Pizzaro

Ogólne rozmyślania o piłce.

732 postów w tym temacie

Real wygrywający LM oraz wyprzedzający w LL Barcę i Atleti - mrzonki czy nie? To się okaże. 

Btw. gratulacje dla Lisów! Na tym polega piękno futbolu :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to Areczka w Ekstraklasie ;) Pomijając klubowe sympatie, to miasto chyba najbardziej ze wszystkich 1-ligowców zasługiwało na awans. Stadion, kibice, klubowy marketing, tam aż się prosiło o awans.

Szkoda Zagłębia Sosnowiec, liczyłem że to oni obok Arki wejdą do Ex. Wiosną grają taką padaczkę że szok, zresztą piątkowa porażka w Bytowie chyba idealnie podsumowuje grę Zagłębia na wiosnę. Była bitwa o awans a tu się trzeba oglądać za siebie bo zostało 5 kolejek a nad strefa spadkową mają 8 punktów przewagi. 3 głupie przegrane i może być ciepło. Mają budować stadion i pewnie dołączą do grona 2 i 3 ligowców z nowymi obiektami (Tychy, Lublin - co to 2 z 3 miast w Polsce, gdzie jezdżą trolejbusy).

W 2 lidze jest nieco inaczej niż bym sobie tego życzył. O ile Mielec powinien być w 1 lidze, o tyle uważam że Znicz Pruszków i Wisła Puławy raczej nie wniosą nic ciekawego do 1 ligi (przynajmniej pod względem kibicowskim). Walczą jeszcze Tychy, które są na miejscu barażowym. Może obudzi się Raków Cz-wa. W każdym razie zostaje 5 kolejek do końca i sytuacja też ciekawa.

W "mojej " lidze wiele wyjaśni się za tydzień. Zastanawiam się po co ta Garbarnia chce awansować do 2 ligi. Ani stadionu, ani kibiców... Liczę, że nasi się zmobilizują i wygrają tą ligę. W razie końcowego sukcesu czeka jeszcze baraż (prawdopodobnie z Wartą Poznań).

Jest ciekawie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie byłoby ożywić temacik, zwłaszcza że się interesuję :3. 

Kolejny weekendzik i następne mecze. Dzisiaj o 18:40 coś co można nazwać hitem, czyli znakomicie prezentująca się Valencia vs. Sevilla, która od czasu odejścia Emerego jakoś szału nie robi. W Bundeslidze bez większych starć, w Serie A chyba z ciekawszych to AS Roma - Torino, ale Roma jest w formie (co pokazał mecz z Chelsea) i tutaj raczej Torino nie powinno za dużo zdziałać. Za to jutro mamy klasy w rodzimej Ekstraklasie. Wisła vs. Legia, dość ciekawy mecz zwłaszcza, że Legia powoli się budzi, a Carlitos i spółka są w formie :D. Będzie więc ciekawie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, Zanzerio napisał:

Fajnie byłoby ożywić temacik, zwłaszcza że się interesuję :3. 

Więc ożywiajmy :D Osobiście wypowiadać się będę tylko o polskich ligach, gdyż zagraniczne mnie nie interesują.

Wkurzył mnie trochę wczoraj Górnik Zabrze. Liczyłem na wygraną, lecz nie ze względu na to, że kibicuję Górnikowi :) Tak samo liczę na wygraną Lecha. Po pierwsze - kibicuję Lechowi, po drugie - Zagłębie i Górnik potracili punkty i mają szansę wyjść na samodzielne prowadzenie w tabeli. Mecz Wisły z Legią ciekawi mnie tylko ze względów kibicowskich.

W 1 lidze rozczarowuje mnie Sosnowiec. Nie jestem ich fanem, daleko mi do nich, ale życzyłem im awansu do Ekstraklasy bo kibicowsko mają potencjał. To samo GieKSa - tu jeszcze nie wszystko stracone, ale też był czas że byli pod kreską. Hitem kolejki będzie dla mnie mecz GKS - Ruch. Pewnie pokażą w TV.

W 2 lidze liczę na ŁKS. Dobrze w tabeli stoi Radomiak - tam jest kasa, budowany jest stadion, ogólnie jest ciśnienie na awans. Będą pewnie chcieli się odkuć po blamażu w meczach barażowych z Bytovią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Górnik gra piękny futbol, ale ma tendencje do strat goli. Od kilu tygodni biją się o lidera, ale czuje że po tej kolejce na prowadzeniu będzie Lech. Grają z Lechią - Niby ten Owen miał odmienić Lechię, ale Gdańszczanie większego postępu nie zrobili, co chyba pokazał meczyk z Legią. 

W Nice I Lidze dzieją się rzeczy nie do pomyślenia. Spodziewałem się, że Chojniczanka i Miedź powalczą o awans, ale nie myślałem że będą na prowadzeniu, a na trzecim miejscu znajdzie się Odra Opole. Póki co nie ma co wypowiadać się w kwestii awansu do Ekstraklasy, bo I Liga jest strasznie nieprzewidywalna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z taką grą jak wczoraj przeciwko Łotwie to my Europy nie podbijemy. W sporcie trzeba mieć czasem trochę farta - to fakt, ale nie można wyłącznie na nim polegać. Wymęczona bramka zrobi wynik i pójdzie on w świat, ale problemu to nie rozwiąże.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz