Jump to content

PiS - czy to początek końca?


Arsen

Recommended Posts

PiS - czy to początek końca?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... darna.html

Właśnie ogłoszono powstanie nowego klubu parlamentarnego Solidarna Polska. Utworzyli go wyrzuceni z PiS-u Ziobro, Kurski itd., przyłączyło się do nich kilku kolejnych. Było już PJN, teraz tzw. Ziobryści którzy moim skromnym zdaniem mają większą siłę przebicia niż Ci pierwsi za sprawą nazwisk już wymienionych, przez co mogą więcej zawojować. Czy przyłączą się do nich następni? Czy 'ziobryści' mają jakąkolwiek szanse powodzenia swojej działalności? Czy to jest początek końca Prawa i Sprawiedliwości? Co tym sądzicie?

Link to post

Klub parlamentarny Ziobry bez Ziobry, dobre ;d

Ziobro niczym nie różni się od Kaczyńskiego prócz tego, że Jarek zrozumiał że jak jest kampania to trzeba troszkę wyluzować, troszkę się uśmiechnąć i te 30% będzie się miało. Ziobro pokazał na co go stać jak był ministrem sprawiedliwości i moce wszelakie uchrońcie nas przed tym panem i jego ewentualnym ugrupowaniem..

Czas pokaże czy taki hard-pis będzie atrakcyjniejszy dla prawicowych wyborców czy nie..

Link to post

Ziobro bardziej radykalny jest, osobiście ciekaw jestem z tym, co będzie dalej. PiS raczej z wyborów na wyboru ma gorsze wyniki, więc teraz będzie jeszcze gorzej. Początek końca weny king konga i tyle.

Link to post

Może być tak, że PiS jeszcze na tym skorzysta, wszak Ziobro z ekipą szczególnie na korzyść PiSu nie działali. Ale z kolei Ci co działali, zostali odstrzeleni już jakiś czas temu.

Link to post

Dobrze niech się wykruszają ;

A co do tej nowej partyjki to śmiech na sali, tworzą ją ludzie bez ikry i jaj, którzy nadal zabiegają o względy Pisu "Stworzyliśmy partię ale nadal jesteśmy członkami Prawa i sprawiedliwości tylko oni nas nie chcą " już chyba wolę spaczonego Jarka

Link to post
 • 3 weeks later...

Mendoxes i tutaj się mylisz :) Ziobro to cwana bestia. Nie popełnia błędu PJN i nie krytykuje Jarosława Kaczyńskiego, niby szuka pojednania, chce zgody. To wszystko stawia go przed wyborcami w naprawdę dobrym świetle :) on jest po prostu inteligentny :P

Link to post

Ziobro, Kurski i Cymański to zbyt znane nazwiska, żeby poległy tak jak PJN. Ziobro jest młody, ale inteligenty facet. Teraz ma ogromną szansę na osłabienie PO. Sporą część elektoratu PO stanowią osoby które nie są ani za PiS-em ani za PO, ale postanowili wybrać mniejsze zło, czyli PO ze względu na destrukcyjny obraz Kaczora.Teraz kiedy Ziobro będzie tworzył podwaliny nowej partii to może właśnie sporą część tych wyborców przeciągnąć na swoją stronę, bo już nie ma Jarka w nowej formacji. Tylko Ziobro nie może tego spieprzyć, jak dobrze tego nie rozegra to będzie w czarnej (_!_)

Link to post
master_jedi

Ja już słyszałem, że PiS ma zniknąć po przegranych wyborach, gdy PO doszlo do władzy. To samo jak zginął Lech, to samo gdy prezydenturę wygrał Komorowski, to samo po powstaniu PJNu, to samo teraz, gdy odeszli Ziobryści. Więc dla mnie to nadal bajka.

A że nie rosną w siłę? Już od dobrych paru lat pozwolę sobie zauważyć ;>

Link to post

PiS stoi w miejscu, co równoznaczne jest z cofaniem się. Cymański nie pasuje do tej pozostałej dwójki, bo to na prawdę fajny gość. Ziobro jest większym radykałem niż Jarek, więc zobaczymy. Błasiak ma być jego następcą niby.

Link to post

PiS Nie robi nic więc o czym mowa... W moich oczach ten klub nie istnieje już, a ich papierkowa zagłada to kwestia czasu. Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

Link to post
Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

i żyć pod zaborem PO ?

Link to post
Myślę, że apokalipsa w PiSie byłaby idealnym prezentem pod choinkę ;-)

i żyć pod zaborem PO ?

Pod zaborem? Przepraszam, czy my żyjemy w XIX wieku? ;-) Nie sądzę, że w sytuacji w której PiS wyleciałby z polskiej sceny politycznej (daj boże!) groziłby nam, jak to stwierdziłeś "zabór" ze strony PO. To, że wiele młodych Polaków podejmuje złe decyzje wyborcze nie oznacza, że starsze pokolenia przerzuciłyby się z PiSu na PO..

Link to post
 • 3 weeks later...

Ludzie! Czy na scenie politycznej istnieje tylko PO i PiS? Odpowiedź brzmi nie! Tusk i Yaro to pajace siebie warci :) Bajki się skończyły, więc nie chcemy Kaczora Donalda :D

Link to post

Prawda jest taka, że PiS swoim zachowaniem staje się gwarantem wygranej PO w wyborach, więc dopóki PiS będzie istniał, PO będzie miało POparcie. Część ludzi głosuje na PO, bo zwyczajnie boją się tego co zrobiłby PiS a raczej Kaczyński (który to wyprawę na Moskwę na pewno by zorganizował)

Link to post
 • 1 month later...
Czy 'ziobryści' mają jakąkolwiek szanse powodzenia swojej działalności?

Nie. Na pewno nie wygrają wyborów, raczej nie wejdą do Sejmu, aczkolwiek twarz Ziobry jeszcze na niektórych działa, więc daję sobie mały procent na to, ze się mylę.

Ktoś gdzieś napisał - chyba w Polityce - że jeszcze żadna partia ze słowem "Polska" nie weszła do Sejmu (po 1993).

Link to post
Ktoś gdzieś napisał - chyba w Polityce - że jeszcze żadna partia ze słowem "Polska" nie weszła do Sejmu (po 1993).

Ale w sumie to co z tego? Jak ktoś głosuje patrząc na nazwę, to gratuluję. Nie bardzo mi odpowiadają ludzie typu Kurski, ale na pewno, jeśli miałbym wybierać między PiS albo SP, z pewnością wybrałbym Solidarną Polskę. Myślę, że do Sejmu mają jakieś szanse wejść, 5% to znowu nie tak mało, a przypominam, że Ziobro ma poparcie samego Rydzyka ;p

Link to post

Według mnie PiS nie ma w sobie żadnej świeżości. Wokół tej partii narosła otoczka nienawiści,kreowana przez PO i Palikota.Niestety,ale boje się,że PiS ma małe szanse na zwycięstwo w wyborach :/

Teraz pewnie następne wygra Palikot, a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

Link to post
a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

i to jest niby złe ?

Link to post

Gdybać sobie możemy, prawda jest taka że każdy polak ma się za politologa, a jak przyjdzie co do czego to i tak zagłosuje na Tuska i PO. Do władzy nie dojdzie ani Palikot, ani JKM, deal with it.

Teraz pewnie następne wygra Palikot, a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

Myślisz że tożsamość społeczna buja się lewo-prawo od wyborów do wyborów? Patrząc na wyniki z ostatnich lat, Polacy wciąż tkwią w komunie, a Ty liczysz na taką różnorodność :D

A Palikot nic nie wygra, bo to tylko marionetka Tuska, której antyklerykalność i zamiłowanie do ćpunów ma być odciągnięciem uwagi.

