Jump to content

Będziecie głosować?


kiszka

Recommended Posts

Głosowanie to obowiązek obywatelski, dlatego polecę na głosowanie! Na kogo oddam swój głos? Na tego, na kogo mama mi każe. xD Nie interesuję się polityką na chwilę obecną. : >

Link to post

Pójdę głosować, w końcu to moje pierwsze głosowanie w życiu :D Zagłosuję jeszcze nie wiem na kogo, albo na PO, albo na Ruch Palikota, na tego drugiego chciałbym zagłosować żeby było coś nowego w sejmie a nie ciągle jedne i te same partie. na PO zaś chciałbym zagłosować bo trochę zgadzam się z ich programem i jakby nie było zrobili najwięcej moim zdaniem ze wszystkich rządów pomimo wszelkiej krytyki.

Link to post

Pewnie,że pójdę! To będzie moje pierwsze głosowanie, dlatego jestem przejęta i namawiam wszystkich, którzy wywracają oczy i pukają się w czoło, mówiąc że to że siamto. Na kogo będę głosować? Jeszcze nie wiem, muszę zapytać wujka, on mi pewnie dobrze doradzi.

Link to post

W dniu głosowania do pełnoletności zabraknie mi 20 dni. No cóż, pewnie i tak bym nie poszedł, nie widzę takiej potrzeby.

Bo tutaj wystarczy mieć tylko chęci i mózg.

I możesz mieć w dupie czy rządzi Kaczyński czy Tusk

Link to post

Salami no nie! Marszem na wybory kochana! Dopilnuję tego ;d

Najlepiej powiedzieć: Nie idę, a po co ja Polsce, no pewnie! Albo się mylę albo głosowanie to obowiązek każdego pełnoletniego obywatela? Zajmie Wam to z 5 minut, a przy okazji zrobicie coś pożytecznego. Także żadnych wymówek tylko do urn.

Link to post

Idę, nie mam zajęć, jestem w domu więc idę. Jeszcze nie widziałam żadnych spotów, chyba nawet plakatów - jeszcze żyję w błogim spokoju:) Jest jeszcze czas na krzyczenie do mnie ze spotów reklamowych i wciskania mi miliona ulotek.

Zagłosuje na tego, kto załatwi mi pracę:D Nie no, jeszcze nie wiem. Muszę poszperać i poczytać trochę obietnicy.

Link to post

Rzecz jasna, że głosuję. Wiem niestety raczej kogo i dlaczego nie chcę skreślić na karcie do sejmu. Korci Palikot, ale on zaś jest rzecznikiem likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej, co mi wybitnie nie pasuje. Zastanawiam się nad oddaniem głosu tylko i wyłącznie w wyborach do senatu, bo tutaj mam już upatrzonego kandydata.

Link to post

ja też idę na wybory :) to mój obowiązek w koncu ;) i zagłosuję na platforme, bo w sumie za ich czasow się najwięcej pozmienialo w Małopolsce ;) podoba mi się to i chce żeby się dalej zmianialo, a oni wydaja się miec pomysl na dalsze zmiany ;)

Link to post

Owszem pójdę na wybory ale na kogo zagłosować hymm chyba na PO żeby tylko PiS się nie dostał bo to była by masakra Ruch Palikota ciekawe ale nie ma raczej siły przebicia.

Link to post

Oczywiście, że pójdę zagłosować i nie dlatego że jest to mój "obywatelski obowiązek", a dlatego że jest to mój obywatelski przywilej. Z przywilejów lubię korzystać więc i z tego skorzystam.

Zagłosuję na PO, bo nie chcę mieć "premiera Jarka" i całego pisowskiego cyrku w rządzie, poza tym jako jedyni wydają mi się w miarę rozsądni, a Tusk jako premier jest kompetentny. Z resztą nawet jakbym chciał zagłosować na coś innego (a nie chcę) to i tak nie miałbym na co.

PiS? Nie dziękuję, lubię filmy sensacyjne ze spiskami i innymi szaleństwami, ale nie gdy stają się rzeczywistością. Chyba po prostu jestem za mało paranoidalny i zbyt mało 'prawdziwie-polski' żeby na tą szanowną partię oddać głos..

SLD? Napieralski, który sam nie wie gdzie jest, po co jest, jak jest, co jest. Ogólnie SLD jest tak zmyślnie popsute przez tego pana. Poza tym hasła typu "równe prawa dla gejów", czy "znieść szklane sufity" do mnie nie przemawiają i mało mnie obchodzą.

PSL? Nie. Po prostu, nie.

PJN? Nooo proszę, resztek po pisie nie jadam..

To może modny ostatnio Palykot? Kabarety to ja lubię w telewizji, a nie na Wiejskiej.

"Jestem w polityce nie dla pieniędzy" ... ale dla jaj. Więc nie nie nie.

No i jeszcze JKM, który niestety nie wystartuje więc nie mogę go brać pod uwagę. A szkoda, bo i tak śmiesznego pana bym nie brał..

Link to post

Nie wiem, czy pójdę głosować... po raz kolejny oddać głos nieważny, bo wiadomo, że PO od steru nie odejdzie, a nawet jeśli nie zostanie wybrane, dziwnym trafem ludzie z tej partii i tak będą pod szyldem rządzących.

Link to post

Już się zdecydowałem, zagłosuję na PO, przynajmniej wykonali coś w 100% i bardzo widoczne - Orliki, można fajnie pokopać piłkę a nie na klepiskach. Oczywiście nie tylko za orliki oddam na nich głos, za wszystko co próbują robić co innym partią się nigdy nie udawało np. ruszyła do porządku budowa autostrad i innych dróg, dotowanie ze skarbu państwa remontów dworców, schetynówki, w miarę dobra polityka zagraniczna, reformy i rozwój wojska, nie obrażanie się na Rosję (patrz Kaczyńscy) i jeszcze trochę innych

Link to post

Pójdę na wybory. I na pewno nie zagłosuję ani na PO ani PIS. W moim regionie niewiele się zmieniło. Cały czas jesteśmy Polska B. Już nie wspomnę o drastycznych podwyżkach cen biletów miejskich jakie uchwalili radni PO. Nie mam zamiaru głosować na kogoś kto jest w polityce od 20 - 30 lat. Chciałbym zobaczyć w telewizji oraz w sejmie odmianę. Chociaż nie zanosi się na to. Zastanawiam się co do Ruchu Palikota a najchętniej zagłosowałbym na JKM - chociaż nie wiadomo jak to będzie. Cały czas się zastanawiam na kogo zagłosuję.

Przynajmniej jak zagłosuję na inną partię niż PO będę mieć spokojne sumienie, że próbowałem coś swoim głosem zmienić oraz prawo do krytykowania.

Link to post

tomcio2020, nie przejmuj się u mnie tez podnoszono ceny biletów, i to już 2 razy, to już chyba taki trend, bo ropa itp. jakby było PiS, SLD czy co innego, tak samo by rosły te ceny

Link to post
tomcio2020, nie przejmuj się u mnie tez podnoszono ceny biletów, i to już 2 razy, to już chyba taki trend, bo ropa itp. jakby było PiS, SLD czy co innego, tak samo by rosły te ceny

To mnie nie przekonuje. Podwyżka u nas była dość drastyczna - o 50 gr normalny i 25 gr ulgowy. Teraz za przejazd normalny trzeba płacić 2,90, co w takim mieście jak Olsztyn nie przekłada się na jakość świadczonych usług. Jesteśmy jednym z najbiedniejszych regionów w kraju z najwyższymi cenami paliwa i cen biletów miejskich.

Przepraszam za małą dygresję w temacie ;).

Link to post

tomcio2020, troszeczkę to zmienia postać rzeczy, bo na Górnym Śląsku taki bilet kosztuje 2,80 a kiedyś kosztował 2,30 więc też w sumie po kilku podwyżkach wzrosła jego cena o 50 gr. Ale z drugiej strony i tak nie wiesz co mogliby Ci sprezentować inni, więc sugerowanie się "głupią" podwyżką biletów jest jakby mało zasadna

Link to post

Pójść, to pójdę na pewno... A na kogo głosować - nie wiem. Jeszcze nie miałem czasu, żeby się przyjrzeć sylwetkom kandydatów w moim okręgu.

Link to post

Pewnie, że idę. W końcu to mój obowiązek i nie mam zamiaru przyjmować postway 'mój głoś i tak nic nie zmieni', bo i tak za dużo tych, którzy są takiego zdania. Najlepiej niech wszyscy tak stwierdzą i nikt niech nie idzie głosować, no bo po co? :crazy: Na kogo zagłosuję? Jeszcze nie wiem, muszę się jeszcze zastanowić, poczytać, posłuchać to i owo.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • michaelowax3
   Dla mnie żaden tam status społeczny czy różowe albo zielone włosy nie świadczą o wartości. Myślę, że dla każdego z osobna co innego będzie definiować kogoś jako tego wartościowego. Dla mnie najważniejsze jest być sobą, nie udawać. Charakter, postępowanie, czyny, słowa - to może wpływać na to co o kimś będziemy myśleć i czy uznamy tę osobę wartościową. Choć to pojęcie jest chyba używane nad wyraz bo jednak wartościowy według słownika oznacza jakieś bogactwo. Podpisać pod to kogoś kto ma wiele zalet. Ale wartość określana raczej jako całokształt mówiąca o człowieku.
  • Shady-Lane90
   Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale bardzo mogą w szczęściu pomóc. To dzięki nim możemy się leczyć (gdyż na państwową służbę zdrowia w tym kraju nie ma co liczyć), możemy spełniać marzenia (oczywiście te, które da się spełnić za pomocą odpowiednich funduszy). Z drugiej jednak strony zbyt duża ilość gotówki potrafi uprzykrzyć życie. W naszym otoczeniu zaczynają się pojawiać fałszywe jednostki, które udają przyjaciół, chociaż tak naprawdę zależy im tylko na naszych pieniądzach. No i wiadomym jest, że nie wszystko da się kupić za pieniądze. 
  • holdem
   Moi pamiętają, i ja też pamiętam o ich. Za każdym  razem kupujemy sobie "sarkastyczne" prezenty np.: pluszowy jednorożec, ogromna rama do rozbitego lustra albo nunchako (nw jak to się pisze) z kiełbasy... Jest ciekawie,
  • Shady-Lane90
   Ale właśnie szanowna Pani całuśna postawiła sprawę jasno, że partner i dziecko mają być dla niej na równi. To tak nie działa. Kochający rodzic stawia swoje potomstwo ponad partnera. Choćby ten partner był drugim po Bogu.  Reszta argumentów - choćby trafnych - mało nas interesuje, gdyż takie rażące podejście do sprawy przyćmiło wszystko. Poza tym - autor postu pisał, że chadza razem z partnerką na zakupy itp. Nie jest więc tak, że to on sponsoruje zupełnie wszystko w tym związku. Co do wychowania dziecka i wtrącania się przez dziadków. Wybaczcie, ale ten związek trwa 8 miesięcy. Dziadkowie są dziadkami od urodzenia dziecka. To logiczne, że chcą dla wnuka jak najlepiej. Oczywiście zgadzam się, że autor postu powinien porozmawiać z partnerką o tym, co mu się nie podoba. Ale ABSOLUTNIE NIE MA PRAWA WYMAGAĆ, ABY KOBIETA STAWIAŁA GO NA RÓWNI Z DZIECKIEM, albo co gorsza ponad nim. 
  • holdem
   Witaj, co rozumiesz przez samorozwój? możesz to rozwinąć?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   ...
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   22
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   15
  3. 3
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   13
  4. 4
   Markiz
   Markiz
   8
  5. 5
   NYC
   NYC
   8
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  76 posts
  holdem
  holdem
  54 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  45 posts
  NYC
  NYC
  37 posts
  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  Markiz
  Markiz
  36 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  26 posts
  Aśika
  Aśika
  24 posts
  Vertigos
  Vertigos
  18 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  233 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  217 posts
  Kerosine
  Kerosine
  136 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1013 posts
  yiliyane
  yiliyane
  845 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  785 posts
×
×
 • Create New...