mroczy

Ruch Palikota

Recommended Posts

wybawce ćpunów.

Nie nazywajmy palaczy marihuany ćpunami :)

Biznesmen, który roztrwonił cały majątek w kilka lat.

Przecież jego majątek szacowany jest na jakieś 300 mln złotych :)

wniosek jest jeden, kolorowe ścierwo w Polsce nie ma prawa bytu.

I to mi się podoba!

Obawiam się ,ze ta organizacja za kilka lat pójdzie w zapomnienie, cały ich sukces to ogromny szał medialny plus bardzo kontrowersyjni działacze

No i co z nim ? Nic wielkiego nie ugrał, choć w sondażach(?) zajmuje 3-4 miejsce. Mam nadzieję, że pójdą w zapomnienie i nigdy nie powtórzy się tak idiotyczna partia w III RP.

To było bardziej niż pewne, że z czasem wszyscy o nim zapomną jeśli nic nie ugra konkretnego po wyborach. Palikot nadaje się na opozycję , ale nie do władzy. Ludzie idąc do wyborów myśleli, że w jednej chwili wszyscy będą sobie jarać w parkach maryśkę :D Żeby to zrobić to najpierw RP musiałby wygrać wybory i to większością. Natomiast śmieszy mnie nazywanie członków partii "kolorową hołotą". Dla mnie PiS to konserwatywna hołota w takim razie. Niby każdy chce tej demokracji, a jak przychodzi co do czego to każdy chce takiej jaka wg niego jest słuszna.

W sumie Twój Ruch już... Nie chciałem zakładać nowego tematu.

Pomijając głupotę ich lidera, jak ich bezsensowną skrajność to jednak trzeba przyznać, że ta wypowiedź jest... Świetna.

Cóż napisać o Ruchu Palikota w Sejmie...to by było na tyle. Mimo wszystko obstawiam, że Palikot coś wykombinuje aby o nim nie zapomniano bo to "szołmen", a tacy jak on żywią się blaskiem reflektorów oświetlających ich na scenie. Jedno trzeba mu przyznać, facet jest inteligentny i nadaje się na opozycjonistę jak nikt inny. Co do samej partii, to czego można było się spodziewać po ludziach, którzy dostali się do sejmu z hasłami o legalizacji maryśki ? Jaki elektorat taka partia.

Byli i egzystowali w sejmie, ba, nawet obietnice wyborcze zaczęli spełniać! Dziw bierze.

A tak na poważnie to przy obecnym systemie wyborów jedynym co mogli zrobić było napisanie projektów ustaw i poddanie ich pod głosowanie, w którym nie miały szans.

Tak czy inaczej to całkiem miło, że ktoś wreszcie nie potraktował swojego elektoratu jak debili i bydła kiedy tylko odeszli od urn.

Razi mnie ich podejście do sfery obyczajowej, mimo iż sam nie jestem zatwardziałym konserwatuchem. Ich sposób działania był po prostu śmieszny. Jeszcze te teksty, że niby wyprzedzili swój program o 10 czy tam 20 lat.

Niemniej w końcu ruszyli całe te pedofilskie szambo w KK i przedstawili kilka ciekawych projektów ze sfery gospodarczej.

Jednak jako całokształt odrzucali człowieka, poziom debaty żenujący.

To jakaś parodia lewicy. Ramie w ramię z rządem pomogli przeforsować reformę emerytalną 67 jak również wiele innych nieciekawych projektów. Obyczajowo podoba mi się antyklerykalizm, chociaż czasami zbyt prymitywnie i prostacko okazywany. Samo publiczne palenie trawki, wspieranie LGBT (bo jednak jakieś z ich strony jest) oraz płytki antyklerykalizm to zdecydowanie za mało żeby nazwać się lewicą czy centrolewicą. Może socjalliberałowie, ale na pewno mają za dużo zboczenia na prawo w kwestiach gospodarczych jak również zbyt mało zaznaczają kwestie rozwarstwienia społecznego, progresywnych podatków i nędzy w Polsce. Marzą o pozycji SLD, tymczasem to sezonowe wypierdki chcące mienić się nowoczesną lewicą. Jest tam kilka wartościowych osób, poza tym to parodia. Nie cierpię tej partii.

mi sie Palikot z tego co słyszałem co mówi kojarzył z taką normalnoscią, a ze polska to pokrecony kraj dlatego jest tusk

Nie ma co gadac nawet bo palikot jest skończony a wyboru do parlamentu UE to potwierdzily. Malo kto mu wierzy, większość elektoratu czyli ludzi młodych przeszla na strone knp.

Swoją drogą to pokazuje jak lewicowy był Ruch Palikota, skoro skupiał głównie młodych, którzy płynnie przechodzą na KNP. Potwierdzenie tego, że liczy się pajacowanie, głośne krzyczenie populizmów, poglądy niewiele. Przynajmniej wybory do PE zweryfikowały jak niewiele znaczy TR.

