Pizzaro

Ogólne rozmyślania o piłce.

732 postów w tym temacie

Tak więc przenieśmy tutaj nasze dyskusje na temat klubów, piłki, piłkarzy i innych poza meczowych aspektów.

Haha, Real już Soldado i Navasa oddał za śmieszne pieniądze, a teraz pocinają ładnie :roll: Szkoda mi tych ruchów. Mata królewskim nie potrzebny, mają już zgraną i dużą paczkę dobrych grajków. Po co im kolejny pomocnik.

Soldado może i szkoda, ale Navas nie ma nic wspólnego z Realem. Jest wychowankiem Sevilli i nigdy nie grał w żadnym innym klubie o_O

Z podobnych transferów jak ten Soldado, to najbardziej żałuję jednak Sneijdera i van der Vaarta.

W moim poprzednim poście miałem na myśli bardziej tych, których Real wychował i sprzedał, a później odkupił za wiele większą kwotę (np. jak w obecnej kadrze Arbeloa, Callejon. Chciałem napisać też Granero, ale wyszukałem że Real zarobił na nim milion sprzedając do Getafe za 5 mln Euro i odkupując za 4 :lol: ).

Kurczę, powinniśmy chyba stworzyć jakiś temat do rozmów o piłce, bo mam uczucie że to nie jest zbyt dobry topic na takie rozmyślania :<

Jejku, pomyliłem Navasa z Navarro. Real ma trochę dziwną politykę transferową, mimo wielkich zysków. Do tej pory zrobili w miarę rozsądne transfery :)

Sahin, młody grajek, który się szybko rozwija. Idealny partner dla Xabiego. W sumie to szkoda mi Lassany i Khediry, bo któryś z nich odejdzie.

Altintop, może trochę transfer z dupy, ale ten zawodnik to zapchaj dziura. Jeżeli nie ma jakiegoś piłkarza to on może go zastąpić. W Bayernie często występował oprócz ŚPD grywał w obronie i na skrzydłach.

Callejon, były gracz Realu, którego za dobrze nie znam, lecz podobnież rozwojowy.

Jak dla mnie to za mało Canales gra. No i Sarabie mogliby po mału urabiać.

Ciekawe co z Contreao będzie. Niby lewy obrońca, ale walczyć będzie z Marcelo o miejsce w składzie jeżeli go kupią.

edit :

dowiedziałem się o transferze Varane :crazy: umknęło mi to kompletnie. Słyszałem coś o nim, że Zidane poleca etc. No zobaczymy, bo 10 mln w końcu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Navarro? A może jednak Negredo? :P

Sahin to moim zdaniem najlepszy transfer Realu tego okienka. Szkoda że w składzie jest aż tylu tak dobrych pomocników i grzechem jest wyrzucać z drużyny któregokolwiek z nich. Lass dostawał mało szans, ale ostatnio gdy już tą szansę od Mourinho dostawał, grał kapitalnie. Lubię go o wiele bardziej od Khediry, ale ten z kolei jest jednym z transferów z ręki Mou, który pewnie szybko się go nie pozbędzie. A Altintop był za darmo. Fakt, na razie nie przyda się kompletnie, tym bardziej że przeszedł operację wykluczającą go z gry na 4 miesiące. Jego miejsce mógł zająć ktoś bardziej przyszłościowy. Canales najprawdopodobniej zostanie sprzedany lub wypożyczony. Szkoda też że wychowankowie dostają tak mało szans, z kolei do drużyny przychodzi sobie 18-letni Varane i od razu trafia do pierwszej drużyny, kiedy szkółka ma tak wielu utalentowanych graczy. Liczę też na transfer Coentrao, Aguero mniej by się przydał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oh, cóż, pomotałem. Oczywiście, że mi o Negredo chodziło, dzięki :)

Również darzę sympatią Lassa, polubiłem tego piłkarza. Jego brat też grał z nim, lecz sprzedano go. I do tego za 2 mln, a kupiono go za ponad 20 :P Właśnie jest ten Varane. Przecież nie zgodził by się na grę w Realu C :) Przynajmniej tak myślę. Cóż, Canales to dobry piłkarz, na pewno przyszłość. Niech Mou i Perez nie kupują już nikogo, mają pakę i niech nimi coś zrobią. W prawdzie mamy tylko Higuaina i Benzemę. Hm, CR7 może na szpicy grać, lecz lepiej jak mamy go na skrzydle. Co do transferu Aguero i Neymara - dobrzy grajkowie, lecz drodzy. Prędzej bym po tego pierwszego sięgnął.

Zapraszam resztę użytkowników do rozmowy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej :) Spróbujemy przynajmniej.

Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli znajduje się bliżej linii końcowej boiska (połowy przeciwników) niż piłka i przedostatni zawodnik drużyny broniącej, o ile nie znajduje się na własnej połowie boiska. Samo przebywanie na pozycji spalonej nie jest jeszcze przekroczeniem przepisów.

Bardzo regułkowo. A tutaj obrazek.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ae/Spalony_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej.svg/750px-Spalony_w_pi%C5%82ce_no%C5%BCnej.svg.png

SPALONEGO!

JA nie dam rady? Zakład?

A więc uwaga: wyjaśniamy kobietom spalonego.

Potrzebne: Krzesło z oparciem, szklanka z piwem, szklanka z piwem posoczonym, szklanka po drinku, popielniczka.

Scena: Krzesło to boisko, oparcie to bramka.

Aktorzy: Piwo to włoski bramkarz, popielniczka to włoski obrońca, piwo posoczone to Grzesiu Rasiak, a szklanka po drinku to Ebi Smolarek.

Akcja!

Przed bramką stoi Piwo a.k.a. włoski bramkarz. Metr dziewięcdziesiąt z hakiem, szerokie bary, dwudniowy zarost, włos falą na grzbiet spadający, oka błysk. Jego potężny tors okrywa różowa, jak to u włoskiego bramkarza, koszulka. Przechadza się przed swym golem gibkim krokiem tygrysa, gotów rzucić się na każdego, kto się zbytnio zbliży. Kobietom drżą łydki.

Przed bramkarzem stoi zaś włoski obrońca, w ciasnym niebieskim stroju ze złotym wzornictwem. Nie można go przegapić, nie można go nie zauważyć. Nie jest tak wysoki i, jak to popielniczki, śmierdzi. Jest to jednak smród pociągający ciosem feromonowym. To niepowstrzymany zapach prawdziwego mężczyzny. Kobietom drżą ręce.

Wtem! Nagle! Znienacka! W stronę włoskiego bramkarza sunie Euzebiusz Smolarek, a.k.a. Ebi, a.k.a. Pusty Drink, syn Włodzimierza, który na mundialu w Meksyku tak cudownie długo dryblował w narożniku boiska zyskując dla nas cenne sekundy. Pamiętamy też jego fantastyczną bramkę w meczu z Portugalią. Ebi prowadzi piłkę i marzy podświadomie o tym, by ją wbić włoskiemu bramkarzowi. Do bramki.

Po drugiej stronie boiska wraz z Ebim pędzi Grzesiu Rasiak. Grzesiu jest Piwem z Sokiem, bo tak, jak to piwo ma w sobie coś takiego, że gorzej wygląda niż mógłby. I on też ma marzenie o wbiciu gola włoskiemu bramkarzowi. Dwa ciała, jedna myśl. Pędzą! Pędzą!

Co ma zrobić Popielniczka? Jak ich powstrzymać? Jednym okiem obserwuję Ebiego, drugim Grześka, trzecim osiąga nirwanę. Cięcie! Kamera na Pustego Drinka Ebiego. Drink postanawia dać szansę Piwu z Sokiem. Niech kolega też skorzysta. Niech on wprowadzi okrągły przedmiot pożądania 22 mężczyzn na zaplecze włoskiego bramkarza! Bramka będzie dla Polski!

Ebi podaje...

STOP

Rozchodzi nam się czasoprzestrzeń. Dwa światy równoległe. W pierwszym Grzesiu jest ojcem świadomym swych obowiązków. Umie powstrzymywać swoje żądze. Wie, że good things come to those who wait. Daje Włochom szanse. Nie rzuca się na bramkarza. Czeka. Jaką mamy sytuację?

Licząc od oparcia krzesła stoją w kolejności: Piwo, Popielniczka, Piwo z Sokiem, Pusty Drink. Pusty drink podaje, Popielniczka nóżkę ma za krótką, nie sięga, Piwo z Sokiem przyjmuję piłkę i strzela, Piwo nie łapie. Gol! Gol! Polska 1, Włochy 0.

A teraz świat drugi. Tu Grzesiek Piwo z Sokiem nie może się powstrzymać. Zapomina o Popielniczce i gna ku Piwu. Czy z miłością? Czy z wściekłością zazdosnego o wzdychanie żony męża? Tego nie wiemy. Ale nieważne. Jak gnu gna! I w momencie podania kolejność mamy taką: Piwo, Piwo z Sokiem, Popielniczka, Pusty Drink.

A sędzia gwiżdze: Spalony!

Co się stało? Drogie Panie! Gdyby nie gwizdnął to by nie było w porządku. To by znaczyło, że Polacy nieuczciwie molestują pięknego Włocha (przypominam o jego klacie i włosie namiętnym). Nie tylko Grzesiu, ale i cała reszta rzuciła by się do niego, stanęła przy Oparciu. Rozerwaliby go na strzępy!

I o to chodzi w spalonym: o ochronę pięknego włoskiego bramkarza. Polacy mogą go molestować piłką, ale muszą dać jego kolegom szansę obrony. Przynajmniej jedna Popielniczka musi stać blisko Piwa, żeby jakby co móc dołożyć Grzesiowi, jeśli dostanie podanie. Bo kiedy to on, Piwo z Sokiem najbliżej jest cieleśnie włoskiego bramkarza, to Piwu z Sokiem piłki podać nie wolno. Tak łatwo niewinności bramkarskeij naruszyć się nie da!

Gdy usłyszycie więc Szanowne Białogłowy, że w meczu stał się spalony, to będziecie wiedzieć, że to jakiś polski piłkarz podstępnie z oka znikł włoskim obrońcom i rzucił się z pasją ku ich cud wyrób bramkarzowi, a drugi polski piłkarz (równie szczwany) pierwszemu piłkę podał, co jest naruszeniem zasady uczciwej konkurencji.

I o to chodzi? A czy jakaś kobieta mogłaby się odwdzięczyć i w zamian powiedzieć mi, co właściwie macie na myśli, gdy mówicie "Może"? Może być z użyciem rekwizytów, jeśli łatwiej.

Czy wiesz, że:

lecący ptak drapieżny nie widzi na ziemi niczego poza poruszającymi się obiektami? To dlatego, że jego oczy nie wykonują mimowolnych ruchów, a więc bardzo szybko się habituują (czyli przestają widzieć, to, co nie zmienia z ich perspektywy wyglądu). A jakie Ty masz cele?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obrazkowo chyba byłoby łatwiej :)

offside-rule-trap-success.gif

Pan z czerwonej drużyny oznaczony numerem 11 próbował zagrać do pana z 10'tką, lecz numer 10 jest na pozycji spalonej, bo stoi za obrońcami drużyny przeciwnej.

To pierwszy przykład. Oprócz tego, spalony zostaje też odgwizdany kiedy co najmniej dwóch graczy wysunie się za obrońców przeciwnika i padnie podanie do tego który jest dalej (za linią piłki). Akurat nie znalazłem obrazka, a nie chce mi się rysować xF

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bose!

już chyba wiem co to spalony!

sa obrońcy jednej druzyny i biegnie kolo z drugiej i jak przebiegnie za tych obrońców do bramki i ktos mu poda piłke i on strzeli to jest spalony bo jest cipka bo nie umiał zakopać przed obrońcami tylko zakopał z animi! ; D

Dzieki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bose!

już chyba wiem co to spalony!

sa obrońcy jednej druzyny i biegnie kolo z drugiej i jak przebiegnie za tych obrońców do bramki i ktos mu poda piłke i on strzeli to jest spalony

Spalony jest nie tylko wtedy jak strzeli (;

Altintop, może trochę transfer z dupy, ale ten zawodnik to zapchaj dziura. Jeżeli nie ma jakiegoś piłkarza to on może go zastąpić. W Bayernie często występował oprócz ŚPD grywał w obronie i na skrzydłach.

Nie przypominam sobie żeby Hamit grał na ŚPD... Zwykle zastępował Robbena lub Ribery'ego na skrzydle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No Liszka, jestes super, ale cos mi sie zdaje, ze w kwestii tego spalonego to sie niezle zgrywasz i dorabiasz kobietom gebe takiej "słodkiej-idiotki". Bez urazy, ale wiekszosc dziewczyn które znam wiedza co to jest spalony i nie podlegaja juz takim stereotypom..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm, widziałem wiele jego meczy, gdzie grał na pozycji defensywnego pomocnika :) Cóż, pisałem, że to taki zapchaj dziura.

Glosnarodu, spokojnie, nie ma co się denerwować z byle powodu. Błaha sprawa.

A co myślicie o przejściu trenera FC Porto Villas-Boas'a do Chelsea ? Według mnie mógł zostać i postarać się w LM coś ugrać. Ale poszedł w ślady Mou.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

15 mln, świetny transfer Porto zrobiło. Chelsea się na nim przejedzie. O ile się nie mylę, to w ciągu 8 lat Chelsea miała 7 różnych trenerów. Tak więc tradycyjnie teraz wypadało zwolnić Ancelottiego bo nie wygrał ligi, to jest żałosne. Villas-Boas ma bardzo małe doświadczenie, uważam że z FCP trochę mu się przyfarciło bo zebrał niezły skład. Wyleci po jednym sezonie jeśli nic nie osiągnie. Słyszałem że teraz do Chelsea próbuje ściągnąć jak najwięcej portugalskich piłkarzy (np. Coentrao, Pepe) oraz zabrać ze sobą tych z którymi pracował w Porto (np. Hulk, Falcao). Nikt z wymienionych graczy nie ma jednak kompletnie żadnego zamiaru przenosić się do Chelsea, ale ta uparcie dąży do jak największej wymiany składu, no bo w końcu biznes Romka musi się kręcić, a jak zrezygnuje z finansowania Chelsea to wtedy nawet o drugim miejscu w lidze mogliby sobie pomarzyć.

Krótko mówiąc, bardziej byłem za przyjściem Hiddinka niż jakiegoś kompletnie niedoświadczonego młodego trenera któremu przez jeden sezon sprzyjało szczęście. Ale mają kasę, to niech sobie robią co im się podoba. Mam tylko nadzieję, że nie zapuści się jeszcze dalej w ślady Mou, i nie przejdzie do Realu po jego zwolnieniu :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe, oby nikt z Porto nie odchodził już. Jak dla mnie to dobry zespół, tak jak Benfica i Sporting. Niech portugalskie kluby znów pokażą klasę i zawojują świat. Tamtejsza liga jest kuźnią dobrych piłkarzy. David Luiz, Contreao, Pepe, Deco, Carvalho, C.Ronaldo, Figo, Maniche, Pauleta, Quaresma, Ferreira, Baia. To tylko przykłady ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

FC Porto zdominowało w tym sezonie ligę portugalską, czuję że tworzy się nowe europejskie mocarstwo (a może raczej powraca?). W przeciwieństwie do Benfiki, Porto nie sprzedaje z mety dobrych piłkarzy do lepszych lig kiedy tylko przyjdzie za nich jakaś wartościowa oferta. I to jest klucz do sukcesu tego klubu oraz rozwoju całej ligi. Także życzę im jak najlepiej w najbliższej edycji Ligi Mistrzów. Niech wychowują/kupują dobrych piłkarzy, zamiast ich sprzedawać do innych lig.

Moim niespełnionym marzeniem jest, żeby polska liga tak robiła. Polskie kluby chwalą się transferami za które ostro kasują, żeby później kluby miały pełne kieszenie ale grały totalną chałę, i żeby zawodnicy też pływali w pensji od zagranicznych klubów na których zawodowo grzeją ławę. Jakby polskie kluby nie sprzedawały tylu piłkarzy za granicę, to myślę że w ciągu kilku lat naprawdę mogłyby regularnie kwalifikować się do europejskich pucharów, z czego też miałyby pewną kasę, ale to wymagałoby czasu, a oni wolą mieć szmal od ręki. Liczę na jakieś powolne przebudzenie się Ekstraklasy w tym sezonie. Najbardziej podoba mi się transfer Ljuboji, dość dziwne że swego czasu świetny gracz zamiast szejków z Kataru wybrał biedną polską ligę, no ale nic tylko się cieszyć. Jeśli transfer Olisadebe dojdzie do skutku, też będę bardzo zadowolony. Szkoda odejścia Mierzejewskiego i Sobiecha, tutaj zadziałał rozkminiany przeze mnie motyw na początku. W ubogiej Polsce, po prostu takiej kasie nie da się odmówić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hm, widziałem wiele jego meczy, gdzie grał na pozycji defensywnego pomocnika :) Cóż, pisałem, że to taki zapchaj dziura.

Jakie to były mecze? Grał wtedy w Bayernie?

Szkoda odejścia Mierzejewskiego i Sobiecha

Dobrze, że Sobiech odszedł do Hannoveru! Lepiej jest grać w czwartej drużynie Bundesligi niż w Młodej Ekstraklasie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dobrze, że Sobiech odszedł do Hannoveru! Lepiej jest grać w czwartej drużynie Bundesligi niż w Młodej Ekstraklasie.

Myślisz że on tam sobie pogra? Dobra, może i na treningach nabierze jakiegoś doświadczenia, ale wątpię w jego regularne występy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lepsze to niż Młoda Ekstraklasa.

Nie śledziłem dokładnie ubiegłego sezonu, ale wydawało mi się że w MESA grał tylko będąc w Ruchu Chorzów?

Świeży news. Wiele gazet podaje że transfer Fabio Coentrao doszedł do skutku, Real wyłożył 30 mln. Oficjalnie kluby jeszcze tego nie potwierdziły, ale trąbią o tym As i Marca jednocześnie. Myślę że dzięki temu Real ma już skompletowaną dobrą kadrę i tego lata nie potrzeba im żadnych innych transferów, pozostało jedynie sprzedać Gago, Garaya, Leona i kilku innych niepotrzebnych piłkarzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ja wiedziałam, co to spalony :lol: prościzna.

przepraszam chłopaki, że się tak wtrące w waszą rozmowę.

chciałabym wiedzieć, jakie macie zdanie na temat Lecha Poznań ? na temat poznańskich kibiców ? są tu może też kibice, fanatycy Kolejorza ?

pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lepsze to niż Młoda Ekstraklasa.

Nie śledziłem dokładnie ubiegłego sezonu, ale wydawało mi się że w MESA grał tylko będąc w Ruchu Chorzów?

Ale w tym sezonie jeśli nie zgodziłby się na obniżenie pensji, a nie chciał się zgodzić to grałby ze Smolarkiem w Młodej Ekstraklasie. Teraz przynajmniej ma szanse grać w Bundeslidze. Wprawdzie trudno będzie mu wygryźć ze składu Ya Konana, ale może mu się to udać.

Świeży news. Wiele gazet podaje że transfer Fabio Coentrao doszedł do skutku, Real wyłożył 30 mln. Oficjalnie kluby jeszcze tego nie potwierdziły, ale trąbią o tym As i Marca jednocześnie.

Myślę, że to prawda. Bayern chciał go ściągnąć, ale Benfica chciała za niego za dużo, a sam Coentrao chciał odejść tylko do Realu...

Myślę że dzięki temu Real ma już skompletowaną dobrą kadrę i tego lata nie potrzeba im żadnych innych transferów, pozostało jedynie sprzedać Gago, Garaya, Leona i kilku innych niepotrzebnych piłkarzy.

Pamiętam jak dwa lata temu sprzedali innych niepotrzebnych piłkarzy takich jak Robben i Sneijder :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chciałabym wiedzieć, jakie macie zdanie na temat Lecha Poznań ? na temat poznańskich kibiców ? są tu może też kibice, fanatycy Kolejorza ?

Lubię Lecha. To jedyny klub który na przestrzeni ostatnich lat potrafił godnie reprezentować Polskę na europejskich arenach. Szkoda że w tym roku ich tam nie zobaczymy. Kibiców też mają w porządku, dobry doping na każdym meczu jest, o ile Donald nie zamyka stadionu.

Pamiętam jak dwa lata temu sprzedali innych niepotrzebnych piłkarzy takich jak Robben i Sneijder :lol:

Robbena nie żałuję bo to szkło, ale Sneijdera wręcz cały czas uwielbiam, to jeden z moich ulubionych piłkarzy. Tak jak wcześniej pisałem, byłem przeciwny jego sprzedaży od początku i żałuję go (razem z vdv ;>) najbardziej z wszystkich którzy odeszli z Realu. Natomiast Gago ma jeszcze większe problemy z kontuzjami niż Robben. Nie odnosi ich tak często, ale za to wykluczają go z gry na długi czas, jak ta ostatnia. Garay natomiast podobno został włączony do transferu Coentrao, obniżając jego cenę o 10 mln. A jeśli nie on, to niech spieprza za niego Drenthe :P Został jeszcze Pedro Leon. Nie mam zielonego pojęcia po co upiera się on żeby zostać w Madrycie, skoro Mourinho wyraźnie powiedział mu że jest już skreślony i na niego nie liczy. Niepotrzebnie zajmuje tylko miejsce. Nie rozumiem trochę dlaczego dostawał tak mało szans na grę, ani czemu tyle razy był poza kadrą meczową. Może Mou ma jakieś nieznane nam powody.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie oglądałem, ale się cieszę. Może to w końcu uświadomi w pewnych sprawach polskie kluby o wadze LE. Kiedyś bez problemu takich rozwalali, a teraz ? I do tego jakiś Irtysz Pawłodar ? Wtf ? Dawid Plizga, który zmarnował aż dwie stuprocentowe sytuacje. Śmiać się chce i płakać ;) Niech tak kopią piłkę nasi kopacze to będzie ciekawie.

Nasri w Chelsea, Man Utd, Man City ^^ ? Jak myślicie. Szkoda go do City będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz