Jump to content

PiS - czy to początek końca?

Arsen

Recommended Posts

PiS - czy to początek końca?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... darna.html

Właśnie ogłoszono powstanie nowego klubu parlamentarnego Solidarna Polska. Utworzyli go wyrzuceni z PiS-u Ziobro, Kurski itd., przyłączyło się do nich kilku kolejnych. Było już PJN, teraz tzw. Ziobryści którzy moim skromnym zdaniem mają większą siłę przebicia niż Ci pierwsi za sprawą nazwisk już wymienionych, przez co mogą więcej zawojować. Czy przyłączą się do nich następni? Czy 'ziobryści' mają jakąkolwiek szanse powodzenia swojej działalności? Czy to jest początek końca Prawa i Sprawiedliwości? Co tym sądzicie?

Klub parlamentarny Ziobry bez Ziobry, dobre ;d

Ziobro niczym nie różni się od Kaczyńskiego prócz tego, że Jarek zrozumiał że jak jest kampania to trzeba troszkę wyluzować, troszkę się uśmiechnąć i te 30% będzie się miało. Ziobro pokazał na co go stać jak był ministrem sprawiedliwości i moce wszelakie uchrońcie nas przed tym panem i jego ewentualnym ugrupowaniem..

Czas pokaże czy taki hard-pis będzie atrakcyjniejszy dla prawicowych wyborców czy nie..

Ziobro bardziej radykalny jest, osobiście ciekaw jestem z tym, co będzie dalej. PiS raczej z wyborów na wyboru ma gorsze wyniki, więc teraz będzie jeszcze gorzej. Początek końca weny king konga i tyle.

Może być tak, że PiS jeszcze na tym skorzysta, wszak Ziobro z ekipą szczególnie na korzyść PiSu nie działali. Ale z kolei Ci co działali, zostali odstrzeleni już jakiś czas temu.

Dobrze niech się wykruszają ;

A co do tej nowej partyjki to śmiech na sali, tworzą ją ludzie bez ikry i jaj, którzy nadal zabiegają o względy Pisu "Stworzyliśmy partię ale nadal jesteśmy członkami Prawa i sprawiedliwości tylko oni nas nie chcą " już chyba wolę spaczonego Jarka

• 3 weeks later...

Mendoxes i tutaj się mylisz :) Ziobro to cwana bestia. Nie popełnia błędu PJN i nie krytykuje Jarosława Kaczyńskiego, niby szuka pojednania, chce zgody. To wszystko stawia go przed wyborcami w naprawdę dobrym świetle :) on jest po prostu inteligentny :P

Ziobro, Kurski i Cymański to zbyt znane nazwiska, żeby poległy tak jak PJN. Ziobro jest młody, ale inteligenty facet. Teraz ma ogromną szansę na osłabienie PO. Sporą część elektoratu PO stanowią osoby które nie są ani za PiS-em ani za PO, ale postanowili wybrać mniejsze zło, czyli PO ze względu na destrukcyjny obraz Kaczora.Teraz kiedy Ziobro będzie tworzył podwaliny nowej partii to może właśnie sporą część tych wyborców przeciągnąć na swoją stronę, bo już nie ma Jarka w nowej formacji. Tylko Ziobro nie może tego spieprzyć, jak dobrze tego nie rozegra to będzie w czarnej (_!_)

Ja już słyszałem, że PiS ma zniknąć po przegranych wyborach, gdy PO doszlo do władzy. To samo jak zginął Lech, to samo gdy prezydenturę wygrał Komorowski, to samo po powstaniu PJNu, to samo teraz, gdy odeszli Ziobryści. Więc dla mnie to nadal bajka.

A że nie rosną w siłę? Już od dobrych paru lat pozwolę sobie zauważyć ;>

PiS stoi w miejscu, co równoznaczne jest z cofaniem się. Cymański nie pasuje do tej pozostałej dwójki, bo to na prawdę fajny gość. Ziobro jest większym radykałem niż Jarek, więc zobaczymy. Błasiak ma być jego następcą niby.

