Sign in to follow this  
Followers0
Mała lotta

Liceum taneczne w Krakowie

Recommended Posts

Tańczę współczesny i balet... Od małego lubiłam tańczyć. A teraz nadeszła pora, aby zastanowić się powoli nad zawodem i liceum.. Jestem w ostatniej gimnazjalnej.. Za pół roku liceum.. I postanowiłam że w życiu chce robić to co kocham i czym żyję czyli tańczyć.. Bardzo chciałabym iść do liceum tanecznego, by potem z łatwością dostać się na studia w Krakowie..Obecnie chodzę codziennie (nie licząc soboty i niedzieli) na tańce: na balet i dwie odmiany współczesnego, do czego dochodzą tańce w szkole Mimo codziennego wysiłku sprawia mi to ogromną radość i pomaga żyć z faktem że nie dawno zmarł mi chłopak :( gdyby nie taniec nie poradziłabym sobie z tym, nawet z tyloma przyjaciółmi, których mam.. W moim mieście nie ma takiego liceum Ale znalazłam idealne w Krakowie- XXX Liceum Ogólnokształcące im. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego.. Obok jest nawet internat. Jest tam klasa teatralno-taneczna.. Moja mama już tam dzwoniła, ale powiedzieli żeby zadzwonić po feriach.. Chciałabym się czegoś o nim z waszej strony dowiedzieć, jeśli tylko jesteście z Krakowa... Może kogoś tam znacie..?? A może sami chcecie tam iść..?? Ja wybieram się sama, ale mam wahania.. Byłabym tam sama, przyjaciół bym tutaj zostawiła, a tam sama bez nikogo kogo bym znała.. To liceum było by takim wejściem w dorosłe życie.. Bo bym mieszkała w internacie, w całkowicie innym mieście i bez nikogo znajomego..Także boję się że się nie dostanę, bo podobno trudno tam się dostać.. Liczę na Waszą pomoc i szybkie odpowiedzi;) :)

Witam

Znalazłam Twoje pytanie o klasę taneczną w XXX LO w Krakowie. Jak najbardziej polecam - ale żeby się o tym przekonać to najlepiej przyjechać i zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości. Na pewno jest to dla pasjonatów tańca i teatru. Lekcje szkolne są od 8 do 14-15 a potem w szkole treningi i zajęcia taneczne z profesjonalnymi nauczycielami tańca, choreografii etc.... Szkoła ma własną stołówkę z dobrymi tanimi obiadami i współpracuje z pobliskim internatem . Dużo uczniów z tych klas mieszka w internacie, bo są z różnych rejonów Polski. Dni otwarte XXX Liceum są w tym roku 3 kwietnia i 16 maja, ale jak zadzwonisz do szkoły i poprosisz o połączenie z Pedagogiem Liceum to można się umówić na inny termin tel 12 648 27 51.Na naszej stronie już są informacje o warunkach rekrutacji. Do tej klasy musisz zdać egzamin praktyczny ( sprawdza predyspozycje a nie umiejętności ), który odbędzie się 19 MAJA 2012 i 2 CZERWCA 2012 roku - nic nie kosztuje a można się sprawdzić!. Później trzeba dostarczyć zaświadczenie od lekarza i mieć dobre wyniki w nauce i zachowanie. Wejdź sobie nowa stronę Liceum to jeszcze poczytasz zobaczysz galerie i osiągniecia.http://xxxlo.krakow.pl/

Pozdrawiam

Hej . Ja też się wybieram do tego liceum o profilu tanecznym ale nie mam doświadczenia z tańcem :( .. Pisałaś, że trzeba się dobrze uczyć , ja raczej nie będę miała paska na koniec może mi trochę braknąć.. W ogóle rodzice nie za bardzo chcą się zgodzić z tą szkołą bo do Krk mam 260 km .. :? W sumie same negatywy ale pozytywne jest to, że nie widzę innej szkoły dla siebie.. :)

Właśnie, ja też rozważam pójście do tej szkoły. Niestety mieszkam praktycznie na drugim końcu kraju. Heh, mimo tego iż często brakuje nam kasy, moi rodzice już się zgodzili na moją edukację tam.

Tak jak wy uwielbiam tańczyć. Mimo tego, iż mieszkam na prowincji, znaleźli się ludzie, którzy chcą mi pomagać w nauce tańca zupełnie za darmo (mam na myśli taniec współczesny, elementy jazzu i podstawy baletowe). Jestem cholerną szczęściarą.... Poza tym, od najmłodszych lat udzielam się jako aktor-amator. To właśnie z teatrem chciałabym związać swoją przyszłość.

Kiedy opowiedziałam przyjacielowi o tej szkole, stwierdził, że byłaby dla mnie idealna.

Ogólnie nie uczę się źle. Moja średnia zawsze jest wyższa niż 4,0, a do paska brakuje naprawdę niewiele....

Trochę już słyszałam o tej szkole, ale narazie tylko tyle, a może aż tyle, że jest wysoki poziom jesli chodzi o taniec i teatr właśnie. A co ze zdawalnością matury? A nauczyciele przedmiotów ścisłych?

Ktoś coś wie?

Mieszkam w małej miejscowości i niestety trudno jest się wybić z niej . Jak są jakieś festyny to zbieram chłopaków i dziewczyny ,i wymyślam taniec .. Ale to tak z głowy bardziej niż z jakiś filmików.. W sumie to tańczę tak bardziej amatorsko niż profesjonalnie i wydaje mi się że nie przejdę rekrutacji. Do końca roku zostało tak mało czasu .. A po liceum przydałyby się jakieś studia.. Teraz mam nadzieje że będę chodzić do tej szkoły ale gdy rodzice powiedzą nie to koniec z nadzieją.. A co do średniej to nie mam aż tak niskiej, zazwyczaj powyżej 4,0 , ale jak pomyśle o rozszerzonym angielskim to wydaje mi się że mogę nie dać rady .. Wysoki poziom to dobrze przynajmniej czegoś się nauczymy o naszym przyszłym zawodzie.. Pewnie będziesz mieszkać w internacie .. Ale faktycznie to jesteś szczęściarą, masz już w sumie gwarancje że będziesz tam chodzić.. Mogłyby się tu włączyć jakieś osoby co chodzą do tej szkoły. Jak chodzisz na współczesny, balet itd. to pewnie przyjmą cię od razu .. Nie tak jak ja amatorka tańca ..

Oj, nie pitol, nie pitol, tylko ćwicz i przyjeżdżaj na przesłuchanie. Przecież mają oceniać predyspozycje, a nie umiejętności, a jak potrafisz tańczyć, to na pewno zdasz. Chociaż z drugiej strony sama się obawiam, że mogę ich nie zadowolić swoim tańcem....

Ale największy problem jest w tym, że co roku jest coraz więcej chętnych do tej klasy....

Moim zdaniem powinnaś poprosić rodziców o to, żeby się zgodzili na Twój przyjazd tam, na sam egzamin. A jak się dostaniesz, to wtedy niech się martwią... Wiem, że to brzmi, trochę zbyt pewnie, ale jak naprawdę chcesz chociaż się spróbować, to musisz walczyć.

heeej, też mieszkam w dosyć małej miejscowości, chodzę tam na zajęcia taneczne ale jest mi mało.Nie wiem też po prostu czy po uczęszczaniu na zajcia jakie chodzę dadzą mi one możliwość dostania się na studia taneczne.Ale z drugiej strony nie wiem tez czy w 100% chce na takie iść. ; / zastanawiam się tez nad tą szkołą, ale mam mnóstwo wątpliwości, a moi rodzice średnio to widzą.

Macie już muzykę i układ na rekrutacje .?

Coraz więcej osób jest chętnych do tej szkoły, to dobrze ..

Ale ja nie lubię rywalizacji..

Jak myślę sobie , że jesteście takie fajne i że jak dopisze szczęście to będziemy mieszkać w jednym pokoju - to aż chcę mi się krzyczeć ze szczęścia..

Hehe, jestem za mieszkaniem razem! A jeśli chodzi o układ, to nawet jeszcze nie mam pomysłu! Narazie ćwiczę prawie 3-minutowy układ na najblizszy konkurs, a przede wszystkim usiłuję wyleczyć poobijane kości i ponaciągane ścięgna.... Po świętach biorę się ostro za nowy układ.

Kurczę, tak sobie pomyślałam, że jak mamy ambitne plany mieszkania razem, to może byśmy się jakoś bliżej poznały? Nie wiem jakiś fejsbók czy dziadu-dziadu... Tylko musiałybyśmy się dogadywać w prywatnych wiadomościach, bo tak publicznie, to nie bardzo...

Zmienię temat: ciekawe co się dzieję z ,,Mała lotta''? Zaczęla ten temat, a teraz się nie odzywa....

Ja mam teraz rekolekcje i chciałabym coś wymyślić, ale nic mi nie przychodzi do głowy..

To może napiszmy coś o sobie .. Co .?

A więc, ja .. Jestem straszną marzycielką, lubię osoby zdrowo zakręcone, jak wiadomo kocham tańczyć. Jeśli chodzi o wygląd to nie jest dobry, ale nie jestem jakimś pasztetem. :P

Lubie kolor biały, jestem osobą otwartą, chociaż czasem nie :P

bardzo dużo gram w karty : w pana, makao, cygana itp. ..

Strasznie boje się jeśli moje marzenie może się nie spełnić..

A co do Mała lotta to stwierdzam iż nie wiem.. :P

już jestem:D

nareszcie się znalazły jakieś osoby które tam startują... przynajmniej mamy możliwość na wcześniejsze zapoznanie się :) chociaż boję się że się tam nie dostanę.. bo ja też słyszałam o wysokim poziomie tańca tej klasy.. z roku na rok poziom rośnie.. coraz więcej ludzi chce tam startować, no więc nie wiem jak to będzie w tym roku.. ale warto spróbować, żeby potem nie żałować..:) a wy ile już tańczycie??:) na które egzaminy jedziecie??

a co do napisania czegoś o sobie:p to także straszna marzycielka, szalona ale wśród osób z którymi się "oswoję":D, otwarta na ludzi średnio, oprócz tańczenia piszę wiersze:P a oprócz tego jestem dosyć szczera i bardzo pomysłowa:) tylko żeby taką być musiałabym pierw poznać dobrze ludzi i oni mnie:)

a poza tym jestem za tym byśmy się poznając bardziej zaklepały pokój w internacie:P

Hah, też mam rekolekcje teraz i siedzę w domu.

Też jestem marzycielką, nieufna, trochę wyalienowana, podobno tajemnicza. Ogólnie jestem pełna kontrastów i według wielu - ciężko mnie ogarnąć....

Lubę ciężkie, mocne, wręcz ,,męskie'' granie. Uwielbiam biżuterię, obwieszam się różnymi rzeczami.

Silence - cisza, Sash ('s', 'sz') - inicjały, Jackson - przez miłość do Michaela Jacksona, pokochałam o wiele ostrzejszą muzykę....

Tańczę od... W zasadzie tańczę odkąd pamiętam. Ale tak bardziej na poważnie, to przez 4 lata zajmowałam się towarzyskim, a od roku - współczesny...

Jeśli chodzi o rekrutację, to najprawdopodobniej stawię się tam w pierwszym terminie.

A mam jeszcze pytanie do was: wolicie mieszkać w internacie, czy na stancji?

Osobiście wolałabym na stancji, ale jak nie będzie wyjścia, to internat też ujdzie...

Myślę, że na początek bardziej w internacie;) żeby ogólnie z całą klasą się zapoznać... ale planujemy, jakby już było pewne że się dostaniemy:P

Ja również kocham marzyć- zwłaszcza przed snem ;D I też jestem pełna kontrastów. Ogólnie gdy już kogoś dobrze poznam, lub widzę że się z nim dobrze dogaduje zaczynam się przy nim "rozkręcać" ; OO xd Kocham pić kawę i siedzieć nocami ;D Kocham ludzi zwariowanych z poczuciem humoru. :D Myślę, że jestem pomysłowa.Często wstydliwa. Różnie to bywa z moją otwartością na ludzi.. bo bywam nieśmiała.A wgl. to ja dziwna jestem ; O xdd

Co to internatu, to na razie nie chce nic planować bo nie wiem czy iść tam czy nie, oo właśnie ja jestem baaardzo niezdecydowana czasem doprowadza mnie to do szału,serio, serio xd Ale jeśli bym się zdecydowała to nie wiem właściwie czy bym mieszkała w internacie, bo mój brat tam studiuje, więc może jakoś do niego wbijee..ale nic nie wiadomo.Ale mimo wszystko jestem za poznaniem się bliżej z wami :D

Jeśli się dostane to chyba internat.. Jak znacie Kraków . ? Ja tylko pamiętam jak byliśmy na wycieczce raz w podstawówce .. :D Kojarzę jakąś fontannę na rynku i dużo gołębi .. :lol::lol:

Byłyście na dniach otwartych w Krakowie, bo były 3.04.2012 .?

Kraków tak w miarę znam.. będę musiała sobie mapę kupić:P a co do tych dni otwartych to nie byłam, ale tuż przed egzaminem (19 maja) pojadę:)

Wgl mam wielką nadzieję że się wszystkie dostaniemy, ale by super było.. jeszcze do wrzesnia byśmy się lepiej poznały.. o ja.. nasz pokój byłby najciekawszy i "najcichszy":D

Jak czytałam o rekrutacjach to trzeba wyklaskać jakiś rytm, jakieś ćwiczenia przy drążku, zatańczyć własną choreografie i rozmowa rekrutacyjna .. :wink:

Mieszkacie daleko od Krakowa.?

Ja mieszkam w woj. Śląskim, koło Częstochowy .. :wink:

Ja się tej rozmowy najbardziej boję, bo będę na pewno zestresowana i mogę jakieś głupoty gadać:)

ooo nie daleko Częstochowy..? a ja w Częstochowie:) a gdzie konkretnie mieszkasz?

A ja w Krakowie byłam 2 razy w życiu, także nawigacja potrzebna od zaraz!

Na dniach otwartych prawdopodobnie wogóle nie będę, jak już to sama pojadę na początku maja i potem na pierwszy termin rekrutacji.

Taniec, gdzie czytałaś o tej rekrutacji? Mogłabyś podać jakiś link?

Ojoj, dziewcząta! Ja to wogóle druga strona kraju! Galicja i Lodomeria;)) A tak serio to moja miejscowość leży tak mniej-więcej na granicy województwa podkarpackiego i lubelskiego, przy granicy z Ukrainą...

Mieszkam w Krzepicach. Nie daleko Kłobucka.. Ja też rozmowy się boje, jak się denerwuje to mówię co popadnie , a później po 5 sek zapominam o czym to ja właściwie mówiłam .. Szkołą interesuje się od roku . Szukałam z dwa miesiące temu jakiejś wiadomości od uczniów tej szkoły i wpadłam na pomysł o forum na nk.pl , jakieś dziewczyny pisały tam na nim o tej szkole i jak to właściwie wszystko wyglądało .. http://nk.pl/#school/35541/86 wejdźcie na forum tej klasy..

Ja się zaczynam bać. Kurde. Nie lubę strachu, a tu jeszcze egzamin gimnazjalny niedługo.... Nie należę do kujonów, oceny mam różne, ale raczej dobre.... Co nie zmienia faktu, że i tak się boję....

Masakra, żebym nie była taką panikarą, to może i by się to jakoś przeżyło... Jacierpiędole....

Dziewczyny piszie coś!

Rozmawiałam z rodzicami i nawet zgodzili się na tą szkołę.. Ale teraz zaczęłam się zastanawiać czy ja sobie dam rade.. Dojazdy, wysoki poziom, nikt znajomy.. Mapa to na pewno się przyda.. Jeszcze te egzaminy.. Wiecie coś więcej o tej szkole .? czy tyle co ja że jest w Krakowie ..

To dobrze że się zgodzili:) I jeśli na prawdę będzie Ci zależało na tej szkole to dostaniesz się z łatwością i zapewne dasz sobie radę będąc tam;) a poza tym nie będziesz tam całkiem sama, przecież my tam będziemy:D Ja co do tej szkoły to wiem tyle co z neta, z jej strony:) a wgl jak Wam minęły święta i Dyngus??

Czyli tyle co ja :D

Mi minęły spokojnie, wesoło i mokro :D ..

A tak ogólnie to jak macie na imię naprawdę .?

Ja mam na imię Ilona.. :P