Jump to content

Najlepszy zawod w tych czasach

AliszyN

Recommended Posts

Posted

Wielu mlodych ludzi boryka sie z problemem, jaki zawód, czy na pewno ida do dobrej szkoły..

Ja mam pytanie, jaki wg was jest najlepszy zawód w tych czasach?

Informatyk w dobie komputerow?

Ekonomista? doskonale znajacy sie na swoim fachu??

a moze polityk? :D

Posted

Polityk.

Stanowczo.

A tak poważnie to wszystkie ścisłe, techniczne kierunki.

Informatyk, inżynier.

Stąd obowiązek zdawania matematyki na maturze.

Coś medycznego, jakaś chemia, biotechnologia.

Nadmiernie zaroiło się ostatnimi czasy od humanistów...

Posted

dentysta... dużo zarabia :D

albo policjant bo ma wczesniejsza emeryture :P

mała czarna
Posted

A dla mnie, na przekór wszystkim, najlepszy jest prawnik.

Dlaczego? Bo to zawód, który chcę wykonywać.

A tak naprawdę, to najlepsze zawody, to te, których się na codzień nie zauważa, a trudno bez nich żyć.

Nie docenia się lekarzy, strażaków, policjantów(mówię, o tych uczciwych, żeby mi ktoś zaraz sztucznych kontrargumentów nie wymyslał).

Posted

Zgadzam się z Kobieterią. Kierunki ścisłe mają przyszłość, inżynierowie są potrzebni, bo humanistów naprawdę jest wielu.

I tak naprawdę trudno tutaj wymieniać coś konkretnego.

Posted

Inżynierowie ;) Informatycy :)

ale to i tak co kilka lat się zmienia za dwa lata pewnie inne zawody będą potrzebne

Posted

MNie osobiście podoba się archeolog. Podróże itp. Oprócz tego prawnik - dużo zarabia i lekarz - bo też dużo zarabia i zarabiać będzie więcej, bo ciągle są protesty i strajki i jak znam życie skutki przyniosą.

Posted

humanistow pelno, owszem. Psychologowie, terapeuci teraz modni :P Zreszta w dzisiejszym wieku wizyta u terapeuty to nie temat tabu. Nikt sie tego juz nie wstydzi. A wrecz przeciwnie, mozemy sie pochwalic ze mamy wlasnego psychoterapeute. Wystarczy spojrzec na filmy, czy gwiazdy showbiznesu, ktore chodza na terapie..

Posted
dentysta... dużo zarabia

Chyba w Irlandii ;)

lekarz - bo też dużo zarabia i zarabiać będzie więcej, bo ciągle są protesty i strajki i jak znam życie skutki przyniosą.

Pal licho strajki (lekarze jednak siłą nic nie wywalczą, nie rzucą się - wzorem górników - ze strzykawkami na ministerstwo) i zarobki - najważniejsza jest zmiana ludzkiej mentalności i chorej sytuacji politycznej, propagandy takich dwóch, co kiedyś ukradli księżyc a teraz resztki nadziei.

Posted

Hmmm...Nie chciałbym obalać mitów,ale czy wiecie,jakie są zarobki w grupach zawodowych,które wymieniliście?Przedstawię je(niepełne rzecz jasna)...

1)Lekarz

-od 1200zł-6 tyś...Większość lekarzy zarabia poniżej 2000zł.Jednak Ci,którzy mają prywatną praktykę zarabiają więcej.Rekordy biją terapeuci i wbrew powszechnemu przekonaniu,aby takim zostać wcale nie należy być lekarzem.

2)Prawnik

-0d 800zł do...jest jakaś granica???I teraz wśród prawników występuje wyraźny podział na grupy doskonale zarabiające(adwokaci!, radcy prawni,komornicy-choć ci ostatni czy koniecznie muszą skończyć prawo??),średnio zarabiające(sędziowie,prokuratorzy) i reszta.Tak prawdę mówiąc najwięcej jest ostatnio bezrobotnych prawników.Natomiast o zostaniu adwokatem można marzryć,jeśli nie ma się rodziny pracującej w sądownictwie lub kancelarii adwokackiej.

3)Inżynier-nie to naprawdę ktoś przesadził...istnieje grupa inżynierów doskonale zarabiająca-ludzie ci nie pracują na etatach tylko mają określony procent od projektu,który zrealizują-zazwyczaj ok.2%(proszę nie sugerować się liczą-2% od milionów dolarów....)

4)Informatycy(śmiech na sali)-w zasadzie już od 700 zł(choć słyszałem,że od 600zł) do kilku tysięcy.Prawdziwi szczęściarze potrafią napisać program,który będzie miał licencję-a jego użyteczność zostanie potwierdzona przez dużą i uznaną firmę.

Teraz o zawodach,w których naprawdę dużo się zarabia.

1)broker-od kilku do kilkuset tysięcy

2)dyrektor banku-od kilkunastu-do kilkuset tysięcy

3)polityczny popleczni dostający miejsce w radzie nadzorczej od kilku do kilkuset tysięcy...

4)inwestor giełdowy-od strat do milionów...

5)pośrednik w handlu ropą-od kilku tysięcy do milionów...(a może miliardów??)

6)złodziej-od kilku tysięcy do milionów

7)ekonomista-w zasadzie nie jest to zawód-zarobki tej olbrzymiej grupy zawodowewej są najróżniejsze od kilkuset złotych zaczynająć.Jednak mankamentem jest pytanie podczas pierwszego zatrudnienia-czy ma (pan,pani)pięcioletnią praktykę w wykonywaniu zawodu i jeśli tak to na jakim stanowisku?

Jak widać z powyższego zestawienia przy pilnej nauce najpewniejszy jest status...złodzieja.I dlatego należy poważnie się zastanowić,kim chciałoby się zostać...

Ominąłem w zestawieniu ludzi otrzymujących pieniądze z budżetu państwa(prawie).Powód jest prosty-nasze państwo wkroczyło na drogę wiodącą do bankructwa.Olbrzymi deficyt budżetowy i długi zagraniczne powstałe w latach '90-tych(wcześniejsze za Wałęsy zostały częściowo umożone)stanowią o jego słabości i niestabilności.(nie będę się rozwodził),dlatego państwo będzie szukało oszczędności.Oznacza to zamrażanie płac w strefie budżetowej(to najprostrzy sposób(i jedyny)poprawienia stanu finansowego naszego państwa.Pominąłem także ewidentne(i częste)przypadki łamania prawa-nepotyzm,korupcję,kolesiostwo-dzięki którym najłatwiej o dobrze płatną pracę w kazdym zawodzie.

Tak prawdę mówiąc nie są to wesołe wnioski,ale...realne.Oczywiście zawsze można wyjechać,ale nie o to chyba chodzi.

Życzę wszystkim dobrej pracy i wielkich pieniędzy.

Zapomniałem dodać sportowców i aktorów.To grupy zawodowe,która z roku na rok coraz więcej zarabiają.Większości nie muszę chyba przedstawiać ile zarabiają najlepsi(megagwiazdy).Podam tylko jedną stawkę aktora-B.Linda-8 tyś/godź.....

Posted

[fquote]Chyba w Irlandii Wink [/fquote]

nie - w Polsce. Chce sie zapisac, bo mnie zab boli, a dostaje termin w polowie czerwca. I nie mowcie, ze za jednego pacjenta dentysta zarabia 10zł.

Posted
[fquote]Chyba w Irlandii Wink [/fquote]

nie - w Polsce. Chce sie zapisac, bo mnie zab boli, a dostaje termin w polowie czerwca. I nie mowcie, ze za jednego pacjenta dentysta zarabia 10zł.

qubek dobrze prawi, dentysta musi dużo zainwestować w sprzęt, żeby wykonywać zawód ale potem na 100% jego wysiłki przy nauce się opłacą :)

Raczej według mnie nie ma najbardziej potrzebnego zawodu. Poprostu ktoś musi byc w czymś dobry a będzie nagradzany.

Mam znajomego który ma wykształcenie średnie - hydraulik :twisted:

facet skubie minimum 700$ dziennie przy zarobku około 80$ za godzine.

(no to odjąć podatki, pomocników do roboty to jakieś 50$ na godzine mu zostaje w kieszeni)

Co robi?:)

Montuje ludziom fontanny ;-).

Ale sie na tym zna i jest polecany i ma po tąd klientów ;)

w 100% wykorzystuje swój wyuczony zawód.

Nie sztuka mieć dobrze płatną prace, sztuką jest ją lubić..

Posted

Zawodowy żołnierz sił specjalnych. Niebotyczna pensa. Jest sie wtedy na budżetówce i nie ma możliwości nie odstania pensji. Bardzo wczesna emerytura, ulga w środkach komunikacji miejskiej. (nie muszą płacić, tak samo jak policja).

Druga raca to astronom.... ale to już kosmos...

Trzecia to własny interes :-)

Inżynieria genetyczna też jest strasznie profitowym biznesem.

Posted

Wszelakie zawody powiązanae z techniką i informatyką. Dlaczego??

Ponieważ teraz jest gigantyczny postęp technologiczny.

Praca na dzień dzisiejszy?? Pracownik budowlany.

dorian grey
Posted
Wielu mlodych ludzi boryka sie z problemem, jaki zawód, czy na pewno ida do dobrej szkoły..

Ja mam pytanie, jaki wg was jest najlepszy zawód w tych czasach?

Ekonomista? doskonale znajacy sie na swoim fachu??

a moze polityk? :D

hmm używsz bardo specyficznych... zwrotów lubie je :)

lekarz niee- bez przyszłości

centysta- bez przyszłości

polityk-bez przyszłości

ale np architekt, urbanista, jak naj bardziej :P:)

pozdrawiam:)

Agnieszka1991
Posted

według mnie nie. Jest ich zbyt wielu i nie wszyscy mogą znaleźć dobrą pracę.

Mimo wszystko sądzę, że prawnik, albo lekarz.

Posted

Moim zdaniem najlepszym zawodem jest informatyk. Ale również muszę dodać, że wysoko stoi zawód związany z turystyką, gdyż jest przyszłościowy.

iwonkaa16
Posted

W 3 klasie gim bylam w urzędzie pracy abo sie dowiedziec jaki zawod jest dobrze platny i jakich ludzi w poszczegolnych zawodach brakuje. Ja obecnie jestem w technikum ekonomicznym i mam zamiar byc księgowa. Osoba w tym zawodzie zawsze znajdzie prace.

Posted
lekarz - bo też dużo zarabia i zarabiać będzie więcej, bo ciągle są protesty i strajki i jak znam życie skutki przyniosą.

Pal licho strajki (lekarze jednak siłą nic nie wywalczą, nie rzucą się - wzorem górników - ze strzykawkami na ministerstwo) i zarobki - najważniejsza jest zmiana ludzkiej mentalności i chorej sytuacji politycznej, propagandy takich dwóch, co kiedyś ukradli księżyc a teraz resztki nadziei.

Ostatnio były strajki lekarzy, które doprowadziły do podwyżek i normalni lekarze zarabiają jak na razie ponad 2 tysiące, a jakiś tam specjalista ( już nie pamiętam ) około ponad 5, a za granicą jakieś dwa razy tyle, czego w Polsce teraz domagają się lekarze, ale MZ nie ma kasy. Dziękuje za uwagę.

Kobieteria
Posted
Ostatnio były strajki lekarzy, które doprowadziły do podwyżek

Śmiesznych podwyżek.

normalni lekarze zarabiają jak na razie ponad 2 tysiące

Młody lekarz, świeżo po studiach, w trakcie pierwszej specjalizacji, zaharowujący się na śmierć, odwalający całą czarną robotę i formalności, dokumentację badań zarabia ok. tysiąca (bez dyżurów).

Tyle co babeczka sprzedająca lody w budce.

a jakiś tam specjalista ( już nie pamiętam ) około ponad 5

"Około ponad 5 tysięcy" jeśli pracuje na pięciu etatach, w szpitalu, w przychodni, ma własny gabinet, jeździ po mieście na prywatne, domowe wizyty, jest biegłym sądowym, orzeka w komisjach zusowskich, noce spędza w szpitalu na dyżurach itepe. Ale wtedy w własnym domu jest ok. 10 godzin tygodniowo.

Posted

moim zdaniem najlepszy jest niemiecki bezrobotny w Polsce. Nie pracuje, a w zależności od kursu walut dostaje na rękę 3-4 tysiące złotych :D

Jelly Jumper
Posted

kurcze zmartwiliscie mnie troche bo ja zawsze planowalam zostac prawnikiem0radca prawnym albo architektem, ale bardziej stawialam na to pierwsze, a teraz to juz sama nie wiem:/

Posted

[fquote]awsze planowalam zostac prawnikiem0radca prawnym albo architektem, ale bardziej stawialam na to pierwsze, a teraz to juz sama nie wiem:/[/fquote]

jak chcesz, to możesz zostać, ale trudno jest ukończyć prawo, a co dopiero aplikację. Potem jeszcze szukanie pracy... wiekszość odpada, do tego trzeba mieć zawzięcie. Co do architekta- umiesz rysować?

slendergirl
Posted

najwiecej zarabiaja w tym kraju gwiazdki show-biznesu, politycy, złodzieje i luksusowe prostytutki.

na powaznie- kierunki techniczne

Np po SGH stawki ze startu nie schodza ponizej kilku tysiecy (jesli juz o stawkach)

A dentysta duzo zarabia, bo moj wujek jest dentysta i kosi kupe szmalu.

Poczatkujacy lekarz musi isc na 2 lata praktyki bo mu studia na marne pojda i nie bedzie mogl wykonywac bez tych praktyk zawodu. Wiec przez pierwsze 2 lata haruje za darmo albo ma pensje hostessy. Dopiero potem jak dopisze mu szczescie i trafi do jakiejs wypasionej kliniki, to duzo zarabia.

Prawnik ma podobnie, bo jak nie ma w rodzinie prawnika i nie zalatwi mu po znajomosci aplikacji, to tez nie bedzie pracowac w zawodzie.

Zeby zostac politykiem trzeba sie najpierw podlizywac klubowi, ktory ma poparcie (w przypadku kobiety przespac sie z szefem :lol: ), a potem podlizywac sie kazdemu... :lol:

najlepiej odkryc w ogrodku rope

albo odziedziczyc majatek po rodzicach

albo wygrac w totka (wtedy z odsetek mozna zyć :D)

Najwazniejsze to lubic swoja prace, a wtedy pensja nie bedzie miec az takiego znaczenia.

Ja bym wolala, zeby moi rodzice zarabiali mniej, ale zebym ich czasem w tygodniu widziala :roll:

Posted

Kierowca Formuly 1. Jak sobie pomysle, ile milionow zarobil taki Michael Schumacher przez te kilka lat pracy, to mnie w dolku sciska :wink: