Ulubione, najlepsze i najbardziej szokujące okładki płyt

Recommended Posts

Posted

Okładki, które wywarły na Was największe znaczenie.

Miło będzie wrzucić coś o genezie powstania ich i do czego odwołują się w twórczości zespołu.

Na początek:

beatlesabbeyroadcm8.jpg

Zespołu nie trzeba przedstawiać, sama okładka jest metaforą przechodzenie na druga stronę. Od lewej mamy Grabaża, później Zmarłego co symbolizuje brak obuwia, i mamy Właściciela firmy pogrzebowej, a przewodzi im Kapłan w bieli.

Jest to także odpowiedź na rzekomą pogłoskę o śmierci Paula McCartney'a w 1964r.

Posted

Mi najbardziej podoba się okładka Nirvany, z dzieckiem chcącym złapać banknot, zawieszony na haczyku. Nie słucham takiej muzyki, ale okładka jest świetna.

dziewczyna39
Posted

okładki płyt Pink Floyd sa niesamowite. te proste zachwycaja chwytliwoscia, te bardziej zlozone symbolika. Genialne tak samo jak muzyka :wink:

Posted

Lubię tę:

12682464334placebosleep.jpg

Szokuje mnie The Beatles - Yesterday And Today ale nie będę wstawiać bo chyba nie wszyscy będą chcieli to oglądać.

• 2 weeks later...
Posted

Pink floyd - animals

animalsd.jpg

Okładka wygląda jak scena, na której aktorzy, czyli tytułowe świnie, owce i psy odegrają swój 40minutowy spektakl. No i pasuje do tego konceptu folwarku zwierzęcego.

Guns n' Roses - Use your illusion

96324868.jpguiid.jpg

Czyli wycinek z fresku 'szkoła ateńska'. Podoba mi się bo raz, że lubię malarstwo renesansu, a dwa że wyszło naprawdę ciekawie.

Nie wiem czy panowie tak po prostu wrzucili sobie taką okładkę, czy był to jednak jakiś głębszy zamysł, ale tak czy inaczej jest świetna.

The Beatles

btls.jpg

Ale i tak wszyscy mówią biały album.

Najprostsze rozwiązanie w czystej postaci. Prościej się nie da. Bardzo fajnie to kontrastuje z poprzednim albumem panem Sierżantem.

No i każdy album ma na okładce nr seryjny.

Pink floyd - the dark side of the moon

pinkfloyddarksideofthemz.jpg

Co ma pryzmat do księżyca? Poza taką samą liczbą liter.

Hej pryzmat potrafi rozwalić światło, a ten album rozwala rocka.

W pozytywnym sensie rzecz jasna. Choć sens tego albumu jest dosyć pesymistyczny. Dobór słów niezbyt mi wyszedł ale chyba wiadomo o co chodzi.

I stała się ikoną rocka.

Raczej nie kojarzę okładki, która by mnie szczególnie zszokowała.

Posted

Im_with_you_fly.jpg

Nowa okładka płyty RHCP :) Krążek ukaże się 30 sierpnia! :D Prosta, a zarazem zwariowana ;)

• 2 weeks later...
Posted

@Pirat, idąc tropem Białego Albumu Pink Floyd'ów od razu przychodzi do głowy czarny album Metallici

Metallica-Metallica-Black-A-370388.jpg

Album nie ma konkretnej nazwy - oficjalnie nazwany został po prostu 'Metallica', natomiast przyjęło się właśnie mówić na niego 'czarny album'

Jesli jesteśmy już w temacie Metallici, to chyba jedna z najbardziej szokujących okładek

main.jpg

Dla niewtajemniczonych - oryginalny nieokreslony kształt to... mieszanina krwi i ludzkiej spermy, stworzona przez jakiegoś artystę z małymi odchyłami, którego prace wbrew pozorom zyskały spora popularność w owym czasie :) bleh, nie? :)

Posted

ema, to samą metoda Reload też okładka powstała.

album128.jpg

Okładka ma w sobie wiele spokoju, jest ucieleśnieniem zawartości i wg mnie jest najlepszą dotąd okładką zespołu.

Posted

Myślę że jedną z bardziej kontrowersyjnych okładek to wg mnie Scorpions-Virgin Killer(naga dziewczynka) która potem została zamieniona na zdjęcie zespołu.

• 2 weeks later...
TrueNorvegiaBM
Posted

images?q=tbn:ANd9GcQpxxpr-yCfa9gtGsVUUXWcvEhnfABoF_5h5v4XAb07Ggwc5166

Nie ma to jak wrzucić zwłoki wokalisty na okładkę bootlega. To co w Mayhem (i na ich koncertach) się działo na początku lat 90-tych to masakra.

No i nie może zabraknąć też jakichś bdm-owych okładek:

images?q=tbn:ANd9GcQXDmdbpGJi9KbiRqH39Jyh7p0GcHJ_BCRRTl5rNf9pWWsF8YHrHg

Kopalnia: http://www.google.pl/search?q=brutal%20 ... 52&bih=773

• 2 months later...
Posted

d82515w74d3.jpg

Dobry album AIC, dziwna okładka, nawiązująca do treści- rozczarowania, smutku czy tęsknoty.

Pieceofeternity
Posted

Okładka, która do mnie strasznie przemawia, cudownie pasuje do płyty i nastroju utworów tego zespołu

planetary300.jpg

Posted

BIG.jpg

1269115103_bajka-in-wonderland-2010.jpg

20100419-the-archandroid-album-cover-by-janelle-monae.jpg

StVincent-MarryMe.jpg

Pierwsze jakie mi przyszły na myśl, ofc jeśli chodzi o ulubione. Jeszcze w sumie mogę dorzucić tą:

Esham-DMT-Sessions.jpg

Posted

Pierwsza okładka Jimmiego LaValle (The Album Leaf) z płyty a Chorus of Storytellers.

Jest to okładka w formie obrazu,na pierwszym planie artysta a za nim mała łódka z charakterystycznym dla niego "listkiem".

Gdybym miał sobie utożsamić jakiś obraz z tą płytą,to pewnie byłby bliski tego który został umieszczony na oprawie .

6187.jpg

Druga okładka z klasyku: Paranoid-Black Sabbathu.

Jak na czas w którym powstawał album to totalnie rozwala.

1631667.jpg

No i trzecia okładka polskiego twórcy,może wydać się prymitywna z samego stereotypu że to Polak,ale w swojej prostocie ma właśnie najwięcej atutów.Najbardziej moim zdaniem nawiązuje do numeru "Wariat pośród świrów" czy prologu.

Zeus Jak mogłeś

zeus-jak-mogles.jpg

niepokolorowana
Posted

Pirat wrzucił "The Dark Side Of The Moon", wiec coby nie powtarzać:

joy%20division%20-%20unknown%20pleasures.jpg

Joy Division - Unknown Pleasures. Okładka ukazuje fale radiowe. Totalny minimalizm. Przynajmniej nie ma mowy o przeroście formy nad treścią. Z resztą treść broni się sama.

Posted

okładka albumu Aske Burzum. Przedstawia zgliszcza kościoła podpalonego przez samego Varg'a Vikernes'a - założyciela Burzum.

Burzum_aske.jpg

Posted

Takie top 10 ...:

1. nas_illmatic_1994_retail_cd-front.jpg

2. Nas_It_Was_Written-%5BFront%5D.jpg

3.2pac_all_eyez_on_me_1996_cover.jpgCover.jpg

4. dowod-rzeczowy-nr-1-2_0_b.jpg

5. jethro_tull_heavyf.jpg

6. 2010+-+Miuosh+-+Pogrzeb+ft.+Pih+(remixes).jpg

7. beatles__abbey_road.jpg

8. TheBalancingActBC1.jpg

9. Hopsin-Raw1.jpg

10. malpa.gif

[Gdybym listę stworzył za 5 minut, to pewnie by wyglądała całkiem inaczej. Tylko miejsca 1 i 2 niezmienne od zawsze.]

Najgorsze :twisted: :

1. najebawszy2.jpg

2. millie_jackson_1216210462_resize_460x400.jpg

3. fac.jpeg

4. SSD184LP.jpg

5. peaches-fatherfucker.jpg

6. prince-prince-471093.jpg?w=400&h=400

7. R-525429-1127569744.jpeg

8. dalek-gutter-tactics.jpg

9. 1236377072.jpg

10. l_64427fc728ee4216a66c78ca16a059bc.jpg

I jeszcze mnóstwo innych. Tych gorszych jest o wiele więcej od tych dobrych ... ale przecież okładka nie jest najważniejsza.

• 2 weeks later...
Posted

6 okładek Floydów w ciekawej formie

ladypink.jpg

I jedna z kontrowersyjnych okładek

zastąpiona jedną z najbardziej rozpoznawalnych okładek

ba98f9eec39c9ca1813560bbe160baef.jpg

• 2 weeks later...
Posted

A z kotrowersyjnych okładek to może... The Origin of the Feces Type o Negative- oryginalna okładka płyty z 1992 roku - nie umieszczam, każdy może znaleźć sam

Posted

Ogólnie rzecz biorąc jak jesteśmy po jedzeniu to lepiej tej okładki jednak nie oglądać...

• 4 weeks later...
TrueNorvegiaBM
Posted

00_grand_declaration_of_war.jpg

Tak mi się przypomniała okładka Mayhem "Grand Declaration of War". Gołąb jako symbol pokoju w gnieździe z drutów kolczastych. Prawdziwa zniewaga pokoju, prawdziwa deklaracja wojny. Piękne.

Posted

Bardzo podoba mi się też ta płyta The Beatles, zwłaszcza że jest na niej pełno symboli które mają niby informować o śmierci Paula McCartneya i o tym że został zastąpiony przez kogoś innego.

the_beatles_sgt_pepper_s_cover_1253863853.jpg

Posted

ostatni A.J.K.S

Cover.jpg

Cover.jpg

Immolation_cover.jpg

Posted

Summoning_-_Let_Mortal_Heroes_Sing_Your_Fame-front.jpg

Bardziej nadaje się na okładkę dobrej literatury fantasy, zawartość również pełna epickiego przepychu i odwoływań m.in do Tolkiena.

Stąd też uważam, że powinni stworzyć gatunek tolkienowski black metal.

Posted

Huhu, moje ulubione to pewnie będzie Slipknot 9.0 Live.

90Live.jpg

Asking Alexandria z ich The Irony Of Your Perfection.

The+Irony+Of+Your+Perfection.png

I jedyna okładka Coldplay jaką lubię, czyli najnowsze Mylo Xyloto.

Coldplay+-+Mylo+Xyloto+%2528Slipcase+Edition%2529+%255B2011%255D.png