Cameron, przepraszam, ale elektoraty RP i KNP to zupełnie dwa inne światy. Proszę, nie powtarzaj kłamstw i bredni, że oto zbuntowana młodzież zmieniła tylko Janusza.

Pizzaro, nie jest to prawda, ale nie jest to też kłamstwo. Dla bardzo wielu osób, zwłaszcza tych młodych, kształtujących własne światopoglądy liczy się sama zmiana, a nie kierunek tych zmian.

Nie wiem teraz czy nowy prezydent Słupska był nadal w Ruchu Palikota czy z niego wyszedł - jak nadal jest to ten sukces moze przywrócić partie do zycia.

Tej skompromitowanej bandy pseudolewicowców, z wyjątkiem wyłączenia kilku porządnych ludzi, m.in pana Biedronia nic już nie uratuje. Śmiechowe towarzystwo ukradkiem wspierając kluczowe antyspołeczne projekty koalicji rządowej PO-PSL, mieniące się lewicą, z wulgarnym i niesmacznym antyklerykalizmem oraz zajmowaniem się wszystkim, co jest drugoplanowe albo i jeszcze mniej ważne. Zbieranina różnych, dziwnych ludzi, lepiej dla Biedronia żeby był niezależny, albo żeby porozumiał się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, wbrew przekazom medialnym ta partia wcale nie jest skończona i przegrana, a stanowi wiarygodne środowisko dla osób działających na rzecz różnych mniejszości.

Co do Biedronia to sam powiedział swojemu Januszowi, żeby nie przybywał do Słupska go popierać bo przegra. TR jest skończona, rozsypała się w sejmie, a pojedyncze sukcesy w wyborach samorządowych były poprzedzone odcięciem się od szyldu żeby nie ciążył.

Lewica to to niezbyt była, raczej przypominała Nową Prawicę (tą oryginalną francuzką sprzed lat).

Cameron niestety ale nie podzielam Twojego optymizmu odnośnie SLD, ta partia od jakiegoś czasu gnije od środka. W zasadzie można by rzec, że jest w swoistej agonii od 2001 roku. Tak, tak od tamtych wygranych wyborów, gdzie realizowała głownie program prawicowej opozycji. Później było co prawda kilka jaśniejszych punktów w postaci pewnych sukcesów Olejniczaka (zesłanego do PE) i Napieralskiego, ale jak się przyjrzećto jest źle. Stały odpływ najlepszych działaczy: Hubner, Arłukowicz, Cimoszewicz, Kalisz, Nowicka, Ikonowicz, Biedroń...

Brak tam wizji, celu, jest tylko bezwład i dryfowanie jako peryferyjna partyjka, przy odrobinie szczęscia trafi na 3-go do koalicji rządowej, ale i to nic nie zmieni.

I to odtrąbienie sukcesu po ostatniej klęsce w wyborach... (ok ok wiem że SLD ma więcej prezydentów miast od PiS, ale to bez znaczenia).

Cameron, przepraszam, ale elektoraty RP i KNP to zupełnie dwa inne światy. Proszę, nie powtarzaj kłamstw i bredni, że oto zbuntowana młodzież zmieniła tylko Janusza.

Sam Janusz ze swej KaNaPy nie raz mówił, że w tamtych wyborach sporo młodych wybrało RP zamiast jego mebla bo nie zarejestrowali we wszystkich obwodach.

Swoją drogą sam Palikot ogłosił, że RP partią lewicową nie jest ;p

Powiedziałbym to wszystko w nieco innych słowach. SLD było bardzo pragmatyczne, jednak swoimi rządami pozytywnie przyczyniło się do gospodarczo-budżetowej sytuacji Polski, nie powiedziałbym że realizowało program opozycji, ale zgadzam się że jest w pewnego rodzaju agonii, z tym że jakoś od 2006-2007 roku (po klęsce LiDu). Jestem jednak przekonany, że wszelkie pozytywne środowiska jak różnej maści Zieloni, Krytyka Polityczna, niezależni socjaliści, społecznicy Ikonowicza, Guziały i cała reszta, póki oni nie zrozumieją że SLD jest tak silnie zakorzenionym podmiotem, bez którego żadne projekty lewicowe w przechylonej na prawo Polsce nie mają siły przebicia, to nie widzę jakichś wielkich szans. SLD popełniało bardzo dużo błędów, ale nie warto przyłączać się do chórków różnej maści liberalno-lewicowych dziennikarzy którzy podniecają się środowiskiem po palikociarni. Myślę, że Miller jeszcze da radę, chociaż wiem że ma też liczny negatywny elektorat, to od paru lat konsekwentnie buduje wizję socjalnego i zdecydowanie socjaldemokratycznego SLD, stawiając na sprawy społeczne, podkreślając udział lewicy w procesach integracyjnych UE i nie tylko, bo generalnie wychodzenia do zachodu z twarzą, co dało wymierne korzyści. Wracając do tematu: Twój Ruch to śmieszny twór skazany na pożarcie, nie miał żadnej przyszłości, szantażował wielokrotnie SLD i przesunął odbudowę lewicy o dalsze kilka lat - w końcu Sojusz stracił dużo czasu przez to badziewne ugrupowanie chcące zająć jego pozycję. O zgrozo, liberalno-antyklerykalne ugrupowanie, a właściwie dryfujące między wsparciem przedsiębiorców, legalizacją trawy a zmianą ustawy o pędzeniu bimbru czy też zdjęciu krzyża. To nie jest tożsamość lewicy w Polsce. Tożsamością jest elektorat socjalny, który niestety w sporej częsci pożarł PiS, który skądinąd za Gilowskiej realizował bardziej neoliberalny program gospodarzy niż Platforma. Ech, pokręcone u nas wszystko. Ja jako socjaldemokrata z krwi i kości stawiam na SLD, bo znam wielu ludzi w lokalnych kołach i widzę że ciężko pracują i są ideowcami. Szkoda, że najwięcej lewicy szkodzą byłe jej gwiazdy jak Cimoszewicz, Kwaśniewski czy media kiedyś umiarkowanie wspierające projekty lewicowe, teraz zajadle pro-platformerskie i aspirujące do roli legitymowania lewicy, rozdawania koncesji na lewej stronie, wybierania kto lepszy, a kto gorszy (czytaj: wspierania palikociarni odkąd tylko powstała). Amen

Tia, czytałem dziś taki artykuł z podobną tezą, ale szczerze mówiąc jestem sceptyczny. Owszem SLD jest mocno zakorzenionym podmiotem i w tej chwili jest zdaje się jedyną potencjalną katapultą dla hm lewicowych postulatów, niestety tylko potencjalną. SLD stało się partią wybitnie reaktywną, czasem zaproponuje może i lepszy projekt niż np. strona rządowa, problem w tym, że w gruncie rzeczy niczego nie proponują, niczego nie organizują. Wspomniałeś o walce z Palikociarnią, to kolejny dowód na błedy strategiczne. SLD przez ostatnie 3 lata było w opozucji do...RP/TR, a nie do rządu. Palikot w zasadzie zniszczony, ale poparcie dla partii poleciało.

Miller nic tam nie buduje. Piszesz, że:

"konsekwentnie buduje wizję socjalnego i zdecydowanie socjaldemokratycznego SLD, stawiając na sprawy społeczne, podkreślając udział lewicy w procesach integracyjnych UE"

Szczerze? Kwestie socjalne? Widze jedynie doraźne reakcje na propozycje innych partii. Emocjonalnie socjalny elektorat przejął już dawno PiS, a PO od czasu do czasu wykonuje jakiś ruch w ich stronę. SLD zwykle jest tu pragmatyczne, ani nie obieca tyle co PiS, a i sensownej propozycji nie jest w stanie dać, przy wyborach też w zasadzie te same mantry co inne partie. Udział w integracji z Europą? To niesamowicie przypomina działania SLD z lat jej ostatnich rządów, ciągłe poszukiwanie legitymizacji ze strony bądź to postsolidarnośći (obóz Kwaśniewskiego), bądź to zachodu (Millerowcy), bez żadnej realnej treści. Zresztą Polskę w EU gospodaruje skutecznie PO, a nasilające się nastroje przeciwne dobrze kanalizuje prawica. SLD też zresztą nie zabiera żadnego specjalnego stanowiska odnośnie przyszłości, a powinna głosić hasła radykalnej przebudowy i głębokiej integracji, bo UE staje się tworem coraz bardziej neoliberalnym.

Tożsamość nie może być elektoratem socjalnym to różne kategorie. Pytanie brzmi czy lewicowość to z pewnością socjalny charakter? Bo Ja osobiście mam wątpliwośc, socjalny elektorat leci tam gdzie więcej proponują, więc pragmatyczna lewica nie ma szans z populistyczną prawicą. Zresztą lewica reformująca neoliberalny kapitalizm to projekt śmieszny i skazany na niepowodzenie. Pragmatyczna lewica to już takie PO czasem dla niepoznaki akcentuje swoją lewicowość, tyle że PO już mamy i ono coraz skuteczniej pożera lewice.

Lewica powinna być antysystemowa (co nie oznacza antydemokratycznej), radykalna, i aktywna społecznie. Tymczasem media SLD-owskie upadły, a praktycznie wszystkie ciekawe, działające, radykalne i innowacyjne pierwiastki na lewicy są już poza SLD. I pisze to jako lewicowy wyborca.