Pizzaro

Wasze poglądy polityczne.

Recommended Posts

Wulf,

Pizzaro "swieze pomysly" to dalej zle pomysly jesli nie sa dobre

A które pomysły obecnych rządzących są dobre ? Może kupienie tabletów ^^ ?

Wulf, teraz to wszystko jasne, źle zinterpretowałem poprzedni wpis. No cóż, mam tego świadomość. A co do świeżych pomysłów to chodzi o nowe osoby, które nie miały się jeszcze możliwości wykazać i mogą coś dobrego dla kraju zrobić.

Wulf, jak tak patrzę od niedawna na ten kraj, a raczej rząd to nie wiem, czy aby na pewno było to pędzenie ku lepszym czasom.

A które pomysły obecnych rządzących są dobre ?

pomysł nie jeden dobry się znajdzie, tylko jest problem z wdrażaniem tych pomysłów

Pizzaro zmieniasz temat:) ja sie nie znam na polityce wiec nie bede z toba dyskutowac nad umowami smieciowymi czy innymi rzeczami, o ktorych moge powiedziec tyle co przeczytalam bo jeszcze nawet nie pracuje. ale nie trzeba byc szczegolnie obeznanym zeby widziec, ze wizja swiata pana Korwina jest naiwna i oderwana od rzeczywistosci. po prostu nie wierze, ze ktos moze popierac pomysly, o ktorych pisalam wczesniej. i argument "sa swieze" jest pustym wybiegiem.

Moje poglądy są jakoś tak w centrum. :) Z jednej strony jestem zwolennikiem szacunku wobec ludzi (czyli jestem za tolerancją, brakiem dyskryminacji i próby ujednolicania ludzi na siłę, uważam że różnorodność to coś dobrego więc nie powinno się tłamsić indywidualizmu) co wielu prawicowców by uznało za lewicowe, a z drugiej strony nie podoba mi się to, jak lewicowcy bronią totalitarnego systemu komunistycznego i ludzi którzy go tworzyli, co pewnie oni by uznali za prawicowe. Co co gospodarki, to nie znam się za bardzo, ale mam wrażenie że skrajność w obie strony (socjalizm i kapitalizm) byłaby zła.

Wiekszosc, ktora sie wypowiada nie zna programu zadnej z partii i przychylaja sie do danego ugrupowania wylacznie sugerujac sie tym co widzimy w mediach.

W sumie jestem w tej wiekszosci choc jakies czastki tych programow znam.

Tak wiec jestem za PO, choc bardzo podobaja mi sie niektore poglady Palikota.

Wiekszosc, ktora sie wypowiada nie zna programu zadnej z partii i przychylaja sie do danego ugrupowania wylacznie sugerujac sie tym co widzimy w mediach.
Tak wiec jestem za PO

Wybacz, ale rozbawiłeś mnie, bo wychodzi na to, że przeczytałeś ich program i dlatego ich popierasz, zapominając o ich totalnie nieudolnych rządach podczas pierwszej kadencji. Program to tylko słowa, ja też popierałem kiedyś PO.

Wiesz, mam 15 lat i nie wiem jakby mi sie zylo gdybym musial pracowac, utrzymywac rodzinie i gdybym musial podejmowac obowiazki doroslego czlowieka.

Wydaje mi sie jednak, ze tak PiS nie rzadzil by lepiej. Nie mowie juz o Sld. Ruch Palikota ma ciekawe pomysly, ale chyba nie ma takiego zaplecza aby odpowiednio rzadzic panstwem.

Toto jest tak. Polska już dawno została rozkradziona. I dalej jest i będzie okradana. Nikt tego nie widzi bo i po co. Każdy polityk chce tylko do koryta. Gdyby zastosowano kodeks Hammurabiego, każdy polityk nie miałby rąk. Zresztą może nie od samego początku byli tacy. Potem poczuli władzę i tylko żeby pieniążki szły do kielni. Ja osobiście nie jestem za żadną partią, bo wszyscy siebie warci.

Obecnie żadna partia mnie nie przekonuje, wszystkie są do bani, wszystkie tylko przed wyborami przybierają twarz dobroczyńcy, niczym Jerzy Owsiak, a po wyborach szara, brudna rzeczywistość. Chociaż ostatnio muszę powiedzieć, że trochę mojej przychylności zyskał PJN. Co do PO i PiS, to tak długo PO będzie miało wysoką pozycję, jak długo PiS będzie miał poparcie. Jak na razie PiS jest gwarantem rządów PO, może teraz już mniej niż w 2007 r., ale nadal.

Expresso, no dobrze, ale te wszystkie (nie udolne) partie prezentują jakieś poglądy polityczne (prawica, centrum, lewica) i którymś z tych za pewne musisz być przychylny nawet gdy nie popierasz tej partii.

Arsen, ych, no tak, zapomniałem z tego wszystkiego. xD No, ja jestem najbliżej centrum, tolerancja itd., ale znowu bez przesady ani w jedną, ani w drugą stronę.

Wielu z nas wybiera tzw centrum, bo jest raczej niezobowiązujące. Ideologicznie poparcie znalazłby u mnie może nawet Kaczyński, bo to niegłupi gość i wcale nie był nigdy takim radykałem jak go malowano. Może brakuje mu i aparycji i erudycji ale głowę miewał na karku. Niestety w mojej opinii zwariował... serio tyle lat bezskutecznej walki z pełzającą postkomuną musiało człowieka wykończyć. Dziś nie widać u niego żadnej spójnej i skutecznej wizji a szkoda.

Z drugiej strony umiłowany przywódca Donald... Nie lubię kiedy ktoś mnie okłamuje w tak bezczelny sposób jak ten pan, zatem dyskwalifikacja.

Alb samemu coś robić, albo czekać i zachować zdrowy rozsądek ;]

Nie czytam programów, może zacznę, ale podejrzewam, ze są przydługie i mało treściwe. Jeśli trzymać się tradycyjnej wizji poglądów, to stoję po lewej stronie.

Tylko, że w Polsce nie ma moich reprezentantów.

A ja w ogóle to uważam, że monarchia to lepszy ustrój niż demokracja. Nie chce mi się o tym rozpisywać bo zeszłoby z pół godziny. Zresztą teraz w Europie ta demokracja staje się powoli pseudo demokracją...

To żadna trzecia droga. Faszyzm to aberacja o ktorej powinno sie zapomnieć (względnie pamiętać ku przestrodze).

No teraz to walnąłeś jak Hanka w kartony ;)

po pierwsze:spam? Za umieszczenie linku do strony,gdzie jest to szerzej wyjaśnione?

po drugie: Faszyzm? Gdzie ty widzisz faszyzm? Ok,i tu,i tu jest mowa o korporacjonizmie i nacjonalizmie z tym się zgodzę.

Ale faszyści chcieli totalitaryzmu,natomiast NOP jest za całkowitą decentralizacją-rządami powszechnymi.Faszyści byli rasistami w takim znaczeniu,że my jesteśmy ci dobrzy,a reszta na szubienicę (albo do niewolniczej pracy). Tutaj zaś trzecia pozycja chce odrębności ras,jednak nie dla tego,że murzyn jest zły,a dla tego,że jego kultura, w której został wychowany jest piękna i nie można pozwolić, by przez globalizację i chęć równania wszystkiego została zatracona.Należy współpracować dla dobra całej ludzkości,nie zapominając o swoich korzeniach.

Faszyści chcą kolektywizmu,tutaj zaś masz prymat ducha,samodzielność, wszyscy mają być równi,a jedyną uprzywilejowana grupą mają być dzieci (wiesz,że aborcje w Polsce po raz pierwszy wprowadził Hitler? Jak widać,w tej kwestii bliżej jest dzisiejszym lewakom do nazizmu ;) ) .

