• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Pizzaro

Ogólne rozmyślania o piłce.

Recommended Posts

Real wygrywający LM oraz wyprzedzający w LL Barcę i Atleti - mrzonki czy nie? To się okaże. 

Btw. gratulacje dla Lisów! Na tym polega piękno futbolu :) 

No to Areczka w Ekstraklasie ;) Pomijając klubowe sympatie, to miasto chyba najbardziej ze wszystkich 1-ligowców zasługiwało na awans. Stadion, kibice, klubowy marketing, tam aż się prosiło o awans.

Szkoda Zagłębia Sosnowiec, liczyłem że to oni obok Arki wejdą do Ex. Wiosną grają taką padaczkę że szok, zresztą piątkowa porażka w Bytowie chyba idealnie podsumowuje grę Zagłębia na wiosnę. Była bitwa o awans a tu się trzeba oglądać za siebie bo zostało 5 kolejek a nad strefa spadkową mają 8 punktów przewagi. 3 głupie przegrane i może być ciepło. Mają budować stadion i pewnie dołączą do grona 2 i 3 ligowców z nowymi obiektami (Tychy, Lublin - co to 2 z 3 miast w Polsce, gdzie jezdżą trolejbusy).

W 2 lidze jest nieco inaczej niż bym sobie tego życzył. O ile Mielec powinien być w 1 lidze, o tyle uważam że Znicz Pruszków i Wisła Puławy raczej nie wniosą nic ciekawego do 1 ligi (przynajmniej pod względem kibicowskim). Walczą jeszcze Tychy, które są na miejscu barażowym. Może obudzi się Raków Cz-wa. W każdym razie zostaje 5 kolejek do końca i sytuacja też ciekawa.

W "mojej " lidze wiele wyjaśni się za tydzień. Zastanawiam się po co ta Garbarnia chce awansować do 2 ligi. Ani stadionu, ani kibiców... Liczę, że nasi się zmobilizują i wygrają tą ligę. W razie końcowego sukcesu czeka jeszcze baraż (prawdopodobnie z Wartą Poznań).

Jest ciekawie :)

Fajnie byłoby ożywić temacik, zwłaszcza że się interesuję :3. 

Kolejny weekendzik i następne mecze. Dzisiaj o 18:40 coś co można nazwać hitem, czyli znakomicie prezentująca się Valencia vs. Sevilla, która od czasu odejścia Emerego jakoś szału nie robi. W Bundeslidze bez większych starć, w Serie A chyba z ciekawszych to AS Roma - Torino, ale Roma jest w formie (co pokazał mecz z Chelsea) i tutaj raczej Torino nie powinno za dużo zdziałać. Za to jutro mamy klasy w rodzimej Ekstraklasie. Wisła vs. Legia, dość ciekawy mecz zwłaszcza, że Legia powoli się budzi, a Carlitos i spółka są w formie :D. Będzie więc ciekawie. 

47 minut temu, Zanzerio napisał:

Fajnie byłoby ożywić temacik, zwłaszcza że się interesuję :3. 

Więc ożywiajmy :D Osobiście wypowiadać się będę tylko o polskich ligach, gdyż zagraniczne mnie nie interesują.

Wkurzył mnie trochę wczoraj Górnik Zabrze. Liczyłem na wygraną, lecz nie ze względu na to, że kibicuję Górnikowi :) Tak samo liczę na wygraną Lecha. Po pierwsze - kibicuję Lechowi, po drugie - Zagłębie i Górnik potracili punkty i mają szansę wyjść na samodzielne prowadzenie w tabeli. Mecz Wisły z Legią ciekawi mnie tylko ze względów kibicowskich.

W 1 lidze rozczarowuje mnie Sosnowiec. Nie jestem ich fanem, daleko mi do nich, ale życzyłem im awansu do Ekstraklasy bo kibicowsko mają potencjał. To samo GieKSa - tu jeszcze nie wszystko stracone, ale też był czas że byli pod kreską. Hitem kolejki będzie dla mnie mecz GKS - Ruch. Pewnie pokażą w TV.

W 2 lidze liczę na ŁKS. Dobrze w tabeli stoi Radomiak - tam jest kasa, budowany jest stadion, ogólnie jest ciśnienie na awans. Będą pewnie chcieli się odkuć po blamażu w meczach barażowych z Bytovią.

Górnik gra piękny futbol, ale ma tendencje do strat goli. Od kilu tygodni biją się o lidera, ale czuje że po tej kolejce na prowadzeniu będzie Lech. Grają z Lechią - Niby ten Owen miał odmienić Lechię, ale Gdańszczanie większego postępu nie zrobili, co chyba pokazał meczyk z Legią. 

W Nice I Lidze dzieją się rzeczy nie do pomyślenia. Spodziewałem się, że Chojniczanka i Miedź powalczą o awans, ale nie myślałem że będą na prowadzeniu, a na trzecim miejscu znajdzie się Odra Opole. Póki co nie ma co wypowiadać się w kwestii awansu do Ekstraklasy, bo I Liga jest strasznie nieprzewidywalna. 

Z taką grą jak wczoraj przeciwko Łotwie to my Europy nie podbijemy. W sporcie trzeba mieć czasem trochę farta - to fakt, ale nie można wyłącznie na nim polegać. Wymęczona bramka zrobi wynik i pójdzie on w świat, ale problemu to nie rozwiąże.

Macedonia jak Macedonia, ale Izrael nam spuści wpierdziel w listopadzie.

No dobra, dajmy na to, że wygramy jutro i sobie zapewnimy awans. I co dalej? Znów powtórka z rozrywki? Pompowanie balonika? Eksperci widzący nas w półfinale? 3 mecze i do domu? Bo ośrodek treningowy zły? Bo podwozie było złe? Bo szyny, szyny, szyny... też były złe?

Reprezentacja pod wodzą "wuja" gra padakę, na którą patrzeć spokojnie mogą tylko najwytrwalsi lub ci, co mają kompletnie wysmolone.

Czesi potrafili ładnie zagrać z Anglią. Co prawda w pierwszym meczu z nimi dostali bęcki 5-0, ale najwyraźniej potrafili wyciągnąć wnioski i to zaowocowało. U nas nic. Zero pomysłu, zero finezji.

Czarno to widzę.

Z obecnym trenerem naszej reprezentacji nic nie osiągniemy. Odnoszę wrażenie, jakby piłkarze osiągali wszystkie wyniki dzięki indywidualnym umiejętnościom, ten trener to porażka. Kiedyś fajnym kandydatem był Wdowczyk, teraz powiedziałbym, że Probierz mógłby się sprawdzić w roli selekcjonera. Czas pokaże jak to będzie, ale przykre to, że mając tak solidnych piłkarzy gramy tak przeciętnie. Poza tym - Szczęsny na bramkę. 

O 17.11.2019 at 17:16, Ŧ ι l ι ρ napisał:

Z obecnym trenerem naszej reprezentacji nic nie osiągniemy.

Prezes go nie zwolni bo raz, że to kumple a dwa - musiałby się wtedy przyznać do błędu, jakim było jego zatrudnienie :)

Wyniki może i będą. Można się tu nawet zgodzić z kimś, kto stwierdzi, że "piłka to nie skoki narciarskie", "liczy się to, co w sieci". Ale jest i druga strona medalu. Zwycięstwo po kiepskiej grze ze słabszym przeciwnikiem będzie gorzej przyjęte niż remis po świetnej grze z drużyną z najwyższej półki.

teraz powiedziałbym, że Probierz mógłby się sprawdzić w roli selekcjonera.

Miejsce Cracovii w tabeli ekstraklasy mówi samo za siebie.

• + 1

Wystarczy sobie otworzyć wikipedie i zobaczyć przy danym selekcjonerze nasze osiągnięcia[a raczej ich brak]  w piłce nożnej.

Jak dla mnie największą bolączką jest to, że nasi nie umieją grać w zespole. Nawałka starał się ich jakoś scalić i w sumie miałam wrażenie, że coś tam zaczynało kiełkować. Ale jak nasi wolą nagrywać śmiechy, chichy i dzielić się tym w internecie zamiast wziąć się do pracy to tak będzie. Właściwie to oglądając aktualne eliminacje byłam w pewnym momencie wkurzona na ich grę i w sumie życzyłam im (okrutnie i z premedytacją) aby wcale się nie dostali na ME bo zwyczajnie na to nie zasługują. Jak widzę niektóre zespoły które grają z sercem to aż chcę się to oglądać i człowiek sam czerpie z tego pozytywną energię. Moim zdaniem nasza gra w piłkę nożną nie jest nawet na przeciętnym poziomie i zastanawiam się czy to się kiedyś zmieni i czy ja tego dożyje. :unsure:

jakby piłkarze osiągali wszystkie wyniki dzięki indywidualnym umiejętnościom

Raczej osiągnęli to - bo znów mieli farta ;)

Cieszą mnie kolejne gole Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Naprawdę liczę na to, że chociaż raz France Football pokaże jakąkolwiek klasę i umieści go przynajmniej w najlepszej trójce Złotej Piłki, chociaż znając ich francuskie podejście to chyba nie mam na co się napalać, ale nadzieja umiera ostatnia. ^^

@Filip Szkoda, że nam nie wylosowali Portugalii w grupie na EURO. Serio. 

Bo widzisz, Szwecji punkta możemy urwać a ta ostatnia drużyna co mają nam dolosować wiosną powinna być do przejścia. Jest 6 grup, więc przy korzystnych wiatrach można wyjść z 3. miejsca. I gdyby na drugiej kolejnej dużej imprezie nasi dostali solidny wpie*dol może wreszcie znafcy-fótboló-mamy-drórzyne-na-pułfinau by wyszli ze swojego Matrixa i dostrzegli że coś jest nie halo. W przypadku awansu  zostanie tak jak było, bo przecież "wszystko super-duper, wyszli z trudnej grupy, co się czepiacie?"

Europa straszliwie nam uciekła jeśli chodzi o poziom futbolu. Świadczy o tym choćby to, jakie kluby grają w pucharach i jakich klubów w nich nie ma. Naszych nie ma. Nasza liga jest fajnie pokazana w tv, nowocześne aplecze, z pasją komentowana. Ale co z tego, skoro jest słaba jak likier bananowy. 

Brak wyjścia z grupy = bye bye Jerzy. Nie jest on źródłem zła. Źródłem są lata zaniedbań, których możemy już nie nadrobić. A czas ucieka.

• + 1

Dokładnie, od razu na myśl przychodzi mi mecz z 2006 roku, gdy wygraliśmy z Portugalią. Super mecz Smolarka, oczywiście oglądałem powtórkę na YT. :) 

Fajnie byłoby zobaczyć starcie Lewandowskiego z Ronaldo. 

Co do tego co napisałeś - zgadzam się. Szwecja nie jest groźnym rywalem, ale remisik może zdobyć i wtedy możemy być w d...

Sam myślałem wcześniej, że dobrze byłoby, gdybyśmy nie zakwalifikowali się na EURO. Wówczas niektórzy przejrzeliby na oczy, w końcu. Widać, że Wuja już się nieco zadomowił i nie ma takiej padaki jak była na początku, ale moim zdaniem to nadal nie jest to, choć na ten moment nie mają go za co wyrzucić. Jednakże Bońka, za jego ostatnie wypowiedzi, już nie lubię...

• + 1

Oczywiście wiadomo, że każdy z nas by chciał aby ta drużyna się liczyła. Żeby gra była przyjemna dla oka. Ale jestem więcej niż przekonany że musi dojść do prawdziwego trzęsienia ziemi aby to nastąpiło.

• + 1