• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

mroczy

Ruch Palikota

Recommended Posts

Co myślicie o Ruchu Palikota? Czy dobrze, że partia ta ma duże przebicie w świecie polityki? Czy waszym zdaniem poglądy tej organizacji są dobre i czy warto głosować na to zgromadzenie?

Czy waszym zdaniem postać Janusza Palikota powinna istnieć na tak wysokim, wpływowym stanowisku?

Które z programów politycznych tej partii Wam się podobają, a które nie?

Mam mieszane uczucia co do tej partii. Z jednej strony fajne propozycje, z drugiej baba z jajami (przenośnia!) i uwielbienie do środowisk homo.

Nie zagłosowałem na nich i sam nie wiem czy bym zagłosował teraz. Baaaaardzo mi się podoba plan zrobienia porządek z Kościołem. Ten syf trzeba uporządkować.

No i cieszę się, że przez 4 lata będą robić sporo szumu w tym budynku w kształcie cyrku.

Fakt, jeżeli chodzi o sprawę Kościoła to reforma by się przydała, bo zdecydowanie ma za dużą ingerencję w sprawy państwa, a do tego manipuluje opinią publiczną. Zważywszy na to, że istnieją jeszcze inne wyznania i poglądy religijne mogliby się trochę wstrzymać szerzeniem takiej aury świętości nad naszym krajem, bo to ni w ząb ni w oko nikomu.

Co do Ruchu Palikota mam trochę uprzedzeń do jego lidera, bo robi z siebie pajaca, a i wkroczenie w świat polityki wcześniej dorabiając się na produkcji alkoholu tworzy pewien niesmak. Co do programu to fifty fifty. Legalizacja związków okey, popieranie i finansowanie metody in vitro też może być. Ograniczenie wydatków na siły zbrojne moim zdaniem także jest dobrym pomysłem. No i jak wiadomo polepszenie stanu gospodarczego i finansowego kraju, ale jak widać z tym to jest różnie, jakoś osobom zasiadającym w rządzie to nie wychodzi. Jednak jestem zdecydowanie przeciwna legalizacji miękkich narkotyków, a przedłużenie wieku emerytalnego jest co najmniej głupotą, bo w kraju i tak nie ma pracy. To tak pokrótce ;)

Jak dla mnie to nowi klauni do cyrku doszli i tyle. Nic dobrego z tego nie będzie, mimo iż jakaś innowacja jest. Uwielbienie do homosiów ? Dziękuję bardzo. Dobrze, że będą z kościołem walczyli etc. Cóż, Palikot za często zdanie i poglądy zmienia. Dla mnie to trochę sztuczne i dość kontrowersyjne. Zobaczymy co to będzie. Oby nie zapomnieli o swoich obietnicach.

Według mnie partia z góry miała za cel działanie kontrowersyjne. Zdjęcie krzyża ? A komu on przeszkadza. Nikt nie zmusza ich do klękania przez nich, a wątpię by liczba polityków innego wyznania była większa niż 5%. Jestem homofobem, zatem moja niechęć do legalizacji homoseksualistów nie powinna nikogo dziwić. Legalizacja lekkich narkotyków - OK, tylko po co to komu ? Kto chce i tak sobie znajdzie osobę zajmującą się tym. Dodatkowe głosy młodych ludzi. Legalizacja pewne zwiększy ilość młodych ćpunów w gimnazjach.

Krótko - wątpię, aby ta partia utrzymała się dłużej niż 2 lata. Poruszanie kontrowersyjnych tematów w celu zdobycia dodatkowych głosów (szczególnie wśród homosiów, ćpunów i zatwardziałych ateistów).

OK, tylko po co to komu ? Kto chce i tak sobie znajdzie osobę zajmującą się tym.

No tak, ale nie zyskuje na tym państwo, a oni chcą odwrotnie :)

No tak, ale nie zyskuje na tym państwo, a oni chcą odwrotnie

Ha, dobre spostrzeżenie, byleby tylko zgarnąć dla siebie.

Czytałam ostatnio oceny Ruchu Palikota wystawione przez najbardziej poczytne gazety na świecie i politycy są zdumieni tym co dzieje się w naszym kraju, a zarazem ciekawi jak potoczą się losy tej partii :lol:

No tak, ale nie zyskuje na tym państwo, a oni chcą odwrotnie :)

Czyli cena grama marihuany pójdzie w górę. Zatem niektórzy naiwni zwolennicy zamienią się w przeciwników partii. Samymi narkotykami pewnie się nie uleczy dziury budżetowej, a Palikot i spółka zajmują się takimi sprawami jak krzyż w Sejmie.

