Pizzaro

Wasze poglądy polityczne.

Recommended Posts

Jakie są Wasze poglądy polityczne ? Jesteście bardziej prawicowcami, czy może też lewo ? Hm, centro ? Lubicie i chwalicie jakąś ideologie polityczną typu komunizm, liberalizm, czy faszyzm ? Jeżeli tak to dlaczego :)

Ja powiem tak. Mnie nie obchodzi co się dzieje w Polsce. Ten kraj jest już na takim poziomie, że nawet najlepsi będą mieli problem, żeby go postawić na nogi. Jak widzę w telewizji politykę to albo wyłączam, albo przełączam kanał na inny. Gdyby to jeszcze mówili o tym jak w Polsce jest źle i co ROBIĄ dla Polski. Co robią, a nie co chcą zrobić. Nie obchodzi mnie która partia, z którą jest obecnie w czasie kłótni itd...

Teraz jeszcze nie mogę, ale jak tylko skończę szkołę i napiszę maturę to wyjeżdżam... Dalej będę polakiem, ale tylko dzięki naszej wspaniałej historii, a nie przez obecne czasy, których każdy POlityk szuka łatwego sposobu na zarobek, a to co się dzieje w kraju to już go nie obchodzi...

Osobiście nie lubię żadnych skrajnych ideologii, one są zwykle bardzo utopijne, a niestety utopia do zrealizowania możliwa nie jest. Bardzo mi się podoba socjaldemokracja w Szwecji, wydaje mi się, że ludzie mają tam bardzo sprawiedliwy system polityczny i aparat państwowy. Szczególnie podoba mi się sprawa dotycząca emerytur w tamtym kraju. Ale niestety, zarówno Polsce jak i Rumunii do tego dość daleko.

Ja od pewnego czasu podziwiam faszyzm ( a kiedyś komunizm ). Cóż, w praktyce to różnie bywa, lecz teoria jest zawsze trochę inna. Wolność gospodarcza, tradycjonalizm, wolności obywatelskie oraz to, że najważniejsze jest państwo.

Cóż, nie jestem pro prawicowy, czy też lewicowy, Jest kilka kwestii, które w prawicy mi się podobają jak i w lewicy, a faszyzm jakby jest tego połączeniem.

Ja od pewnego czasu podziwiam faszyzm ( a kiedyś komunizm ).
Wolność gospodarcza, wolności obywatelskie

gdzie wolności gospodarczej i obywatelskiej do faszyzmu?

Faszyzm i inne systemy totalitarne mają to do siebie, że fajnie wyglądają w podręcznikach, filmach historycznych. Ta potęga państwa, siła narodu, niezwyciężony wódz i to wszystko opakowane jakąś ideologią.

Jednak żyjąc codziennie w takim państwie zapewne nie myślałbyś, że trafiłeś do raju, zwłaszcza jak władza uznałaby cię za element niepożądany..

Pirat, dokładnie mi o to chodziło, że w teorii jest to bardzo wygodne i dobre, lecz w praktyce bywa inaczej. A Ty masz jakieś swoje ulubione ideologie, czy też poglądy ?

Liberał? socjalista? komunista? faszysta? konserwatysta? prawicowiec? centrysta? lewicowiec?

Sęk w tym, że ja nie lubię etykietek.

Czerpię trochę z tego, trochę z tego i lepię sobie pewne poglądy, zależne w dużej mierze od kontekstu.

Cóż, ja mam tak samo, lecz lubię się z czymś utożsamiać. Ostatnio jakiś test polityczny robiłem i wyszło, że najbliżej mi do ideologi faszyzmu, ale wiadomo jak to z takimi rzeczami bywa :roll: Ogólnie jestem za tym, że interesy państwa są najważniejsze, gospodarka powinna być wolna, konkurencyjność doprowadzona, prywatyzowanie źle działających przedsiębiorstw państwowych, negatywny stosunek do homoseksualistów, lekka niechęć do KK, jestem za aborcją oraz legalizacją miękkich narkotyków. Uważam także, że na czele państwa powinien stać jakiś autorytet, zdecydowany przywódca i władca. Zasiłki powinny być wypłacane do pewnego czasu, a nie cały czas utrzymywać bezrobotnych. Jestem za podatkiem progresywnym, a ubezpieczenia społeczne powinny być dobrowolne. Pieniądze, które zarabiam są moje i nikt mnie nie ma prawa zmuszać do przekazywania ich części na cokolwiek. Armia powinna być zawodowa, niemniej na czas wojny powinno się powoływać ludność pod broń na zasadzie mobilizacji powszechnej. Podstawowe umiejętności wojskowe ludność powinna zdobywać w szkołach średnich, aby móc tworzyć milicję narodową w razie konieczności. Jestem także za karą śmierci w przypadku zabójstwa i jeżeli ktoś nie ma szans na pomyślną resocjalizację. Oczywiście kastracja za pedofilię oraz wykorzystywanie nieletnich. Opodatkować kościół to raz. Każdy powinien mieć prawo do głoszenia własnych poglądów, a rząd powinien przeciwdziałać ludziom, którzy go chcą zniszczyć. Lekcje religii zniesione, a zamiast tego etyka, czy religioznastwo.

Nie za bardzo mogę się do jakiejś ideologii na 100% zaliczyć.

Centrum, lekki konserwatysta społeczny ze mnie, ale za to liberał gospodarczy. Czasami lubię burzliwie (inaczej się nie da :P ) pogadać na tematy polityczne, jeżeli jest tylko okazja i odpowiednia do tego osoba chętnie wymieniam się swoimi poglądami politycznymi :)

Pod względem światopoglądowym jestem zdaje się mocno skrajnym lewakiem.

W kwestii gospodarczej - gospodarka wolnorynkowa.

Ja jestem marksistą-leninistą. Ta ideologia jest zgodna z mymi poglądami. Jeśli chodzi o gospodarkę to trzeba znacjonalizować duży i średni przemysł. Jeśli chodzi o światopogląd jestem liberałem.

Gdyby nie religia i tępienie aborcji to był bym w 100% prawicowcem. Lewackie ideały i założenia mnie nie przekonują na szczęście.

Czytając posty w tym temacie że pod lewactwo lubicie wrzucać w zasadzie wszystko czego nie lubicie, nieważne że często są to wzajemnie sprzeczne idee ;p

Pizzaro uważałbbym z tym 100% prawicowcem bo przyjdzie taki JKM i stwierdzi że gdyby nie to to miałbyś może 10 % prawicowych ideałów ;]

Wulf, rozumiem Cię, ale trudno znaleźć taką ultra-prawicową partię, która by owe ideały propagowała. Szkoda tylko, że Ziobrystów i PiS przedstawia się jako prawicę Polski, a PO jako lewice, co jest śmieszne bardzo. A co do lewactwa - wielu nie wie, czym te dwa aspekty się różnią i bzdury piszą.

PO jako lewicę?! Ja dużo częściej słyszę o umiejscowieniu Platformy po prawej stronie politycznej a tak na prawdę to jest czystym Centrum.

PO jako lewicę?! Ja dużo częściej słyszę o umiejscowieniu Platformy po prawej stronie politycznej a tak na prawdę to jest czystym Centrum.

ja slysze czesto, ze PO sie lewicowe robi. no, ale jesli to jeszcze dluga droga przed nimi:D

ja mam lewicowe poglady. moj tata ma prawicowe i sie z nim ciagle kloce, nie wiem skad taka rozbieznosc, ale po ojcu to ja idealow nie odziedziczylam. w sumie to dopiero na studiach sie dowiedzialam, ze mam poglady pasujace do jakiegos wzoru co mnie zdziwilo i ucieszylo jednoczesnie. przy okazji dowiedzialam sie tez, ze duza czesc moich znajomych popiera idiotow (np Korwina) chociaz nie potrafia przedstawic podstawowych zalozen partii. troche mnie to smuci, ale wierze w to, ze swiat skreca na lewo i wszystko bedzie dobrze^^

duza czesc moich znajomych popiera idiotow (np Korwina)

Duża część popiera jeszcze większych idiotów jak Kalisz, Miller, Kaczyński, czy Tusk ^^

i co ja ci mam napisac? ze absurdalny dla mnie jest szowinizm, brak tolerancji, chec prywatyzacji wszystkiego lacznie z sluzba zdrowia i edukacja? brak szacunku do czlowieka, jakies utopijne wizje majace wyroznic pewna grupe ludzi, ktora by sobie w tym swiecie poradzila? moim zdaniem jesli ktos chce elitaryzmu to neich idzie na wojne z reszta spoleczenstwa a nie udaje, ze jego pomysl to recepta na szczescie panstwa. mam kolege, ktory popiera te pomysly a sam jest biedny i jedzie na roznych dotacjach z opieki socjalnej. zreszta cala jego rodzina tak robi. jak kogos takiego nazwiesz?

dziewczyna39, trzeba świeżych pomysłów dla Naszego kraju, a nie ciągle banda czworga u koryta. Czy coś dzięki nim się zmieniło ? Tak i to wiele na gorsze. Ale lepiej głosować na stare i dobre PO, PiS, SLD, czy PSL. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale według mnie prawdziwi politycy jeszcze nieprędko ujrzą kuluary władzy.

Pizzaro chyba nie zrozumiałeś, chciałem Ci po prostu przekazać że wiele z tych idei które Ci się podobają są zwykle postrzegane jako lewackie ;p

Stopniowanie idiotyzmu po wymienieniu Korwina jest już niezrozumiałe, zwłaszcza ostatnio gdyż JKM ma dziwną tendencje do potwierdzania swojej umysłowej indolencji przy kazdej możliwej okazji ;]

Mam tylko nadzieje że mówiąc o świeżych pomysłach nie miałeś na myśli jego mocno anachronicznych poglądów które zdewaluowały się jakieś 150 lat temu ;p

(swoja droga zastanawiam sie czy gdyby JKM zył te 150 lat temu w USA to czy byłby uznany za lewaka czy za etatystę) ;p

Pizzaro od ponad 20 lat Polska zmienia się na lepsze (ze zmiennym tempem), jeśli ktoś temu zaprzecza to w zasadzie zaprzecza rzeczywistości.

Wulf bo wiesz, to taka specjalna logika- zmieniamy sie od 20 lat bo pozbywamy sie resztek i nagle Polska upadnie^^

Pizzaro "swieze pomysly" to dalej zle pomysly jesli nie sa dobre