johanneskate

m-forum pisze własną powieść

Recommended Posts

Wymyślimy fabułę, jakieś ciekawe zdarzenia, postaci. Myślałem o tym, żeby było to dla każdego, czyli trochę o miłości, trochę poważnie, trochę strasznie i trochę zabawnie. Jakieś w sumie, żeby wyszło nam z 300 stron, byłoby fajnie. Jeśli będą sporne sytuacje to załatwimy je jakimiś ankietami, czy na miecze i kusze powalczymy.

Proszę o nie komentowanie, że nie ma to sensu. Samo się to zweryfikuje.

Będziemy robić tak, że dacie jakieś pomysły, dacie czasem jakieś fragmenty gotowe. Ja i ktoś bardziej ogarnięty to złączymy, dopracujemy i wyjdzie co niecoś.

Jaka jest wasza opinia? Chcecie coś takiego zrobić?

Share this post


Link to post

Tak! Ja się na to piszę bardzo chętnie :D

Myślę że na początku dobrze by było ustalić ogólną fabula i postacie a potem każdy by mógł np napisać dialogi czy dołożyć jakiś wątek itp :)

Share this post


Link to post

Może każdy stworzyłby swoją postać i uzgodnimy po jakim czasie ją wplątamy do fabuły ?

Share this post


Link to post

Mnie się taki pomysł podoba, w końcu w niczym by nie przeszkodził. Tylko nie jest łatwo zrobić fajne opowiadanie z iluś tam zupełnie odmiennych fragmentów, ale może wyjść ciekawie. (;

Share this post


Link to post

Hem...czemu nie :D , choć można to też zrobić w postaci epistolarnej, listów postaci do siebie, łączenie w nich wątków i wprowadzając stopniowo pełną fabułę.

Share this post


Link to post

Jestem za tym pomysłem i za tym jak mówił Pizzaro by stworzyć swoją postać. Tutaj dajemy te pomysły?

Share this post


Link to post

Najlepiej tutaj. Ok, ale kilka tych postaci z początku może tylko, zeby nie było milion postaci i nie uda się nic do nich wymyśleć.

Share this post


Link to post

Co byś powiedział gdyby ta powieść rozgrywała się w górskiej krainie. Nazywałaby sie Reaven Jiina. Może byc?

Share this post


Link to post

bym powiedział że to pierwszy pomysł i zobaczmy co inni o tym sądzą. Nazwa w sam raz, bardzo mi się podoba. To nie ja jestem tu szefem. Wszyscy jesteśmy ^.^

Share this post


Link to post

Ok, to może jakieś główne postaci i zdecydujmy czy na jedną rasę idziemy, czy na kilka, czy może ludzi a reszta postaci pobocznych to będą nie ludzie. Jak to zrobimy?

Share this post


Link to post

Idziemy na kilka razs i niektórzy z ważniejszych bohaterów też będa innymi rasami niż ludźmi, a u pobocznych bohaterów też będą ludzie. Rasy będa takie: ludzie, elfy, mroczne elfy, orki, trole, kosmici, krasnoludy, niebiańskie istoty( sa niebieskie, nie mają ciała i otacza je jasna aura, są bezpłciowe, coś podobnego do aniołów), smoki

Share this post


Link to post

Sesese, pachnie mi to sesją RPG, a nie powieścią. Powinny być utworzone wątki, główny, poboczny, charakterystyczni bohaterowie, odpowiedni realm, w którym cała historia będzie się dziać.

Coraz sceptyczniej podchodzę do pomysłu.

Share this post


Link to post

Nie, ale daję pomysłym bo mam natchnienie. Po to założyłes temat by dawać pomysły. Przecierz można to obgadać.

Share this post


Link to post

Pieceofeternity, najpierw musimy wymyśleć postacie. Ok, zacznijmy od głównej postaci. Obmyślimy ją i jakąś jej historię może jej przeszłości na początek? I przy okazji świata historię który był.?

Share this post


Link to post

Fajnie by było jakiegoś stwórcę wymyśleć niekoniecznie naszego Boga, bo w tych powieściach są zmyslenio bogowie.

Share this post


Link to post

Nomirien, ale Twój pomysł jest też ciekawy. Wpleść w to jakiegoś stwórcę, który coś tam dopowie, coś odwali im np. będzie coś na nich zsyłał i przy okazji będzie narratorowach niektóre rozdziały i przez to okaże się że całość jest opowieścią Boga?

Share this post


Link to post

ja uważam też to za bardzo ciekawe. Ale mieliśmy pisać fantasy:P. Mi się pomysł podoba Twój, ale musimy się w koncu na coś zdecydować;p. Może dorzucimy jakiś fragment z tymi aniołami do tego? Jako jakiś tam motyw że główny bohater tam wlazł?

Share this post


Link to post
Rasy będa takie: ludzie, elfy, mroczne elfy, orki, trole, kosmici, krasnoludy, niebiańskie istoty( sa niebieskie, nie mają ciała i otacza je jasna aura, są bezpłciowe, coś podobnego do aniołów), smoki

Ehe, na pewno to zapamiętamy... w ogóle jak ja nie lubię fantasy... ale przełamię się i też Wam pomogę, bo pisać lubię.

Jednakże moim zdaniem łatwiej by było wymyślić o czym ta powieść będzie, głównego bohatera podać i jakieś jego cechy, a później niechaj każdy pisze, co mu akurat do głowy wpadnie. Za dużo wymyślania, że będą elfy, anioły coś tam coś tam, wprowadza tylko zamęt. Ja przeczytawszy Wasze wypowiedzi właściwie nie pamiętam już nic, prócz tego, że Bóg miał być jakimś narratorem. Ot.

Może niechaj natchnieni piszą kolejne fragmenty, ale w taki sposób aby miały coś wspólnego z poprzednimi, żeby się w jednym klimacie trzymały... no w sensie żeby nie było, że akcja rozgrywa się w niebie, a tu ni stąd ni z zowąd przenosi się do piekła. Wiem, że dość chaotycznie Wam to wyjaśniam, ale może poniekąd zrozumiecie, co mam na myśli. Po prostu trochę improwizacji, a nie takie sztywne zasady i wymyślanie na raz wszystkich bohaterów głównych i pobocznych...dojdą z czasem.

Share this post


Link to post
Jednakże moim zdaniem łatwiej by było wymyślić o czym ta powieść będzie, głównego bohatera podać i jakieś jego cechy, a później niechaj każdy pisze, co mu akurat do głowy wpadnie. Za dużo wymyślania, że będą elfy, anioły coś tam coś tam, wprowadza tylko zamęt.
I ja myślę podobnie. Skupmy się na jednej postaci, tło samo się wyklaruje.

A propos tego Boga - mam na myśli kogoś, kto daje głos (nie wiem, zawsze wyobrażam sobie książkę jako film), jak w "Bruce Wszechmogącym" choćby. Taki wszechwiedzący, cwany, ale dobry Bóg, który wie, że może wszystko, ale z tej mocy nie korzysta, pozwalając na własne działanie bohaterom : ).

PS. Czy to naprawdę musy być fantasy...?

Share this post


Link to post

fantasy to jak każdy inny gatunek z durzuconym czymś w naszym świecie nie występującym. Powieść sensacyjna z Aniołami to fantasy, erotyk z trollami to fantasy, harlequin z gremlinami to fantasy. ;]

To jest uniwersalny gatunek, po prostu chciałbym, żeby wymyśleć trochę takiego świata fantastycznego, jakiegoś stworka, może go narysować nawet. Bo takie zwyczajne książki bez fantasy mnie osobiście nudzą.

Nomirien, chyba to nie jest duży problem jeśli dołożymy jakiegoś elfka czasem, czy np. ktoś kogoś zaczaruje? Rzuci klątwę? To jak każda inna książka ale z jakimiś elementami niemożliwymi. Co teraz myślisz o tym pomyśle.

Kerosine, proponujesz postać żeńską jako główną, mi się to bardzo podoba. Kto się zgadza na to a kto nie? Robimy ją człowiekiem? Czy każdy narysuje w paincie czy na kartce jakiś taki obraz ogólny jej i będzie to coś zupełnie nowego niż dotychczas? Bo ciągle te elfy, orki itp... Może podobne do człowieka z małą modyfikacją?

Share this post


Link to post

Uważam ten pomysł za naprawdę, naprawdę ciekawy. Jednakże posiadam małe ''ale'', które momentalnie zmienia mój stosunek oraz pogląd do całej sprawy. Nie znoszę fantastyki! Wiadomo, że ją dość łatwo się pisze, byleby mieć bujną wyobraźnię i tę umiejętność składania zdań, wprowadzania narracji, dialogów. Wydaje mi się, że nie byłabym w stanie zmierzyć się z tematyką, którą omijam szerokim łukiem. Stąd moje zapytanie: gdyby trochę zmienić gatunek na bardziej przyziemny i wprowadzić jedynie elementy fantastyczne, to pewnie nie zgodzicie się na to, prawda? (:

Przepraszam. Pomyślałam, że warto się wypowiedzieć. Nawet, jeśli mój post niczego nie wniesie.

Share this post


Link to post

Jesteś już drugą osobą która chciałaby żeby nie było to fantasy. Musimy o tym poważnie porozmawiać bo widzę że możemy stracić wartościowe osoby które by wiele tu wniosły.

Share this post


Link to post

Ja też chcę, ale nie wiem czy będę mogła dużo wnieść bo mam pracę, a zaraz zaczyna się rok akademicki. Jednak jeśli to całe przedsięwzięcie wypali to chciałbym być jego małą częścią. BTW kiedyś już coś takiego próbowaliśmy zrobić, ale się zepsuło, dlatego pomysł na wcześniejsze opracowanie fabuły uważam, za bardzo dobry. Jestem za klimatem fantasy lub kilkoma alternatywami z portalami czyli np 3 światy zupełni różniące się od siebie połączone magicznym przejściem ale z tym prawdopodobnie się tu nie wyrobimy. Co do postaci stwórcy to musiałby być osoba bardzo opanowana z szalonym dystansem do sprawy, nie taka jak np. ja ;) Ktoś, kto nie będzie wszystkim kierował i uśmiercał postaci bo coś mu się nie podoba, a jedynie nakreślał fabułę. Narrator byłby odpowiedniejszy moim zdaniem.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • piotrekkurek2004
  • yiliyane
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • WszyscyZginiemy
   Ostatnio czytane mangi/oglądane anime
   Dziś skończyłam ovkę Thus spoke Kishibe Rohan. Moja druga połowa skwitowała, że jest to krzyżówka Jojo z Scoobym Doo i w sumie trochę w tym racji.  Szkoda tylko, że tak mało odcinków 
  • WszyscyZginiemy
   Body Positivity
   Przyznam się szczerze, że nie wiem gdzie faktycznie doszukiwać się początku tego ruchu. Jednak przynajmniej w początkowej fazie, którą dało się zaobserwować wyglądało to bardziej "nieważne od rozmiaru Twojego ciała, koloru skóry, czy innych niedoskonałości, które Ty widzisz jesteś piękna". Widać było kampanie modowe z modelkami o różnych rozmiarach i typach urody, reklamy które głosiły samoakceptacje, spopularyzowanie mody plus size. I wówczas ta ekstremalna forma nie była rozmiaru Tess Holiday,
  • blokern
   Czy w wieku 14,5 lat mogę golić jajka i miejsce nad penisem ?
   mozesz  jezeli martwisz sie czy odrosna to odrosna. Wlosy od obcinania sie nie uszkadzaja. Zeby przestaly rosnac musialbys uszkodzic cebulki ale tego nie zrobisz  
  • Kerosine
   Body Positivity
   Gwoli wyjaśnienia, gdyż zachodzi tu pewne nieporozumienie - Body Positivity od samego początku było ruchem radykalnym i mającym na celu przebicie się do mainstreamu reprezentacji ciał marginalizowanych w ich najbardziej ekstremalnych formach. Tu nigdy nie chodziło przede wszystkim o rozstępy przy normalnej wadze, jedynie lekki nadmiar kilogramów czy nastoletnie pryszcze. Warto zaznaczyć, że sami zwolennicy BoPo skarżą [bądź skarżyli] się często na wypaczenie pierwotnej idei swojego ruchu przez m
  • WszyscyZginiemy
   Idealny/a Ja, czyli jacy chcielibyśmy być
   Tak jak wielu w tym temacie przede wszystkim chciałabym być bardziej stabilna emocjonalnie. Z tym już o wiele łatwiej (tak myślę) byłoby być silniejszym i odporniejszym w obliczu różnych przeciwności ale i byłoby się spokojniejszym, zamiast zamartwiać się przesadnie tym co było, może być lub nigdy nie miało miejsca i mało prawdopodobne, że będzie miało. Teoretycznie jest to coś, co powinno być w zasięgu moich rąk, możliwe do wypracowania, osiągnięcia... praktycznie zobaczymy. Może jak się u