Jump to content

Wybory prezydenckie we Francji

ennostiel

Recommended Posts

ennostiel
Posted

Polityka zasadniczo nie jest moją pasją, co nie znaczy że się nią nie interesuję... Dlatego ciekawi mnie, co macie do powiedzenia na temat zwycięstwa Nicholasa Sarkozy'ego i przegranej (tylko kilkuprocentowej!) Segolene Royal. Ja osobiście byłam za panią Royal, niestety wyniki wyborów poszły nie po mojej myśli... ale co ja mogę ;)

Inną ciekawą kwestią jest natomiast bardzo wysoka frekwencja i spora świadomość polityczna u Francuzów. A gdyby u nas też tak było..?

Posted

no to Francuzi mają swojego Kaczyńskiego

;)

ennostiel
Posted

Bardzo interesujące spostrzeżenie, drogi panie ;) Poniekąd się z tym zgadzam... :p

dziewczyna39
Posted

szczerze mowiac bylam za babka;) troche kobiecej reki by sie w europie przydalo :)

Posted

patrz: Gronkiewicz-Waltz :twisted:

żartuję oczywiście. ale sensacja by była ;)

tak jak z czarnym prezydentem usa ;)

dziewczyna39
Posted

wieksza sensacja by byla z czarnym papiezem :wink:

zobaczymy jak to bedzie, duzo nie czytalam na ten temat, ale mam nadzieje, ze politycy we francji maja wiecej honoru niz nasi i nie bedzie rzucania miesem, a wspolpraca wewnatrz kraju bedzie sie w miare dobrze rozwijala, tak jak to apeluja dzisiaj :wink:

a gdyby u nas tak bylo, kto wie, moze byloby lepiej, moze gorzej. takie gdybanie nic nie wniesie

ennostiel
Posted

Kochany bledny, kobieta kobiecie nierówna ;) ale oczywiście nie nad płcią kandydującej osoby należy się zastanawiać, liczą się poglądy, postawa i wygłaszane sądy... ale Ty o tym przecież wiesz :)

Nie chodzi zatem o kobiecą rękę, ale o kogoś, kto nie sprowadzi Francji na manowce... a razem z nią reszty Unii Europejskiej.

A gdybanie gdybaniem, ale sądzę że wyniki wielu wyborów wyglądałyby u nas inaczej, gdyby więcej ludzi faktycznie oddawało głosy a nie liczyło, że zrobią to inni. I tyle.

Kobieteria
Posted
A gdyby u nas też tak było..?

Taka frekwencja?

To chyba poszłabym na kolanach do Częstochowy i spowrotem...

Jeszcze pare ładnych lat poczekamy na takie wyniki.

Madame Royal popierałam - nawet jeśli tylko z powodu mojego szalejącego ostatnio feminizmu. Ma babka klasę.

A Sarkozy jakieś takie nieszczere spojrzenie.

/ Wybitnie polityczna argumentacja, błyskotliwe spostrzeżenia gospodarczo-społeczne. Tak samo napiszę na maturze z wosu. Looz...

M.a.t.i.19
Posted

Ja też byłem za Kobietą :roll:

Kurde,czemu tylko meżczyźni są prezydentami :wink:

Posted

[fquote]A gdyby u nas też tak było..?[/fquote]

to by PiS i Kaczyński nie rządził, ale to się nie stanie, bo Polacy mają za małą świadomość polityczną

[fquote=ennostiel]Dlatego ciekawi mnie, co macie do powiedzenia na temat zwycięstwa Nicholasa Sarkozy'ego i przegranej (tylko kilkuprocentowej!) Segolene Royal. [/fquote]

ja byłem za Sarkozym ponieważ Royal parę razy wręcz się ośmieszyła podczas kampanii i ogólnie wyglądała na kobietę mało rozgarniętą, nie miała konkretnego planu jak naprawić Francję, a same heroiczne okrzyki "Poprowadzę was do zwycięstwa" itd. to zdecydowanie za mało. Jedyne co potrafiła to szumne spotkania z wyborcami, które budziły emocje. Sarkozy może i nie jest idealny m.in. przez podejście do imigrantów, ale chociaż ma jakieś konkretne sprecyzowane plany. A Royal? Wytykała tylko błędy, planów nie miała.

Posted

I ja byłam za Panią Royal.

I moja rodzina we Francji też.

Cóż, wyszło inaczej.

Czy mi się zdaje czy ten koleś ma poglądy bardzo konserwatywne?