Palikot ssie.

//johanneskate: żeby mi to ostatni raz było, post z dwóch słów i to obrażających kogoś i opisujących czynność ssania czegoś przez kogoś;p. Nie bierzcie przykładu z niedobrej anot ;d.

czasami dwa słowa wyrażają więcej niż tysiąc ;)

mam rozwinąć? przed chwilą w tv mówili, że Palikot będzie się starał, żeby książka która mówi o tym, że ABORCJA JEST OK, była lekturą szkolną. brawo, brawo!

i wcale nie byłam wulgarna, gdybym miała wyrazić swoją opinie tak jak chciałam, to inaczej by wyglądało, ale przyzwyczaiłam się do ograniczenia wolności słowa w tym kraju.

Dla mnie to wszystko jest co najmniej podejrzane. Jakim cudem w ogóle on się znalazł w sejmie? Czy jakikolwiek poważny, normalny, zdrowy człowiek, któremu nie jest obojętny los swojego kraju zagłosowałby na jakiegoś (nie urażając nikogo...) wariata? Palikot ewidentnie tak właściwie nie ma nic do zaoferowania i zrobi dla kraju dokładnie tyle, co i wszyscy inni - czyli jedno wielkie nic. Dużo szumu o kościół, o homoseksualistów, a i tak tylko po to żeby powzbudzać trochę kontrowersji. Bo nieważne jak mówią, ważne że w ogóle. Och. Dla mnie to po prostu zadrwienie młodych z sytuacji Polski i głupie podejście "a zagłosuję na Palikota, ot co, dla zabawy". A ta zabawa teraz nas wszystkich będzie kosztować śmichy zagranicznych sąsiadów i jeszcze większy bałagan w sejmie. W końcu Palikot będzie miał tam bodajże teraz 40 swoich polityków, którzy zrobią bałagan. Nic dobrego to nie przyniesie...nic.

Ja na Palikota nie głosowałam i jestem z tego dumna.

@edit

http://www.ruchpalikota.org.pl/sites/de ... .ppr1_.pdf

Poświęciłam się i na w.w. stronie poczytałam ich jakże optymistyczny plan naprawy Polski. Całkiem wesoło było, kiedy czytałam, że antykoncepcja i internet będą za darmo. In vitro będzie powszechne, nie będzie biurokracji, kobiety będą zarabiać tyle, co mężczyźni, a za lekcje religii nikt nikomu płacić nie będzie. Och ach! Jakież to piękne wszystko i optymistyczne. No i jak tu na nich nie głosować <3

...

Dla mnie to po prostu zadrwienie młodych z sytuacji Polski i głupie podejście "a zagłosuję na Palikota, ot co, dla zabawy"

Palikot największe poparcie zebrał od wyborców w przedziale wiekowym 30-40 lat :)

Palikot największe poparcie zebrał od wyborców w przedziale wiekowym 30-40 lat :)

:O naprawdę? To zrewolucjonizowało moje podejście! W takim razie już kompletnie nie wiem, czym ludzie się kierowali przy wyborze Pana P.

naprawdę?

Naprawdę. Wyborcy Palikota to w 65% mężczyźni :D

18-25 lat - 31%

25-40 lat - 33%

40-60 lat - 26%

60 i więcej - 10%

Palikot ssie.
Ja na Palikota nie głosowałam i jestem z tego dumna.

i co ? PO czy PiS?

Fajne spoty mają nie? takie pozytywne :)))).

25% VAT od 2012 - brzmi fajowo nie?:P

Całkiem wesoło było, kiedy czytałam, że antykoncepcja i internet będą za darmo.

Gumy na allegro kosztują 10 zł za 100 sztuk (jak nie taniej..), to jest praktycznie za darmo. Problemem jest patologia społeczna, nie brak dostępu do antykoncepcji.

Internet za darmo jest, uczelnie, dworce, sklepy, restauracje - jest.

Po drugie darmowy internet z komórki jest już dostępny dla każdego polaka. 512kbps. Wystarczy przeczytać i złożyć deklarację. Zasięg taki jak komórka. (googluj pod aero2)

kobiety będą zarabiać tyle, co mężczyźni

To jest wina kobiet i ich podejścia. 90% kobiet to tempe dziewczyny które myślą, że będą zbijać takie same sumki jak starszy programista będąc po turystyce.

Albo nie idę na ścisłe bo na humanie mi lepiej.

Nie od dziś wiadomo, że kobiety są pilniejsze, mają lepsza pamięć itp.

Czyli cena grama marihuany pójdzie w górę. Zatem niektórzy naiwni zwolennicy zamienią się w przeciwników partii. Samymi narkotykami pewnie się nie uleczy dziury budżetowej, a Palikot i spółka zajmują się takimi sprawami jak krzyż w Sejmie.

I co z tego? Może nawet kosztować 90 zł gram i i tak będzie lepiej jak będzie zalegalizowane. Po 1 ogromne zyski dla Państwa. OGROMNE, myśle, że za pare lat nawet podobnie jak zysk ze szlugów. Ćpunów, naćpanych trzeba i tak leczyć a tak to państwo by coś z tego dostało.

Ale obecny rząd ma za duże zyski z podziemia narkotykowego :).

Zdjęcie krzyża ? A komu on przeszkadza.

Dług publiczny? a co komu on przeszkadza?. Najlepiej nie róbmy nic. Po prostu Palikot chce pokazać, że Polska to nie państwo Jezusa. Państwo to przedsiębiorstwo / urząd itp. Nie jakiś kościół. Podobnym motywem było jak Palikot zawiesił gdzieś inne symbole religijne, pokazując, że Polska jest dla każdego a nie tylko katolików.

Legalizacja pewne zwiększy ilość młodych ćpunów w gimnazjach.

I co z tego? niech się pozabijają, będzie lepiej.

Legalizacja lekkich narkotyków - OK, tylko po co to komu ?

Ano chociażby po to, żeby policja się zajęła wreszcie problemami ludu. W chwili obecnej policji się bardziej opłaca skosić nastolatka za grama niż oszusta z allegro.

i co ? PO czy PiS?

Fajne spoty mają nie? takie pozytywne ))).

Nowa Prawica.

Nie wiem Puch co Ty widzisz w tym Palikocie, bo ja patrząc na niego widzę PAJACA, a z jego pomysłów juz nawet nie chce mi się śmiać.

Gumy na allegro kosztują 10 zł za 100 sztuk (jak nie taniej..), to jest praktycznie za darmo. Problemem jest patologia społeczna, nie brak dostępu do antykoncepcji.

Kup takie za 10zł/100szt, a równie dobrze możesz sobie worek na głowę założyć. Tyle samo pewnie pomoże. Ale nie o tym mowa. On nie mówi o patologii społecznej w swoim programie tylko właśnie o darmowej antykoncepcji. Więc hm... nie zrozumieliśmy się chyba, prawda? On nie chce walczyć z PATOLOGIĄ tylko z P

Kup takie za 10zł/100szt, a równie dobrze możesz sobie worek na głowę założyć. Tyle samo pewnie pomoże. Ale nie o tym mowa. On nie mówi o patologii społecznej w swoim programie tylko właśnie o darmowej antykoncepcji. Więc hm... nie zrozumieliśmy się chyba, prawda? On nie chce walczyć z PATOLOGIĄ tylko z P

Owszem, chociażby nie przez durne plany naprawienia Polski (bo po co czytać te bajki) ale ze względu na chociażby twarz.

Za twarz to ja tym bardziej bym na tego Pana nie głosowała. Swoją drogą zamiast bronić swojego zdania to mówisz "a Platforma to, a Platforma tamto". Nieważne, co platforma. Ważne, co RPP skoro na nich głosujesz. Z takim podejściem "antyPO" i chęcią nowych twarzy w parlamencie mogłeś też głosować na Nową Prawicę czy też PPP. Skoro mamy dać się obłowić innym politykom, to czemu nie głosowałeś na Korwina - Mikke? Wyszłoby na to samo.

