Ylx

Szukasz tytułu filmu? Zapytaj w tym temacie

Recommended Posts

Nie szukam konkretnego tytułu ale dobry film o wilkołakach, tak na piatkowy wieczor ktos poelci? Albo inny sensowny horror? Może być jakis staroc z lat 70 albo 80. Wazne żeby był z klimatem.

To ja zapytam o film.

Ogólnie zaczyna się jak dziewczyna, podczas w pracy w polu dostaje okres. Później wyprowadza się do miasta, tam w szkole poznaje jakąś inną dziwną dziewczynę, której ktoś z rodziny jest chyba podróżnikiem. W końcu ona trafia do szpitala, No i ta pierwsza dziewczyna zaprzyjaźnia się z kimś innym, mają dziwne/głupie zabawy, chyba biorą narkotyki. Był moment kiedy jedna do drugiej mówi, że chyba są lesbijkami i czy ta pierwsza wie co to jest.

Nie pamiętam więcej urywków, wiem, ze film jest dość stary i na podstawie Polskiej książki.

Polski starszy film, chłopak trafia przed Sąd Boży i ma problemy zjedzenie kiełby w piątek, dostaje nawet od Boga tę scenkę jedzenia kiełby (którą zdjął z szafy) jako flashback. Później jest w niebie (?) skuwa jedną z płytek niebiańskiej podłogi a pod nią widzi ziemię.

Widziałam to jako dziecko, nie pamiętam dokładniej.

typowa komedia romantyczna z licealistami z roli głownej. ona jest przesliczna brunetka on jest mysli tylko o zaliczaniu i zeby ja zdobyc staje sie gentelamanem. pamietam,ze nauczyla go otwierac drzi do samochodu dla niej i ze byla naprawde sliczna

-- Dodano 05 Lis 2015, 18:15: --

Film psychologiczny, facet trafia do szpitala psychiatrycznego, ale pkazuje sie,ze wszyscy,ktorzy usaja doktorow sa pacjentami a pacjenci doktorami wiezionymi w piwnicy

Od dłuższego czasu szukam tego filmu. Widziałam go jakieś 7 lat temu może więcej.

Jest to horror opowiadający o kobiecie która szuka pracy jako opieka do dzieci, sprzątaczka i trafia do sierocińca . Jest w ciąży ale nie ma męża i jest to źle postrzegane w tych czasach. Ten sierociniec po pewnym czasie jest likwidowany i wszystkie dzieci się z niego wynoszą a ona zostaje tam żeby go doglądać i sprzątać. I zaczynają się dziać dziwne rzeczy. W końcu schodzi do piwnicy i się okazuje że w niej podczas pierwszej wojny światowej robiono eksperymenty na osieroconych dzieciach. Film nie jest po angielsku. Nie pamiętam w jakim języku mówili aktorzy bo oglądałam z napisami. Może francuski włoski nie wiem.

Szukam amerykańskiej komedii romantycznej z lat 80. Akcja filmu działa się w Nowym Jorku (było kilka ujęć WTC). Głównym bohaterem jest młody mężczyzna, który pochodzi z małej miejscowości i chce się wybić w NY. Ma tam dalekiego bogatego wujka, który jest właścicielem dużej firmy. Wuj się nie zgadza na przyjęcie chłopaka w szeregi szych i daje go do segregacji papierów i poczty (chyba). Podstępem i za pomocą żony wuja, wkręca się na lepszą posadę i udaje ważną osobę w firmie. W międzyczasie poznaje ładną pracowniczkę tej firmy i się w niej zakochuje. 

To i ja się o coś spytam.

W 2006 roku w okresie wakacyjnym na jednym z polskich kanałów "ogólnotematycznych" wyświetlono film. To był typowy niskobudżetowy thriller, jakie czasem dają na Tele 5 o 20:00. Opowiadał o pewnej małej miejscowości, w której ludzkie zachowanie kontrolowane było za pomocą fal radiowych. Pewna młoda dziewczyna ze swoim kumplem postanawiają zniszczyć radiostację.

Tytuł filmu brzmiał w stylu "Pozorna Idylla" czy coś takiego, utrzymany był w tym tonie.

PS. Wertowanie archiwalnych rozpisek programów telewizyjnych z tamtego lata nic nie dało.

• - 1

O 14.10.2014 at 18:17, Nemhain napisał:

To ja zapytam o film.

Ogólnie zaczyna się jak dziewczyna, podczas w pracy w polu dostaje okres. Później wyprowadza się do miasta, tam w szkole poznaje jakąś inną dziwną dziewczynę, której ktoś z rodziny jest chyba podróżnikiem. W końcu ona trafia do szpitala, No i ta pierwsza dziewczyna zaprzyjaźnia się z kimś innym, mają dziwne/głupie zabawy, chyba biorą narkotyki. Był moment kiedy jedna do drugiej mówi, że chyba są lesbijkami i czy ta pierwsza wie co to jest.

Nie pamiętam więcej urywków, wiem, ze film jest dość stary i na podstawie Polskiej książki.

Panna Nikt :)

O 29.03.2016 at 12:58, saranara15 napisał:

Od dłuższego czasu szukam tego filmu. Widziałam go jakieś 7 lat temu może więcej.

Jest to horror opowiadający o kobiecie która szuka pracy jako opieka do dzieci, sprzątaczka i trafia do sierocińca . Jest w ciąży ale nie ma męża i jest to źle postrzegane w tych czasach. Ten sierociniec po pewnym czasie jest likwidowany i wszystkie dzieci się z niego wynoszą a ona zostaje tam żeby go doglądać i sprzątać. I zaczynają się dziać dziwne rzeczy. W końcu schodzi do piwnicy i się okazuje że w niej podczas pierwszej wojny światowej robiono eksperymenty na osieroconych dzieciach. Film nie jest po angielsku. Nie pamiętam w jakim języku mówili aktorzy bo oglądałam z napisami. Może francuski włoski nie wiem.

Szepty w mroku