Posted

Ja byłem w pierwszej turze za panem ze skrajnieprawicowej partii, a w drugiej wyznałem zasade wszystko prócz "lewicy, socjalistów i komunistów" 8)

Posted

Ja mimo pogladów raczej lewicowych, głosowałbym raczej na Sarkozy'ego, bo miał po prostu lepszy program, i co wiecej sprawia wrażenie człowieka który jest go w stanie wprowadzic.

Posted

czy lewica (prócz wszedzie krytykowanego faszyzmu i nazizmu) moze wyprowadzic kraj z kryzysu, obietnicami socjalinymi, przez wiele lat cały socjal szedł na przedmiescia miast = Francuzi powili maja dojsc wiecznie nie zadowolonych leniwych murzynow, który powiekszaja bez robocie i hamują gospodarke = mam nadzieje ze tak nigdy nie bedzie w Polsce. Prasa miedzynarodowa jest zadowolona ze zwycistwa Sarkozego bo kazdy widział co tam sie dzieje ale kazdy bał sie głosno mówic.

Posted

Oby w tym kraju znalazł się bat na imigrancką chołotę.

Mad World
Posted

Stawiałam na Sarkozego. Wydaje mi się bardziej stanowczy.

[fquote]Inną ciekawą kwestią jest natomiast bardzo wysoka frekwencja i spora świadomość polityczna u Francuzów. A gdyby u nas też tak było..?[/fquote]

Nie wiem czy kiedykolwiek,chociaż w minimalnym stopniu nasza frekwencja na wyborach dorówna francuskiej. Ale na najbliższe wybory wybieram się chociażby nie wiem co i ani mi się śni głosować na Kaczyńskiego.

Posted
czy lewica (prócz wszedzie krytykowanego faszyzmu i nazizmu) moze wyprowadzic kraj z kryzysu, obietnicami socjalinymi,

Odyn na twoimmiejscu nie uzywałbym słów socjalizm i lewica wymiennie, podobnie jak i prawica-liberalizm gospodarczy.

W każdym kraju wyglada to inaczej. W polsce np prawica jest populistyczno-socjalistyczna, a lewica blizej liberalizmu.

W szwecji np najbardziej prawicowa i jednoczesnie liberalna partia wydala by nam sie oglednie mowiac socjalistyczna.

Twoja pochwala dla faszyzmu i nazizmu wynika chyba po czesci z braku wiedzy, i niezrozumienia na czym ten sukces gospodarczy sie opierał.

Oczywiscie podobnie bylo z komunizmem który na pewnym etapie (chocby lata 70) równiez przyniósł dobrobyt i sukces gospodarczy, tyle, ze w obecnych czasach zadna z tych dróg by sie nie sprawdzila.

A własnie podstawa tych gospodarek byl przemysł cieżki i zbrojeniowy, podczas gdy gospodarki krajów rozwinietych opieraja sie przedewszystkim na usługach.

przez wiele lat cały socjal szedł na przedmiescia miast = Francuzi powili maja dojsc wiecznie nie zadowolonych leniwych murzynow, który powiekszaja bez robocie i hamują gospodarke = mam nadzieje ze tak nigdy nie bedzie w Polsce.

Zaczynam sie zastanawiac czy poza garscia hasel propagandowych masz jakiekolwiek pojecie o temacie.

Prasa miedzynarodowa jest zadowolona ze zwycistwa Sarkozego bo kazdy widział co tam sie dzieje ale kazdy bał sie głosno mówic.

Zapewniam Cie, że poziom zadowolenia byłby podobny gdyby wygrala pani Royal, tylko troche inaczej rozlozony :)

Posted
Zaczynam sie zastanawiac czy poza garscia hasel propagandowych masz jakiekolwiek pojecie o temacie.

W państwie tak socjalistycznym jak Francja, prezydent socjalista, to byłby chyba gwódź do trumny, i koniec tego coraz bardziej rozkładającego się kraju. A murzynku juz pozakazały co potrafia. Mam nadzieje ze beda trzymani za mode krótko, jak sie nie podoba co wy(((rdalac do Arfryki skakac po drzewach. Poprzedeij nocy sploneło 367 samochodów, a dzikusy z getta mówia dumnie ze to ich sport narodowy nawet jak nie ma co robic podpalają np w sylwestra ale to oczywiscie wina białych. Czy to nasza wina ze oni nie sa cywilizowani ;/ Socjalizm do niczego nie słuzy i sie nie przyczyni. Nie powino byc miejsca w Europie na socjalizm ze wzgledu na historie. Juz były dwa socjalizmy i nie z tego nie wyszło.

