieli z niemiec ,Francji, W. Brytanii, itd.

Wielu polaków nie wie nawet,że wspomniana powyżej Biedronka należy do spólki Jeronimo-Martins, której wlaścicielami sa Portugalczycy. Zarobili w poprzednim roku na nas ponad MILIARD Euro!!! Stać nasz biedny kraj,aby ciężko zarobione pensje Polaków zasilały bogate kraje???

Ale to nic , ekspansja Biedronek trwa. wkrótce będzie ich trzy tysiące. Potem jeszcze kolejne tysiące,aż zniszczą resztki polskiego handlu i zacznie się zaciekła konkurencja miedzy marketami o klienta. Przy okazji- Polscy producenci nie będą mieli gdzie sprzedawać swoich towarów, bo przykladowo- soki- w Biedronce są jednego czy dwóch producentów.A gdzie reszta będzie sprzedawać swoje towary?? W innych marketach? Nie. Inne wytwórnie soków zbankrutują,fabryki zostaną zamnięte,ludzie na bruk.Z innymi branżami będzie tak samo.

Smutne... Takie naszły mnie refleksje ,kiedy czytałam wasze zachwyty nad Biedronkami.

Ja też niestety jestem skazana na ten market.Wybudowali mi pod samym nosem.Zamknąl się z tego powodu moj ulubiony osiedlowy sklepik z pieczywem i warzywniak, gdzie pan miał towar prosto od rolnika . Pobankrutowali. Nie ma już pachnącego chlebka ,bo tego co sprzedają z Biedronce nie da sie jeść. Nie kupię już dwóch marchewek (bo tyle potrzebuję),tylko kilogram w pudełku ofoliowane made in holland.

Tylko z całego serca żal mi tych młodych ludzi ,którzy tam pracują za marne grosze jak niewolnicy. Zarabiają kolejne miliony dla Portugalczyków.

Ciekawe tylko skąd ZUS wezmie pieniądze na nasze emerytury..?