Spike

bilet miesięczny PKS dla ucznia

4 posty w tym temacie

Czy moge kupic bilet ulgowy miesieczny podczas w wakacji na PKS ? (jestem uczniem)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz korzystać z ulgi przez cały rok, pod warunkiem, że masz aktualnie podbitą legitymację szkolną.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Ostatnie aktualizacje statusu

• Kto jest online? (Zobacz całą listę)

• Kto jest na czacie

• Jak długo trwa szczęście?
      W wieku XX żył sobie taki zabawny coach (jak nazwalibyśmy go dzisiaj), wówczas nazywany mistrzem i przewodnikiem duchowym, oszołomem lub sekciarzem. Warto mieć dystans do jego nauk, jednak w swoim życiu powiedział całkiem sporo mądrych rzeczy. Także tych o szczęściu. 

Najpierw, co ja. Zastanawiałam się, czy zewnętrzne to jeszcze szczęście. Zastanawiając się nad tym, trochę odwoływałam się do "definicji". Jednej z definicji, jakie podał Osho, rozróżniając radość, szczęście, przyjemność i błogość - "szczęście" zewnętrzne byłoby jedynie przyjemnością według tego. Myślę, że rozróżnienie całkiem dobrze rezonuje.  To teraz trochę teorii z Osho (Radość. Poczucie szczęścia, które masz w sobie): 
        Przyjemność jest zwierzęca, szczęście jest ludzkie, błogość jest boska. Przyjemność cię wiąże, jest niewolą, zakuwa cię w łańcuchy. Szczęście daje ci trochę dłuższą linę, trochę więcej wolności. Błogość jest wolnością absolutną[...] Przyjemność zależy od innych. Szczęście nie zależy od innych, ale jest czymś od ciebie oddzielnym. Błogość nie zależy od niczego, jest integralną częścią ciebie.

Naopowiadał o tym całą książkę (i to niejedną), więc trudno go streścić. To chyba kwintesencja.  Przyjemność to rzecz fizjologiczna. Wystarczy, że się najesz. Szczęście - psychologiczna (niewiele wyższa od przyjemności, jak twierdzi, równie przyziemna, może bardziej kulturalna), też zewnętrzna. Ale to tylko słowa, przyjęte jednostki. Radość dotyczy ducha. Błogość oznacza, że dotarłeś rdzenia własnej Istoty, gdzie nie ma już ego, gdzie panuje tylko cisza, tam gdzie ciebie fizycznie nie ma.

To byłoby chyba coś w rodzaju odpowiedzi. Ale tylko jednej z wielu. Osho naucza o wyzbyciu się ego, Pozytywna Egoistka (na topie teraz) uczy na opak - "pokochaj swoje ego", a Grzesiak powtarza jeszcze inne bzdurki pod szyldem swojej nażelowanej buzi. Ludzie dochodzą do tego, jak budować stabilność wewnątrz siebie, na milion sposobów. Nie powiem Ci, który z nich byłby odpowiedni dla Ciebie. Ja po prostu próbuję tego, co u innych już się sprawdziło. I znajduję.  Kiedyś myślałam, że są ludzie weseli i ludzie smutni z urodzenia. A tu się okazało, że niektórych rzeczy trzeba się naumieć. 

No i tak, w skrócie to wszystko już zostało powiedziane   

• Jak ukarać faceta??
      Zastanawialiście się kiedyś jak ukarac faceta..??  Tak prostą istotę o ,,  logicznym myśleniu " dla nich wszystko jest proste a to właśnie my KOBIETY jesteśmy skomplikowane.  Otóż kara jak sądzę należy się każdemu, czy jest to dosyć nie przyjemna rozmowa czy wyciągnięcie innych konsekwencji z popełnionych czynów bądź słów.  Czy strzelanie tz. Focha jest dobrym rozwiązaniem, Gdy rozmowa zawodzi a dalsza polemizacja pogarsza sytuację. On popełnił błąd i nie widzi w tym nic złego.  Tłumaczenie i wyciaganie wniosków nie przynosi oczekiwanych przeprosin to Wtedy jest właśnie Foch. Z kobiecego punktu widzenia sprawa wydaje się prosta. Należy ukarac faceta by sam zrozumiał popełbiony błąd. Są sposoby by złamać faceta np. przez milczenie, które może trwać około tygodnia. eksmisja ukochanego z sypialni do salony. Jak wiadomo kobiety z natury są bardziej czułe i wymagające, a co gdy facet obiera tą samą taktykę kary i sam milczy. Mężczyzna pierwszy odpuści i przeprosi czy będzie to trwać dłużej niż zakładamy. A jak wiadomo atmosfera między wami z dnia na dzień będzie coraz bardziej napięta. I Co w tedy gdy wszystko zawiedze a facet dalej nie zrozumiał błędu?!  Otóż kochane kobietki należy pogodzić się z przegraną i jeśli się da żyć z myślą,  że sytuację będą się powtarzać -akceptacja faceta i tym samym jego wad . I jedyne by złagodzić konflikt to: Połechtać urażone ego faceta, taki już nasz los kobiet.... 
    • Jaka muzyka teraz u Ciebie leci?
      https://www.youtube.com/watch?v=uXj8FM7lTrw
    • Jaka muzyka teraz u Ciebie leci?
      Dyskografia 65daysofstatic, nawet mi się podoba.
  • Statystyki użytkowników

• Użytkowników
      84148
    • Najwięcej online
      3188

Najnowszy użytkownik
    Lola

• Tematów
      57846