Najpiękniejsze miejsca na świecie!

Recommended Posts

Posted

Nie wszystkich Obama wpuści, ale mam znajomych, którzy byli w Stanach i mają wspaniałe wspomnienia.

• 2 weeks later...
Posted

Z miejsc, w których byłam, Salzburg zrobił na mnie największe wrażenie, wręcz się zakochałam.salzburg-austria.jpg

salzburg-city.jpg

Salzburg3.jpg

salzburg3_Cnt_6nov09_Tourismus-Salzburg_b.jpg

files-SalzburgStadtlebenOstermarktaltermarktLarge.jpg

Mondsee, kolejne piękne miasteczko w Austrii. Bardzo malutkie, albo bardzo przyjemne. Uwielbiam połączenia gór z woda.

mondsee.jpg

mondsee.jpg

mondsee-slide.jpg

Aż wróciły miłe wspomnienia :)

Posted

A u nas zima, ach ju :cry:

• 1 month later...
Posted

Ja zakochałem się we Włoszech :) Jest to miejsce, w którym chciałbym mieszkać, mieć swoje 4 kąty choćby wyłącznie na wakacje czy urlop. Co prawda naród specyficzny, ale poniekąd ta ich dziwność dodaje Włochom uroku. Włochom jako państwu :P Będąc kiedyś w Neapolu miałem okazję nieco pozwiedzać, poznać kuchni i obyczajów. Planuję tam wrócić w te wakacje, mam nadzieję, że się uda :)

Posted

Zdecydowanie Florencja.

Złota świątynia w Bharuch w Indiach. A także Narmada. Szczególnie tama i zatoka.

Oczywiście mój zachwyt w dużej mierze związany jest także z miejscami w Polsce. Uwielbiam Gdańsk, Warszawę. Katowice mają dla mnie swój niepowtarzalny urok. Za Kaszubami jestem całym sercem i uważam, że jest to najpiękniejsze miejsce na świecie.

Posted

Byłam kilkakrotnie na Węgrzech i dosłownie zakochałam się w tym kraju. Owszem niezbyt idzie się dogadać z mieszkańcami Węgier lecz te uliczki, piękne stare budowle, widoki, pola słoneczników to jest to coś co mnie zauroczyło w tym kraju.

Kiedy przejechałam granicę węgierską nie mogłam powstrzymać się od patrzenia na te widoki. To jest na prawdę coś pięknego i jeszcze te autostrady są na prawdę dobrej jakości, a nie tak jak niektóre drogi w Polsce.

Mam nadzieję, że w te wakacje też odwiedzę Węgry. :)

Posted

Najpiękniejsze miejsca na świecie to takie, których jeszcze nie odwiedziłem, bo siedzę i kiszę się w naszej kochanej PL. No cóż może kiedyś

Posted

Najpiękniejsze są wczesną jesienią Bieszczady!!!!

Posted

Ciężko wypowiedzieć się na taki temat , gdyż świat jest wielki , a nawet twoja miejscowość może być piękna ;p Ale jeślibym miał wybrać miejsce gdzie chciałbym pojechać to wybrałbym Słowenie . Podobno najpiękniejszy kraj Europy , znaczy oczywiście za Polską ;p

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=s%C ... 21&bih=857

Posted

Zobaczyć Złote Wrota i skoczyć. To paraphrase Sullivan (1998), what a wonderful way to go.

Incomprehensible
Posted
Ciężko wypowiedzieć się na taki temat , gdyż świat jest wielki , a nawet twoja miejscowość może być piękna

Oczywiście, tym bardziej, że każdy ma inny punkt widzenia. Ale chciałam tu stworzyć taką "mapę piękna", powspominać, posentymentalizować... Wolałabym jednak, żeby każdy uzasadniał. (:

• 3 months later...
Posted

Grecja jak szeroka i daleka nie ma lepszego miejsca na wakacje :)

Posted

Barcelona nocą coś pięknego :D

różowy pajacyk
Posted

Turcja - Alanya plaża *_* Jezu, pięknie. Byłam i nie mogłam się nacieszyć widokami. Jeszcze ta przezroczysta woda, jezu. Niebo. ; )

Posted

W Wiedniu byłam jakieś 5 razy, ale dopiero podczas ostatniej wizyty zakochałam się w tym mieście. A wszystko dlatego, że wcześniej byłam po prostu za mała. Moje poprzednie podróże do Wiednia były jedynie za sprawą rodziców, którzy wieźli mnie tam prawie siłą gdy miałam 4-8 lat. Teraz, po latach 10 dopiero doceniam piękno tego miasta. Wiedeń jest idealny dla miłośników architektury, choć mnie także urzekł niesamowicie, a do zamiłowania sztuką trochę mi brakuje. W niedalekiej przyszłości na pewno tam wrócę, bo miasto jest idealne pod każdym względem ;)

Kilka zdjęć z mojego ostatniego, tym razem dobrowolnego, krótkiego, bo zaledwie 3-dniowego wypadu:

a94090fbf9277bd4.jpg

7f257c44016cda42.jpg

f931ac3d1bb82133.jpg

2d6c466f84dea3d1.jpg

4651da59ce1ad343.jpg

2a98181e2e601c3f.jpg

96c8ef8be73086f8.jpg

Posted

Wiedeń to przepiękne miasto,widać tam przepych i szereg budowli za czasów Habsburgów,nazwałbym go nawet "złotym miastem". Poza tym warto odwiedzić także szereg innych europejskich miast jak chociażby Budapeszt czy Paryż:)

• 2 weeks later...
Posted

Plitvickie Jezora bez dwóch zdań, piękna jest też Grecja, a w tym roku planuję poznać piękno Hiszpanii. Mam tylko nadzieję, że mi się uda :D Tzn. jeśli sama zacznę to organizować to oczywiście nic nie zrobię i nigdzie nie pojadę. dlatego fajnie by było znaleźć biuro, które za mnie ogarnie kilka kwestii :)))

po.prostu_ja
Posted

Za granicą:

1. Barcelona

2. Rzym i Watykan

3. Paryż

4. Wenecja

5. Madryt

6. Mediolan

7. Kopenhaga

8. Wiedeń

9. Kijów

10. Wilno

W Polsce:

1. Poznań

2. Kraków

3. Warszawa

4. Wrocław

5. Sandomierz

6.

• 2 months later...
Incomprehensible
Posted

Turcja, oczywiście (zdjęcia nie moje, bo linkować trzeba).

Kabak. Dotarcie tam było okupione ogromnymi cierpieniami, więc może dlatego miejsce wydawało mi się potrójnie piękne, ale i tak - niczego mu to nie ujmuje.

Kabak+beach.jpg

Źródło: http://www.turkeytraveller.co.uk

Ölüdeniz. Przepiękna laguna i niesamowita atmosfera, choć samo miasteczko nieco komercyjne i przepełnione Brytyjczykami. Serio, łatwiej znaleźć English breakfast niż kebaba.

Oludeniz-Turkey-bleu-lagoon.jpg

Źródło: http://www.wonderfulbeach.com

• 1 month later...
Posted

Mi sie marzy Bora Bora, mam nadzieje ze kiedyś mi sie uda tam polecieć :)

Posted

Rzym. Fantastyczne miasto. Chyba nigdzie indziej na świecie na jednym metrze kwadratowym nie ma aż tylu zabytków. Gdzie się człowiek nie obróci tam jakieś cudo architektoniczne. Na pewno warto chociaż raz odwiedzić to miasto.

Posted

Z miejsc, które widziałam, to Barcelona, Blanes i Monako. Jestem totalnie zakochana w tych 3 miastach i gdybym miała wybrać jedno, w którym chciałabym mieszkać - nie wiem, chyba najmniej Blanes, bo więcej tam turystów, niż tubylców.

• yiliyane pinned this topic