zgredek1

Dobra szkoła angielskiego w Stolicy?

73 postów w tym temacie

Witajcie

Poszukuję opinii na temat szkół językowych w Warszawie. Interesują mnie kursy w których dużą część stanowi konwersacja. Wiem, że ANY, English For YOU, Angloschool , WSc, Cambridge oferują zajęcia z Nativami.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, może macie jakieś propozycje ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam English For You , rzeczywiście szkoła stawia na mówienie, gdyż grupki są małe do 7 osób. Przygotowywałem się tam do C1, zajęcia gramatyczne z polskim lektorem , konwersacje z Nativem. Szkoła działa kilkanaście już lat na rynku. Polecam dodatkowe konwersacje w klubiku dyskusyjnym- miła atmosfea ciasteczka, herbatka i gadka...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zdecydowanie jestem zwolennikiem kursów w domu, prowadzonych przez dobrych korepetytorów, dzięki temu nauka może skupić się na tobie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie jestem przeciwnikiem tzw korepetycji, nie ma nad nimi kompletnie żadnego nadzoru. Jeżeli lekcje indywidualne to także warto pomyśleć o szkole językowej. Jeżeli mówimy o wyborze szkoły, także oceniam English For You na plus, dwa lata temu trafiłem na bardzo dobrą Nativkę Mary, zarąbiście zmuszała do konwersacji. Generalnie system współpracy polskiego lektora z nativem bardzo się sprawdził. Obecnie chodzę do Sokratesa na Ursynowie oferują kursy na wysokim poziomie, a konsultacje z lektorem prowadzącym są pomocne. Ogólnie uważam tę szkołę oraz English For You za godne polecenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do korków to mam mieszane uczucie, choć zdecydowanie lektor skupia się na Tobie, to rzeczywiście brak jest nadzoru

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chodziła do Profi Linguy i TFLS. Pierwsza dno, druga naprawdę ok, lektorzy byli fajni, przygotowani i nie zanudzający.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja teraz biorę udział w konkursie Moose tutaj - można wygrać kurs językowy. słyszałam, że to dobra szkoła i chciałabym się przekonać na własnej skórze. no i podoba mi się, że dojeżdżają do klienta. dlatego mam nadzieję, że wygram :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Polecam English For You , rzeczywiście szkoła stawia na mówienie, gdyż grupki są małe do 7 osób. Przygotowywałem się tam do C1, zajęcia gramatyczne z polskim lektorem , konwersacje z Nativem. Szkoła działa kilkanaście już lat na rynku. Polecam dodatkowe konwersacje w klubiku dyskusyjnym- miła atmosfea ciasteczka, herbatka i gadka...

Także uczęszczałem jakiś czas temu do English For You, bardzo fajne zajęcia fakultatywne z różnymi Nativami nie tylko rozwijają język, ale także uczą o kulturze, zwyczajach i ciekawostkach o różnych krajach anglojezycznych. Mają spoko ceny, choć można wyszukać zawsze czegoś tańszego. Generalnie warci spróbowania, zwłaszcza jak chcesz pociągnąć mówienie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Najgorzej jak korepetytor staje się kumplem

A czemu najgorzej? To pomaga się pewnie otworzyć, jeśli chodzi o konwersacje. Oprócz grupy, od korepetytora też zależy, czy się nauczysz, czy nie. No i oczywiście od Ciebie, ale to wszystko się ładnie łączy.

Mnie się właśnie zawsze wydawało, że korepetycje w cztery oczy to najlepszy sposób, w jaki można się nauczyć. Ponieważ native/lektor skupia się wyłącznie na Tobie, musisz z nim gadać przez tę godzinę czy więcej, i jesteś zdany tylko na siebie, bo nie ma żadnych dodatkowych osób, żeby Cię "poratować". Ale jednak nie zdecydowałam się. Chodzę do szkoły językowej (co prawda nie w Warszawie, ale jednak pozwolę sobie uogólnić ten temat ;p), takiej do bólu tradycyjnej (w sensie nie jest to SpeakUp ze swoimi lekcjami online i lektorem skupionym podobno indywidualnie na każdym), ale jestem zachwycona. Mam w grupie trzy osoby ze mną włącznie. Rozmawiamy - bo chociaż jest to w sumie kurs przygotowujący do egzaminu TOEFL, to głównie rozmawiamy - na różne ciekawe tematy. Nasz lektor jest pasjonatem świata i podróży, a są to zainteresowania, które i ja podzielam, więc nie jest nigdy nudno. Dopiero zaczęłam, poszłam tam, żeby nauczyć się mówić i rozumieć po angielsku, nie rozumiem jeszcze wszystkiego, ale jest naprawdę fajna atmosfera.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co powiecie o Speakup ?

Czy w ogole warto zwracac uwage na ta szkołe ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem kontakt z English For You i polecam ich system dualny z dużą ilością konwersacji i fajnym klubikiem dyskusyjnym, ale wiem, ze Speak up ma także wielu zadowolonych słuchaczy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamierzam podziałać z angielskim w Wakacje to doby czas, mnie innych rzeczy na głowie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zamierzam podziałać z angielskim w Wakacje to doby czas, mnie innych rzeczy na głowie

Dlatego zapisałem się na kurs wakacyjny w English For You, spora dawka, sam zastanawiam się czy dla mnie nie za dużo, zobaczymy. Ważne, ze zajęcia są urozmaicone, polska lektorka robi gramatykę i słuchanie, Native z Usa Chad robi konwersacje, czas więc leci dość szybko

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dlatego zapisałem się na kurs wakacyjny w English For You, spora dawka, sam zastanawiam się czy dla mnie nie za dużo, zobaczymy. Ważne, ze zajęcia są urozmaicone, polska lektorka robi gramatykę i słuchanie, Native z Usa Chad robi konwersacje, czas więc leci dość szybko

I co zadowolony ???

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ze stolicu nic niestety nie polecę, ale możesz zobaczyć, czy Warszawskie ASP nie prowadzi jakiś kursów, ewentualnei możesz wejść na listę kursów i szkół: http://www.favore.pl/uslugi/szko%C5%82a ... szawa.html to może akurat coś wybierzesz, może niektóe są Ci znane, albo zna je ktoś z Twoich znajomy to może poleci Ci ktoś. na pewno odradzam Ci empik school, bo jest droga a ma niski poziom. poszukaj też w ofertach Uniwersytetów, ponieważ często prowadzą też coś w rodzaju studium języków obcych i są o tyle fajne, że dają renomowany certyfikat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja miałem kontakt z English For You i polecam ich system dualny z dużą ilością konwersacji i fajnym klubikiem dyskusyjnym, ale wiem, ze Speak up ma także wielu zadowolonych słuchaczy

Ostatecznie przychylam się do tych opinii, English For You i speak up to szkoły uczące tylko angielskiego i to jest bardzo ważne, gdy szkoła koncentruje się na jednym języku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz