Pizzaro

Wasze poglądy polityczne.

Recommended Posts

Od zawsze jestem bardziej ukierunkowany na lewicę, w pewien sposób pociąga mnie anarchia, choć zdaję sobie sprawę z tego, że na dłuższą metę średnio by się sprawdziła. Faszyzm, nacjonalizm, komunizm, totalitaryzm - stanowcze 'nie'. Wszystkie te ustroje w mniejszym bądź większym stopniu pozbawiają indywidualności i człowieczeństwa.

Ogólnie rzecz biorąc, nie lubię polityki i całego tego bajzlu z nią związanego.

Szkoda czasu na politykę i radzę Wam też sobie odpuścić. W dzisiejszych czasach nie można ufać żadnemu politykowi. Tusk obiecywał gruszki na wierzbie, autostrady miały być skończone przed Euro, mamy równe 2 lata po imprezie i na jakim etapie są drogi? Bezrobocie u młodych rośnie, ostatnio afera podsłuchowa..

Szkoda czasu na politykę i radzę Wam też sobie odpuścić.

Głupstwo. "Tylko niewolnicy i szaleńcy nie interesują się polityką, im wszystko jedno jak żyją" - J. Dukaj.

W dzisiejszych czasach nie można ufać żadnemu politykowi.

Dlaczego?

Socjalizm demokratyczny, lub jak ładniej brzmi - zdecydowana socjaldemokracja. Nie taka miętka, blairowska czy cuś :D.

Gospodarka: Liberalizm ekonomiczny to przede wszystkim:) wolność, własność, sprawiedliwość.

obyczajowo bliżej mi do konserwatyzmu.

Czyli Prawica.

Taki typowy korwinista jestem :) nie lubię jak ktoś miesza się w moje sprawy.

Taki typowy korwinista jestem :)nie lubię jak ktoś miesza się w moje sprawy

obyczajowo bliżej mi do konserwatyzmu

Nie sądzisz, że coś tutaj się bardzo mocno burzy z uwagi na nieuniknione sprzeczności?

Ja na przykład nie chcę, żeby ktoś mi się wtrącał w mój genialny biznesplan o kryptonimie "klinika aborcyjna im. Kai Godek & Mariusza Dzierżawskiego"

Umiarkowane, bliżej mi jednak do liberała niż konserwatysty. Bardziej cenię pragmatyzm niż kurczowe trzymanie się ideologii. Poza tym jestem dość proeuropejską osobą.

Ciężko jest mi przypisać je do konkretnej "strony". W kwestiach europejskich, jestem przeciwna Unii i jej polityce, sytuacja Polski wymaga reform, które z pewnością zburzyły by status quo.

Absolutnie wyłączyłabym z życia politycznego kościół, pozwolić mniejszościom wyznaniowym rozwijać się z kulturą, którą tworzą (rodzimiercy, prawosławni, Tatarzy).

Żadnych radykalizmów, bez haseł o jednej Polsce, wspaniałej rasie i tym podobnych.

W kwestiach europejskich, jestem przeciwna Unii i jej polityce, sytuacja Polski wymaga reform, które z pewnością zburzyły by status quo.
powiedziałbym, że wpierw chęć członkostwa w UE a potem samo członkostwo zmotywowało (czy wymusiło) polskie władze do reform.

Lepiej by było gdyby Polska nie była w Unii?

Unia była wielkim bum dla naszych rodziców, za myśmy byli za młodzi by głosować w referendum.

(Oni) pamiętali jeszcze doskonale czasy komunizmu, wielki europejski bum i świetlana przyszłość miały zmienić wschodzącą po szarych czasach Polskę.

Pamiętam kolorowe spoty z tv, z tym, że na nich obecnie kończy się.

Służba zdrowia leży, jak taki żółwik na skorupce- nieporadnie macha łapkami, polityka prorodzinna to taki żółwik pod respiratorem już, nie mówiąc już o tym, że świnki w korytku najadły się, tylko obywatel nie ma co na talerz położyć.

Byłoby znacznie lepiej, gdyby zamiast świnek przy korycie znalazł się ktoś mądry, ktoś kto na drugie imię nie miałby Lepkie Palce albo Bajkopisarz.

Sama Unia pierze mnóstwo pieniędzy, jej działanie jest niekonsekwentne i zależy od tego, z której strony wieje wiatr.

Niebezpiecznie jest obierać kurs na morzu, na którym grasują politycy-piraci i ekonomiczne sztormy, zwłaszcza, gdy obywatelom nie ma już czego zabierać.

Unia była wielkim bum dla naszych rodziców, za myśmy byli za młodzi by głosować w referendum.

(Oni) pamiętali jeszcze doskonale czasy komunizmu, wielki europejski bum i świetlana przyszłość miały zmienić wschodzącą po szarych czasach Polskę.

Już wtedy młodzież wiedziała co dobre dla Polski i była przeciwna wstąpieniu do unii? Tylko ludzie żyjący w PRL łykneli bajeczkę europejską?

Służba zdrowia leży, jak taki żółwik na skorupce- nieporadnie macha łapkami, polityka prorodzinna to taki żółwik pod respiratorem już, nie mówiąc już o tym, że świnki w korytku najadły się, tylko obywatel nie ma co na talerz położyć.

Byłoby znacznie lepiej, gdyby zamiast świnek przy korycie znalazł się ktoś mądry, ktoś kto na drugie imię nie miałby Lepkie Palce albo Bajkopisarz.

Wierzysz, że każdemu rządowi dotychczas zależało na utrzymaniu w tak gównianym stanie służby zdrowia? Nie jestem zwolennikiem żadnego z obecnych, ale na logikę...

To brzmi nieracjonalnie, zwłaszcza odnośnie UE.

Służba zdrowia leży, jak taki żółwik na skorupce- nieporadnie macha łapkami

Problem ze służbą zdrowia nie wynika z naszej obecności w Unii, a z braku pomysłu, konsekwencji i kompetencji naszych krajowych polityków. A że każda dyskusja o służbie zdrowia kończy się konkluzją jest źle, ale proponowane zmiany są jeszcze gorsze (jakie by one faktycznie nie były), to politycy odpuszczają sobie większe zmiany.

Żeby Unia miała wpływ na system ochrony zdrowia (i szerzej system ubezpieczeń społecznych lub podatkowy) , który jest różny w 28 państwach to należy podjąć nie kwestię bycia lub nie w UE, ale stopnia integracji w Unii.

Istotnie byłoby znacznie lepiej gdyby ludzie zaczęli słuchać mądrych osób, a nie takich, którzy w tani sposób grają na emocjach, niosąc na sztandarach puste hasło zmiany.

Istotnie byłoby znacznie lepiej gdyby ludzie zaczęli słuchać mądrych osób, a nie takich, którzy w tani sposób grają na emocjach, niosąc na sztandarach puste hasło zmiany.

Znasz takich mądrych? :D

Mądrzy ludzie nie pchają się do polityki.

Tak sobie luźno myślę, że przy tym, jak wiele pracy trzeba by włożyć, żeby pociąg zwany Polską mógł dalej jeździć, niezależnie od poglądów, trzeba by po prostu być cholernym optymistą, by w ogóle zacząć działać, a co dopiero jeszcze dogodzić wszystkim, zwłaszcza, gdy mamy podziały w społeczeństwie opierające się niemal na każdym aspekcie życia.

Mądrzy ludzie nie pchają się do polityki.

Ich należy szukać w służbie cywilnej, to już połowa sukcesu (chociaż do takiej Francji nam jeszcze daleko pod tym względem).

Trochę ciężko stwierdzić ale jak już to liberalizm lub anarchokapitalizm.

Obyczajowo jestem liberalny,ponieważ każdy człowiek rodzi się równy i wolny wobec praw i nikt nie powinien być dyskryminowany poprzez wiarę,kolor skóry,orientację.

W kwestii gospodarczej to jestem kapitalistą,można by rzec że troszkę radykalnym kapitalistą.

Czyli najbliżej mi do liberalizmu,libertarianizmu i anarchicznego kapitalizmu.

W kwestii gospodarczej to jestem kapitalistą,można by rzec że troszkę radykalnym kapitalistą.
Wiek: 17, jeszcze ci przejdzie i zobaczysz, że takie niecne rzeczy jak kodeks pracy są w gruncie przydatne :)

Wiek: 17, jeszcze ci przejdzie i zobaczysz, że takie niecne rzeczy jak kodeks pracy są w gruncie przydatne :)

Nie wiem co wiek ma do poglądów politycznych.

Muszę ciebie rozczarować ale nie jestem korwinistą.

I tak podobają mi się ideały kapitalizmu niżeli socjalizmu.

Wybacz ale to jest moja sprawa co zrobię ze swoimi pieniędzmi niż państwa ;)

I nie jestem za tym by każdy miał po "równo",nie każdy zasługuje na wsparcie socjalne,nie zamierzam finansować alkoholików czy innych.

-- Dodano 29 Lip 2015, 01:41: --

jestem kapitalistą

A jaki to kapitał posiadasz?

A posiadam kapitał rodzinny.

Ale skoro czepiasz się kwestii językowej to niech ci będzie,jestem zwolennikiem kapitalizmu.

Nie wiem co wiek ma do poglądów politycznych.
To, że życie weryfikuje poglądy.
I tak podobają mi się ideały kapitalizmu niżeli socjalizmu.
Ja samego siebie socjalistą bym w życiu nie nazwał, ale dostrzegam potrzebę wyznaczania ram prawnych przez państwo i egzekwowania ich w wielu obszarach, bo niestety niewidzialna ręka wszystkiego nie załatwi.