Incomprehensible

Najpiękniejsze miejsca na świecie!

91 postów w tym temacie

Pewnie byliście w życiu w wielu miejscach. Niektóre z pewnością wywarły na Was niesamowite wrażenie i moglibyście okreslić je najpiękniejszymi na świecie. Gdzie jest Wasz raj na ziemi? Co to za miejsce? Dlaczego uważacie, że jest najpiękniejsze? Może jakies zdjęcia albo ciekawe wspomnienia?

Enjoy. (:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o najlepsze wspomnienia to Bułgaria, Słoneczny Brzeg oraz miasto Alicante w Hiszpanii :-) nie za bardzo tam zwiedzałem, tylko imprezowaliśmy z kumplami, ale są to takie moje małe "raje" ^ ^ chciałbym sie jeszcze wybrać do Brazylii, do Rio, nie tylko ze względu na karnawał, ale również na to, że fascynuje mnie ten kraj... no i zawody w brazylijskim ju jitsu :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Park narodowy Plitwice został założony w roku 1949, od roku 1979 znajduje się na spisie światowego przyrodniczego dzidzictwa UNESCO. Tworzony jest systemem 16 jeziór, na ktore nawięzują liczne wodospady i kaskady. Cały park zajmuje 295 km2. System jezior otaczają zaleśnione masywy Male Kapele i Pljeszivce. Systém jeziór rozdzielona jest na górne piętro z 12 jeziorami i piętro dolne z 4 jeziorami. Park położony jest na podstawach wapiennychciągle zmieniając swój kształ, dzięki ciągle dorastającym tamom i erozjom trawertynowym, czy innym wpływom.

Niesamowicie zauroczyły mnie Plitvickie Jeziora w Chorwacji. Ten, kto tam był, wie o czym mówię. Jest tam wprost bajkowo, mnóstwo zieleni, spokój i cisza, mimo wielu turystów. Można przenieść się myślami w swój własny i tajemniczy świat :wink: Marzy mi się, żeby to właśnie tam odbyła się moja ślubna sesja :mrgreen:

A tutaj kilka fotografii z tego magicznego miejsca:

4d2d76a24d89a9.77383519.jpg

plitvice-2.jpg

plitvice-17.jpg

plitvice-12.jpg

plitvice-4.jpg

p1.JPG

4d2d7698a92fd1.19993052.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko Polskie. Zakopane tam jest cudownie, te widoki. Nocą gdy widać góry jest przecudownie. Gdynia piękne widoki, ładne miasto. Toruń: panorama miasta jak się jedzie mostem, jeszcze większe wrażenie to robi gdy jedzie się już gdy jest ciemno. Warszawa: Wieżowce, metro pokochałam. Pewnie niekórtych taki krajobraz odpycha, a ja takie coś kocham

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pina, widziałam Jeziora Plitwickie, jednak była to już końcówka mojego pobytu w Chorwacji i Bośni, i widziałam przedtem tyle wspaniałych miejsc, że jakoś te jeziora, którymi wszyscy tak się zachwycali, w ogóle nie zrobiły na mnie wrażenia. (: Gdybym zaczęła od Plitwic, pewnie byłabym równie zachwycona.

Ja chcę Wam przedstawić jedno z piękniejszych miasteczek, jakie widziałam w swojej "karierze" wolnej podróżniczki. (: Nazywa się St. Ives i mieści się w Anglii, a dokładniej w Kornwalii. Kiedy tylko się tam znalazłam, poczułam, że jestem o wielki krok bliżej w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Miasteczko jest malowniczo położone nad zatoką St. Ives Bay i jest raczej turystyczną miejscowością. Jest to port rybacki, więc nad zatoką nieustannie śmierdzi rybami, ale to tylko dodatkowy plus do tego niesamowitego klimatu, jaki tam panuje. Pożółkłe dachy budynków, przepiękne, małe domki z kolorowymi drzwiami i okiennicami, uliczki tak wąskie, że kiedy obok przejeżdża samochód, trzeba się starać zrównać ze ścianą, brak chodników, konieczność ciągłego stromego schodzenia w dół albo wchodzenia na górę, mnóstwo galerii sztuki i artystycznych sklepików i tłumy turystów, którzy jednak aż tak bardzo nie przeszkadzają, bo tworzą również klimat tego miasta. A do tego pranie rozwieszone na sznurkach w wąskich uliczkach (I love it!) i w tym całym zgiełku ludzie siedzący na progu swoich domów i czytający spokojnie książkę. A przy okazji całkiem niezłe Cornish pasty, tradycyjna potrawa z tamtych rejonów. (; Na pewno nie każdy czułby się tam dobrze, ale ja poczułam się jak w domu i spędziłam tam jeden z lepszych dni mojego życia. (:

382cbab94cd7697913fbb1d29d0c9596.jpg

408px-St_Ives%2C_Cornwall%2C_Rooftops.jpg

St%20Ives003-400.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

łolszyna- las mojej babci, bażanty, sarny, stare drzewa mające po okoła 500lat, rzeka.. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Incomprehensible, coś pięknego.

Mnie jak na razie najbardziej urzekła Chorwacja. Góry Biokovo, Makarska - półwysep św. Petar, plaża Nugal. Ogólnie całe wybrzeże Riviery Makarskiej między miastami, śliczne widoczki. Wyspa Brać - ale tylko same wybrzeże widziane od strony można, sama wyspa natomiast jakoś mnie nie porwała.

Poza tym w Chorwacji oprócz Jezior Plitwickich polecam także Jeziora Bacińskie, naprawdę piękne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed południem, w wilgotny dzień trasa na Chojnik, boczna, w stronę strumyka.

Coś niesamowitego, cisza, zero turystów, wkoło las i szum wody z oddali.

Żałuję,żadnego zdjęcia jeszcze nie mam, ale jak dotąd w życiu wiele miejsc na świecie zwiedziłam, ale to własnie sprawiło, że zakochałam się i w Jeleniej, i znalazłam swój mały magiczny kącik.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez wymianę międzyszkolną z żabolami byłem dwa lata temu w Le Mont Saint-Michel. Przepiękne widoki, przepiękne miejsce,po jednej stronie ocean po drugiej ląd.Te uliczki ,ta zabudowa,te ogrody na dachu, to sanktuarium no poprostu coś pięknego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hastings, w Anglii, nad morzem północnym.

Nie mogłabym tam zamieszkać, bo za mała miejscowość jak dla mnie, ale na wypoczynek - idealna.

Pięknie tam jest, cudnie wręcz.

W prawdzie spędziłam tam tylko jeden dzień, ale to wystarczyło żebym się zauroczyła w tym miejscu.

ea397b6968d3168dgen.jpg

8b9079e9047a2b58a3779ee7c41ed9de_big.JPG

400px-Hastingsfrom_east_hill.JPG

Waipatiki_Beach_01.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Infini, moje klimaty. <33 W tamtych rejonach jeszcze nie byłam - to Sussex, prawda?

Nie miałam pojęcia, że to tylko 2,5 godz. od Londynu. Trzeba kiedyś pojechać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie, nasze rodzime, słowiańskie ziemie mogą się cieszyć na równi urokiem z Irlandią, Szkocją, Anglią i Norwegią, jednak ponad wszystko, jeśli chodzi o piękno, wygrywa dla mnie Islandia, zarówno jeśli chodzi o kobiety, jak i krajobrazy :P

6iceland.jpg

1iceland.jpg

Skaftafell_Iceland.jpg

The-Blue-Lagoon.jpg

Iceland-Waterfall-of-Gods.jpg

Iceland.jpg

iceland-waterfall.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tatry Wysokie, od pierwszej wizyty ciągnie mnie tam,nie potrafię dokładnie wyjaśnić co mnie tak w nich zachwyca.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lignano Sabbiadoro we Włoszech <3

Może też być Valras Plage we Francji oraz Okinawa w Japonii

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pragnę dodać tureckie miasteczko (jeśli nie wioskę) Güzelçamli. Znajduje się ono nad Morzem Egejskim, nieopodal Kuşadasi, nieco ponad 100 km od Izmiru. Spędziłam tam właśnie tydzień, a ponieważ nie jestem osobą, która lubi tylko i wyłącznie wylegiwać tyłek na słońcu i krążyć od plaży do basenu, udało mi się zwiedzić wszystkie ciekawsze miejsca, jakie Güzelçamli miało do zaoferowania. Samo w sobie miasteczko nie jest może najbardziej uroczym na świecie miejscem, bo dużo tam starych chałup, zrujnowanych domów i śmieci (chyba że ktoś lubi takie rzeczy). Ale ma do zaoferowania takie miejsca, że mimo to ląduje w grupie najpiękniejszych (jak dla mnie). Na pierwszy plan pójdzie, rzecz jasna, przepiękny park narodowy, oficjalnie Dilek National Park (bo znajduje się na półwyspie Dilek), a potocznie Milli Park. Znajdują się tam trzy piękne plaże (im dalej, tym większe kamienie, ale za to jeszcze bardziej przejrzysta woda - o ile to możliwe!), robiący niesamowite wrażenie kanion, istnieje możliwość wspinaczki dla jej miłośników, no i można spotkać różne ciekawe zwierzęta (dość często dzikie świnie). Mnie się akurat udało dojrzeć sporych rozmiarów żółwia. Park jest ogromny (kilka tysięcy hektarów), a ja niestety zwiedzałam go na piechotę, więc nie udało mi się wiele zobaczyć, bo wielokilometrowa piesza podróż w 40-stopniowym upale to męczarnia. Ale niewątpliwie jest to przepiękne miejsce, którego nie można ominąć, będąc w pobliżu. Ja miałam to szczęście, że Milli Park znajdował się niecały kilometr od mojego hotelu.

nationalpark.jpg

images?q=tbn:ANd9GcR0PURCo3NjPRUErKjxnML5lVVvSWDObwrnSFQVdTWuSOYzsSr2fQ

Kolejną atrakcją jest Zeus Mağarasi, czyli jasninia Zeusa, gdzie ten ponoć kąpał się ze swymi kochankami, ukrywając się przed żoną Herą. Woda w grocie ma przepiękny odcień, można się tam kąpać, ale niestety jest lodowata (podobno zimą ciepła!). Na początku grota w ogóle nie jest widoczna, trzeba się do niej wspinać po skałach, a potem schodzić w dół, jeśli chce się wejść do wody. Ale jej niesamowity kolor równoważy wszystkie niedogodności. No i jest to niezwykle romantyczne miejsce, w sam raz na schadzki śladem Zeusa. (; Ostatnim razem, gdy tam byłam, ktoś pozostawił na wodzie malutkie świeczki, które po zapaleniu na pewno czyniły z groty świetne miłosne gniazdko.

3516648444_2deb0af71e.jpg

Güzelçamli jest świetne, jeśli chodzi o poznanie kultury tureckiej. Wydawało mi się, że jest tam znacznie mniej turystów (mam na myśli obcokrajowców) niż gdziekolwiek indziej, gdzie byłam. Owszem, są hotele, są turyści, ale jednak miałam wrażenie, że nie tylu co choćby w pobliskim Kuşadasi. No i wieczorne spacery morzem, uroczą promenadą wśród palm... Coś niesamowitego. (:

images?q=tbn:ANd9GcTc33DhE45cf1aX517H6Xr3W-9lPzKnRO2LOPUdqxVXpDM5X3nCiA

Btw, zdjęcia nie moje, bo nie chce mi się linkować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do najpiękniejszych, moim zdaniem, miejsc, które udało mi się odwiedzić zaliczyć mogę miasteczko Zermatt w Szwajcarii. Jest to niewielka miejscowość położona u podnóża Metterhornu. Strasznie klimatyczne miejsce, a dodatkowego uroku dodaje fakt, że przemieszczać można się tam jedynie pojazdami elektrycznymi ;) Do tego przepiękny widok na Alpy Zachodnie. W pobliżu znajduje się również kolejka na Rothorn, z którego można podziwiać Matterhorn.

matterhorn13.jpg

Niestety, gdy ja byłam na Rothornie, pogoda nie była najlepsza i musiałam czekać naprawdę długo aż chmurki się troszkę rozejdą:

scaled.php?server=855&filename=clipboard01ogt.jpg&res=landing

scaled.php?server=803&filename=dscn4241.jpg&res=landing

Innym przepięknym miejsce jest Torre Bermeja, punkt oddalony o około 4-5km od miejscowości Torremolinos w Andaluzji. Znajduje się tam bardzo urokliwy (i jak twierdzą Hiszpanie, najpiękniejszy w całej Hiszpanii) port wybudowany przez Muzułmanów w XV w.

scaled.php?server=194&filename=p1080385m.jpg&res=landing

scaled.php?server=600&filename=p1080399.jpg&res=landing

Miejscowość Tetuan w Maroko, w szczególności Medina, stara część miasta. Jest to miejsce zupełnie inne od tych wymienionych przeze mnie wcześniej. Czy jest piękne? Dla mnie tak, lecz w tym przypadku jest to zupełnie inne pojęcie "piękna". W końcu nie codziennie zostaje się zaatakowanym przez Berbera z nieżywym kogutem w ręce ;)

Wejście do Mediny:

scaled.php?server=266&filename=p1080665n.jpg&res=landing

scaled.php?server=840&filename=p1080670e.jpg&res=landing

scaled.php?server=708&filename=p1080764c.jpg&res=landing

scaled.php?server=705&filename=p1080703y.jpg&res=landing

scaled.php?server=441&filename=p1080678i.jpg&res=landing

scaled.php?server=820&filename=p1080686a.jpg&res=landing

scaled.php?server=194&filename=p1080700a.jpg&res=landing

Ps.

Wszystkie zdjęcia, poza pierwszym oraz tym w porcie (z wiadomych przyczyn ;)), zostały wykonane przeze mnie. Niestety podczas zmiany rozmiaru straciły znacznie na jakości..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krajobrazowo: Czufut Kale i Nowy Świat na Krymie, rzeka Neretwa w Bośni i Hercegowinie i Chorwacji, Riwiera Makarska w Chorwacji, Atlas Średni w Maroku, Slovenský raj, Svišťová dolina i Dolina Kieżmarska w Słowacji (Modré pleso, Zelené pleso, Čierne pleso, Malé Čierne pleso, Belasé pleso, Trojuholníkové pleso - po prostu cuda).

Co do miast, to zdecydowanie Rzym, Florencja i Wenecja, a z polskich miast Kraków (starówka).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MegLam, Twoje fotografie zapierają mi dech w piersiach... To niesamowite, być w tak pięknych miejscach. Oczywiście "piękno" znaczy dla każdego co innego i to właśnie chciałam ukazać tym tematem.

Celt, jak widzę, dużo podróżujesz. Zazdroszczę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpiękniejszym miejscem jakie miałem okazje zwiedzić, jest Dingle Peninsula w Irlandii, byłem też na najwyższym szczycie Irlandii, gdzie widoki były przecudne, oraz urzekła mnie turystyczna trasa, Ring of Kerry, której co prawda całej nie zrobiłem, ale to co widziałem było piękne. Ogólnie ta dziksza strona Irlandii jest niesamowita, jak raz się tam pojedzie, to już na zawsze zostanie w twoim sercu i będziesz chciał tam wrócić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bułgaria !

Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, naprawdę warto pojechać. Dobra zabawa i piękne widoki. : )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moglabym wymienic pare miejsc. zaczne od monamwasji w grecji. piekna wysepka polozona na wschod od peloponezu, polaczona z polwyspem mostem. cala miejscowosc (wyspa) otoczona jest murem, autem sie tam nie wjedzie, zbyt waskie uliczki, kamienne domki, caly taki wakacyjny klimat i z kazdego miejsca widac morze... na szczycie wysepki sa riuny palacu i kosciola bizantyjskiego, bajeczne miejsce...

polecam rowniez czarnogore, mnostwo pieknych miasteczek i przede wszystkim gory durmitor, w stylu alpejskim, piekne i malo turystow.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie najpiękniejszym miejscem w jakim byłam jest Egipt. Nurkowanie przy rafach koralowych było jednym z największych przeżyć w moim życiu, niestety nie mam fotek na kompie żeby wam wrzucić… Oczywiście nie mogłabym tam mieszkać bo trochę za ciepło, ale jest tam niesamowicie. Nie rozumiem trochę autorki tego artykułu i jej miłości do Krakowa http://cale-zycie-w-podrozy.blogspot.co ... malte.html . Też leciałam do Egiptu z Krakowa i miasto jak miasto. Plaży nie ma i słoneczka to nic specjalnego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też uważałem Lwów za jedno z najpiękniejszych miast w Europie, dopóki nie zobaczyłem Pragi, Rzymu i Wenecji.

Ze Slovenskiego Raju polecam Przełom Hornadu:

prielom-hornadu.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się