Jump to content

PiS - czy to początek końca?


Arsen

Recommended Posts

PiS - czy to początek końca?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... darna.html

Właśnie ogłoszono powstanie nowego klubu parlamentarnego Solidarna Polska. Utworzyli go wyrzuceni z PiS-u Ziobro, Kurski itd., przyłączyło się do nich kilku kolejnych. Było już PJN, teraz tzw. Ziobryści którzy moim skromnym zdaniem mają większą siłę przebicia niż Ci pierwsi za sprawą nazwisk już wymienionych, przez co mogą więcej zawojować. Czy przyłączą się do nich następni? Czy 'ziobryści' mają jakąkolwiek szanse powodzenia swojej działalności? Czy to jest początek końca Prawa i Sprawiedliwości? Co tym sądzicie?

Link to post

Klub parlamentarny Ziobry bez Ziobry, dobre ;d

Ziobro niczym nie różni się od Kaczyńskiego prócz tego, że Jarek zrozumiał że jak jest kampania to trzeba troszkę wyluzować, troszkę się uśmiechnąć i te 30% będzie się miało. Ziobro pokazał na co go stać jak był ministrem sprawiedliwości i moce wszelakie uchrońcie nas przed tym panem i jego ewentualnym ugrupowaniem..

Czas pokaże czy taki hard-pis będzie atrakcyjniejszy dla prawicowych wyborców czy nie..

Link to post

Ziobro bardziej radykalny jest, osobiście ciekaw jestem z tym, co będzie dalej. PiS raczej z wyborów na wyboru ma gorsze wyniki, więc teraz będzie jeszcze gorzej. Początek końca weny king konga i tyle.

Link to post

Może być tak, że PiS jeszcze na tym skorzysta, wszak Ziobro z ekipą szczególnie na korzyść PiSu nie działali. Ale z kolei Ci co działali, zostali odstrzeleni już jakiś czas temu.

Link to post

Dobrze niech się wykruszają ;

A co do tej nowej partyjki to śmiech na sali, tworzą ją ludzie bez ikry i jaj, którzy nadal zabiegają o względy Pisu "Stworzyliśmy partię ale nadal jesteśmy członkami Prawa i sprawiedliwości tylko oni nas nie chcą " już chyba wolę spaczonego Jarka

Link to post
 • 3 weeks later...

Mendoxes i tutaj się mylisz :) Ziobro to cwana bestia. Nie popełnia błędu PJN i nie krytykuje Jarosława Kaczyńskiego, niby szuka pojednania, chce zgody. To wszystko stawia go przed wyborcami w naprawdę dobrym świetle :) on jest po prostu inteligentny :P

Link to post

Ziobro, Kurski i Cymański to zbyt znane nazwiska, żeby poległy tak jak PJN. Ziobro jest młody, ale inteligenty facet. Teraz ma ogromną szansę na osłabienie PO. Sporą część elektoratu PO stanowią osoby które nie są ani za PiS-em ani za PO, ale postanowili wybrać mniejsze zło, czyli PO ze względu na destrukcyjny obraz Kaczora.Teraz kiedy Ziobro będzie tworzył podwaliny nowej partii to może właśnie sporą część tych wyborców przeciągnąć na swoją stronę, bo już nie ma Jarka w nowej formacji. Tylko Ziobro nie może tego spieprzyć, jak dobrze tego nie rozegra to będzie w czarnej (_!_)

Link to post
master_jedi

Ja już słyszałem, że PiS ma zniknąć po przegranych wyborach, gdy PO doszlo do władzy. To samo jak zginął Lech, to samo gdy prezydenturę wygrał Komorowski, to samo po powstaniu PJNu, to samo teraz, gdy odeszli Ziobryści. Więc dla mnie to nadal bajka.

A że nie rosną w siłę? Już od dobrych paru lat pozwolę sobie zauważyć ;>

Link to post

PiS stoi w miejscu, co równoznaczne jest z cofaniem się. Cymański nie pasuje do tej pozostałej dwójki, bo to na prawdę fajny gość. Ziobro jest większym radykałem niż Jarek, więc zobaczymy. Błasiak ma być jego następcą niby.

Link to post

PiS Nie robi nic więc o czym mowa... W moich oczach ten klub nie istnieje już, a ich papierkowa zagłada to kwestia czasu. Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

Link to post
Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

i żyć pod zaborem PO ?

Link to post
Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

i żyć pod zaborem PO ?

Pod zaborem? Przepraszam, czy my żyjemy w XIX wieku? ;-) Nie sądzę, że w sytuacji w której PiS wyleciałby z polskiej sceny politycznej (daj boże!) groziłby nam, jak to stwierdziłeś "zabór" ze strony PO. To, że wiele młodych Polaków podejmuje złe decyzje wyborcze nie oznacza, że starsze pokolenia przerzuciłyby się z PiSu na PO..

Link to post
 • 3 weeks later...

Ludzie! Czy na scenie politycznej istnieje tylko PO i PiS? Odpowiedź brzmi nie! Tusk i Yaro to pajace siebie warci :) Bajki się skończyły, więc nie chcemy Kaczora Donalda :D

Link to post

Prawda jest taka, że PiS swoim zachowaniem staje się gwarantem wygranej PO w wyborach, więc dopóki PiS będzie istniał, PO będzie miało POparcie. Część ludzi głosuje na PO, bo zwyczajnie boją się tego co zrobiłby PiS a raczej Kaczyński (który to wyprawę na Moskwę na pewno by zorganizował)

Link to post
 • 1 month later...
Czy 'ziobryści' mają jakąkolwiek szanse powodzenia swojej działalności?

Nie. Na pewno nie wygrają wyborów, raczej nie wejdą do Sejmu, aczkolwiek twarz Ziobry jeszcze na niektórych działa, więc daję sobie mały procent na to, ze się mylę.

Ktoś gdzieś napisał - chyba w Polityce - że jeszcze żadna partia ze słowem "Polska" nie weszła do Sejmu (po 1993).

Link to post
Ktoś gdzieś napisał - chyba w Polityce - że jeszcze żadna partia ze słowem "Polska" nie weszła do Sejmu (po 1993).

Ale w sumie to co z tego? Jak ktoś głosuje patrząc na nazwę, to gratuluję. Nie bardzo mi odpowiadają ludzie typu Kurski, ale na pewno, jeśli miałbym wybierać między PiS albo SP, z pewnością wybrałbym Solidarną Polskę. Myślę, że do Sejmu mają jakieś szanse wejść, 5% to znowu nie tak mało, a przypominam, że Ziobro ma poparcie samego Rydzyka ;p

Link to post

Według mnie PiS nie ma w sobie żadnej świeżości. Wokół tej partii narosła otoczka nienawiści,kreowana przez PO i Palikota.Niestety,ale boje się,że PiS ma małe szanse na zwycięstwo w wyborach :/

Teraz pewnie następne wygra Palikot, a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

Link to post
a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

i to jest niby złe ?

Link to post

Gdybać sobie możemy, prawda jest taka że każdy polak ma się za politologa, a jak przyjdzie co do czego to i tak zagłosuje na Tuska i PO. Do władzy nie dojdzie ani Palikot, ani JKM, deal with it.

Teraz pewnie następne wygra Palikot, a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

Myślisz że tożsamość społeczna buja się lewo-prawo od wyborów do wyborów? Patrząc na wyniki z ostatnich lat, Polacy wciąż tkwią w komunie, a Ty liczysz na taką różnorodność :D

A Palikot nic nie wygra, bo to tylko marionetka Tuska, której antyklerykalność i zamiłowanie do ćpunów ma być odciągnięciem uwagi.

Słowem końcowym chciałbym dodać swoje zdanie - niezależnie od tego jaka partia będzie rządzić, dopóki post-komunistyczne złodzieje nie pozdychają, a do władzy nie dojdzie młode pokolenie, sytuacja w kraju będzie taka jaka jest. Jeśli ktoś mógłby w chociażby minimalnym stopniu podnieść nasz kraj z ruiny na chwilę obecną, wierzę, że jest to Janusz Korwin-Mikke. Obawiam się jednak że mógłby przesadzić z radykalnymi reformami (których nomen omen Polska potrzebuje)

Link to post
a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

i to jest niby złe ?

Pomijając, że to się nie stanie, to byłaby to klęska narodowa ;p

Link to post
Pomijając, że to się nie stanie, to byłaby to klęska narodowa ;p

W tym kraju już jest klęska narodowa, ale pomijając - masz na myśli prezydenturę JKM czy rządy partii prawicowej? Z ciekawości, mogę znać Twoje poglądy polityczne?

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   ... a także smutna, chora i z wyrzutami sumienia, bo pewne chwile [a właściwie całe lata] na zawsze pozostaną już w czasie przeszłym niedokonanym. Prawda, mogłabym wiele złożyć po prostu na karb choroby, ale chyba jednak... nie wszystko? Hmm. W sumie największe jaja byłyby wtedy gdyby okazało się, że w tym pociągu od samego początku nie było maszynisty, a jedynie autopilot. Niezwykle zaawansowana sztuczna inteligencja...
  • Kerosine
   Zgodnie z sugestią @Gloria testowo modyfikujemy nieco zasady naszej zabawy - od tej pory wyznaczone do odpowiedzi zostają dwie osoby, a swoich następców i tematy dla nich wybiera ta z nich, która jako pierwsza udzieli odpowiedzi. Do pary @Celtowi dobieram @mw2, wątki pozostają bez zmiany 
  • Alechandro
   Cześć, a mogę prosić o pomóc? :) W internecie jest baardzo duży wybór farb "deco color", gdzie dokładnie zamawiasz i jaki rodzaj wśród wszystkich wybierasz? I czy trzeba podpalać farbę na samym końcu jak to robią malując na dworze, albo schną dość szybko? Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi
  • Gloria
   Bardzo fajnie, że masz motywację, ponieważ to od twoich chęci zależy, czy w ogóle dojdzie do spotkania. Jeżeli chodzi o pokonanie lęku, stresu przed pierwszym spotkaniem to musiałabyś temat przedyskutować z jakąś osobą Może to być bliska osoba, a może to być także osoba zupełnie nieznana, z zewnątrz (np. psycholog lub psychoterapeuta). Miałem coś podobnego. Wszystko siedzi w naszej głowie. To przez to jak my postrzegamy rzeczywistość, tak ona jest przez nas postrzegana (ma to sens? ). Jeżeli zmienisz myślenie o danej rzeczy, to wiele się zmieni. Natomiast z takiego zwykłego, ludzkiego punktu widzenia, wszystkie te obawy są po prostu ludzkie, więc przeżywanie pewnych rzeczy jest nieuniknione i należałoby to po prostu zaakceptować. Być może łatwiej przyjdzie Ci oswoić się z tą sytuacją, jeżeli wyobrazisz sobie, że jeżeli się spotkasz, to przynajmniej wykorzystasz szansę na poznanie kogoś, na nawiązanie nowej relacji. Jeżeli to się nie uda - nic się nie stanie, bo spróbowałaś. Z drugiej strony, jeżeli nie pójdziesz na to spotkanie, to tak naprawdę nie dowiesz się, czy coś z tej relacji w ogóle by było, bo po prostu nie dałaś szansy tej relacji się rozwinąć.
  • Nieprzenikniona
   Zacznę od tego, że długo jestem sama a poprzednie dwa związki plus jedna luźniejsza relacja na tyle skopaly mi tylek, fundując gorycz i rozczarowanie, że przestałam starać się o nawiązywanie relacji i utrzymanie ich. Z zaufaniem było też kiepsko przez jakis czas. Dlugo byłam sama, bo nie chciałam niczego na siłę. Niedawno nawiązałam przez portal rozmowę z pewnym facetem i mamy się spotkać, bo on z tych, co od razu chcą się spotkać i pogadać na żywo. Ja też chce, ale od czasu tamtych porażek towarzyszy mi lęk. Boję się bliskości. Sam dotyk wydaje mi się czymś obcym. Tak długo byłam sama, że przywykłam do tego i nie umiem tego zmienić. Mam stres, że on mnie zobaczy i się zniechęci jak jakaś nastolatka. Czy ktoś tak kiedyś miał? Jak to zmienić?   Chcę spróbować, bo... mam dość mojej szarej egzystencji i widzenia się tylko z babkami z roboty. Chcę się otworzyć na ludzi.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   2
  2. 2
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
  Alechandro
  Alechandro
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  47 posts
  yiliyane
  yiliyane
  24 posts
  Gloria
  Gloria
  20 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  933 posts
  yiliyane
  yiliyane
  758 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  693 posts
×
×
 • Create New...