Słowem końcowym chciałbym dodać swoje zdanie - niezależnie od tego jaka partia będzie rządzić, dopóki post-komunistyczne złodzieje nie pozdychają, a do władzy nie dojdzie młode pokolenie, sytuacja w kraju będzie taka jaka jest. Jeśli ktoś mógłby w chociażby minimalnym stopniu podnieść nasz kraj z ruiny na chwilę obecną, wierzę, że jest to Janusz Korwin-Mikke. Obawiam się jednak że mógłby przesadzić z radykalnymi reformami (których nomen omen Polska potrzebuje)

Link to post
a później,gdy na lewakach ludzie się poznają,do władzy dojdzie ktoś w stylu Janusza Korwina-Mikke albo jakiś inny prawicowiec.

i to jest niby złe ?

Pomijając, że to się nie stanie, to byłaby to klęska narodowa ;p

Link to post
Pomijając, że to się nie stanie, to byłaby to klęska narodowa ;p

W tym kraju już jest klęska narodowa, ale pomijając - masz na myśli prezydenturę JKM czy rządy partii prawicowej? Z ciekawości, mogę znać Twoje poglądy polityczne?

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Zielona.
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Morsowania jako takiego nie uprawiałem, ale zdarzył mi się epizod, że brałem zimne prysznice. Wzięło się to z tego, że wyczytałem o prozdrowotnych właściwościach takich kąpieli. Pamiętam, że codziennie rano brałem zimny prysznic... Na początek trwało to parę chwil, a później - w miarę upływu czasu - wydłużałem stanie w zimnie. Po pewnym czasie wytrzymywałem dosyć długo (jak na moje wyobrażenie!). Podobało mi się to. Niestety, po kilkunastu dniach zaczęła dobierać się do mnie choroba. I tak po czasie pomyślałem, że chyba za często brałem te zimne (a w zasadzie to lodowate) prysznice. Myślę, że zimny prysznic raz na 2 dni albo chociaż raz w tygodniu byłby wystarczający. Mimo wszystko przyznam, że lubię po ciepłej kąpieli spłukać się na koniec zimniejszą wodą... Do samego morsowania mnie nie ciągnie, bo przeraża mnie wizja zdjęcia z siebie ubrań w zimowej porze. Pewnie wszystko by się zmieniło, gdybym trochę więcej poczytał o tym, bo nawet jakbym chciał morsować to nie wiem, jakbym miał się za to zabrać, a nie chciałbym sobie zrobić krzywdy.
  • Kerosine
   ... maila z umową o pracę >.<
  • Kerosine
   @mw2, wyznacz jeszcze następną parę i wybierz dla niej tematy 
  • Kerosine
   Dla mnie zawsze największą zaletą for była możliwość z jednej strony oderwania się od swego "realnego" ja [choćby poprzez posługiwanie się nickiem zamiast prawdziwego imienia i nazwiska czy avatarem w miejsce zdjęcia], a z drugiej poniekąd bycia z innymi, ale jednak obok nich. Następca - pożal się borze - tej formy dyskusji, czyli Facebook i jego grupy umożliwiają istotnie poczucie bliższej więzi z naszymi rozmówcami i ogólnie w większym stopniu sprzyjają nawiązywaniu / utrzymywaniu bliskich znajomości, ale dla mnie to właśnie wada, ponieważ wcale nie głębokich relacji szukam / szukałam w internetach... przynajmniej nie w takim rozumieniu, które cechuje 99,99% osób. Aby w pełni zaspokoić swe społeczne [i nie tylko] potrzeby z powodzeniem wystarcza mi samo udzielanie się na forum; dawno już zauważyłam, że przy próbie przeniesienia zawartych za jego pośrednictwem znajomości na bardziej prywatny grunt szybko tracę nimi zainteresowanie [ostatecznie m. in. na powrót zbliżają mnie one do "prawdziwego" świata...]. Zdaję sobie jednak sprawę, że ze swym szczególnym podejściem do tematu jestem niczym prawdziwy jednorożec. Fora takie jak nasze, uzupełniłabym. Tematyczne wciąż potrafią cieszyć się zaskakującą [a może wcale nie?] popularnością... niestety także i tam zaczynają się coraz bardziej wkradać FB / Messenger, Skype'y i inne koszmarki, zwłaszcza na poziomie zarządzania stroną [które przy braku zgody na korzystanie z wyżej wymienionych może okazać się wręcz niemożliwe (!)].
