urocza

Który aparat jest lepszy i dlaczego?

14 postów w tym temacie

ten, który umiesz obsługiwać :crazy:

Jak dla mnie drugi, ale ja przywiązuję wagę do zoomu. Chociaż czwórka to nie jest znowu szczyt marzeń, powiedzmy sobie szczerze. Odrobinę więcej można złapać lepszym zoomem. A te dwa parametry w sumie niewiele mówią o tym, który aparat jest lepszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ten 1 ;D znacznie lepszy.wielkość pikseli jest znacznie lepsza.

widać, że masz zero pojęcia. Im większa ilość mega pikseli na tak małej matrycy tym większe szumy. W takim przypadku aparat z 12mpx będzie lepszy.

Duża ilość mpx przyda nam się tylko ja będziesz robić kosmicznie duże odbitki lub bardzo dużą obróbkę w Photoshopie.

To co na m podałaś kompletnie nic nie mówi o jakości aparatu ani o tym jakie będą wychodzić zdjęcia. Podaj o jakie modele chodzi. Jaką matrycę ma aparat, jaką stabilizację itd. itp.

I zoom też też jest lepszy bo makra lepiej wychodzą.

co ma wielkość zoomu do jakości makra? liczy się kąt i jasność obiektywu. Ten z większym zoomem w niższym zakresie ogniskowej może mieć szerszy kąt i lepsze światło niż ten z mniejszym zoomem.

Nie mam pojęcia skąd wzięłaś swoje przemyślenia, ale jeśli nie masz o tym pojęcia to nie doradzaj ludziom. Twierdzenie, że im więcej mpx tym lepiej miało może sens, ale z 5 lat temu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z tych dwóch to zdecydowanie lepiej FUJI.

W tej cenie mogę polecić BenQ C1430 naprawdę bardzo udany model jak na tą cenę !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Odświeżam wątek, bo mam podobne pytanie w związku z dwoma modelami, tyle, że ze zdecydowanie wyższej półki. Jeden to lustrzanka alfa Sony SLT-A37K (16,1 mln pikseli), drugi to Nikon D5100 (16,2 mln). Obydwa z trzykrotnym zoomem optycznym, i kitowym 18-55. Liczby wprawdzie przemawiają za Nikonem, ale wolę się jeszcze czegoś dowiedzieć, zanim się zdecyduję na zakup. Więc proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami i opiniami na ich temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie Nikon, ponieważ ma szersze akcesoria niż Sony i ogólnie Nikon i Canon na dzisiejsze czasy są na podium :) Zależy co chcesz fotografować itp. bo to jest bardzo ważne przy zakupie aparatu fotograficznego bo tak naprawdę zdjęcia nie zależą od aparatu lecz od obiektywu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz