Jump to content

Który aparat jest lepszy i dlaczego?


urocza

Recommended Posts

ten, który umiesz obsługiwać :crazy:

Jak dla mnie drugi, ale ja przywiązuję wagę do zoomu. Chociaż czwórka to nie jest znowu szczyt marzeń, powiedzmy sobie szczerze. Odrobinę więcej można złapać lepszym zoomem. A te dwa parametry w sumie niewiele mówią o tym, który aparat jest lepszy.

Link to comment
ten 1 ;D znacznie lepszy.wielkość pikseli jest znacznie lepsza.

widać, że masz zero pojęcia. Im większa ilość mega pikseli na tak małej matrycy tym większe szumy. W takim przypadku aparat z 12mpx będzie lepszy.

Duża ilość mpx przyda nam się tylko ja będziesz robić kosmicznie duże odbitki lub bardzo dużą obróbkę w Photoshopie.

To co na m podałaś kompletnie nic nie mówi o jakości aparatu ani o tym jakie będą wychodzić zdjęcia. Podaj o jakie modele chodzi. Jaką matrycę ma aparat, jaką stabilizację itd. itp.

I zoom też też jest lepszy bo makra lepiej wychodzą.

co ma wielkość zoomu do jakości makra? liczy się kąt i jasność obiektywu. Ten z większym zoomem w niższym zakresie ogniskowej może mieć szerszy kąt i lepsze światło niż ten z mniejszym zoomem.

Nie mam pojęcia skąd wzięłaś swoje przemyślenia, ale jeśli nie masz o tym pojęcia to nie doradzaj ludziom. Twierdzenie, że im więcej mpx tym lepiej miało może sens, ale z 5 lat temu.

Link to comment

z tych dwóch to zdecydowanie lepiej FUJI.

W tej cenie mogę polecić BenQ C1430 naprawdę bardzo udany model jak na tą cenę !

Link to comment
 • 8 months later...
 • 4 months later...

Witam. Odświeżam wątek, bo mam podobne pytanie w związku z dwoma modelami, tyle, że ze zdecydowanie wyższej półki. Jeden to lustrzanka alfa Sony SLT-A37K (16,1 mln pikseli), drugi to Nikon D5100 (16,2 mln). Obydwa z trzykrotnym zoomem optycznym, i kitowym 18-55. Liczby wprawdzie przemawiają za Nikonem, ale wolę się jeszcze czegoś dowiedzieć, zanim się zdecyduję na zakup. Więc proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami i opiniami na ich temat.

Link to comment

Zdecydowanie Nikon, ponieważ ma szersze akcesoria niż Sony i ogólnie Nikon i Canon na dzisiejsze czasy są na podium :) Zależy co chcesz fotografować itp. bo to jest bardzo ważne przy zakupie aparatu fotograficznego bo tak naprawdę zdjęcia nie zależą od aparatu lecz od obiektywu :)

Link to comment
 • 1 year later...
 • 2 weeks later...
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
  • yiliyane
  • Zielona.
 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Odpowiedziałam w pierwszym   Wyznaczam teraz @Vertigos i @Anarchist, a tematy to:  
  • yiliyane
   Już dawno nie byłam u lekarza państwowego. Nie chodzę za często do lekarzy, ale jak już idę, to raczej prywatnie. Prędzej człowiek umrze niż doczeka się wizyty na NFZ. Pół roku czekania na wizytę u lekarza rodzinnego, potem co najmniej półtora roku na wizytę u specjalisty. NFZ "opłaca się" tylko przy bardzo drogim leczeniu i takim, które może być odwleczone w czasie. Jeżeli jest pilna potrzeba wizyty u lekarza, zrobienia badań i postawienia diagnozy, to w naszym pięknym kraju takie są realia, że się człowiek tej wizyty państwowo nie doczeka. Powinien być państwowy, plus oczywiście możliwość otwarcia i prowadzenia prywatnych klinik i gabinetów. Całkowicie płatna służba zdrowia prowadziłaby do tego co jest w Stanach - że za byle wizytę z katarem dostajesz rachunek na tysiąc dolarów, w efekcie czego na leczenie stać tylko najbogatszych. Nie. Jak już wspomniałam, całkowicie wolny rynek w przypadku służby zdrowia spowodowałby, że większość ludzi de facto straciłaby możliwość leczenia się, bo nie byłoby ich na to stać. Teraz za wizytę u specjalisty płacisz, powiedzmy, 200 zł. To i tak dużo i wiele osób na to nie stać. Ale wyobraźmy sobie byle wizytę za 2 tysiące. Nie chcielibyśmy takiej sytuacji.
  • Kerosine
   @Gloria i @yiliyane, zapraszam  
  • yiliyane
   Nie. Nie mam takiej potrzeby. Stosuję filtry tylko na intensywne letnie słońce, a i też nie zawsze. Słońce rzadko mnie parzy. Ratują mnie włoskie geny Nie. Właściwie tylko na początku lata, kiedy skóra jest jeszcze zupełnie nieopalona po zimie, muszę uważać. W ten sposób trochę mnie przypiekło w czerwcu, kiedy byłam w termach (w Polsce) na świeżym powietrzu. Z kolei jak byłam teraz we wrześniu na Teneryfie, to w ogóle się nie smarowałam i nic mi nie było - bo skóra już się przyzwyczaiła do słońca. Opalanie się nie jest niczym złym, o ile robi się to z umiarem. Spiekanie się na raka, leżąc od rana do wieczora plackiem na plaży to zdecydowanie zły pomysł. Podobnie jak chodzenie na solarium. Ale lekka, naturalna opalenizna, która tworzy się latem, nie jest niezdrowa. Zupełnie nie wystawiając skóry na światło słoneczne blokuje się dopływ witamy D3. Kiedyś więcej się smarowałam kremami z filtrem i unikałam słońca i efektem było stężenie witaminy D3 na poziomie 7 ng/ml (gdzie norma to 31-50 ng/ml, a mój wynik uznawany jest za ciężki niedobór). Więc, jak we wszystkim, trzeba umieć znaleźć złoty środek. Może nie nazwałabym tego obawą, ale nie przepadam za efektami długiego siedzenia przed urządzeniami elektronicznymi. Najczęściej skutkuje to u mnie bólem głowy, silniejszym niż zazwyczaj.
  • yiliyane
   Nie mogłabym oddawać krwi, nawet gdybym bardzo chciała. Ze względu na problemy zdrowotne moja krew nie zostałaby przyjęta. Poza tym nie sądzę, żeby mój organizm zniósłby taki ubytek krwi. Przy krwiodawstwie pobiera się aż 450 ml krwi, co trwa 5-8 minut. Do morfologii pobiera się podobno do 5 ml krwi, a mnie już zdarzyło się raz zemdleć (spadek cukru najprawdopodobniej, spowodowany utratą krwi i byciem wiele godzin na czczo), wielokrotnie też robiło mi się słabo lub też mdliło mnie, ale poza tym obyło się bez większych konsekwencji. Tak więc w moim przypadku bycie dawcą krwi odpada.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Anarchist
   Anarchist
   2
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   2
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   1
  4. 4
   mw2
   mw2
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  mw2
  mw2
  1 post
  Celt
  Celt
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
  trombalski300
  trombalski300
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  Anarchist
  Anarchist
  38 posts
  yiliyane
  yiliyane
  19 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  817 posts
  yiliyane
  yiliyane
  705 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  637 posts
×
×
 • Create New...