Jump to content

oryginalne i dziwne zainteresowania

mitsukai

Recommended Posts

Lina_Evi

Jestem dość otwarta na takich ludzi (przynajmniej niektórych), oczywiście w Internetach, bo w realnym świecie miałabym problem z zagadaniem. Co ciekawe, sama nie mam jakichś naprawdę oryginalnych zainteresowań. 

Kalafior_Grozy

Ja pasjonuję się nasłuchami radiowymi. Można to uznać za dość niestandardowe zainteresowanie, nie spotkałem się z nikim na tym Forum, kto by również się tym interesował, więc mogę się uznać za rodzynka ( :D ) w tej kwestii. Także wśród znajomych jestem odosobniony w tym co lubię. Pokazuje to jak rozległy jest wachlarz pasji i zainteresowań, które można mieć.

- Taxi Grosik, dzień dobry.

- Dzień dobry, poproszę taksówkę na Patronackie 23, środkowa klatka jutro na 12:45.

- Dziękuję, będzie taksóweczka.

- A można ewentualnie jakiś większy samochód żeby zabrać 5 osób?

- Tak, podeślemy vana.

:D

- Ostrowiec zgłoś się.

- Zgłasza się Ostrowiec.

- Tu pociąg 225070, zgłaszam gotowość do odjazdu.

- 225070, na kilometrze 160.600m do 158.750m, na lewym torze pracuje pociąg serwisowy, prędkość 60 km/h, podawać sygnał "baczność".

- Zrozumiałem

:D

Jak podchodzę do innych, którzy mają dość niestandardowe zainteresowania/pasje? Zazwyczaj pozytywnie. Gdy mam możliwość, pytam skąd zainteresowanie danym tematem. Fajnie że potrafimy się od siebie zajebiście różnić, bo gdybyśmy wszyscy interesowali się tym samym, było by nudno ;)

Shady-Lane90

To dobrze, kiedy ludzie mają konkretne zainteresowania. Im bardziej oryginalne - tym lepiej. Kiedy coś mnie zaciekawi, to dużo pytam, by pogłębić swoją wiedzę na dany temat. Osobiście zaś interesuję się kryminologią - a zwłaszcza przypadkiem seryjnych morderców.

Tak myślę i myślę i dochodzę do wniosku, że chyba nie znam nikogo o dziwnych i oryginalnych pasjach. Większość moich znajomych to biegacze, sportowcy, językowi zapaleńcy, kulturomaniacy, podróżnicy, gracze, ludzie którzy czytają, jeżdżą na snołbordach, chodzą po górach, piszą do szuflady, hodują szczury, albo udzielają się jako wolontariusze. Czyli ludzie dość podobni do mnie. Nieoryginalność nie umniejsza jednak ich pasji, cieszę się, że je mają, lubię ludzi, którzy robią COŚ innego niż siedzenie na dupie i narzekanie w jakim to gó^nianym kraju przyszło i żyć. Dużo lepiej się z takimi ludźmi rozmawia niż z tymi wiecznie na nie i nawet jeśli nie podzielam ich pasji, to zawsze jest to jakaś okazja, żeby nieco poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się czegoś nowego.

Melodia93
O 10/5/2007 at 18:57, mitsukai napisał:

chciałabym się dowiedzieć, co myślicie o ludziach, którzy posiadają oryginalne i dziwne zainteresowania i pasje. jak na nich reagujecie? czy chcecie poznać bliżej taką osobą, dowiedzieć się, co i dlaczego ją tak fascynuje?

Wszystko zależy kto ma jakie zainteresowania i pasje, i albo dopytuję się albo nie rozmawiam wcale.

a może śmiejecie się z takich ludzi?

Nie, przecież o gustach się nie dyskutuje.

albo ich unikacie twierdząc, że nie znajdziecie z nimi wspólnego tematu lub po prostu uważacie ich za dziwaków?

Jeżeli naprawdę mamy kompletnie odmienne, zupełną odwrotność, wtedy dlaczego mam się zmuszać do rozmowy? Przecież nie byłoby o czym, ja bym gadała, albo ta osoba, przeprowadzając jeden długi monolog, przecież rozmowa na tym nie polega.

Nie powiem, żebym jakoś szczególnie lgnął do ludzi, którzy wyróżniają się oryginalnymi (albo wręcz dziwnymi) zainteresowaniami. Czasami niezrozumiała dla mnie pasja, jest barierą w komunikacji - raczej trudno mi złapać kontakt z kimś, kto zasypuje mnie niezrozumiałymi informacjami albo próbuje zarazić tematem, którego zupełnie nie czuję. Sam należę do grona standardowych nudziarzy, których ulubioną lekturą jest słownik, więc raczej nikogo nie zaskoczę oryginalnym hobby. 

to ja jestem Jezus

Ja na przykład zbieram swoje zęby, dosłownie. Za każdym razem gdy idę na rwanie to proszę zawszę o zabezpieczenie zęba, ponieważ chcę go wziąć ze sobą. Nigdy nie przejawiam strachu, nie pytam czy boli, co(z czego zauważyłem) wprawia stomatologów w konsternację. 

Kiedy kilka lat temu mówiłam, że szyję kostiumy na konkursy cosplayowe to reakcja była mniej więcej taka: co to cosplay? Jak to szyjesz?

Lubię ludzi z oryginalnymi zainteresowaniami, można się od niech wiele dowiedzieć, również na tematy, na które samemu być może nie zwróciłoby się uwagi. Miło kiedy rozmówca stara się posługiwać zrozumiałym dla mnie językiem.

Strangelove

jak ktoś potrafi ciekawie mówić to i o kolekcji patyków chętnie posłucham 

aphrodithe

Sama w sobie jestem nudna, ale lubię ludzi z zainteresowaniami, więc ci bardziej oryginalni pewnie też przypadliby mi do gustu. Nie muszę mieć z nimi wielu wspólnych tematów, po prostu chętnie ich słucham, tak z czystego egoizmu - bywają inspirujący i napełniają mnie pozytywnymi wibracjami.  

• 4 weeks later...

Zainteresowania to zainteresowania, dla mnie ważne, żeby człowiek je w ogóle miał, bo nie znoszę ludzi, którzy całe dnie siedzą i biadolą, nie wiedząc, co robić z czasem.

No chyba że są to zainteresowania niebezpieczne. Wtedy trzeba spieprzać.

Według mnie coś takiego jak oryginalność zainteresowań nie istnieje. Wszystko zależy od tego na jaką grupę osób trafimy. Tak naprawdę wcale nie jesteśmy ewenementami. Gdy się człowiek bardziej rozejrzy to znajdzie osoby, które podzielą nasze zainteresowania i pasje.

• 2 weeks later...
Borowy

"To co dla niektórych jest dziwne, dla innych jest normą." Kiedyś myślałem, że zabawa w survival w Polsce jest oryginalna, póki nie poznałem na jednym forum ponad stówy ludzi którzy znają to lepiej niż ja, a podobnych for jest dużo więcej. Też kiedyś sądziłem, że kolekcjonowanie noży jest czymś dziwnym do momentu aż nie poznałem ludzi którzy mają kilkadziesiąt razy więcej noży niż ja. Ale nie widzę nic w tym złego dzięki tym ludziom mogłem zyskać dużo więcej wiedzy opartej na ich doświadczeniach co jest lepsze niż książkowe podejście. ;)

• 5 years later...
yiliyane
O 10.05.2007 at 18:57, mitsukai napisał:

chciałabym się dowiedzieć, co myślicie o ludziach, którzy posiadają oryginalne i dziwne zainteresowania i pasje. 

Zależy co przez to rozumiesz. Hobby są różne i na ten moment trudno mi wyobrazić sobie jakieś, które można by nazwać oryginalnym czy dziwnym. Nie wliczam w to oczywiście "hobby" przekraczających granice dobrego smaku czy polegających na krzywdzeniu kogokolwiek, bo tu rzeczywiście można by mieć szerokie pole do popisu.

O 10.05.2007 at 18:57, mitsukai napisał:

jak na nich reagujecie? czy chcecie poznać bliżej taką osobą, dowiedzieć się, co i dlaczego ją tak fascynuje? a może śmiejecie się z takich ludzi? albo ich unikacie twierdząc, że nie znajdziecie z nimi wspólnego tematu lub po prostu uważacie ich za dziwaków?

Hobby jak hobby. Póki jest przyzwoite i nikogo nie krzywdzi, póty niech każdy się poświęca temu, co lubi. Mogę nie podzielać cudzej pasji, ale to nie oznacza, że skreślam kogoś z tego powodu.

Kerosine

Zależy o jakich konkretnie zainteresowaniach mielibyśmy mówić. Niektóre mogłabym zapewne sama uznać za fascynujące, inne wzbudziłyby we mnie niechęć i wstręt, a jeszcze inne po prostu śmiertelnie znudziły. Wiele zależałoby również od tego, jak dużo miejsca zajmuje dana pasja w życiu i głowie swego posiadacza, na ile zajmująco potrafi on o niej opowiadać / skutecznie się nią dzielić oraz czy występuje u niego instynkt nawracania nań całego otoczenia. Jednym zdaniem - kwestia wysoce indywidualna.