Jump to content

oryginalne i dziwne zainteresowania


mitsukai

Recommended Posts

Posted

chciałabym się dowiedzieć, co myślicie o ludziach, którzy posiadają oryginalne i dziwne zainteresowania i pasje. jak na nich reagujecie? czy chcecie poznać bliżej taką osobą, dowiedzieć się, co i dlaczego ją tak fascynuje? a może śmiejecie się z takich ludzi? albo ich unikacie twierdząc, że nie znajdziecie z nimi wspólnego tematu lub po prostu uważacie ich za dziwaków?

chciałabym naprawdę wiedzieć jak reagujecie na takie osoby.

ja osobiście kocham (nawet to mało powiedziane :roll:) japonie i wszystko, co z nią związane. ale kiedy czasem komuś powiem, że moim marzeniem jest studiowanie japonistyki,

że uczę się japońskiego albo jak nie daj boże powiem,

że słucham japońskiej muzyki to jestem często wyśmiewana. ludzie od razu zaczynają mnie dziwnie traktować,

śmieją się z, jak to oni mówią 'an cin ciong' (nie żebym miała siłę im tłumaczyć, że to nie jest japoński -_-). nie powiem, że to przyjemne jak ktoś drwi z twoich zainteresowań i pasji.

ja od zawsze spotykając osobę o oryginalnych pasjach starałam się ją jak najbliżej poznać... zawsze mnie fascynowały takie osoby.

a jak wy podchodzicie do takich ludzi?

Link to comment
Posted

A ja znam (i to blisko;)) kogoś, kto również interesuje się Japonią i wszystkim, co z nią związane, miałam również koleżankę uczącą się japońskiego, i ludzie często reagowali zdziwieniem, ale raczej pozytywnym, połączonym z podziwem. Osobiście lubię, jak ktoś ma oryginalne zainteresowania. Ja sama uczę się wciąż kolejnych języków obcych i to też nie jest dość typowe, i ogólnie mam bardzo różnorodne zainteresowania :) Wszystko jest dla ludzi, nie każdego musi interesować to samo. Ważne, żeby być prawdziwym pasjonatem...

Link to comment
Kobieteria
Posted

Bardzo lubię ludzi z pasją, zaangażowanych w to, co robią. Takich, którzy mają jakieś cele, marzenia, zainteresowania, ciekawe pomysły. Zawsze można dowiedzieć się od nich czegoś nowego. To świadczy o inteligencji, otwartości i takiej... radości życia. Bo jest coś pięknego, fantastycznego, dla czego warto żyć, zgłębiać swoją wiedzę, poznawać wciąż coś nowego.

Właściwie każdy ma jakiś taki pozytywny odchył, coś oryginalnego, charakterystycznego, co go wyróżnia i to jest super.

Nieważne, czy ta pasja jest jakąś wybitnie oryginalną, ekstrawagancką czy to całkiem proste, zwyczajne zajęcie. Ważne, że poświęcamy się czemuś i kochamy to.

A z minusów?

Fanatyzm jest niebezpieczny. Kontakt z kimś, kto nie widzi niczego poza swoim hobby i nie potrafi otworzyć się na innych ludzi i ich zainteresowania jest bardzo męczący.

Mam koleżankę, której pasją są konie. Jest zapatrzona w tą jedną jedyną dziedzinę życia, twierdzi, że wszyscy inni są beznadziejni jeśli nie widzą w koniu ósmego cudu świata. Jest w moim wieku a zachowuje się czasami jak naburmuszony, histeryzujący przedszkolak. To nie wynika z zainteresowania tymi nieszczęsnymi końmi ale ogólnie z jej charakteru. Jest po prostu wielką indywidualistką i samotnikiem...

Pasja jest super - ale mania już nie ;)

Link to comment
Posted

no ciekaw jestem któż to taki... ;)

fakt. jakiekolwiek by te zainteresowania nie były, trzeba się w tym odnajdywać. i być pasjonatem ;) w końcu taiki bansei. Riśtiś? ;)

ileż to już razy słyszałem "grasz, grasz, całe życie przegrasz" (o gitarze)...

a swoją drogą pani nade mną /ennostiel/ ma talenta językowe ^^

espanol, deutsch, francois, english, italiano,...

zazdroszczę ;)

ja jedynymi językami, jakie znam, są ojczysty, angielski, niemiecki, binarny i c++ ;)

Link to comment
Posted

[fquote=mitsukai]ja osobiście kocham (nawet to mało powiedziane Rolling Eyes) japonie[/fquote]

czy to jest dziwne?

wręcz przeciwnie ostatnimi czasy masowe, nawet w mojej małej mieścinie

takich ludzi traktuje rożnie

zalezy od ich zainteresowań

Link to comment
Posted

[fquote=mitsukai]uczę się japońskiego[/fquote]

Podziwiam...

Każdy ma prawo interesować się czy tylko chce.

Niektórzy kochają rybki akwariowe a inni zbierają pornose.

Nie mam zamiaru nikogo wyśmiewać bo ma oryginalne zainteresowania. Wręcz przeciwnie. Podziwiam że kręci ich coś czego inni ludzie może nie doceniają... Ciekawi mnie co widzą w tych zajęciach...