PiS Nie robi nic więc o czym mowa... W moich oczach ten klub nie istnieje już, a ich papierkowa zagłada to kwestia czasu. Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

i żyć pod zaborem PO ?

Pod zaborem? Przepraszam, czy my żyjemy w XIX wieku? ;-) Nie sądzę, że w sytuacji w której PiS wyleciałby z polskiej sceny politycznej (daj boże!) groziłby nam, jak to stwierdziłeś "zabór" ze strony PO. To, że wiele młodych Polaków podejmuje złe decyzje wyborcze nie oznacza, że starsze pokolenia przerzuciłyby się z PiSu na PO..

• 3 weeks later...

Ludzie! Czy na scenie politycznej istnieje tylko PO i PiS? Odpowiedź brzmi nie! Tusk i Yaro to pajace siebie warci :) Bajki się skończyły, więc nie chcemy Kaczora Donalda :D

Prawda jest taka, że PiS swoim zachowaniem staje się gwarantem wygranej PO w wyborach, więc dopóki PiS będzie istniał, PO będzie miało POparcie. Część ludzi głosuje na PO, bo zwyczajnie boją się tego co zrobiłby PiS a raczej Kaczyński (który to wyprawę na Moskwę na pewno by zorganizował)

• 1 month later...
Czy 'ziobryści' mają jakąkolwiek szanse powodzenia swojej działalności?

Nie. Na pewno nie wygrają wyborów, raczej nie wejdą do Sejmu, aczkolwiek twarz Ziobry jeszcze na niektórych działa, więc daję sobie mały procent na to, ze się mylę.

Ktoś gdzieś napisał - chyba w Polityce - że jeszcze żadna partia ze słowem "Polska" nie weszła do Sejmu (po 1993).

Ktoś gdzieś napisał - chyba w Polityce - że jeszcze żadna partia ze słowem "Polska" nie weszła do Sejmu (po 1993).

Ale w sumie to co z tego? Jak ktoś głosuje patrząc na nazwę, to gratuluję. Nie bardzo mi odpowiadają ludzie typu Kurski, ale na pewno, jeśli miałbym wybierać między PiS albo SP, z pewnością wybrałbym Solidarną Polskę. Myślę, że do Sejmu mają jakieś szanse wejść, 5% to znowu nie tak mało, a przypominam, że Ziobro ma poparcie samego Rydzyka ;p

Według mnie PiS nie ma w sobie żadnej świeżości. Wokół tej partii narosła otoczka nienawiści,kreowana przez PO i Palikota.Niestety,ale boje się,że PiS ma małe szanse na zwycięstwo w wyborach :/

Teraz pewnie następne wygra Palikot, a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

i to jest niby złe ?

Gdybać sobie możemy, prawda jest taka że każdy polak ma się za politologa, a jak przyjdzie co do czego to i tak zagłosuje na Tuska i PO. Do władzy nie dojdzie ani Palikot, ani JKM, deal with it.

Teraz pewnie następne wygra Palikot, a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

Myślisz że tożsamość społeczna buja się lewo-prawo od wyborów do wyborów? Patrząc na wyniki z ostatnich lat, Polacy wciąż tkwią w komunie, a Ty liczysz na taką różnorodność :D

A Palikot nic nie wygra, bo to tylko marionetka Tuska, której antyklerykalność i zamiłowanie do ćpunów ma być odciągnięciem uwagi.

Słowem końcowym chciałbym dodać swoje zdanie - niezależnie od tego jaka partia będzie rządzić, dopóki post-komunistyczne złodzieje nie pozdychają, a do władzy nie dojdzie młode pokolenie, sytuacja w kraju będzie taka jaka jest. Jeśli ktoś mógłby w chociażby minimalnym stopniu podnieść nasz kraj z ruiny na chwilę obecną, wierzę, że jest to Janusz Korwin-Mikke. Obawiam się jednak że mógłby przesadzić z radykalnymi reformami (których nomen omen Polska potrzebuje)

a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

i to jest niby złe ?

Pomijając, że to się nie stanie, to byłaby to klęska narodowa ;p

Pomijając, że to się nie stanie, to byłaby to klęska narodowa ;p

W tym kraju już jest klęska narodowa, ale pomijając - masz na myśli prezydenturę JKM czy rządy partii prawicowej? Z ciekawości, mogę znać Twoje poglądy polityczne?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

• acoo123
    • yiliyane
  • Najnowsze posty

• yiliyane
      Jestem za feminizmem w początkowej wersji, czyli tej dążącej do równouprawnienia. Kobiety powinny być tak samo traktowane w świetle prawa jak mężczyźni, powinny jak oni mieć dostęp do edukacji i swobodnego wyboru zawodu, a także do płacy adekwatnej do stanowiska i obowiązków, a nie uzależnionej od płci.
    • yiliyane
      Rzadko kiedy za gwałt są takie wysokie wyroki. Nawet jeżeli jest to gwałt na osobie nieletniej. Różnice między wysokością wyroków w przypadku gwałtu mężczyzny na kobiecie a kobiety na mężczyźnie mogą być spowodowane następującymi czynnikami: dorosłemu mężczyźnie łatwiej obronić się przed niechcianym kontaktem seksualnym niż kobiecie z racji siły i szybkości - przy założeniu, że mężczyzna nie jest niepełnosprawny, nie został odurzony ani nie szantażowano go/nie grożono mu w żaden sposób w trakcie obdukcji łatwiej jest znaleźć dowody na gwałt na organach płciowych żeńskich niż męskich (czy w ogóle na męskich organach płciowych widać dowód gwałtu? zakładając, że kobieta w celu zgwałcenia posłużyła się jedynie własnymi organami płciowymi, a nie jakimiś dodatkowymi urządzeniami) konsekwencje gwałtu w przypadku mężczyzn są mniejsze niż w przypadku kobiet - przyjmujemy, że konsekwencje psychiczne są takie same (nie wiem czy tak jest, nie znam badań, ale załóżmy w ten sposób), ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową również, ale mężczyznom nie grozi ciąża przyjęto społecznie, że kobieta nie może zgwałcić mężczyzny* * - nie twierdzę, że to prawda czy że tak powinno być, taki jest jedynie pogląd większości społeczeństw Dla przytoczonego przez Ciebie przykładu warto zwrócić uwagę na pewną rzecz - prawnie to nie był gwałt, tylko tzw. inna czynność seksualna (za co są przewidziane mniejsze kary - w przeciwieństwie do kary za gwałt, czyli niechciany stosunek płciowy). Wpływ na wysokość wyroku mogła mieć też reakcja mężczyzny na zachowanie kobiety. Jeżeli "nie" nie poskutkowało, czy mężczyzna próbował się bronić? Czy gdyby próbował, czy byłby w stanie uniknąć niechcianego kontaktu seksualnego a może nie dałby rady? Wyobraźmy sobie dwie sytuacje. Kobieta chce relacji intymnej, mężczyzna nie. Przypadek 1: rozwścieczona kobieta uderza mężczyznę w głowę, w wyniku czego traci on przytomność. Kobieta gwałci nieprzytomnego mężczyznę. Przypadek 2: mężczyzna mówi "nie", ale gdy kobieta przystępuje do działania, nie broni się, nie opiera się w żaden sposób ani nie protestuje. Po zakończonym działaniu mężczyzna stwierdza, że jednak nie chciał tego stosunku i podaje kobietę do sądu. Kara w przypadku 1 powinna być dużo wyższa niż w przypadku 2. Być może to, o czym piszesz, to był przypadek 2, stąd niska kara. Nie twierdzę, że kobieta zachowała się prawidłowo - "nie" oznacza "nie", ale mężczyzna nie wykorzystał wszelkich środków, by uniknąć kontaktu seksualnego. A ponieważ sąd nie wie jak