Sign in to follow this  
Followers0
Daria.

Koniec działania WOŚP?

Recommended Posts

Przeglądając internet, natknęłam się na wzmiankę o ustawie refundacyjnej. Co ciekawe, mówi się, że ofiarą tejże może paść samo WOŚP. Poniżej linki do dwóch artykułów:

http://wprost24.pl/ar/288324/Ustawa-w-W ... &KI=807103

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zecza.html

Co Wy na to? Jak się na to zapatrujecie?

Osobiście sądzę, że to jakaś bzdura. Niemniej jednak, jeżeli okaże się to prawdą, to będzie znaczyło, że jest u nas coraz gorzej - WOŚP działa od lat, gdyby nie Owsiak, to niewiadomo, co stałoby się z tymi wszystkimi chorymi dziećmi, dlaczego nagle to wszystko ma być zabronione? Może i nie lubię dzieci, ale nic mnie tak nie drażni jak to, że ktoś mógłby wpaść na pomysł odebrania im praktycznie jedynych pewnych form pomocy i jeszcze patrzeć na ich cierpienie. Okropieństwo.

Ta ustawa nijak się ma do rzeczy, które Owsiak chce przekazać, jakiś pismak znadinterpretował ową i tyle, żadnego końca WOŚPU się nie przewiduje.

(Ale bądź co bądź nie wpadam na żadną myśl, czemu refu rzeczy nie można byłoby darować komukolwiek)

Nie wiem czy tylko ten pismak jak to nazwałeś. Wczoraj oglądałam kilka wywiadów ludzi - nie dziennikarzy i mieli podobne obawy. Tu nie chodzi tylko o osławione WOŚP ale o wiele, wiele pomagających organizacji.

Ustawa wejdzie, będzie halo w okół niej, wejdą poprawki, a WOŚP przetrwa i będzie dalej koncertować, jak co roku. Przypomnicie sobie jeszcze moje słowa.

Niestety Pizzaro może mieć rację. Szkoda że WOPŚ (wielkie okradanie po świętach) nie pada. Hejtuje Owsiaka bo nazywa się wolontariuszem a pobiera 18 patoli miesięcznie.

A tak w ogóle to ustawa ma dotyczyć przedsiębiorstw produkujących lub prowadzących obrót produktami refundacyjnymi. WOŚP może oddać takie rzeczy w formie darowizny.

Temat można zamknąć, bo to wszystko wyjaśnia, tylko trzeba umieć czytać - http://wiadomosci.wp.pl/title,WOSP-nie-bedzie-miec-problemu-z-przekazaniem-pomp,wid,14170297,wiadomosc.html

Tyle.

korop, pobierać może nawet miliony, ale jednak uratował swoją akcją życie wielu dzieci, podczas gdy państwo zawsze bezradnie rozkłada ręce.

Póki państwo nie dokłada do akcji ratowania małych dzieci,a każdego z nas dzieciaczek może takiej pomocy potrzebować, obniża opiekę socjalną, to jestem za każdą akcją ratowania ludzkiego życia wychodzącą z poza polityki.

Koniec WOŚP'a oznacza, że wszelakie szpitale małego pacjenta same zaczną wychodzić z puszkami na ulice,

a jeśli nie szpitale, to rodzice, którym śmierć zaświeci w oczy, bo w szpitalu braknie urządzeń i techniki na podtrzymanie życia. Dziękuję. Hejtersi proszę na pw!

Koniec orkiestry? Przesada.

Zakłądając że faktycznie jest jakiś konflikt prawny (choć interpretacja MZ temu zaprzecza) to zostanie on szybko poprawiony, sprzęt najwyżej przyjdzie troche później.

Korlop każda fundacja ma swoich pracowników którym płaci, ale z tego co mi wiadomo Owsiak nie pobiera pensji z WOŚP, tylko z telewizji, i z wydzielonej z WOSP dla celów gospodarczych mrówki.

Okradanie? Jakieś bzdury wygadujesz.

Niestety Pizzaro może mieć rację. Szkoda że WOPŚ (wielkie okradanie po świętach) nie pada. Hejtuje Owsiaka bo nazywa się wolontariuszem a pobiera 18 patoli miesięcznie.

Niech i bierze 100 patoli miesięcznie zawsze coś zostanie na sprzęt.

Nie wiem skąd się chłopczyku urwałeś, ale ja widziałem nie jeden respirol właśnie z WOŚPU, poznałem paru ludzi, którzy zostali dzięki owej akcji uratowani, coś czego na pewno by nie było gdyby właśnie nie ten człowiek, soł schowaj się w dziupli i hejtuj swoją małą wiedzę.

Hejtujesz bo nic z tego nie dostajesz? Nikt Cię nie zmusza do wrzucania pieniążków, nie chcesz to nie wrzucaj, ale zagrodę zębów zamknij bo mi się miecz w kieszeni otwiera jak takiego polaczka słucham.

Nie mówię, że owy Pan jest bez wad, ale spróbuj sam coś takiego stworzyć? Nie możesz? nie umiesz?

@temat

Co ma sprzęt do leków refundowanych? ;

Mendoxes, chyba czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną :oops: . Tak, jestem Polakiem, nie wstydzę się tego. Dalej, jestem wolontariuszem w schronisku dla zwierząt.

Tylko chodzi o tytuł wolontariusza. Czy wiesz co to znaczy? Praca za DARMO. I nienawidzę/hejtuję Owsiaka. Za nazywanie siebie wolontariuszem i pobieranie 18 patoli miesięcznie. A co do samej idei zbierania na dzieci nic nie mam. Ale nigdy nie wrzuciłem, i nie wrzucę ani złotówki, dopóki Owsiak nie powie że pobiera z tytułu WOPŚ kasę dla siebie. Wolontariusz pracuje za darmo. Zapamiętaj.

I jeszcze raz powtórzę:

Wolontariusz pracuje za darmo.

Owsiak pobiera pieniądze = nie jest wolontariuszem

Owsiak nazywa siebie wolontariuszem.

Czujesz sprzeczność czy jeszcze raz wytłumaczyć?

Ale nigdy nie wrzuciłem, i nie wrzucę ani złotówki, dopóki Owsiak nie powie że pobiera z tytułu WOPŚ kasę dla siebie.

Po pierwsze, owszem, nie cała kasa idzie na dzieci, jakiś tam % zawsze jest odejmowany, a to z powodu tego, że te wszystkie koncerty i podobne imprezy KOSZTUJĄ, na to trzeba mieć PIENIĄDZE, myślisz, że te wszystkie gwiazdy i gwiazdeczki to wcielenia Matki Teresy, które nie chcą pieniędzy za robotę?

Po drugie, nawet jeżeli jakaś część pieniędzy idzie do kieszeni Owsiaka - czego nie wiesz i nie będziesz wiedział, bo nie masz fizycznej możliwości sprawdzenia tego, to są tylko Twoje przypuszczenia - powiedz mi, co z tego? Boli Cię to? Chyba ważne, że dzieci są ratowane, tak?

Wybacz chłopie, jeżeli czepiasz się takich byle gówienek jak nazewnictwo, to naprawdę musi Ci się nudzić w życiu.

Przypuszczenia? Nie. Mam na to jasne i klarowne dowody. W postaci statu WOPŚ. Pewnie nie czytałaś, ale ja tak. Nie wierzysz? To sprawdź to:

- ze statusu WOPŚ http://s.wosp.org.pl/Files/statut_fundacji_wosppdf.pdf punkt 5 ze strony 9

-8 pkt 8 ustawy z dnia 3 marca 2000 r.

-http://www.rp.pl/temat/85176.html

(tylko nie dawać mi za linki ostrzeżenia, bo o to Darcia K chciała jasne dowody)

Czy teraz wiesz o czym mówię, czy nadal masz to za bzdury.

I widzę że kolejna osoba ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. :roll:

Napisałem:

A co do samej idei zbierania na dzieci nic nie mam.

Tak więc powtórzę kolejny raz:

Czujesz sprzeczność czy jeszcze raz wytłumaczyć?

Ale podsumować mogę to tak. Każdy kto na widok Owsiaka nie ma kisielu w gaciach, będzie znienawidzony. Przecież on dzieci ratuje, on jest taki wspaniały, och, ach. Tylko szkoda że przy okazji aborcję popiera, może tutaj też wyczują wszyscy pewną niezgodność. :roll:

Tak więc powtórzę kolejny raz:

Tak więc powtórzę kolejny raz, że jeżeli czepiasz się nazewnictwa, to znaczy, że po prostu nie masz co robić.

A co do samej idei zbierania na dzieci nic nie mam.

Wybacz chłopie, jeżeli czepiasz się takich byle gówienek jak nazewnictwo, to naprawdę musi Ci się nudzić w życiu.

No cóż, to nie jest byle co, bo można to porównać do np. jakiś człowiek nazywa siebie magistrem, a nim nie jest i fałszywie używa tego tytułu w pracy. Jest to oszustwo, a co do Owsiaka - robi wiele dobrego dla reszty, a te akcje pokazują, że jest tym wolontariuszem, lecz takowy pracuje za darmo. U Owsiaka wygląda to inaczej, więc taka działalność jego nie ma charakteru wolontariackiego.

Jest to oszustwo

Mało ważne w obliczu tego, ile on już uratował dzieci tym, co robi. Robicie dym z niczego.

Dla mnie ważne są te tytuły, bo sam jestem wolontariuszem.

