Pizzaro

Wasze poglądy polityczne.

Recommended Posts

Jak oceniasz szanse Ron'a Paul'a na zwycięstwo w wyborach lub zwycięstwo w partii republikańskiej ?
Życzyłbym Amerykanom zwycięstwa Rona Paula, ale nic z tego nie będzie. Szaleje "kryzys", a w takim czasie społeczna gospodarka rynkowa, promowana przez Demokratów, zyskuje najwięcej popularności. ale myślę, że Bush na tyle zniechęcił ich do Republikanów, że nic z tego nie będzie. Dodatkowo Paul zapowiada powrót armii do kraju, czym z kolei nagrabił sobie u wojskowych.

Osobiście bardziej mnie martwi polityczny monopol PO i PiS, czyli partii, które bardzo chętnie zobaczyłbym na śmietniku historii razem z SLD i PSL. Martwi mnie też rosnąca popularność Palikota, dziwi mnie, że ten stary oportunista ma tylu zwolenników.

Żeby mój post nie okazał się zbyt drętwy, to dorzucam: dobry czerwony to martwy czerwony ;)

Życzyłbym Amerykanom zwycięstwa Rona Paula

+1

PO i PiS, czyli partii, które bardzo chętnie zobaczyłbym na śmietniku historii razem z SLD i PSL

+2

Martwi mnie też rosnąca popularność Palikota

+3

dobry czerwony to martwy czerwony

+4

^^ Cóż, według mnie Paul nie ma jakichkolwiek szans na wygranie z Obamą, choć może ostatni z ramienia swojej partii nie będzie. Ja typuję Romney'a, lecz wątpię, żeby ktoś mógł zagrozić Mubarakowi. Czy wojskowi potępią powrót armii do kraju ? Hm, oni może nie, lecz ludzie którym zależy na wojnie i ropie. Mało który żołnierz chce walczyć cały czas poza krajem. Widziałem urywek z TV amerykańskiej, jak żołnierz popierający Rona udzielał wywiadu i gadał, że to USA bezpodstawnie wojuje na wschodzie, że trzeba się wycofać etc.

Co do polskiej sceny politycznej - niestety prawicowe partie ( prawicowe, nie jakieś PiSy, PO ) mają bardzo nikłe szanse na większy odzew. Niby mamy SPZZ, KNP, UPR ( rocks! ) i PR, ale co z tego skoro nie mogą znaleźć wspólnego języka ? Lewica niestety rośnie (?) w siłę ?

No i na koniec - -Co robi lewak w Morzu Czerwonym? robi Plum.

Liberalne poglądy w kwestiach społecznych + gospodarka wolnorynkowa + wspieranie procesów unifikacyjnych = Lewak jak się patrzy :) (choć może z obecnie niestandardowym podejsciem do kary śmierci)

Życzyłbym Amerykanom zwycięstwa Rona Paula

Ja raczej życzylbym tego wszystkim poza USA i Izraelem (oczywiście pod warunkiem, że świat przestałby gwaltownie reagować na problemy gospodarcze USA, bez tego byłoby to bardzo niekorzystne dla szerszej rzeszy krajów) ;p

Jego pomysły koniec końców (gdyby je wprowadzić) byłyby zabójcze dla Amerykańskiej gospodarki.

No ale nie ma szans, o nominacje będzie mu ciężko bo zniecheca do siebie wojskowych i wszystkich chcacych supremacji USA w polityce międzynarodowej. Nawet gdyby jakimś cudem dostal tę nominacje, to większych szans raczej z Obamą nie ma.

Gdybym dziś miał pójść głosować, wiem jedno na pewno - nie postawię krzyżyka przy żadnym nazwisku reprezentującym PiS. Pomijam fakt, że prezes Kaczyński naprawdę powinien zasięgnąć porady psychologa i piszę to z całą powagą. Nie jest mi po drodze z tą partią w kwestiach społecznych w ogóle. A poza tym - wyniesienie PiS-u do władzy, do wyniesienie do władzy Kościoła, taka jest prawda.

SLD? Grupa podstarzałych komunistów. PSL? Chłopi-hipokryci, którzy wejdą w koalicję z każdym, by tylko dostać się do foteli ministerskich. Palikot? Jego radykalność w niektórych kwestiach zakrawa o śmieszność. Ziobryści? Marny, kolejny odłam PiS-u. Korwin-Mikke? Nie jest mi z nim po drodze w kwestiach społecznych. PO? Cóż, mogą dużo, robią mało. Tusk odkąd tylko został premierem boi się dokończyć sprawy z in vitro, ze związkami partnerskimi, dokonać porządnej, a nie corocznej a beznadziejnej reformy edukacji. Wszystko co ta partia robi, jest podyktowane zimnymi kalkulacjami, czy aby na pewno nie zawadzi nam to w sondażach. Nie mogę patrzeć na ministra Gowina, który ze swoimi poglądami jest dla mnie gorszy niż Kaczyński, bo jest nie w tej partii co trzeba.

Solidarność? Dzisiaj to już tylko robotniczy Związek Przyjaciół Radia Maryja. Zresztą jak większość polskich związków zawodowych, których postulaty to coś na miarę wymagania sześciu dni wolnych od pracy w tygodniu.

Tylko i wyłącznie poglądy prawicowe. Żadnego lewactwa! Partia Nowa Prawica - Janusza Korwin Mikke.

karr, ten kapitalizm dyktatorski to w sumie ustrój Chile z lat, kiedy panował tam Pinochet. Tzn. była dyktatura jednostki, lecz rynek był wolny, prywatyzacja, zachowanie tradycji i kontakty z Kościołem. Bardzo dobra perspektywa ;] Mnie w tym teście wychodził chyba, hm... nie pamiętam już w sumie. Idę zrobić.

Najbliższa Ci ideologia to: Pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski)

Wolność gospodarcza: 33

więcej od 58.4% uczestników testu

Tradycjonalizm:2

więcej od 38.8% uczestników testu

Wolności obywatelskie:-13

więcej od 12.7% uczestników testu

Ciężko znaleźć krótkie określenie na ustrój, wprowadzony w Chile w latach 1973-1990 przez Augusto Pinocheta Ugarte. Zakłada on władzę dyktatorską (junta wojskowa), uwolnienie rynku (poszanowanie własności prywatnej, prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, niskie podatki) oraz poszanowanie tradycji i dobre stosunki z Kościołem.

Cytat:Recepta generała Pinocheta jednocześnie szanuje naukę ekonomii, jak i naukę społeczną Kościoła, czyli chrześcijańskie wymagania moralne odnośnie życia gospodarczego i społecznego i tym różni się od innych ?cudów? gospodarczych współczesnych... - x. Michał Poradowski

No i się cieszę choć to tylko głupi test.

heh, też sobie zrobiłem test jeszcze raz ^^

Wolność gospodarcza: -10

więcej od 18.1% uczestników testu

Tradycjonalizm:-42

więcej od 5.5% uczestników testu

Wolności obywatelskie:32

więcej od 67.4% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

Socjaldemokracja jest lewicową ideologią, dążącą do uspołecznienia gospodarki rynkowej poprzez silny interwencjonizm. Socjaldemokraci - w przeciwieństwie do komunistów - nie negują prywatnej własności środków produkcji, przy czym dążą do zmniejszenia nierówności społecznych poprzez prowadzenie silnej progresji podatkowej i polityki socjalnej. W kwestiach obyczajowych socjaldemokraci zazwyczaj prezentują poglądy liberalne

Cóż jeśli idzie o wynik to ideologia ta sama (lewactwo jak widać zresztą), choć punktu nieco inne :)

Wulf, ja robiłem to chyba 4 razy w ciągu 2 lat ? Na początku wyszedł mi konserwatyzm liberalny, potem libertynizm ( choć nie jestem pewien czy taka opcja była w ogóle ), znów konserwatyzm liberalny i teraz kapitalizm dyktatorski. Czyli mniej więcej się zgadza.

U mnie nic oryginalnego :D :

Wolność gospodarcza: 0

więcej od 26.5% uczestników testu

Tradycjonalizm:0

więcej od 35.6% uczestników testu

Wolności obywatelskie:19

więcej od 48.1% uczestników testu

(odpowiedziałem na każde pytanie)

Ja jestem bardziej lewicowcem, ale z umiarem. Nie popieram adopcji , przez pary homoseksualne i ingerowania państwa w życie obywateli. Do prawicy mi daleko zwłaszcza w polskim wykonaniu. Nie popieram tego wielbienia tradycji bez względu jaka ona jest i wbrew rozsądkowi.

Nie popieram tego wielbienia tradycji bez względu jaka ona jest i wbrew rozsądkowi.

A możesz zarzucić jakimiś przykładami, coby odnieść się bym mógł ? Bo to dzięki tradycji i historii naród ma prawo przekroczyć prób przyszłości. Co masz jeszcze lewicowego w sobie ?

Test przemówił:

Wolność gospodarcza: 36

więcej od 62.2% uczestników testu

Tradycjonalizm:1

więcej od 37.6% uczestników testu

Wolności obywatelskie:18

więcej od 46.7% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Zawsze sądziłam nieco inaczej i raczej nieco dziwny wydaje mi się ten wynik, ale kto wie? Może i racja.

W każdym razie na pewno nie chciałabym się określać jako prawicowiec albo lewak. Myślę o tych pierwszych - widzę skinów i jest mi niedobrze, myślę o drugich - widzę pancury i czuję się tak samo, jak przy pierwszych.

Pod względem gospodarczym jestem liberałem. Nie uważam się ani za prawicowca, ani za lewicowca, ani za centrystę.

Lubię elitaryzm, nonkonformizm i indywidualizm, natomiast nie lubię egalitaryzmu ani stadności.

Niektórzy nazywają mnie skrajnym prawicowcem, inni lewakiem, inni lewicowcem, inni centrystą. Dla jednych jestem prawicowcem z powodu mojej niechęci do michnikowszczyzny, środowiska GW, homoseksualizmu, interwencjonizmu gospodarczego, polityki socjalnej i wybielaczy PRL-u i ruchu komunistycznego oraz sceptycyzmu odnośnie demokracji, a dla innych jestem lewicowcem z powodu mojego antyklerykalizmu, antykatolicyzmu, nienawiści do PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego i LPR-u.

Nie lubię się szufladkować.

Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: -12

więcej od 16.1% uczestników testu

Tradycjonalizm:-52

więcej od 3% uczestników testu

Wolności obywatelskie:40

więcej od 77.6% uczestników testu

Jestem głównie 'lewakiem' jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe, co widać po wyniku tradycjonalizmu. A w Polsce to ludzie kochają tylko patrzeć w tył.

W każdym razie na pewno nie chciałabym się określać jako prawicowiec albo lewak. Myślę o tych pierwszych - widzę skinów i jest mi niedobrze, myślę o drugich - widzę pancury i czuję się tak samo, jak przy pierwszych.

fajne porównanie, przy tych pierwszych też mi nie dobrze i aż ciśnienie rośnie, za to przy drugich przeciwnie ;)

A w Polsce to ludzie kochają tylko patrzeć w tył.

Patrzenie w tył i dorobek przodków wzbogaca człowieka, więc nie jest to minus. Niemniej nie jest wskazane życie przeszłością.

fajne porównanie, przy tych pierwszych też mi nie dobrze i aż ciśnienie rośnie, za to przy drugich przeciwnie ;)

Za to mi nie dobrze przy ludziach mieszających z błotem osiągnięcia przodków i historię kraju oraz jej tradycje.

W często tu przytaczanym teście politycznym wyszedł mi liberalizm. Ale to raczej żaden spójny system przekonań i poglądów, a raczej konsekwencja światopoglądowego rozmemłania. Na wielu sprawach przestało mi zależeć i niejedno zwyczajnie przestało mnie obchodzić. Raz mi bliżej do staroświeckiego systemu wartości, a innym staram się go modernizować na wszelkie sposoby. Czasem zależy od nastroju i tego z kim rozmawiam. Zupełnie wynikowi testu zaprzecza moje przywiązanie do tradycji i historii, które jest chyba większe, niż u statystycznego Polaka.

Nie no. Bonapartystą jestem duszą i ciałem.

Jeśli chodzi o moje upodobania polityczno-światopoglądowe to mogę się określić jako prawicowiec, tak w 75 % skrajny. Nie jestem żadnym faszystą jak pewnie nazwała by mnie wyborcza czy inne ścierwo, tylko młodym Polakiem i zarazem patriotą. Jestem dumny z historii tego kraju i z ludzi którzy stąpali po tej ziemi. Najważniejsze wartości to Bóg Honor i Ojczyzna. W życiu staram się postępować sprawiedliwie i honorowo.

Zostałem wychowany w duchu patriotyzmu (Mój pradziadek był Ułanem). Wydaje mi się że troska o dobro ojczyzny i obywateli powinna być celem nadrzędnym nas wszystkich.

Bardzo nie trawię natomiast lewaków , którzy nie posiadają żadnego systemu wartości , będąc przy tym straszliwymi egoistami zainteresowanymi tylko kantem swej dupy. Dodatkowo propagują przesyconą i przekoloryzowana tolerancja wobec zboczeńców i ćpunów. Nie może być czegoś takiego żeby polską mentalność zdominowała laickość , to jest Polska nie Bruksela. Dlatego na każdym kroku staram się przeciw działać organizacją gejowsko-feministyczno-żydowskim.

Heh naszło mnie na taką zabawę językową ^^

Jeśli chodzi o moje upodobania polityczno-światopoglądowe to mogę się określić jako lewicowy-liberał, tak w 75 % skrajny. Nie jestem żadnym czerwonym, komuchem jak pewnie nazwała by mnie fronda, GP czy inne ścierwo, tylko młodym Polakiem i zarazem kosmopolitą. Jestem dumny z wielu kart w historii tego kraju, m.in. z walki o wolność po rozbiorach, czy niemal bezkrwawa rewolucja w drodze do demokracji. Najważniejsze wartości to wolność, równość, demokracja. W życiu staram się postępować sprawiedliwie i honorowo.

Zostałem wychowany w duchu otwartości na różnych ludzi.. Wydaje mi się że troska o dobro, i umożliwienie samodzielnego rozwoju ludzi i powinna być celem nadrzędnym dla wszystkich.

Bardzo nie trawię natomiast faszystów, którzy nie posiadają żadnego systemu wartości , będąc przy tym straszliwymi obłudnikami i hipokrytami, szukającymi w głoszonych hasłach i grupie siły której sami nie mają. Dodatkowo propagują przesyconą antyhumanizmem propagandę wobec zboczeńców w czarnych sukienkach. Nie może być czegoś takiego żeby polską mentalność zdominowała religijna propaganda, to jest Polska nie Watykan. Dlatego na każdym kroku staram się przeciw działać organizacją faszystowsko-pedofilsko-kościelną.

Efektowniej by wyszło gdybym był komunistą ;D

Z mojej strony uważam się za monarchistę, konserwatywnego liberała.

Ogólnie gardzę państwami demokratycznymi, jako tworami głupimi, bezsensownymi i marnującymi pieniądze i potencjał ludzkie. Wszystkie twory socjalistyczne, od państwa Mussoliniego, poprzez lll Rzeszę i ZSRR, aż do współczesnej Szwecji i innych państw zachodnich, mam w głębokiej pogardzie.

Generalnie poglądy wolnościowe prezentuje :)

Nie mam wyrobionych poglądów politycznych,jestem za tym by tylko było poszanowanie ludzkiego życia i godności,i by każdy miał możliwość samorozwoju.

Nie przepadam jednak za ultranacjonalizmem,wszelkimi formami faszyzmu,ekstremistami innymi debilami którzy są w stanie mordować z powodu wyżej wymienionych bzdur.

Jedyne co chyba jest "dobre" w takich ustrojach, to dyscyplina i wierność jakby to głupio nie brzmiało.

A w PL? kto by nie był przy władzy,byle dorwać się do żłoba i rzeźbić i łupić człowieka z czego się da.

Lewica czy prawica to jedno i to samo, każdemu zależy tylko by dojść do władzy i kraść

A jakieś dowody i argumenty na potwierdzenie tej tezy masz czy to tylko czysta demagogia powtarzana przez zbaraniały lud ? Czyli popierasz demokrację, a może autorytarne rządy ;] ?

Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: 65

więcej od 84.7% uczestników testu

Tradycjonalizm:-10

więcej od 24.9% uczestników testu

Wolności obywatelskie:20

więcej od 49.7% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Minarchizm