Alicja1990

Zielona kawa opinie - odchudza?

14 postów w tym temacie

Postanowiłam założyć temacik w modzie eko :) A więc :)

Zieloną herbatę to już chyba wszyscy piją na odchudzanie, a jak jest z zieloną kawą?

Stosujecie?

Działa?

Po jakim czasie?

Jak?

Mnie to zainteresowało, bo zielona kawa ma mocniejsze działanie przeciw wolnym rodnikom niż zielona herbata, a do tej pory nikt (raczej) jej (chyba) nie stosował. Pali się ją i pije jako tą ciemną, a czarna już nie ma takich właściwości.

I w temacie odchudzania - zielona kawa spala tłuszcz - samo zdrówko :)

Nie znalazłam za to nigdzie informacji, czy zielona kawa pobudza tak jak czarna, ta palona? Chętnie bym moją czarną poranną zastąpiła zieloną zdrową.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja od jakiegoś roku łykam sobie slimgreen z zielona kawą i herbatą pod kątem utrzymania wagi i ogólnie na wzmocnienie organizmu. U mnie jeśli mowa o odchudzaniu to schudłam 8 kg i ta waga mi stanęła. Taki był mój cel. Teraz biorę go od czasu do czasu bardziej bo podnosi mi formę, mam więcej siły na ćwiczenia itp. Zielona kawa wydaje się Oki. Teraz też jest modna biała herbata, chyba tez ją kupię, podobna smaczna w smaku i też pomaga.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie taką można dostać i czy zawiera więcej kofeiny niż zwykła czarna?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja kupiłam w aptece, ten o którym pisze Olga, ale widziałam że w aptekach internetowych jest taniej. Co do kofeiny - nie wiem, sama jestem ciekawa jak to z nią jest. Mnie pobudza, to na pewno bo od jakiegoś czasu nie piją już normalnej kawy, ale czy to kofeina - nie wiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co jest w składzie. 8kg bez ćwiczeń? Nie wierze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wierzysz, że ktoś jest w stanie schudnąć 8kg?

Moja siostra po rozwodzie, tak się zaparła, że zrzuciła 15, mąż jej mówił wcześniej, że jest gruba.

Grunt to dobra motywacja ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Zielona kawa to zwykła kawa, arabica lub robusta, ale jeszcze przed procesem palenia. Dzięki temu w ziarnach występuje duża zawartość kwasu chlorogenowego, który przeciwdziała wydzielaniu się wolnych rodników, ma silne właściwości bakteriobójcze, a w połączeniu z kofeiną zmniejsza przyswajalność tłuszczów przez organizm ludzki. Zawartość kofeiny jest generalnie taka sama, niezależnie czy to kawa zielona, czy też już kawa palona - czarna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że zwykła kawa też pomaga spalać tłuszcze. Jak chodzilam na aerobik to instruktorka zawsze mowila, że po ćwiczeniach mamy wypić kawe bo pomaga spalać tłuszcze. Oczywiście taką bez cukru. A jeśli chodzi o zielona kawę to spotkałam się tylko z rozpuszczalną zieloną kawą, a ja jednak wolę zaparzaną w czajniczku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wydaje mi się że zwykła kawa też pomaga spalać tłuszcze. Jak chodzilam na aerobik to instruktorka zawsze mowila, że po ćwiczeniach mamy wypić kawe bo pomaga spalać tłuszcze. Oczywiście taką bez cukru. A jeśli chodzi o zielona kawę to spotkałam się tylko z rozpuszczalną zieloną kawą, a ja jednak wolę zaparzaną w czajniczku.

Witam serdecznie

Zwykła czarna kawa jest mniej skuteczna, gdyż za spalanie tłuszczu i zmniejszenie jego przyswajania odpowiada mieszanka kwasu chlorogenowego (ACG) oraz kofeiny. A niestety palenie kawy znacząco redukuje ilość kwasu chlorogenowego w kawie...

Dlatego jeśli chcemy w pełni wykorzystać zalety kawy w odchudzaniu, proponuję pozostać przy jej wersji zielonej - czyli jeszcze przed procesem palenia :)

Krzysiek

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Postanowiłam założyć temacik w modzie eko :) A więc :)

Zieloną herbatę to już chyba wszyscy piją na odchudzanie, a jak jest z zieloną kawą?

Stosujecie?

Działa?

Po jakim czasie?

Jak?

Mnie to zainteresowało, bo zielona kawa ma mocniejsze działanie przeciw wolnym rodnikom niż zielona herbata, a do tej pory nikt (raczej) jej (chyba) nie stosował. Pali się ją i pije jako tą ciemną, a czarna już nie ma takich właściwości.

I w temacie odchudzania - zielona kawa spala tłuszcz - samo zdrówko :)

Nie znalazłam za to nigdzie informacji, czy zielona kawa pobudza tak jak czarna, ta palona? Chętnie bym moją czarną poranną zastąpiła zieloną zdrową.

Witam serdecznie

Biorąc pod uwagę fakt, że zielona niepalona kawa ma tyle samo kofeiny, co kawa palona, to powinna podobnie pobudzać. Ale warto zauważyć, że smak będzie zdecydowanie mniej "kawowy", a dla wielu z nas to chyba bardziej istotne przy porannej kawie niż zawartość kofeiny :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zielona kawa jako suplement diety- naprawdę godna polecenia, bo skuteczna:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zielona kawa raczej nie zastąpi czarnej palonej kawy, mimo że może mieć tyle samo kofeiny to jednak picie kawy czarnej ma swój specyficzny charakter, ten aromat, smak. Jednak nie ma co się tym przejmować, bo sama też lubię napić się małej czarnej o poranku, a mimo to nie rezygnuję z zielonej kawy ale w postaci tabletek. A tutaj http://tabletki-odchudzanie.com.pl/zielona-kawa.html przeczytałam, że palone ziarna tracą kwas chlorogenowy, który pomaga schudnąć. Te tabletki zdecydowanie bardziej mi pomogły, schudłam 8 kg przez 2 miesiące. Ee tam, ktoś powie że mało, że można więcej, przy dobrej diecie i ćwiczeniach. Ale w pewnym wieku metabolizm już nie pozwala tak łatwo spalać tłuszczu, a na ćwiczenia to trzeba się ostro zmotywować by codziennie je robić. Szczególnie jak do pracy trzeba latać, to czasu nie starcza na ćwiczenia. Wiec jak dla mnie zielona kawa, a raczej tabletki z nią zadziałały z czego się cieszę, bo chyba przez to się lepiej czuję.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zielona jest to kawa nie poddana procesowi palenia. Widziałem kilkanaście suplementów na odchudzanie z zawartością zielonej kawy. Czy są one skuteczne? Prawdopodobnie w jakimś stopniu tak, kawa (czy to zielona czy zwykła) zwykle pomaga w odchudzaniu. Trzeba zwrócić uwagę na 3 rzeczy: jaki jest koszt tych odżywek w porównaniu z ich skutecznością (czy się opłacają), jakie są możliwe zamienniki, i na jakich badaniach opiera się wniosek o ich skuteczności w odchudzaniu. Jeżeli idziemy w stronę odchudzania to ja jestem w znacznym stopniu za odchudzaniem pełnozywnościowym, a nie przy pomocy jednego "składnika". Dieta makrobiotyczna zawiera wszystko co potrzebne, wystarczy odpowiednio połączyć produkty, aby efekty były widoczne juz po paru dniach:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz