Jump to content

Mała akcja 'naprawy świata' - co sądzicie o tym pomyśle?

ema

Recommended Posts

Ostatnio miałam okazję posłuchać na prawdę wielu zarzutów odnośnie facetów, zarówno na żywo wśród znajomych, kumpeli, koleżanek, jak i w internecie - także na tym forum.

Zrodził się w mojej głowie iście szatański pomysł na małą zorganizowaną 'akcję', która może mogłaby uświadomić naszych panów odnośnie naszych oczekiwań (a może i nie, ale co szkodzi spróbować?)

Ale konkrety - na razie to tylko mały zamysł, który wymaga dopracowania i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie. Cała rzecz polegałaby na tym, żeby pozyskać jak najwięcej dziewczyn/kobiet które przyłączyłyby się, a następnie określonego dnia, o wybranej godzinie napisałyby powiedzmy 3 wiadomości, do wybranych przez siebie mężczyzn (z anonimowego numeru, najlepiej z bramki internetowej) w których napisałyby jedną krótką radę np. 'Daj swojej kobiecie jej ulubiony kwiat, zobaczysz jak bardzo ucieszy ją ten drobiazg', 'Twoja pani chciałaby, żebyś ją mocno teraz przytulił, zaskocz ją' itp itd, to tylko przykłady - chodzi o to, żeby każda z nas wymyśliła 3 oryginalne drobiazgi, które wywołałyby na jej twarzy uśmiech i przekazała tą wiedzę komuś ze znajomych (niekoniecznie swojemu facetowi ;) ) Ktoś na pewno skorzysta z naszych rad - a chyba warto poświęcić 5 minut, żeby uszczęśliwić kilka dziewczyn? :)

Wiadomo, że każda z nas może powiedzieć to swojemu facetowi wprost - ale to ma być forma zabawy, i dodatkowa niespodzianka, kiedy jakiś trafem nasz chłopak/mąż czymś nas zaskoczy.

To tylko zarys, który podobał się już kilku osobom. Liczę na wasze szczere opinie, ewentualnie rady co do szczegółów. Myślicie, że ma to szanse powodzenia? Czy to totalny niewypał? Jesli tak - co zmienić? Jesli opinie będą pozytywne stworzę profil na fb w którym będą szczegóły, data czas i który będzie można przekazać znajomym.

Pozdrawiam

A chłopacy tez mogą brac w tym udział? : D

Początkowo w sumie myślałam, żeby była to akcja jedynie dla kobiet ale hmmm... czemu nie, jeśli tylko byliby chętni :)

Świetnie - dzięki za miłe słowa :) Liczę, że jeszcze ktoś się wypowie, jeśli zbiorę więcej głosów za to spróbuję opracować szczegóły 'akcji' i je tu opisać, a także podać linka do strony na fecebooku.

Buldokan aka. S1ka

Jesli nie dasz sobie rady z tymi opracowywaniami szczegół (a myslę, że dasz). Możesz na mnie liczyc, mogę pomóc :)

Ale fajne! Ja jestem za, nie ma żadnych minusów. Bardzo sympatyczna akcja. Jeśli wszystko wypali, to ja się na nią piszę.

Buldokan aka. S1ka

Oj, no narazie nie mam pomysłow, ale pod wieczor postaram się wymyslec cos chwytliwego :)

Również bym się pisał, trzeba uświadomić komuś kilka rzeczy :) Co do nazwy to porozmawiam z koleżanką, która o czymś podobnym myślała.

Buldokan aka. S1ka

Porozmawiaj, może przy okazji cos doradzi, a napewno przydadzą się nam jej porady itd.

Bardzo dziekuję wszystkim za wypowiedzi i pomoc,

@Pizarro, jesli możesz to spytaj koleżanki, bo jakoś nie mogę sama wymyślić nic chwytliwego :)

Cieszę się, że pomysł się spodobał, liczę na kolejne wypowiedzi.

Ja natomiast spróbuję zaraz jakoś opisać to wszystko ładnie i zwięźle, natomiast fanpage na fb założę wieczorem, kiedy już ustalimy wspólnie jakąś nazwę.

Jak tylko coś 'stworzę' to wstawię żebyście mogli ocenić, czy wszystko jasno i przejrzyście opisałam.

Myślę, że nawet jeśli nie zmieni to świata to gdyby miało pomóc choć jednemu facetowi to ja jestem za.

zawsze to jedna osoba szczęśliwsza : ) to dobrze jak ludzie są szczęśliwi.

super pomysł.

poznajecie?

A tak serio to co ma to na celu?

Tylko uszczęśliwieniu dajmy na to 3-4 osób, bo niech wiadomość otrzyma z 300 osób, to 1% zrobi coś z tym.

A tak serio to co ma to na celu?

Tylko uszczęśliwieniu dajmy na to 3-4 osób, bo niech wiadomość otrzyma z 300 osób, to 1% zrobi coś z tym

hmm w dzisiejszych czasach nagłośnienie takiej akcji nie jest problemem, wystarczy metoda 'podaj dalej' więc mam nadzieję, że znajdziemy dużo więcej niż 300 chętnych. Dodatkowo kazdy wyśle po kilka wiadomości, więc liczba odbiorców będzie jeszcze większa. A im więcej osób otrzyma wiadomości tym większa szansa, że ktoś spróbuje się posłuchać. I nie mówię, że każdy, ale chyba warto, nawet dla tych kilka szczęśliwych osób, nieprawdaż? :)

Dodatkowo na fanpage'u możemy poprosić o podzielenie się wrażeniami, tym kto co napisał, kto jakiego smsa odebrał oraz kto odważył się zaryzykować i postąpić zgodnie z poradą - wtedy przekonamy się jaki był odzew. A jesli będzie duży - akcję będzie można za jakiś czas powtórzyć (:

Wiem, że to bardzo optymistyczna wizja, ale trzeba w coś wierzyć ^^

Z góry przepraszam za pisanie dwóch postów po kolei, jednak nie mogę już edytowac poprzedniej wiadomości.

http://www.facebook.com/pages/Make-My-D ... 93?sk=info link do fanpage'u.

Na razie robocza nazwa jaka przyszła mi do głowy to 'Make My Day', ale można ją w każdej chwili edytować dlatego czekam na sugestie z Waszej strony :) W sumie wszystko jeszcze można edytować, dlatego rady odnośnie awatara, opisu, i innych są bardzo potrzebne.

Czy myślałeś kiedyś o tym, żeby uszczęśliwić całkiem obcą osobę?

Wystarczą 4 kroki:

1. Polub naszą stronę

2. Przekaż jak największej ilości osób, niech wszyscy dowiedzą się o naszej akcji

3. 1 lipca 2011 o godzinie 15.00 odpal komputer, wstukaj adres bramki internetowej: sms.priv.pl, sms.orange.pl, bramki.pl, bądź innej Ci znanej lub - jesli nie zależy Ci na anonimowości - weź w dłoń komórkę.

Wybierz 3 numery (jeśli jesteś kobietą - męskie, jeśli mężczyzną - wyszukaj 3 kobiety).

Następnie każdej z nich wyślij krótką wskazówkę, opisującą rzecz lub czynność, która Ciebie jako kobietę/mężczyznę by uszczęsliwiła, na przykład:

'Kup ukochanej tulipana, a w środku kwiata schowaj jej ulubiony cukierek'

'Zabierz ją do parku, usiądźcie na trawie i przytulajcie się w milczeniu'

'Powiedz mu, że jest inny niż wszyscy, lepszy, że przy nim czujesz się bezpieczna'

'Kiedy zobaczysz, że gra w ulubioną grę nie narzekaj - przyłącz się, poznaj jego pasje'

to tylko przykłady - Wasze wiadomości mogą dotyczyć dosłownie wszystkiego, mogą być kierowane zarówno do ukochanych, przyjaciół, kolegów, czy rodzeństwa, do Waszych bliskich jak i do nieznajomych. Każdego, komu chcielibyście coś przekazać. Każdego, kto jednym drobiazgiem mógłby wywołac uśmiech na czyjejś twarzy.

Każdą wiadomośc podpisz 'MakeMyDay'*

4. Opisz na naszej facebookowej tablicy swoje wrażenia z akcji - jaką wiadomość wysłałeś, jaką otrzymałeś, czy udało Ci się kogoś uszczęsliwić? Czy ktoś uszczęsliwił Ciebie? :)

Proste, czyż nie?

Zapraszamy do zabawy!

ps. podziękowania dla userów m-forum.pl za pomoc :*

To opis akcji, nie za długi?

Pytanie, czy mogę wpisać w stronach adres m-forum.pl? Administracja nie ma nic przeciwko? Jesli tak, to usunę.

No i oczywiście proszę Was żebyście polubili stronkę i podali jak największej ilosci osób :)

johanneskate

Małe uwagi a propos tego jak to wygląda:

1 UWAGA -> wiele osób weźmie to jako spam jeśli zobaczy dopisek Make My Day. Sam od razu bym to zignorował, tym bardziej anonimowe od dziwnego nr z bramki.

2 UWAGA -> tekst na fanpagu jest o wiele zbyt długi, nie dałem rady przez niego przebrnąć i niewiele osób które nie wiedzą o co chodzi to zignoruje, należałoby skrócić.

Mam nadzieję, że będą to dla Ciebie cenne uwagi, a nie zaraz podniesie się krzyk jaki to jestem przeciwny. Jestem jak najbardziej za, ale te dwie rzeczy trzeba koniecznie poprawić, żeby to odniosło sukces.

Zaraz również polubię fanpage a znajomym za kilka dni przekażę, kiedy będzie więcej osób.

Buldokan aka. S1ka
1 UWAGA -> wiele osób weźmie to jako spam jeśli zobaczy dopisek Make My Day. Sam od razu bym to zignorował, tym bardziej anonimowe od dziwnego nr z bramki.

2 UWAGA -> tekst na fanpagu jest o wiele zbyt długi, nie dałem rady przez niego przebrnąć i niewiele osób które nie wiedzą o co chodzi to zignoruje, należałoby skrócić.

2 może i nalezy poprawic, ale dopisek Make My Day narazie musi zostac.

Apropo dopisku!

ZUCAJCIE JAKIES PROPOZYCJE a nie krytykujecie.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Kerosine
      Gotowe Zapraszam teraz do zabawy @dannonka i odbijam piłeczkę do Ciebie @yiliyane:  
    • Kerosine
      U mnie również wygląda[ło] to podobnie: po prostu mówiłam bliskim, co chciałabym dostać lub - gdy nie miałam pomysłu - prosiłam zwyczajnie o pieniądze  Dzięki temu od dawna już nie otrzymałam nietrafionego podarku, w czasach jednak, gdy jeszcze się to zdarzało [szczególnie mama lubiła celować w prezentach, które tak naprawdę sama chciałaby / mogłaby dostać] zazwyczaj wracały one do obdarowującego lub trafiały do swego rodzaju "strefy niczyjej" / na przysłowiową zakurzoną półkę.
    • Kerosine
      ... zawiodłam swoją rodzinę.
    • Gloria
      Chodzi o to, że mam porównanie do interakcji za granicą (np. Niemcy, Dania) i tam powszechne jest witanie się (nawet jak się ktoś nie zna), dlatego napisałem, że być może wynika to z kultury... Można by też zadać pytanie, czy wchodząc do windy witacie się z osobami, które już są w windzie, ale to już pomysł na nowy temat...
    • Gloria
      Dzięki za odpowiedź! Nie pomyślałem o tym, że można na to popatrzeć z takiej perspektywy. Rzeczywiście, być może to jest kwestia odnośnie reakcji na sytuacje stresowe i radzenie sobie z gniewem. W przykładzie powyżej wyszedłem z założenie, że ja zostałem zaatakowany. Ja, w takim sensie, że moja własność mogłaby zostać naruszone (chodzi o integralność przedmiotu ze mną). Zniszczenie przedmiotu lub próba zniszczenia uważałbym za atak na mnie. To znaczy w tamtym momencie wydawało mi się, że rozwiązanie siłowe rozwiąże problem, tzn. w pewien sposób kierowca zostanie ukarany (co po szybkim przemyśleniu stwierdziłem, że nie miałoby sensu - zważając na możliwe konsekwencje). Czy możecie polecić jakieś książki z tego zakresu? Chodzi mi np. o reagowanie na stresowe sytuacje. Co do sytuacji na drogach to myślę, że radzę sobie w porządku, a takie przykłady jak powyżej należą do rzadkości.
  • Recent Status Updates

• Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      2
    2. 2
      LilCharlotte
      LilCharlotte
      1
  • Top użytkownicy (7 dni)

Gloria