Liczy się dla mnie rozgłos i co mówią.
No fakt. Co jak co, ale rozgłos to ta partia nagle zrobiła. Tak samo jak kiedyś ś.p. Andrzej Lepper i jego Samoobrona. Głosowałeś na nich tylko dlatego, że byli kontrowersyjni i dużo się o nich mówiło?
Skoro stanowisko te same, ta sama firma to czyja jest wina, że mniej zarabia?:). Może po prostu trzeba ponegocjować przy podpisywaniu umowy?

puchaty, czytaj, co ja do Ciebie piszę. Mnie to jest wszystko jedno ile kobiety zarabiają, a ile mężczyźni w tym wypadku. I czyja to jest wina też mnie nie obchodzi. Bo zgadzam się z Tobą, że przy umowie trzeba ponegocjować. Ale Palikot mówi, że będzie inaczej. Czemu nie wytłumaczysz mi jak on chce tego dokonać, tylko mówisz, że to wina kobiet?

A to państwo Ci zasponsoruje durex ultra safe?:).

Niech walczy, wolę sponsorować gumy niż Tuska i jego wojaże po Polsce samolotem.

To nie mój pomysł, ja nie chce żeby on mi cokolwiek sponsorował xd Wolę sobie dopłacić aniżeli później płakać, bo to tak na ogół jest, że jak coś dostajemy za darmo, to jest to do du*py.

Nie rozumiem kompletnie Twojego poparcia dla nich... ale cóż. To Twoje zdanie, które potrafisz obronić tylko w sposób "PO też nic nie robi".

Peggy, a Ty za kim jesteś ?

Palikot może i ma utopijne pomysły, lecz która partia obecnie coś robi w tym kierunku ? Ja nie jestem ich żelaznym zwolennikiem, ale co w takiej sytuacji począć ? Trzeba czekać na rezultaty.

ost.

I co z tego? Może nawet kosztować 90 zł gram i i tak będzie lepiej jak będzie zalegalizowane. Po 1 ogromne zyski dla Państwa. OGROMNE, myśle, że za pare lat nawet podobnie jak zysk ze szlugów. Ćpunów, naćpanych trzeba i tak leczyć a tak to państwo by coś z tego dostało.

Legalnie = 90 zł

Nielegalnie = nadal 20/30 zł

Wniosek jest prosty - jak ceny pójdą w górę, to ludzie wrócą do punktu wyjścia i znów nie będzie żadnego rozliczania się z państwem. Powstałe sklepy szybko upadną, chyba, że będą się utrzymywać z rozpoczynającymi praktyki narkotykowe gimnazjalistów.

Zdjęcie krzyża ? A komu on przeszkadza.

Dług publiczny? a co komu on przeszkadza?. Najlepiej nie róbmy nic .Po prostu Palikot chce pokazać, że Polska to nie państwo Jezusa. Państwo to przedsiębiorstwo / urząd itp. Nie jakiś kościół. Podobnym motywem było jak Palikot zawiesił gdzieś inne symbole religijne, pokazując, że Polska jest dla każdego a nie tylko katolików.

Polska to państwo chrześcijańskie (89% osób z naszego kraju to katolicy), zatem nie rozumiem czemu mają tam wisieć inne symbole, skoro wyznawcy są w zdecydowanej mniejszości. A to, że w naszym kraju multum pseudo-ateistów, to tylko i wyłącznie ich sprawa.

Legalizacja pewne zwiększy ilość młodych ćpunów w gimnazjach.

I co z tego? niech się pozabijają, będzie lepiej.

Uzasadnij dlaczego satysfakcjonuje Cię nieszczęście innych.

Legalizacja lekkich narkotyków - OK, tylko po co to komu ?

Ano chociażby po to, żeby policja się zajęła wreszcie problemami ludu. W chwili obecnej policji się bardziej opłaca skosić nastolatka za grama niż oszusta z allegro.

Aby dać się oszukać na allegro, trzeba naprawdę być ślepy. Nie bez powodu są komentarze etc.

To jest akurat w TYM temacie najmniej ważne. Rozmawiamy o RPP i jego pomysłach, a nie tym, czy jestem za PO czy za Nową Prawicą. Tyle w odpowiedzi. Następnym razem takie pytania zadawaj Karolu w prywatnej wiadomości, bo to się nijak ma tu do tematu ;)

puchaty napisał:

FairPlay napisał:Legalizacja lekkich narkotyków - OK, tylko po co to komu ?

Aby dać się oszukać na allegro, trzeba naprawdę być ślepy. Nie bez powodu są komentarze etc.

Przykladowa aukcja oszusta: http://allegro.pl/battlefield-3-cd-key- ... 02953.html Gdzie tu jest oszustwo?:)

Na prawdę muszę?.

Polska to państwo chrześcijańskie (89% osób z naszego kraju to katolicy), zatem nie rozumiem czemu mają tam wisieć inne symbole, skoro wyznawcy są w zdecydowanej mniejszości. A to, że w naszym kraju multum pseudo-ateistów, to tylko i wyłącznie ich sprawa.

Polska to państwo. Chrześcijaństwo to religia.

Tak ciężko to zrozumieć? Ja nie mam zamiaru utrzymywać kościołów, bo ktoś wierzy w inne bajki niż ja. Wolałbym poświęcić tą kasę na rozwój nauki niż kolejny złoty kielich do ołtarza.

Legalnie = 90 zł

Wiadome, że benzyne, gaz, prąd się też kradnie - ok, ale ktoś kto ma te 90 zł nie będzie się babrał w nielegalne, z dodatkami chemicznymi zioło. Lepsze czyste ze sklepu. Dlaczego w takim razie ludzie palą fajki ze sklepu skoro u ruskich taniej?

Po drugiej tak czy inaczej, państwo by miało kolejne źródło dochodu.

Korwina - Mikke

Bo nie wszędzie go można było wybrać?:). Zresztą Korwin vs Palikot - palikot win na dzisiejszy dzień. Po drugie Ci panowie niezle ze sobą współpracują.

Tak samo jak kiedyś ś.p. Andrzej Lepper i jego Samoobrona. Głosowałeś na nich tylko dlatego, że byli kontrowersyjni i dużo się o nich mówiło?

Nie miałem 18 lat wtedy, zagłosowałbym jak był prostym chłopem ze wsi - Walczył o swoje, popierał go lud [biedny, ze wsi, znający prawdziwe życie ] a nie elita. [kasa, fury, pseudofirmy :)]

Skoro swój glos opiera na programach wyborczych stawiam na PO lub PiS - oni mają zdolnych bajkopisarzy.

Legalnie = 90 zł

Trochę walnąłeś głupotę ; przypomnij sobie dopalacze ; ceny podobnych produktów były wywindowane pod niebiosa a kasa leciała strumieniami ;

Z tym, że dopki to był syf ; a jak dostaniemy marysie z atestem to klientów przybędzie od cholery.

eeeeee polecam lekturę konstytucji, Polska jest państwem świeckim - dziękuje.

Nie głosowałem na Palikota ; bo w ciemno to ja mogę brzydką laskę stuknąć a nie do sejmu niesprawdzonych ludzi posprowadzać. Zobaczymy jak się rozwinie w te 4 lata, zamysł ma dobry czekam na wykonanie.

Przykladowa aukcja oszusta: http://allegro.pl/battlefield-3-cd-key- ... 02953.html Gdzie tu jest oszustwo?:)

7 pozytywów, nie lepiej dopłacić 5 zł i mieć 100% pewności ?: http://allegro.pl/battlefield-3-cd-key- ... 84859.html (99.5% pozytywów przy ogromnej liczbie zakupów).

Na prawdę muszę?.

Tak.

Polska to państwo. Chrześcijaństwo to religia.

Tak ciężko to zrozumieć? Ja nie mam zamiaru utrzymywać kościołów, bo ktoś wierzy w inne bajki niż ja. Wolałbym poświęcić tą kasę na rozwój nauki niż kolejny złoty kielich do ołtarza.

Dla Ciebie bajki, dla niektórych sens życia. I ich jest chyba więcej. Tak jak większość zazwyczaj decyduje (czy to wybory, czy coś innego), tak jest też z wiarą.

Legalnie = 90 zł

Wiadome, że benzyne, gaz, prąd się też kradnie - ok, ale ktoś kto ma te 90 zł nie będzie się babrał w nielegalne, z dodatkami chemicznymi zioło. Lepsze czyste ze sklepu. Dlaczego w takim razie ludzie palą fajki ze sklepu skoro u ruskich taniej?

Po drugiej tak czy inaczej, państwo by miało kolejne źródło dochodu.

Mówimy w znacznej mierze o narkomanach, którym pieniądze nie wylewają się z kieszeni. Jesteś pewien, że będą chcieli zapłacić pięciokrotnie więcej za właściwie to samo ?

Wszystkich których irytuje ich nazwa informuję, iż Palikot na najbliższym kongresie partii zaproponuje zmianę nazwy. Nie chce on, by Ruch był kojarzony tylko z nim, był ruchem jednego człowieka. Prawdopodobna nazwa to "Nowoczesna Polska".