Tą wypowiedzią zasugerowałaś mi że mam coś do takich akcji.

powiedz mi, co z tego? Boli Cię to? Chyba ważne, że dzieci są ratowane, tak?

No tak, najlepiej usuwać dzieci, by kasa która zbierana jest na sprzęt mogła w większej części od Owsiaka trafiać... A teraz jeszcze mi rzeczowo wyjaśnij jaka jest różnica pomiędzy płodem a dzieckiem? Ale rzeczowo, używając konkretnych argumentów, a nie feministycznych pierdółek. Jedna orkiestra podobna była do ratowania jeszcze nienarodzonych dzieci, to już w ogóle paranoja, co nie? Czy po prostu znów się czepiam słówek? :roll:

A teraz jeszcze mi rzeczowo wyjaśnij jaka jest różnica pomiędzy płodem a dzieckiem?

Taka, że dziecko jest już na świecie i przykładowo dla mnie jego życie ma pierdyliard razy większą wartość niż płód.

Jedna orkiestra podobna była do ratowania jeszcze nienarodzonych dzieci, to już w ogóle paranoja, co nie?

Co kto lubi, dla mnie trochę tak.

Dla mnie ważne są te tytuły, bo sam jestem wolontariuszem.

Ja pierniczę, dobra, inaczej. Teraz Owsiak nie przyznaje się do tego, że ma jakieś zyski z tego, co robi, nazywa się wolontariuszem - i to jest złe, tak? No to teraz wyobraź sobie, że ten sam człowiek udziela jakiegoś wywiadu czy czegoś, podczas którego macha do kamery łapką i mówi 'cześć, tak naprawdę to mam zyski z tych imprez, okłamywałem Was te wszystkie lata, wcale wolontariuszem nie jestem' - i co? Szczęśliwy byś był? To taka istotna kwestia?

Tą wypowiedzią zasugerowałaś mi że mam coś do takich akcji.

Nie było to moim zamiarem, nie moja głowa w tym, co sobie do tego dorobiłeś, ja napisałam jasno w którymś z poprzednich postów - nie miałam na celu ukazania Ciebie w świetle tego złego, co to ma pretensje, że ktoś dzieci chce ratować.

Ja pierniczę, dobra, inaczej. Teraz Owsiak nie przyznaje się do tego, że ma jakieś zyski z tego, co robi, nazywa się wolontariuszem - i to jest złe, tak? No to teraz wyobraź sobie, że ten sam człowiek udziela jakiegoś wywiadu czy czegoś, podczas którego macha do kamery łapką i mówi 'cześć, tak naprawdę to mam zyski z tych imprez, okłamywałem Was te wszystkie lata, wcale wolontariuszem nie jestem' - i co? Szczęśliwy byś był? To taka istotna kwestia?

Tak, tego właśnie od niego oczekuję.Przyznania się do kłamstw

Taka, że dziecko jest już na świecie i przykładowo dla mnie jego życie ma pierdyliard razy większą wartość niż płód.

Fajnie. Czyli jak rozróżniasz dziecko od płodu? Dziecko to płód który zdążył się narodzić?

Czy dziecko poczęte przez cięcie cesarskie to dziecko czy płód, bo nienarodzone lecz wyjęte. Czy może dopiero jak ujrzy słońce to światło. A jak ślepe to nie dziecko lecz płód. Czyli dzień przed porodem gdy żadne zmiany w ciele nie zachodzą to jeszcze płód, dzień po dziecko. A jak była operacja na wyjętym z brzucha płodzie, to jest on dzieckiem czy nadal płodem? Nie wiem. Poprosiłem grzecznie o rzeczowe argumenty, ale nadal nie dostałem. Coś mi się widzi że ich nie ma.

Korlop zabawna sprawa, ale w tamtych linkach nic nie było o 18 patolach.

Co więcej w twoim rozumieniu wolontariatu, to poinformuje Cię, że w praktyce większość fundacji itp zajmujacych sie pomaganiem nie ma nic wspólnego z wolontariatem, bo istnieja w nich normalne etaty.

Poza tym pomyliłeś dwie sprawy szefowanie fundacji opartej na pracy wolontariuszy, a byciem wolontariuszem.

A płododyskusje proponuje przenieść do tematu o aborcji gdzie na ostatnich stronach jest troche o tej kwestii.

Znaczy że linków Wulfie nie czytałeś, przynajmniej ze zrozumieniem. A więc też wytłumaczę co tam piszę, bo widzę zrozumienia brak.

W statucie pisze iż członkowie zarządu pobierają pensje w wysokości określonej w takiej a takiej ustawie.

W ustawie piszę że ta pensja wynosi 6-kriotność średniej pensji przemysłowej, określonej w ostatnim kwartale. W linku do gazety jest wysokość tej pensji przekraczająca 3 tysiące.

A teraz łączymy fakty. 6 * 3 000=18 000. Czy teraz wszystko jasne? Czy jeszcze coś wytłumaczyć?

I urwał, nie pomyliłem pracy z wolontariuszami a wolontariatem. Owsiak nie raz określa się wolontariuszem. A że pracuje z wolontariuszami, to się zgodzę. Ale on sam wolontariuszem nie jest. Czy to nie wynikło już co najmniej 3 posty temu? Czy naprawdę powtarzać muszę wszystko i tłumaczyć jak dzieciom?

korlop Ty chyba nie czytasz tego co linkujesz...

"5. Członkowie Komisji Rewizyjnej moga otrzymywac z tytułu pełnienia funkcji w tym organie

zwrot uzasadnionych kosztów lub wynagrodzenie w wysokosci nie wyższej nia okreslone w art.

8 pkt 8 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujacych niektórymi podmiotami

prawnymi." (to ten punkt 5 ze storny 9)

Ten punkt dotyczy komisji rewizyjnej, do której prezes fundacji nie może należeć co wynika z poprzednich punktów w statucie. Co więcej to są zapisy które są standardowe dla wszystkich fundacji więc nie wiem o co ten hałas.

I żeby zabawniej było te zapisy określają górną granice płac w fundacjach, i nijak (jak to ze statusów) nie wynika ile zarabia ten czy inny czlonek, równie dobrze mogą nie pobierać żadnej pensji. Więc jedynie bijesz piane, zamiast podawać dowody.

Zresztą nawet jeśli Owsiak i pare osób pobiera tam jakieś pensje (a pobierają, podobnie jak zapewne niemal we wszystkich fundacjach) nijak nie widzę w tym zarzutu przeciw WOŚP.

Owsiak teraz mówił, że jeśli dalej tak będzie skończy swoją działalność. Zbiera od lat pieniądze na medyczne sprzęty, a polska służba zdrowia olewa chorych. Jaki jest tego sens? Wcale mu się nie dziwię.

Mnie i tak najbardziej bawi jak politycy z rządu wspomagają WOŚP co tworzy tragikomedię. Biorę od nas podatki po to, aby "żyło się lepiej wszystkim", a później wrzucają część swojej wypłaty z naszych podatków do WOŚÞ, aby pokazać jacy są szczodrzy. Słowem szopka jakich mało. Dlatego nie wspieram WOŚP bo to podatek x2 (jak się doda do tego, że płacą podatek dla państwa od darowizny). Jak ktoś pracuje na "czarno" to może wesprzeć państwo darowizną na WOŚP bo możliwe, że wtedy ma z czego.

Jak mam więcej grosza to wspomagam poważną organizacje charytatywną typu Caritas :)

Jak mam więcej grosza to wspomagam poważną organizacje charytatywną typu Caritas

Zanim zacząłem czytać spojrzałem na avatar i byłem ciekaw czy doczekam się takiego stwierdzenia. Nie zawiodłem się :) .

"Koniec działania WOŚP?" Na pewno nie. Akcja na całe szczęście jest zbyt pozytywna i za dużo dobrego przynosi żeby miała się skończyć :)

hehe dlaczego jak spojrzałem na avatar Graży to od razu wiedziałem co będzie zawarte w poście ? :]

Dla mnie Owsiak może pobierać i 30 patoli, ale nikt nie odbierze mu tej zasługi że uratował życie wielu ludziom. Gdyby nie WOŚP to nasze oddziały byłby by jeszcze biedniejsze niż są. To by dopiero była tragikomedia. Niech ci wszyscy krzykacze co non stop szukają dziury w całym ( czasami jak słucham "inteligentów" typu Graży o podatkach idących na cokolwiek to mam wrażenie, że te osoby myślą, ze cały ich podatek jest przeznaczony na konkretny cel) zorganizują coś podobnego chociaż w 1/10. Niech nie wezmą ani grosza na organizację całego przedsięwzięcia. Wtedy niech sobie krzyczą. Ja w tym roku jestem wolontariuszem Orkiestry i sam wrzucę kilka złotych, niech chociaż taki będzie mój wkład w pomoc innym.

Gdyby Owsiak nie pozwalał wybielać się zdrajcom i realizować szujom swoich interesów politycznych, sam wrzuciłbym do puszki. Na dzień dzisiejszy nie nazwę jego działalności działalnością charytatywną. Charytatywność nie polega na ciągłym obnoszeniu się z dobrem. Taka formuła jest dla mnie nieakceptowalna. Jest szeroki wachlarz fundacji charytatywnych, więc nie widzę sensu pakowania się akurat w WOŚP, a w szczególności noszenia przy tym stu miliardów serduszek żeby wszyscy wiedzieli, jaki jestem miłosierny. ; >

Gdyby Owsiak nie pozwalał wybielać się zdrajcom i realizować szujom swoich interesów politycznych

Yyy...co?