Zapewniam Cie, że poziom zadowolenia byłby podobny gdyby wygrala pani Royal, tylko troche inaczej rozlozony

czyli pic na wode fotomontaż :?:

[ Dodano: Pon Maj 07, 2007 22:20 ]

nie zapomnij jeszcze dodac ze popieram zyda :lol: Pokaz swoja nietolerancje :lol:

ennostiel
Posted

Zadziwiasz mnie, Odynie, swoim radykalizmem i słownictwem, którego używasz. 'Dzikusy z getta'? Gdyby mnie tak nazywano, nie poczuwałabym się specjalnie do grzecznego zachowania... co oczywiście nie znaczy, że wg mnie robią dobrze. Ale każdy kij ma dwa końce, a Ty tego drugiego końca zdajesz się nie zauważać.

Natomiast co do 'picu na wodę i fotomontażu' - pani Royal miała poparcie prawie 50%, a gdyby zdobyła więcej w czasie wyborów, pisałoby się pewnie o niej równie entuzjastycznie jak o Sarkozym - w końcu prasa w pewien sposób odzwierciedla nastroje społeczne i wolę narodu, czyż nie..? A bardziej osobiście i obiektywnie o prezydencie wypowiadać się można, jak trochę porządzi krajem...

Posted

W państwie tak socjalistycznym jak Francja, prezydent socjalista, to byłby chyba gwódź do trumny, i koniec tego coraz bardziej rozkładającego się kraju. A murzynku juz pozakazały co potrafia. Mam nadzieje ze beda trzymani za mode krótko, jak sie nie podoba co wy(((rdalac do Arfryki skakac po drzewach. Poprzedeij nocy sploneło 367 samochodów, a dzikusy z getta mówia dumnie ze to ich sport narodowy nawet jak nie ma co robic podpalają np w sylwestra ale to oczywiscie wina białych. Czy to nasza wina ze oni nie sa cywilizowani ;/ Socjalizm do niczego nie słuzy i sie nie przyczyni. Nie powino byc miejsca w Europie na socjalizm ze wzgledu na historie. Juz były dwa socjalizmy i nie z tego nie wyszło.

Trzeba było od razu napisać o co Ci chodzi, a nie rzucac hasełko pt "cały socjal wedruje do czarnych" i że niby dlatego mieli dosc.

Jak zreszta napisałem wcześniej to jest własnie ten inny powód, który przeważył na korzyść Sarkoz.yego, którego zreszta tez popierałem.

Zapewniam Cie, że poziom zadowolenia byłby podobny gdyby wygrala pani Royal, tylko troche inaczej rozlozony

czyli pic na wode fotomontaż :?:

Nie po prostu, ci co sa happy z Sarkozyego zostali by zastapieni przez tych zadowolonychz Royal.

[ Dodano: Pon Maj 07, 2007 22:20 ]

nie zapomnij jeszcze dodac ze popieram zyda :lol: Pokaz swoja nietolerancje :lol:

Chyba doprawdy nie zrozumiałeś co pisze. Zreszta sam nie bardzo rozumiem o co Ci z ta wstawką chodzi.

ennostiel
Posted

Właśnie ja też nie rozumiem... może będzie tak miły i nam wyjaśni... albo i nie.

Guest Anonymous
Posted

Prawde mówiąc bardziej mnie interesuje nasze podwórko, ale jeżeli chodzi o Francje, nie znam dokładnej sytuacji wewnętrznej Francji, osobiście nie jestem przychylny żadnej prawicy, ale z drugiej strony jestem zadowolony, że wygrał Nicholas Sarkozy, bo on jest przychylny Polsce, w żadnym wywiadzie nie słyszałem aby pani Royal chociaż raz wspomniała o naszym kraju.

Posted

A ja dla odmiany gdzieś czytałam coś na temat wypowiedzi pani Royal i słyszałam, że wypowiadała się na temat Polski korzystnie. Ale ponieważ nie pamiętam, co i jak i gdzie - tematu nie rozwijam. Jeśli Sarkozy jest przychylny Polsce - jak twierdzi - mam nadzieję, że będzie tak w istocie i że w jakiś sposób to odczujemy. Prawicy natomiast osobiście również nie jestem przychylna, szczególnie skrajnej - jak i w zasadzie wszystkim skrajnościom. Radykalizm to rzadko kiedy dobre rozwiązanie.

• 5 weeks later...
przebojowalista
Posted

No niestety wygrał Sarkozy... Ja tam wolałem panią Royal jakaś taka milsza się wydawała i była kobietą z poukładanymi pomysłami :)

• 4 weeks later...
Posted

A potrafilbys choc 1 wymienic ?

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Love20
      @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
    • Gloria
      Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
    • Gloria
      Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
    • Gloria
      Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
    • Love20
      Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine