• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Odyn

TVN walczy z "nazizmem" na stadionach.

Recommended Posts

Dziennikarze TVN-u przechodzą już samych siebie. W myśl zasady "szukajcie a znajdziecie" odkryli kolejny przejaw "nazizmu" na polskich stadionach:

http://www.tvn24.pl/28377,1504851.1,0,1 ... omosc.html

Zapewne następny reportaż Jana Błaszkowskiego będzie równie celny i np. zajmie się szerzeniem "nazizmu" jakim jest budowanie autostrad - no bo przecież hitlerowcy też budowali autostrady

ta budowali ;p szkoda ze tylko nie u nas ;p.

Co sie czepiasz, oni dostaja kase za to ile ludzi to obejrzy a nie czy to jest GiT czy też nie.

Oglądałam w Faktach jakiś czas temu materiał o haśle jakiegoś klubu sportowego "Moim honorem jest wierność".

To o to chodzi?

Tu akurat większego problemu nie ma bo przypadkowa zbieżność wynika tylko z niewiedzy - popierania założeń nazizmu nie ma.

Ale inna sprawa, że w Polsce istnieje duży problem nietolerancji dla "innych", ksenofobii, homofobii, w niektórych środowiskach wręcz "segregacji rasowej". Tylko nie na siłę na stadionach trzeba go szukać. To wszystkie - póki co legalne - radykalne, organizacje narodowe, chrześcijańskie propagują takie poglądy, zachowania. Dla mnie to niedopuszczalne.

Co do tego konkretnej sytuacji - moim pierwszym, odruchowym skojarzeniem na ten cytat jest właśnie Hitler, SS i nie jest to nic odkrywczego czy "wyszukanego na siłę". Wystarczy pojawić się czasem na lekcji historii w gimnazjum, żeby wiedzieć takie rzeczy.

Propagowania faszyzmu nie ma. Ale skojarzenie jest oczywiste.

No tak, niby jest skojarzenie z Hitlerem i jego akcjami, ale nie odwołuje się bezpośrednio do jego ideologii - tak myślę :shock: .

Mój kolega kiedyś użył w wypracowaniu o istocie pracy cytat, który można pzreczytać w Oświęcimiu - Arbeit Macht Freit, z tym, że on go użył w zupełnie innym kontekście. Wszystkim się to skojarzyło z nazizmem, polonistka nawet zaczęła go uważniej obserwować...

A to jest śmieszne (nie w tym dobrym znaczeniu), gdy niektórzy Polacy tak nawołują do ideologii nazistowskiej. Hitler przecież nie uznał Polaków do jedynej godnej przeżycia - "rasy aryjskiej". Ci, którzy tak się chełpią tym, że namalują markerem na czole Hackenkreuzy, są przykładem do czego prowadzi nieuctwo i mała ilość historii w szkole.

[fquote=*Dominika*]A to jest śmieszne (nie w tym dobrym znaczeniu), gdy niektórzy Polacy tak nawołują do ideologii nazistowskiej.[/fquote]

nawołują ale nie tczą, on jest dla nich symbolem NS. Tak jak niejaki Che Guevara.

[fquote=Kobieteria]To o to chodzi? [/fquote]

tak

[fquote]Ale inna sprawa, że w Polsce istnieje duży problem nietolerancji dla "innych", ksenofobii, homofobii, w niektórych środowiskach wręcz "segregacji rasowej". Tylko nie na siłę na stadionach trzeba go szukać. To wszystkie - póki co legalne - radykalne, organizacje narodowe, chrześcijańskie propagują takie poglądy, zachowania. Dla mnie to niedopuszczalne. [/fquote]

jak by nie chcieli na siłe mogli przejsc na Lechie to by usłyszeli kto jest ich wzorem albo z miasta jakiego pana są :)

w Polsce moralne przyzwolenie na analogie na nazizmu istnieje,

ciekawe gdzie, bo jak na ulice 1 maja wychodzily sierpy i młoty to w TVN wspowiano ze pojawiły sie symbole PRLu. A jak by pojawiła sie swastyka co to by sie nei działo, tydzien rozpisywania. Wic nie mow ze jest przyzwolenie na nazizm.

Ja w gizmnazjum miałem dobrego nauczyciela ktory nie mowiłem o zadnej postaci w samych negatywach czy pozytywach ale np o Hitlerze powiedział "gdyby nie wojna stawiano by mu pomniki" a o Gierku "za jego czasów znikło spozycie alkoholu ludziom zyło sie lepiej ale zadłuzył kraj"

on jest dla nich symbolem NS. Tak jak niejaki Che Guevara.

Ten "niejaki Che Guevara" nigdy nie był nazistą! Chyba, że uzyłeś tego w innym kontekście, a ja nie zrozumialam.

[fquote]Ten "niejaki Che Guevara" nigdy nie był nazistą! Chyba, że uzyłeś tego w innym kontekście, a ja nie zrozumialam.[/fquote]

che guevara byl komunistą

[fquote]Ten "niejaki Che Guevara" nigdy nie był nazistą! Chyba, że uzyłeś tego w innym kontekście, a ja nie zrozumialam.[/fquote]

che guevara byl komunistą

Był.

Ale - z plusów - był też wręcz literackim "wzorcem rewolucjonisty". Zaangażowany, bezkompromisowy, poświęcił życie walce o swoje ideały. A czy słuszne - wspólnego zdania nigdy nie ustalimy.

Myślę, że ten kult Guevary, cała legenda, którą obrosła jego osoba jest niepotrzebny. Na Kubie, owszem - gospodarka padła, nieźle namieszał politycznie, miał też oddanych zwolenników w wielkiej liczbie - ale tu u nas? Nie widzę potrzeby aż tak żywiołowej dyskusji na ten temat. Niektórzy Che wychwalają pod niebiosa, inni w pocie czoła i przekleństwach obwiniają go o całe zło. Naprawdę nie rozumiem...

Czasem boleśnie się kojarzą, np. z Waffen-SS.

Bo to jest prawda. Te wszystkie hasła kibiców/pseudokibiców nie ustępują hasłom, które wyznawali hitlerowcy. Dla mnie każdy, kto się chce bić za swój klub jest próżnym człowiekiem, piłkarze grają za kasę a Wy się bijecie chyba dla zasady, bez sensu to jest. Taka jest prawda, te wszystkie kluby dzielą tylko nasze społeczeństwo, to wszystko jest bez sensu.

Ernesto Che Guevara - uwielbiam postacie takie jak on.

Zaangażowany, bezkompromisowy, poświęcił życie walce o swoje ideały.

Tak. Do końca walczył w to, co wierzył. Miał przed sobą bajkową przyszłość (pochodził z zamożnej rodziny; studiował medycynę, miał być lekarzem tak jak ojciec), jednak rzucił to wszystko w cholerę dla IDEI. Cóż, była to idea komunistyczna - chciał ją wcielić w zycie, ale po jaką cholerę mordował swoich przeciwnikóww specjalnych obozach? To go dyskwalifikuje jako mój "wzór do naśladowania".

Myślę, że ten kult Guevary, cała legenda, którą obrosła jego osoba jest niepotrzebny.

Nie, nie, nie: myślę, że osoba Che zasługuje na wspomnienie. On był typem romantyka, utopistą; uważał, że równość wszystkich ludzi jest warunkiem szczęśliwego bytu - np. bardzo dbał o ubogich, przecież jednym z czynników upadku gospodarczego Kuby były wysokie zapomogi socjalne. Kobieterio, napisałaś, że był wzorem rewolucjonisty - choćby dlatego należy o nim pamiętać.

Co mnie tylko denerwuje - Che stał się zybolem popkultury - małolaty noszą koszulki z jego podobizną, nie wiedząc kim był i co zrobił.

A już ironią losu jest to, że wnukowie Boliwijczyków - tych, którzy wydali Che w ręce Amerykan mają jego plakaty w domach.

Kiedyś przeczytałam takie zdanie o nim: "Ernesto Che Guevara jest człowiekiem, który dzięki niemal mistycznemu pokrewieństwu ze swoją epoką stał się symbolem społecznych utopii i ucieleśnieniem marzeń całego pokolenia". Komunizm sam w sobie nie jest zły - jest tylko źle rozumiany.

Telewizja TVN jest własnością firmy ITI , koncernu mającego korzenie w kumunizmie. Powstał on w wyniku porozumienia komunistów o korzeniach żydowskich, tych samych , którzy po wojnie wraz z bolszewikami wybijali żołnierzy Armii Krajowej.

Stąd bierze się ich chora nienawiść do kibiców sportowych , których wielu ma swych przodków na kartach historii powstańczej oraz generalnie do nowoczesnej polskości .

Telewizja TVN jest własnością firmy ITI , koncernu mającego korzenie w komunizmie.

Połowa rzeczy w państwach byłego Bloku Wschodniego ma korzenie w komunizmie.

Powstał on w wyniku porozumienia komunistów o korzeniach żydowskich, tych samych , którzy po wojnie wraz z bolszewikami wybijali żołnierzy Armii Krajowej.

Nie słyszałem by Wejchert i Walter kogokolwiek wybijali no ale pewnie się mylę, prawda?

chora nienawiść do kibiców sportowych , których wielu ma swych przodków na kartach historii powstańczej

W samym tylko wrześniu '39 mieliśmy milionową armię więc odnalezienie żołnierzy we wszelkich rodzinach nie jest specjalnym wyczynem. Jeśli dorzucimy do tego inne wydarzenia to już całkiem nie ma o czym mówić. Kibice nie są żadnymi mitycznymi potomkami żołnierzy wyklętych.

Nie słyszałem by Wejchert i Walter kogokolwiek wybijali no ale pewnie się mylę, prawda

Niestety niektórym ta telewizja zniszczyła zbyt wiele szarych komórek.

Telewizja TVN jest własnością firmy ITI , koncernu mającego korzenie w komunizmie.Połowa rzeczy w państwach byłego Bloku Wschodniego ma korzenie w komunizmie.

Mówimy o tym co kontynuuje komunistyczną propagandę i usiłuje odnależć się w demokratycznej rzeczywistości chroniąc interesy ludzi , którzy kiedyś donosili na naszych rodziców i dziadków przez co wielu z nich zostawiło zęby i krew na podłogach ubeckich izb przesłuchań.

W samym tylko wrześniu '39 mieliśmy milionową armię więc odnalezienie żołnierzy we wszelkich rodzinach nie jest specjalnym wyczynem. Jeśli dorzucimy do tego inne wydarzenia to już całkiem nie ma o czym mówić. Kibice nie są żadnymi mitycznymi potomkami żołnierzy wyklętych.

I całe szczęscie że było ich tak dużo,możemy być z tego dumni.Własnie z powodu tej ilości w TVN każda burda na stadione jest witana w wiekszą radością niż niesmakiem. Oczywiście nie trzeba być kibicem sportowym by czerwoni odnalezli w kimś wroga.

W całym zaklamanym przekazie postkomunistycznych mediów nie chodzi o to by dokopać kibicowi sportowemu bo niezaleznie jak się będą oni zachowywać , będą dla postkomunistycznego betonu na terenie państw byłego bloku wschodniego niewygodni.Chodzi o wybicie Polakom z głowy jakiejkolwiek niezależnej państwości, ograniczenie możliwości decydowania o sobie po to byśmy przez nastepne ćwierć wieku zarabiali dalej po 1500 - 1600 na ręke i nie mogli być kreatywni.Interes mają w tym także innego pochodzenia grupy kapitałowe. To się udaje, bardzo duża częśc młodych ludzi wogóle nie ma świadomości dlaczego po studiach dostaje takie pieniądze o ludziach z gorszym wykształceniem nie wspominam!Polska została po roku 89 lekką ręką rozprzedana i rozkradziona.Na szczęście młode pokolenia coraz częściej chcą wiedzieć dlaczego.

Niestety niektórym ta telewizja zniszczyła zbyt wiele szarych komórek.

Oj zgadzam się, odniosłem się tylko do tego co napisałeś.

Mówimy o tym co kontynuuje komunistyczną propagandę i usiłuje odnależć się w demokratycznej rzeczywistości chroniąc interesy ludzi , którzy kiedyś donosili na naszych rodziców i dziadków przez co wielu z nich zostawiło zęby i krew na podłogach ubeckich izb przesłuchań.

Jakieś konkretne nazwiska i konkretne przykłady?

Własnie z powodu tej ilości w TVN każda burda na stadione jest witana w wiekszą radością niż niesmakiem.

Z pewnością nie będę zbyt odkrywczy i nie napiszę czegoś na co by nie wpadł przeciętny kibic, ale wystarczyłoby nie lać się po mordach, nie szarpać się o kawałek materiału, wyrażać się z klasą i już jesteście grupą której żadne media nie mogą nic zarzucić, nawet jeśliby chciały o czym jesteście tak przekonani.

Temat rzeka. Kibice są kozłami ofiarnymi i straszakiem na społeczeństwo, może i jest to niesprawiedliwe, ale sami są sobie winni. Natomiast Ruch Narodowy to płotka. Niestety.

Jakieś konkretne nazwiska i konkretne przykłady?

Od tego jest policja.

Kibice są kozłami ofiarnymi i straszakiem na społeczeństwo, może i jest to niesprawiedliwe, ale sami są sobie winni.

To zalezy czy mówimy o kibicach czy o stadionowych huliganach.Problem właśnie w tym że słowa kibic używa się zbyt pochopnie i jest to robione celowo, niektórym mediom z gatunku tvn nie zalezy na tym by karać huliganów.Im zalezy na tym by pokazać kibiców sportowych w złym świetle.Dlatego tam są pokazywani w sposób sugerujący że wszystcy są huliganami.

Od tego jest policja.

Jeśli rzuca się takimi oskarżeniami to wypada mieć jeszcze jakieś podstawy. A jeśli podejrzewasz, że ktoś działa ponad prawem to idź i to po prostu zgłoś, twoje prawo a nawet i obowiązek.

W sumie to nie wiem, kim są ci "kibice", którzy robią ogromne zamieszanie. Mam pewne podejrzenia, że współpracują z jakąś partią polityczną ;p

Dla mnie to zwykli huligani.

Teraz pojawia się zasadniczy problem czy można nazywać Polaków nazistami? Nie. Z prostej przyczyny, ideologia Narogowego-socjalizmu jest skrajnie rasistowska, co by oznaczało, że Słowianie zgodnie z jej założeniami, uznają swoją niższość (Słowianie - podludzie), co jest niemożliwe.

Media, zmanipulowane media, zajmują się nieistotnymi sprawami i po prostu nas okłamują. W Polsce nie ma zbyt wielu szowinistów, są narodowcy i nacjonaliści, ale to dwa nurty różniące się między sobą. Ponadto Polska jest bardzo tolerancyjnym krajem, jednak nasze pojęcie o tym zapaskudziły sprzedajne media.

MysteriousWater, nie mów, że coś takiego jak neonazizm nie istnieje. Hajlujący krzykacze, bojownicy o czystość białej rasy w mundurkach à la Hitlerjugend to nie narodowcy, to już wyższy stopień upośledzenia.

Avrukk, pisałam o nazizmie nie o ruchach neonazistowskich.

Otóż są w naszym kraju pewni neonaziści, ale to znikoma ilość (dużo, dużo mniej niż neokomunistów).

Od tego jest policja.

Jeśli rzuca się takimi oskarżeniami to wypada mieć jeszcze jakieś podstawy. A jeśli podejrzewasz, że ktoś działa ponad prawem to idź i to po prostu zgłoś, twoje prawo a nawet i obowiązek.

Ja nie mam dowodów i niedługo będą uczyć w szkole o tym co za komunistów dzialo się w Polsce z ludzmi którzy chcieli wolności, solidarności i demokracji.

W sumie to nie wiem, kim są ci "kibice", którzy robią ogromne zamieszanie. Mam pewne podejrzenia, że współpracują z jakąś partią polityczną ;p

Dla mnie to zwykli huligani..

Media o których piszesz mają skłonności manipulacji dlatego że tworzą je ludzie o brudnej przeszłosci.Idąc torem ich myślenia trzeba by też przyjąć że każdy człowiek który mnie mija na ulicy to kieszonkowiec. To jest wsadzanie wszystkich tych którzy im nie odpowiadają do jednego worka jako wrogów spoleczeństwa, robił to Hitler i Stalin, robią to ich pomioty jak widać.