było naprawdę - czy mężczyzna chciał tego kontaktu, czy nie chciał, nie może zasądzić wyższej kary jedynie na podstawie słów oskarżyciela, musi się opierać na dowodach. Zbyt ogólny ten przykład. I brakuje konkretnych statystyk, które mogłyby poprzeć Twoje słowa. Osobiście nie wydaje mi się, żeby sądy w tym przypadku faworyzowały kobiety. Równouprawnienie to, jak napisał @Celt, równość wobec prawa. W prawie nie ma nigdzie zapisu, że dla kobiet kary za przestępstwa są niższe niż dla mężczyzn czy że w przypadku sporów cywilnych faworyzowane mają być kobiety. Co może być problemem, to to jakie statystycznie są wydawane wyroki, gdy oskarżona jest kobieta, a gdy mężczyzna. Wszystkie jednak te wyroki mieszczą się w wyznaczonych prawnie widełkach czasowych. Co można zrobić, to edukować społeczeństwo. Te zmiany już zachodzą, choć często zachodzą zbyt wolno, ale już teraz coraz częściej zdarza się, że opieka nad dzieckiem jest przyznawana ojcu czy że kobieta jest karana za gwałt.
    • Kerosine
      Życie to tylko most pomiędzy tym a tamtym światem. Głupcem jest ten, kto buduje na moście. – osobiście wolę porównanie do "dom[k]u z papieru [a wręcz z papierowych kart]", ale... Jesus, you're so goddamn right.
    • Zaczarowana03
      Miałam dać znać jak potoczy się dalej moja historia. Tak więc napisałam do tego chłopaka był bardzo miły w rozmowie, taki normalny , ja to tak odebrałam, natomiast moje przyjaciółki stwierdziły że jego żarty były trochę dziwne i nie spodobały im się. Myślalam że napisze ale nie napisał widocznie nie interesuje go co u mnie i nie był we mnie zauroczony tak jak ja w nim. No ale mimo wszystko jestem z siebie zadowolona ze przełamałam się i zrobiłam ten pierwszy krok. To musiało nastąpić bo wyleczyłam się z miłości do niego , już nawet o nim nie myślę , mam czysty umysł i czuję się świetnie. Bardzo długo to w sobie nosiłam a teraz jest mi o wiele lżej. Może kiedyś się spotkamy kto wie , ale mam nadzieję że już za niedługo ktoś pojawi się w moim życiu kto mnie pokocha a ja jego. Dziękuję za komentarze i pomoc nawet nie wiecie ile dzięki tej stronie zawdzięczam i dzięki osobom które odpisały na mój problem, Jesteście Cudowni!
    • Kerosine
      Akurat to pisałam bardziej w kontekście ogólnym, niekoniecznie stricte ubraniowym [dyskutowana opcja w tym drugim przypadku chyba zresztą nawet nie istnieje lub jest ekstremalnie rzadka]. W gruncie rzeczy cały swój poprzedni post napisałam właśnie w takim kontekście, dopiero w ostatniej chwili reflektując się i dodając wzmiankę o ciuchach plus size Ja ze swoimi specyficznymi wymaganiami / preferencjami odnośnie ubrań nie mogłabym chyba funkcjonować [na przynajmniej jako-tako zadowalającym poziomie] bez Internetu, tylko tam jestem w stanie dostać jedyne spodnie, jakie uznaję 
  • Recent Status Updates

• Anarchist

Anarchist

Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
      · 2 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90

Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
      · 2 replies
    • NYC

NYC  »  Martusiaaaaaa92

Odpisałam;)
      · 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...
      Zimowo. O.
      · 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Zaczarowana03
      Zaczarowana03
      3
    2. 2