Link to comment
Posted

Ja również kocham Japonię. Zaraziłam się tym od przyjaciółki. Chcę się uczyć japońskiego. Jeszcze kocham Hiszpanię, Meksyk, Włochy i Nowy Jork, taniec, poezję, śpiew i wiele innych. Mam wiele zainteresowań, niekiedy baardzo dziwnych. Albo całkiem normalnych, ale ludzie na nie dziwnie reagują np. pisanie wierszy.

Na ludzi o niespotykanych zainteresowaniach reaguję świetnie. Staram się poznać przedmiot zainteresowań, pytam o wszystko i pozwalam się wygadać. Osoba o ciekawych zainteresowaniach jest bardzo ciekawa.

A tak naprawdę nie ma "dziwnych" zainteresowań. Są tylko żadkospotykane. Dla jednych dziwne jest np. zainteresowanie Japonią a dla innych piłka nożna. "Oglądanie piłki nożnej-patrzenie na bandę facetów uganiających się za piłką"-tak pewna osoba podsumowała zainteresowanie piłką.

Link to comment
Posted

Bo Japonią się dużo osób wbrew pozorom interesuje, jak się już zgadają... ;) Sama się wciągnęłam, chyba początki były jak ze 3 lata temu przeczytałam (po hiszpańsku zresztą:D) książkę autobiograficzną, coś w stylu 'Wyznań gejszy', tylko jakby bardziej osobiste i dokumentalne... Zauroczyło mnie wówczas.

Dziękuję ze komplementy tak nawiasem, panie bledny :* Dodam, że ów pan ze mną czasem wymienia opisy po francusku, więc za skromny jest :P

Sayuri, do Hiszpanii i ogólnie krajów latynoskich mam wielki sentyment... czasem nawet mawiam, że powinnam się byla urodzić latynoską, bo mam gorący temperament... na co wszyscy wybuchają śmiechem, bom błękitnooka wysoka i blond ;)

Link to comment
*Dominika*
Posted

Mam koleżankę, która tak jak Ty lubiła Japonię, ale w szczególności jej literaturę. Uczyła się japońskiego i coraz bardziej zgłębiała się w to. Nie powiem, na początku mnie to bawiło, bo świata poza tym nie widziała (nawet malowała sobie oczy eyelinerem po to, by były choć trochę skośne), ale nigdy z niej nie drwiłam.

Wydaje mi się właśnie fantastyczne, że ktoś ma zainteresowania nietypowe dla większośc nastolatków. Taka osoba jest bardzo interesująca, bo na jakiś temat wie takie rzeczy, o których przeciętny nastolatek zajmujący się przede wszystkim muzyką i płcią przeciwną nie ma bladego pojęcia.

Link to comment
Posted

dziękuję wam wszytskicm, bo wasze opinie podnoszą mnie na duchu :* rzeczywiście, zainteresowanie japonią ostatnio staje się coraz popularniejsze... ale dalej takich ludzi jest zaledwie garstka, a większość z nich interesuje się tylko mangą i anime. z prawdziwych pasjonatów japonii znam trzy osoby - moje przyjaciółki - z których jedną zaraziłam na początku gimnazjum. fakt, że czsami świata poza moją pasją nie widze, ale nie do tego stopnia, żeby nie potraić gadać o niczym innym. z ludźmi o innych zainteresowaniach również się dogaduję :) chociaż martwi mnie właśnie to, że wiele ludzi się do mnie dystansuje, kiedy dowiadują się o moich 'japonistycznych skrzywieniach' i niezbyt nawet rozumiem, dlaczego :P o japonii mogę mówić bez końca, ale przecież nie zmuszam nikogo, żeby o niej słuchał. takie dystansowanie się i lekceważące podejście do mojej/czyjejś pasji jest chyba najgorsze :(

Link to comment
Posted

ja tez podziwiam takie osoby. Raczej na poczatku reaguje smiechem, i mowie: "na serio?" a pozniej juz sie uspokajam i zaczynam myslec o tym jaka ktos musi miec wytrwalosc i samozaparcie by uczyc sie czegos niespotykanego i poznawac cos niezwyklego. Stad ten podziw.

A mam kolego ktory uczy sie chinskiego. :D na poczatku owszem sie zasmialam, a pozniej: O choler*a, ale ty facet musisz byc fajny ;)

Link to comment
Posted

Hmm...A co do studiów (japonistyki) to ja również się tam wybieram xD Tzn mam nadzieję że do tego dojcie ^^"

Ja ne

Link to comment
Posted

Ludzie z pasją mają często cel życiowy i są bardzo fascynujący :) Dlatego cenię takich ludzi. Każdy jest inny i każdy ma prawo lubić coś bądź nie lubić. Moja znajoma, np.: kocha konie, chce w przyszłości założyć stadninę i leczyć dzieci w jakiś tam sposób związany z końmi(nie wiem jak to się dkoładnie robić), ale chce zadowalać dzieci... :)

Link to comment
Mini-Me-Ani
Posted

ehh... trzeba mieć dużo samozaparcia zeby uczyć się hiragany i katakany...

Link to comment
mała czarna
Posted

Ludzie z pasją są ciekawsi. Zawsze właśnie do takich ludzi mnie ciągneło. Są w stanie pokazać coś nowego, powiedzieć. A i może zarażą swoim hobby ;)

Ludzie, którzy mają jakieś pasje, mają marzenia, nie nudzą się, wiedzą czym wypełnić wolny czas.

Ja interesuję się żeglarstwem, to moje zycie. Ale czy jest to pasja oryginalna i czy robi ze mnie oryginalnego człowieka- nie mnie oceniać ;)

Link to comment
Posted
ehh... trzeba mieć dużo samozaparcia zeby uczyć się hiragany i katakany...

i kanji... ;)

ok. 1960 coby nie być analfabetą. i im więcej, tym lepiej ;)

Link to comment
Posted
trzeba mieć dużo samozaparcia zeby uczyć się hiragany i katakany...

hiragane potrafię od dawna;D katakane po troche, bo nie mam czasu sie pouczyć:P i pare kanji potrafie ;)

Link to comment
Posted

Zalezy kto jakie zainteresowania uznaje za ... co namnjiej oryginalne. Jak ja mówię,że moją pasją jest historia Polski, to ludzie patrza na mnie jak na czubka. No cóż....

Link to comment
Posted

Ludźmi z ciekawymi zainteresowaniami i pasjami powinno być dużo więcej, dlaczego? Ponieważ dochodzi już do tego, że społeczeństwo staje się melancholijne i "szablonowe" tzn. ubiera się i interesuje się sprawami narzuconymi bardzo często przez media, nie mając własnego zdania czy stylu (oczywiście to tylko moje zdanie). Wracając do właściwego tematu jakim jest hobby, interesowanie się czymś odległym i niesamowitym, "doprowadza" człowieka do oryginalności i "wyjątkowości". Jeśli ktoś nie akceptuje tego, to po prostu nie rozumie do końca istoty "bycia sobą". Często zauważana jest nietolerancja np. z powodu że ktoś słucha metallu czy że ubiera się inaczej. Moim zdaniem odwaga pokazania własnego "ja" jest pozytywnym działaniem człowieka wobec świata jaki go otacza. Nie powinniśmy się wstydzić własnych zainteresowań, bo to one nas uszlachetniają i "podwyższają" naszą wartość jako człowieka.

Link to comment
Posted

Lubie ludzi którzy interesują cię innymi rzeczami zawsze można się czegoś nauczyć od nich...a to że w Polsce można spotkać się z nietolerancją to wiadomo. Na każdym kroku ktoś "oryginalny" jest postrzegany jako wyrzutek ale to Polska. Nawet ja ostatnio zacząłem się interesować teorią raczej kodem Da Vinci. Nie mówię głośno o tym iż Polska jest wyczulonym krajem na religie...

Zostałem też wiele razy wyśmiany, i obrażony przez to że interesuje się trochę kosmetyką w pewnym rodzaju...

Link to comment
Posted

ja interesuje sie propagandą niemiecką albo stalinowska i ogolnie o tych obu systemach despotycznych

Link to comment
Posted
ja interesuje sie propagandą niemiecką albo stalinowska i ogolnie o tych obu systemach despotycznych

Hmm. A ja się na przykład interesuję wynalazkami i odkryciami III Rzeszy, co mieli przygotowane a nie zdążyli wykorzystać.

Link to comment
 • 3 years later...
Posted

To świetne, że ludzie się czymś interesują, to czyni ich wartościowymi. Zwykle jak się pyta kogoś o zainteresowania to odpowiadają muzyka (co ogranicza się do np. słuchania radia eska) lub sporty (sporadyczny mecz w telewizji). Lubię i 'lgnę' do ludzi, którzy się czym interesują, od których można się czegoś dowiedzieć i podyskutować z nimi.

Link to comment
Posted

Tacy ludzie są szalenie interesujący. Można się naprawdę wielu rzeczy dowiedzieć. Ja czytam takich ludzi jak książki, pytam, docieka a czemu tak a czemu nie inaczej. Ale mało ich w moim otoczeniu.

Link to comment
Posted

Ostatnio w wolnych chwilach zainteresowaniami obdarzyłam grafikę,a bardziej linoryty i prace wykonane metodą tzw "suchej igły".

Prace są niepowtarzalne i mimo pracochłonności, przynoszą prawdziwą satysfakcję z wykonania ;).

Na de wszystko, całość polega na zabawie igłą w materiale z pleksi czy płytkach z miedzi, ryciu dłubaniu, dziubaniu zamierzonej grafiki,a później poprzez nałożeniu farbę i posłużeniu prasą, odbiciu ich ;).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Love20
   @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
  • Gloria
   Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
  • Gloria
   Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
  • Gloria
   Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
  • Love20
   Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   3
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
  5. 5
   Paawel
   Paawel
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  6 posts
  Cranche
  Cranche
  6 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
  Love20
  Love20
  4 posts
  wardrum
  wardrum
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  443 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up