Jump to content

Lustrzanki cyfrowe [NIKON]

agusia12139

Recommended Posts

d90 jest najstarszym z tych modeli, d5100 i d3100 mają te same matryce, tak samo jak tak samo jak d3000 i d5000, jest to cmos,

3100 ma 14.2 mpx

5100 16.2

d90 ma 12mpx

d3000 10.2 ccd czyli taka jak w D80

d5000 12.3

im większy numer tym lepsze filmy kręci

D90 ma silnik autofocusa, to znaczy że więcej szkieł współpracuje, np AF-D

do 5100 możesz podłaczyć mikrofon.

5000 i 5100 mają wyciągane ekrany

d90 ma większą obudowę, jest cięzszy

ostatecznie polecam albo d90 albo 5100. 5100 ma lepszą matrycę, a d90 motor AF

d5100 i d3100 mają te same matryce, tak samo jak tak samo jak d3000 i d5000, jest to cmos,

to, że jest to CMOS to nie znaczy, że jest to samo ;)

D5100 ma lepszy zakres ISO, chociaż nie wiem kto korzysta i podnieca się granicą 6400 lub więcej ;)

Lepsze czasy migawek itd. itp.

D90 ma silnik autofocusa, to znaczy że więcej szkieł współpracuje, np AF-D
na rynku jest już taki wybór obiektywów z silnikiem, że ten w body jest kompletnie nam nie potrzebny, chyba, że posiadamy gdzieś jakieś stare obiektywy do Nikona

im większy numer tym lepsze filmy kręci

gdzieś ty to wynalazł?

D5100 nagrywa w rozdzielczości FULL HD, a dodatkowo ma zapis 30kl/s dal porównania D7000 który ma wyższy numer nagrywa tylko w 24kl/s

D90 ma obudowę magnezową i uszczelnianą, ale dużo większy

D90 jest modelem zdecydowanie najdroższym i raczej nie ma sensu do niego dopłacać jest to niby klasa wyżej, ale poprzedniej generacji jego teoretycznym następcą jest Nikon D7000

Wg mnie D5100 jest w tej chwili jednym z najrozsądniejszych aparatów do wyboru jakie znajdują się na rynku. Ewentualnie jeśli zależy nam na bardzo dobrych zdjęciach i świetnych filmach to warto zastanowić się nad sony Alfa.

• 5 months later...
informatyk1

Nie polecam patrzeć mpx znam się trochę na fotografii i 12.3 mpx jest najlepsze.Czym więcej mpx tym będzie większa ziarnistość na zdjęciu.Najważniejsza jest matryca ponieważ jak na takim prostokącie będzie dużo tych kropek zwanych pikselami to zaczną na siebie nachodzić i zdjęcie zamiast być lepsze będzie gorsze.

Ja polecam nikona D5000 z tych wszystkich miałem każdy z tych aparatów i moim zdaniem D5000 jest najlepszy z tych wszystkich jeśli chcesz amatorsko fotografować to wystarczy :)

• 2 months later...

A czy używaliście kiedyś lustrzanki cyfrowe Nikon do spottingu? Ostatnio zaczęłam się interesować samolotami i pomyślałam, ze kupię sobie lustrzankę, żeby je fotografować podczas różnych pokazów itp. Sądzicie, że taki zrobi dobre zdjęcia? Nie chcę kupić czegoś co okaże się totalna klapą. Poza tym jakie ewentualnie modele polecilibyście mi? Nie znam się za bardzo na aparatach tej firmy, dlatego pytam tutaj.

informatyk1

Jesteś początkująca to wystarczyłby ci D3000 z modeli co bym ci mógł polecić to np. D300s lub D3x ,D5000 moim zdaniem to są najlepsze 3 ze wszystkich :D

A przecież co do zdjęć to sama lustrzanka nie zrobi zdjęć bo jest potrzebny obiektyw a teleobiektywy są nie tanie :D

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• kasia_demańska
      Na sałatkę grecką 
    • kasia_demańska
      To ja dzisiaj   Ale na szczęście...
    • acoo123
      @kasia_demańska @Gloria
    • acoo123
      Nie bo nieważne jak mocny jesteś zniszczy Cię to psychicznie. Dlatego nie można mówić na prawo i lewo swoich trosk zmartwień problemów (poważnych) osobom niesprawdzonym czyli nie zaufanym. Tylko tym zaufanym. Jak nie masz takiej to z czasem przyjdzie tylko musisz mieć oczy otwarte bo może to być osoba która z pozoru na 1 rzut oka CI się nie spodoba a to może być jedyna osoba która będzie w stanie Ci pomóc duchowo czy dobrym słowem. Odcięcie się emocjonalne od ludzi nie ma żadnego znaczenia w kontekście marzeń. No chyba że chodzi Ci o rangę w korpo i pod kimś kopiesz dołki no to jednak nie możesz mieć tak emocji. Znaczy możesz ale to nie robot dla ciebie w takim razie. Ale tak jak koleżanka napisała wyżej o jakie marzenia niematerialne Ci chodzi. Bo jeśli o założenie rodziny posiadanie przyjaciela czy coś w tym stylu w trybie on daje Ci całego siebie a ty go trzymasz bo chcesz tzn popularnie "związek z rozsądku" albo "znajomość" bo przynosi korzyści. To z góry mówię zrób przysługę dla tej osoby i po prostu zerwij kontakt. Zaufanie w życiu to jak powietrze woda słońce i noc. Wszystkiego tego potrzebujesz. A jak chcesz iść tą drogą to z czasem zrozumiesz dlaczego to była zła decyzja 
    • acoo123
      Jedno miałbym. Czy by mnie wzięli na wyprawę a potem odwieźli bo na piechotę trochę daleko mimo wszystko 
  • Recent Status Updates

• Anarchist

Anarchist

Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
      · 2 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90

Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
      · 2 replies
    • NYC

NYC  »  Martusiaaaaaa92

Odpisałam;)
      · 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...
      Zimowo. O.
      · 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      acoo123
      acoo123
      2
    2. 2