• Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

johanneskate

m-forum pisze własną powieść

Recommended Posts

Wymyślimy fabułę, jakieś ciekawe zdarzenia, postaci. Myślałem o tym, żeby było to dla każdego, czyli trochę o miłości, trochę poważnie, trochę strasznie i trochę zabawnie. Jakieś w sumie, żeby wyszło nam z 300 stron, byłoby fajnie. Jeśli będą sporne sytuacje to załatwimy je jakimiś ankietami, czy na miecze i kusze powalczymy.

Proszę o nie komentowanie, że nie ma to sensu. Samo się to zweryfikuje.

Będziemy robić tak, że dacie jakieś pomysły, dacie czasem jakieś fragmenty gotowe. Ja i ktoś bardziej ogarnięty to złączymy, dopracujemy i wyjdzie co niecoś.

Jaka jest wasza opinia? Chcecie coś takiego zrobić?

Share this post


Link to post

Tak! Ja się na to piszę bardzo chętnie :D

Myślę że na początku dobrze by było ustalić ogólną fabula i postacie a potem każdy by mógł np napisać dialogi czy dołożyć jakiś wątek itp :)

Share this post


Link to post

Może każdy stworzyłby swoją postać i uzgodnimy po jakim czasie ją wplątamy do fabuły ?

Share this post


Link to post

Mnie się taki pomysł podoba, w końcu w niczym by nie przeszkodził. Tylko nie jest łatwo zrobić fajne opowiadanie z iluś tam zupełnie odmiennych fragmentów, ale może wyjść ciekawie. (;

Share this post


Link to post

Hem...czemu nie :D , choć można to też zrobić w postaci epistolarnej, listów postaci do siebie, łączenie w nich wątków i wprowadzając stopniowo pełną fabułę.

Share this post


Link to post

Jestem za tym pomysłem i za tym jak mówił Pizzaro by stworzyć swoją postać. Tutaj dajemy te pomysły?

Share this post


Link to post

Najlepiej tutaj. Ok, ale kilka tych postaci z początku może tylko, zeby nie było milion postaci i nie uda się nic do nich wymyśleć.

Share this post


Link to post

Co byś powiedział gdyby ta powieść rozgrywała się w górskiej krainie. Nazywałaby sie Reaven Jiina. Może byc?

Share this post


Link to post

bym powiedział że to pierwszy pomysł i zobaczmy co inni o tym sądzą. Nazwa w sam raz, bardzo mi się podoba. To nie ja jestem tu szefem. Wszyscy jesteśmy ^.^

Share this post


Link to post

Ok, to może jakieś główne postaci i zdecydujmy czy na jedną rasę idziemy, czy na kilka, czy może ludzi a reszta postaci pobocznych to będą nie ludzie. Jak to zrobimy?

Share this post


Link to post

Idziemy na kilka razs i niektórzy z ważniejszych bohaterów też będa innymi rasami niż ludźmi, a u pobocznych bohaterów też będą ludzie. Rasy będa takie: ludzie, elfy, mroczne elfy, orki, trole, kosmici, krasnoludy, niebiańskie istoty( sa niebieskie, nie mają ciała i otacza je jasna aura, są bezpłciowe, coś podobnego do aniołów), smoki

Share this post


Link to post

Sesese, pachnie mi to sesją RPG, a nie powieścią. Powinny być utworzone wątki, główny, poboczny, charakterystyczni bohaterowie, odpowiedni realm, w którym cała historia będzie się dziać.

Coraz sceptyczniej podchodzę do pomysłu.

Share this post


Link to post

Nie, ale daję pomysłym bo mam natchnienie. Po to założyłes temat by dawać pomysły. Przecierz można to obgadać.

Share this post


Link to post

Pieceofeternity, najpierw musimy wymyśleć postacie. Ok, zacznijmy od głównej postaci. Obmyślimy ją i jakąś jej historię może jej przeszłości na początek? I przy okazji świata historię który był.?

Share this post


Link to post

Fajnie by było jakiegoś stwórcę wymyśleć niekoniecznie naszego Boga, bo w tych powieściach są zmyslenio bogowie.

Share this post


Link to post

Nomirien, ale Twój pomysł jest też ciekawy. Wpleść w to jakiegoś stwórcę, który coś tam dopowie, coś odwali im np. będzie coś na nich zsyłał i przy okazji będzie narratorowach niektóre rozdziały i przez to okaże się że całość jest opowieścią Boga?

Share this post


Link to post

ja uważam też to za bardzo ciekawe. Ale mieliśmy pisać fantasy:P. Mi się pomysł podoba Twój, ale musimy się w koncu na coś zdecydować;p. Może dorzucimy jakiś fragment z tymi aniołami do tego? Jako jakiś tam motyw że główny bohater tam wlazł?

Share this post


Link to post
Rasy będa takie: ludzie, elfy, mroczne elfy, orki, trole, kosmici, krasnoludy, niebiańskie istoty( sa niebieskie, nie mają ciała i otacza je jasna aura, są bezpłciowe, coś podobnego do aniołów), smoki

Ehe, na pewno to zapamiętamy... w ogóle jak ja nie lubię fantasy... ale przełamię się i też Wam pomogę, bo pisać lubię.

Jednakże moim zdaniem łatwiej by było wymyślić o czym ta powieść będzie, głównego bohatera podać i jakieś jego cechy, a później niechaj każdy pisze, co mu akurat do głowy wpadnie. Za dużo wymyślania, że będą elfy, anioły coś tam coś tam, wprowadza tylko zamęt. Ja przeczytawszy Wasze wypowiedzi właściwie nie pamiętam już nic, prócz tego, że Bóg miał być jakimś narratorem. Ot.

Może niechaj natchnieni piszą kolejne fragmenty, ale w taki sposób aby miały coś wspólnego z poprzednimi, żeby się w jednym klimacie trzymały... no w sensie żeby nie było, że akcja rozgrywa się w niebie, a tu ni stąd ni z zowąd przenosi się do piekła. Wiem, że dość chaotycznie Wam to wyjaśniam, ale może poniekąd zrozumiecie, co mam na myśli. Po prostu trochę improwizacji, a nie takie sztywne zasady i wymyślanie na raz wszystkich bohaterów głównych i pobocznych...dojdą z czasem.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now