johanneskate

m-forum pisze własną powieść

Recommended Posts

Jednakże moim zdaniem łatwiej by było wymyślić o czym ta powieść będzie, głównego bohatera podać i jakieś jego cechy, a później niechaj każdy pisze, co mu akurat do głowy wpadnie. Za dużo wymyślania, że będą elfy, anioły coś tam coś tam, wprowadza tylko zamęt.
I ja myślę podobnie. Skupmy się na jednej postaci, tło samo się wyklaruje.

A propos tego Boga - mam na myśli kogoś, kto daje głos (nie wiem, zawsze wyobrażam sobie książkę jako film), jak w "Bruce Wszechmogącym" choćby. Taki wszechwiedzący, cwany, ale dobry Bóg, który wie, że może wszystko, ale z tej mocy nie korzysta, pozwalając na własne działanie bohaterom : ).

PS. Czy to naprawdę musy być fantasy...?

fantasy to jak każdy inny gatunek z durzuconym czymś w naszym świecie nie występującym. Powieść sensacyjna z Aniołami to fantasy, erotyk z trollami to fantasy, harlequin z gremlinami to fantasy. ;]

To jest uniwersalny gatunek, po prostu chciałbym, żeby wymyśleć trochę takiego świata fantastycznego, jakiegoś stworka, może go narysować nawet. Bo takie zwyczajne książki bez fantasy mnie osobiście nudzą.

Nomirien, chyba to nie jest duży problem jeśli dołożymy jakiegoś elfka czasem, czy np. ktoś kogoś zaczaruje? Rzuci klątwę? To jak każda inna książka ale z jakimiś elementami niemożliwymi. Co teraz myślisz o tym pomyśle.

Kerosine, proponujesz postać żeńską jako główną, mi się to bardzo podoba. Kto się zgadza na to a kto nie? Robimy ją człowiekiem? Czy każdy narysuje w paincie czy na kartce jakiś taki obraz ogólny jej i będzie to coś zupełnie nowego niż dotychczas? Bo ciągle te elfy, orki itp... Może podobne do człowieka z małą modyfikacją?

Uważam ten pomysł za naprawdę, naprawdę ciekawy. Jednakże posiadam małe ''ale'', które momentalnie zmienia mój stosunek oraz pogląd do całej sprawy. Nie znoszę fantastyki! Wiadomo, że ją dość łatwo się pisze, byleby mieć bujną wyobraźnię i tę umiejętność składania zdań, wprowadzania narracji, dialogów. Wydaje mi się, że nie byłabym w stanie zmierzyć się z tematyką, którą omijam szerokim łukiem. Stąd moje zapytanie: gdyby trochę zmienić gatunek na bardziej przyziemny i wprowadzić jedynie elementy fantastyczne, to pewnie nie zgodzicie się na to, prawda? (:

Przepraszam. Pomyślałam, że warto się wypowiedzieć. Nawet, jeśli mój post niczego nie wniesie.

Jesteś już drugą osobą która chciałaby żeby nie było to fantasy. Musimy o tym poważnie porozmawiać bo widzę że możemy stracić wartościowe osoby które by wiele tu wniosły.

Ja też chcę, ale nie wiem czy będę mogła dużo wnieść bo mam pracę, a zaraz zaczyna się rok akademicki. Jednak jeśli to całe przedsięwzięcie wypali to chciałbym być jego małą częścią. BTW kiedyś już coś takiego próbowaliśmy zrobić, ale się zepsuło, dlatego pomysł na wcześniejsze opracowanie fabuły uważam, za bardzo dobry. Jestem za klimatem fantasy lub kilkoma alternatywami z portalami czyli np 3 światy zupełni różniące się od siebie połączone magicznym przejściem ale z tym prawdopodobnie się tu nie wyrobimy. Co do postaci stwórcy to musiałby być osoba bardzo opanowana z szalonym dystansem do sprawy, nie taka jak np. ja ;) Ktoś, kto nie będzie wszystkim kierował i uśmiercał postaci bo coś mu się nie podoba, a jedynie nakreślał fabułę. Narrator byłby odpowiedniejszy moim zdaniem.

Nomirien, chyba to nie jest duży problem jeśli dołożymy jakiegoś elfka czasem, czy np. ktoś kogoś zaczaruje? Rzuci klątwę? To jak każda inna książka ale z jakimiś elementami niemożliwymi. Co teraz myślisz o tym pomyśle.

Ale sam pomysł z przesunięciem środka ciężkości w stronę bardziej realistyczną i zbliżoną do codzienności jest bardzo dobry. Popieram.

Ok. Właśnie o to mi chodzi, jeżeli już musi być ta fantastyka. Tylko proszę - z umiarem! - bo zrobi się z tego drugi "Władca Pierścieni".

Kerosine, proponujesz postać żeńską jako główną, mi się to bardzo podoba. Kto się zgadza na to a kto nie? Robimy ją człowiekiem?

Ja jestem przeciw - człowiek ok, ale mężczyzna. Kobiety za bardzo kojarzą mi się z mangą i innymi takimi na wskroś fantastycznymi sprawami...

Co do postaci stwórcy to musiałby być osoba bardzo opanowana z szalonym dystansem do sprawy, nie taka jak np. ja ;) Ktoś, kto nie będzie wszystkim kierował i uśmiercał postaci bo coś mu się nie podoba, a jedynie nakreślał fabułę. Narrator byłby odpowiedniejszy moim zdaniem.

Bóg, który opowiada od czasu do czasu historię (nie ciągle, nie może stać się głównym narratorem). I jest zabawny, ma dystans do bohatera i nie decyduje o nim. Po prostu patrzy, opisuje i komentuje.

Może zróbmy temat "m-forum piszę powieść", bo jeszcze chwila, a miłośnicy fantasy spotkają się ze zmasowanym atakiem ze strony ludzi wolących realistyczną literaturę, jak to niedawno miało miejsce na fb.

Zostawić was chwilę samych, zaraz rewolucję na forum i krucjatę przeciw fantasy zrobicie.

Oki, może niech to narazie ogólna powieść będzie, wątki fantastyczne wplecie się po drodze.

Proszę o wybranie do końca dnia głównych postaci, miejsca i czasu powieści oraz narracji (kto wystrzelił z Bogiem :crazy: ?)

Lider zatwierdzający ostatecznie dane idee jest tu jednak moim zdaniem niezbędny :)

Jako ta złą i niedobra podpisuję pod koordynacją.Podsyłam sugestie, poprawiam ewentualne nieścisłości, róbta co chceta.

(kto wystrzelił z Bogiem ?)
Jak fantastyka to na całego ; ]

(Nie, nie musicie mnie linczować. Już sobie idę.)

A może składaniem tego do kupy zajmie się założyciel tematu, skoro już na to wpadł? O ile jakiekolwiek elementy kupy w końcu wyjdą.

Coś stanęło. Trzeba ruszyć. Dawaj Janek, dawaj rusz ich żeby pomogli. Przecież nie masz talentu pisarskiego i potrzebna jest ich pomoc. Musisz ich jakoś zmusić do działania. Jak to zrobić. hm.. :D

Zarysuję wam wioskę gdzie zacznie się akcja i po części głównego bohatera.

Bohater nasz leży spity pod przydrożną knajpą. Grupka wieśniaków śmieje się z niego i kopie. Jest dopiero po żniwach, o czym świadczą snopy zebranego siana zalegające na rozległych polach. Do knajpy od najbliższego domu jest godzina drogi, jest to miejsce w którym zbiegają się granice kilku pobliskich wiosek. Droga z kamieni na trzy wozy zaraz przy knajpie, główna przechodząca przez królestwo. Powodem upodlenia głównego bohatera jest odrzucenie przez kobietę życia, która była motorem wszystkich jego działań.

Możemy zacząć od takiego momentu w historii? Może cofnąć się trochę w jego przeszłość?

johanneskate, Słoneczko, słownictwo.

knajpa- gospoda

motor działań- natchnienie

Nie wiem,czy dopasowujemy słownictwo do realiów, czy chceta szopkę?

Polecam od początku założyć temat, ten zostawić na komentarze i ugadywanie się ewentualnie, co dalej, a w innym piszmy, co nam akurat do główek wpadnie. Ale nie ma, co robić wielkich ankiet czy bohater ma zaraz umrzeć, złamać nogę, czy przespać się z kobietą. Może niechaj każdy pisze, to co akurat ma w głowie, ale tak żeby pasowało do poprzednich fragmentów. Chyba się powtarzam, bo już to powyżej pisałam, ale najwyraźniej nie zwrócono na to uwagi... tak czy siak ma z tego wyjść powieść, ale chyba taka raczej dla nas, nikt z tego wielkiej książki alla Harry Potter wydawać nie będzie, więc czym Wy się tak przejmujecie? :wink:

Nowy temat? może tekst pochylonym albo lekko innym kolorem?

Jeśli będą fragmenty tej powieści i zaraz mnóstwo komentarzy pod tym, co powinno stać się teraz, to powstanie niemały zamęt tutaj. Stąd była moja sugestia o nowym temacie. Ale to już Twój wybór Janeczku.

Kasiuniu, to nie są moje wybory. To Wy wybieracie. Na szczęście zaczynacie nawet pisać;] soł? nowy temat i tam fragmenty tylko i wyłącznie i to mądre? a jak to w takim razie zbierać? Może kilka osób napisze i weźmiemy najlepsze? Tylko proponuje;D

Nie wiem jak, ale zacznijmy już pisać, póki chęci mamy. Ja czekam na Wasze sugestie o czym dokładnie to ma być, w jakich czasach rozgrywa się historia i biorę się za tworzenie. Ale dajcie wskazówki, bo na marne to się Kasi pisać nie chce :D

A i racja, to nasze wybory, ale dobrze jakbyś to ogarnął i polecam w miarę szybko, bo przykładowo mój zapał z dnia na dzień słabnie i jak się szybko za to nie weźmiemy tylko będziemy rozmyślać po 10x o tym, co jest dobre, a co nie, to ja się poddaję, bo żadnej frajdy z tego mieć nie będę. Ot co:)

Nineku, z tym słownikiem zacny pomysł. Ja na pewno chętnie skorzystam.

Wymyśliłem coś takiego. Tutaj dajemy komentarze, jakieś fragmenty kolejne proponowane. Każdy nad nimi się pochyli, poprawi, zaproponuje coś ciekawego. Może coś takiego będzie, że jeśli osoba da już kolejny fragment(np. zaznaczony na czerwono w tym temacie z komenatarzami), to w pierwszej kolejności się nim zajmiemy i po doprowadzeniu go do sensownej postaci wrzuci się tam.

A w osobnym temacie któryś z moderatorów pomoże nam z edytować posta i będzie powieść rosła.

Coś takiego by pasowało? Jakaś mała zmiana?

Może napisz, że główny bohater rozpamiętywał co się między mim, a tą kobietą wydarzyło.

Mamy odrzucenie, dorobimy naszemu bohaterowi alter ego. Jeszcze nie wie, że jego alterek zabił ukochaną, to nie ona odrzuciła go, tylko nie przyszła, ponieważ jego druga część pozbyła się jej szybciej.

Bohater coraz częściej łapie się, że ma luki w pamięci, myśli, że to od alkoholu, podczas gdy po okolicznym zagajniku biega i morduje podróżnych.

Ostatnio zabił przypadkowo ukochaną, myśląc, że to ktoś obcy, właściwie i tak by ją zabił, ponieważ znalazła na bagnach jego zbiorową mogiłę.

Siedzi pod karczmą zadumany, patrzy na swoje dłonie, pod paznokciami dostrzega krwawe bruzdy. Zastanawia się gdzie Sława, dlaczego nie przyszła wieczorem do niego, jak umawiali się. Złośliwe docinki od gospodarza szynku pomagają nabrać mu pewności, że to na pewno Józek, kowal, odbił mu Sławę.

Nie wiem,czy dopasowujemy słownictwo do realiów, czy chceta szopkę?

Szopkę :jupi: !

Wymyśliłem coś takiego. Tutaj dajemy komentarze, jakieś fragmenty kolejne proponowane. Każdy nad nimi się pochyli, poprawi, zaproponuje coś ciekawego. Może coś takiego będzie, że jeśli osoba da już kolejny fragment(np. zaznaczony na czerwono w tym temacie z komenatarzami), to w pierwszej kolejności się nim zajmiemy i po doprowadzeniu go do sensownej postaci wrzuci się tam.

A w osobnym temacie któryś z moderatorów pomoże nam z edytować posta i będzie powieść rosła.

Coś takiego by pasowało?

Według mnie tak jest całkiem w porządku.

To co: ZA - CZY - NA - MY ?

Ot, ten sam Józek, który od kołyski był mu jak brat. Razem chodzili łowić ryby i szukać jagód w zagajniku. Byli nierozłączni przez całe dzieciństwo, a i później przyjaźń ich nie opuszczała. Trwało to dopóki pierwszy raz nie zobaczyli Sławy, jej krasnych lic i smukłej kibici.

Jestem słaba w staropolskim języku, sorry ;)

A zaczęło się od zwykłego figla. Młodzieńcy zaczepiali wysoko postawione panny ciągnąc je za warkocze i długie suknie.Pech chciał że palce IMIĘ BOHATERA wkręciły się w długie włosy idącej hrabianki Mordigonu. Zamożnych panien strzegły przyboczne Straże, przed którymi zwykle udało się uskoczyć w odpowiedniej chwili, ale nie tym razem. Spłoszony IMIĘ BOHATERA potknął się i pociągnął za sobą Sławę. Do kotłującej się na bruku pary szybko doskoczyli wojowie.

Ok, napiszę, Janek, publicznie :) . Dla mnie staropolski jest odrzucający. Nie potrafię tak pisać. Po prostu. Proponuję więc, jeżeli jest więcej osób tak dziwnie ograniczonych jak ja, które jednak miewają wenę, żeby dodawały swoje teksty takie, jakimi je stworzą, bez niemożliwego bawienia się ze staropolskim. A potem ktoś z zamiłowaniem mógłby je redagować. I byłoby dobrze : ).

Lalala, coś przestój widzę. A więc przyszłam napisać, że podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym, co napisała Nomirien, gdyż ja również kompletnie się nie odnajduję w takich klimatach. W ogóle nie podoba mi się taka opowieść, nic z niej nie wyjdzie. Zróbmy lepiej cyrk, w formie zabawy niechaj każdy dopisuje co mu przyjdzie do głowy. Bez ustalania, że to jakieś tam fantasy, czy inny rodzaj. Piszmy o miłości, o zdradzie, o zabójstwach, o innym świecie, Bogu, diable czy co tam się komu wymyśli. To chyba lepszy pomysł niż ten, bo jak widać powyższy się coś nie przyjął skoro nikt nic nie pisze ;]