'Subtelności, u was może i nie ma szubienicy wasza idea brzmi raczej jak "wynocha". Zresztą o tym wszystkim się miło rozmawia na poziomie abstrakcji, ale w realnym świecie różne rasy i kultury bywają zmieszane, a ludzie nie bedący rdzennie ty Polakami, Holendrami itd zamieszkuja te tereny od pokoleń. I mam wrażenie, że jakby to odrodzenie narodów w praktyce przebiegało to hasełka o tym, że to nie rasizm brzmiałyby jak gorzki żart.

Globalizacja i tak jest już faktem, a jedyne możliwości ucieszki przed tym zjawiskiem to model północno-koreański. Podziekuje za takie coś.

Faszyzm również nie musi oznaczać kolektywizacji co choćby nazizm pokazał.

"Jest to bezpośrednie uczestnictwo wszystkich ludzi w procesie podejmowania decyzji na szczeblu lokalnym, regionalnym i narodowym; procesie, którego prawomocność bierze się z faktu, iż życzenia ludzi wyrażane są i wcielane w czyn poprzez właściwie wyznaczonych przedstawicieli.Jednakże prawo samorządu nie istnieje abstrakcyjnie – rezultatem byłaby jaskrawa zasada większościowa, gdzie fantazję błędnie brano by za prawdę. "

"Stanowi on jasno, że samorząd oznacza, iż ludzie muszą działać – jeśli ich decyzje mają być prawomocne – zgodnie z Prawdą Obiektywną."

Wiesz co mi to przypomina? Naszą polską wersje pseudo-komunizmu. W końcu mieliśmy tam najbardziej demokratyczną konstytucje jaka kiedykolwiek była w naszym kraju. Mieliśmy też wybory, gdzie na listach byli "właściwi" kandydaci na przedstawicieli, była też ideologia pełniąca funkcje prawdy obiektywnej. Innymi słowy bajeczke opowiadasz o nietotalitarnym charakterze. Propozycja NOP jest wybitnie antydemokratyczna i nastawia się na realizacje jednej totalnej ideologii i zwalczanie innych co zresztą sam w tych punktach wypisałeś.

Co do aborcji to sam żej przywalił w te kartony. Pomijająć dorbnostkę, że w okresie międzywojennym mieliśmy (nie licząc ZSRR) najbardziej liberalne prawo aborcyjne w Europie, to jeśli idzie o Hitlera to pomijająć aborcje ze względów eugenicznych, to niemieckiej kobiecie za usunięcie płodu (mówienie o dzieciach jest tutaj błędne) groziła kara śmierci. Więc to dalej wam bliżej do Adolfa;]

Na koniec to najchętniej zdelegalizowalbym NOP i odesłał na przymusową reedukację za te pseudo-filozoficzne bzdury ktore tam powypisywali.

Po 1 jedyną prawdą ktora przy duzej dozie poczucia humoru można nazwać obiektywną jest brak prawd obiektywnych. Mówi sie raczej o intersubiektywności.

Po 2 ptk 1 jest generalnie głównym paradygmatem naukowym.

Po 3 Ten heglizm prezentowany w ptk 1 został właśnie przez materializm obalony (a ten później podważony przez Poppera choć nie obalony, ale to temat na osobną rozmowe).

Po 4 Stanowisko dualistyczne - zwłaszcza jeśli to dualizm substancji - zwykle z miejsca uznawane jest za błędne.

Po 5 jeśli pominąć względy teologiczne to w zasadzie stanowisk innych niż fizykalistyczne, bądź szerzej naturalistyczne nie traktuje się poważnie.

Po 6 wolnomularstwo i nihilizm od podstaw materialistyczne? xD To pierwsze już w założeniach jest dualistyczne, a nihilizm zwykle wiąże się włąśnie z antymaterialistycznymi koncepcjami.

Przykladowo: ciężko idzie pogodzić fizykalizmu/materializmu z nihilizmem ontologicznym

Małe sprostowanie - proszę nie mylić faszyzmu z nazizmem. U podstaw, faszyzm nie był doktryną rasistowską i nie zakładał jakichkolwiek uprzedzeń na tle narodowym - nabrał takich cech poprzez silne obcowanie z nazizmem, bo przecież te dwie doktryny polityczne istniały w historii tylko raz i w owym czasie silnie się przenikały.

Globalizacja i tak jest już faktem, a jedyne możliwości ucieszki przed tym zjawiskiem to model północno-koreański. Podziekuje za takie coś.

Da się przed tym uciec. Popatrz na Włochy.Ciężko jest tam znaleźć MacDonald, bo wszędzie są tradycyjne restauracje i pizzerie. Popatrz na tradycyjny styl budownictwa nad Morzem Śródziemnym. Popatrz na katolicki,tradycyjny styl życia w Ameryce Południowej. Już dziś przeżywamy renesans lokalizmu.

Wiesz co mi to przypomina? Naszą polską wersje pseudo-komunizmu. W końcu mieliśmy tam najbardziej demokratyczną konstytucje jaka kiedykolwiek była w naszym kraju. Mieliśmy też wybory, gdzie na listach byli "właściwi" kandydaci na przedstawicieli, była też ideologia pełniąca funkcje prawdy obiektywnej. Innymi słowy bajeczke opowiadasz o nietotalitarnym charakterze. Propozycja NOP jest wybitnie antydemokratyczna i nastawia się na realizacje jednej totalnej ideologii i zwalczanie innych co zresztą sam w tych punktach wypisałeś.

Przyznaje,sam byłem tym wcześniej zaniepokojony,ale poszperałem w sieci i dowiedziałem się,że właściwie wyznaczeni przedstawiciele to nie narzuceni z góry politycy,a pełniliby raczej rolę doradców przy wyborach powszechnych (zresztą,bardzo możliwe jest to do zrealizowania dzięki internetowi).

Jeżeli już zacząłeś przywoływać komunizm,to popatrz na Włochy czy Hiszpanię za dyktatury Franco i Mussoliniego,jak bardzo rozwinęła się tam gospodarka w okresie ich rządzenia,a jak wyglądały państwa komunistyczne pod tym względem-brud,smród i ubóstwo.Ale wracając do dzisiejszych czasów.

Popatrz na to,jak wygląda "terror faszystowskiego NOP-u ", a jak wygląda "miłość" lewaków. NOP organizuje wiele akcji dobroczynnych-wysyłanie paczek z żywnością dla kombatantów na kresach wschodnich,dokarmianie zwierzyny w lesie,dbanie o groby poległych żołnierzy, a ostatnio zorganizował akcje przeciwko ACTA w jednym mieście na pomorzu. Co w tym czasie potrafią robić "lewaki"? Parady równości, których ulice mają dosyć. Zapraszanie bojówek na 11 listopada (swoją drogą-jak to jest,że NOP-owcy i tym podobne organizacje jeżdżą po Europie na manifestacje,zapraszają gości z całej Europy na 11 listopada i inne obchody, i nic się nie dzieje?).Zasłanianie pomników, palenie kadzidełek w sejmie gdy sa poważniejsze sprawy na głowie,jak choćby ACTA,czy też ostatnie afery związane z tym dokumentem:chciano,by manifestacje był apolityczne,więc Korwin siedział w tłumie i się nie wychylał, natomiast Palikot już pognał do megafonu ( za co mu dość wyraźnie "podziękowano").Albo ostatnie plany zasłonięcia twarzy Jezusowi ze Świebodzina.

Jakie są Wasze poglądy polityczne ?

Zdecydowanie prawicowe. Do tego nacjonalistka.

Jednak żadna z partii nie spełnia moich oczekiwań. Jestem zdania, że przydałby się ktoś nowy na scenie politycznej, bo uwaga skupia się głównie na kilku największych partiach, które zbrzydły mi wręcz całkowicie. Mógłby wreszcie znaleźć się ktoś, kto zająłby się tym państwem porządnie. Dosyć tych wszystkich kłamstw, oszustw, rujnowania portfeli obywatelom i robienia więcej szkód niż dobra. Tak, zdecydowanie potrzeba jakichś znaczących zmian w tym kraju.