  • Celt
   "Clickbait" - przez pierwsze odcinki zapowiada się ciekawie, i widać wtedy, że aspiruje do miana czegoś ambitniejszego i poruszającego ważne społecznie tematy, jednak koniec końców serial rozczarowuje i marnuje swój potencjał. Zwłaszcza ostatnie trzy odcinki. Fabuła jest zawiła i przekombinowana. Wątki i postacie drugoplanowe pojawiają się i znikają, nie są rozwijane tak, jak by mogły. Np. w pewnym momencie kluczowymi postaciami wydają się być Ben Park i Roshan Amiri, jednak w pewnym momencie twórcy zdają się o nich zapominać, gdy twórcy chcą zrobić kolejny zwrot akcji - i te postacie albo znikają, albo stają się zupełnie epizodyczne i nieistotne, stają się jedynie tłem. Serial wciąga m.in. właśnie tymi zwrotami akcji. Jednak z czasem wychodzi na to, że nie mieli dopracowanego pomysłu na to, ile czasu poświęcić fabule, a ile postaciom - i wychodzą płaskie postacie o motywacjach nie wiadomo skąd, a przynajmniej niektóre z postaci. A najbardziej rozczarowuje końcówka, która jest naprawdę mocno naciągana i wydaje się być wymyślona w ostatniej chwili i nie kleić się z tym, co widzieliśmy wcześniej. Twórcy chcieli zaskoczyć widzów rozwiązaniem, które by wszystkich zaskoczyło, jednak to rozwiązanie jest fabularnie dziurawe i wręcz niewiarygodne. Nie kupuję zachowania i motywacji tego, kto okazał się być sprawcą. Twórcy chcieli złapać za ogon naprawdę wiele srok, jednak tylko w kilku przypadkach im się to udało - i to nie wystarczyło, żeby efekt końcowy był satysfakcjonujący. Ten serial mógłby być czymś więcej - mógłby być bardziej zaangażowaną opowieścią o tym, co z ludźmi robią media społecznościowe, poruszającą przy tym temat np. rasizmu czy obwiniania ofiar (w tym tzw. kultury gwałtu), czym momentami nawet wydaje się być. Jednak z czasem zrobił się z tego zbyt typowy i schematyczny kryminał i dreszczowiec w jednym. Im dalej w odcinki, tym więcej absurdów i tym bardziej naciągane to wszystko. Widać tu inspirację Davidem Fincherem, jednak bez jego talentu i polotu. Tak że w sumie, pierwsze 5 odcinków to jak dla mnie 8/10, jednak ostatni odcinek to 3/10. Szósty i siódmy to jakieś 6/10.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Anarchist
   Anarchist
   6
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   2
  4. 4
   Highline
   Highline
   1
  5. 5
   mw2
   mw2
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  20 posts
  Jolkaa
  Jolkaa
  17 posts
  Anarchist
  Anarchist
  15 posts
  Monalissa
  Monalissa
  15 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  kacper2001
  kacper2001
  2 posts
  Xavery
  Xavery
  1 post
  Karolek998
  Karolek998
  1 post
  beata111
  beata111
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  Anarchist
  Anarchist
  36 posts
  yiliyane
  yiliyane
  25 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  828 posts
  yiliyane
  yiliyane
  704 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  639 posts
×
×
 • Create New...