twistedlife

co myślicie o grzywkach ? macie grzywki ? jak o nie dbać ?

39 postów w tym temacie

co myślicie o grzywkach ? macie grzywki ? jak o nie dbać ?

Jeszcze nie mam grzywki, ale właśnie planuję iść do fryzjera i sobie taką zrobić. Moja twarz jest okrągła i stwierdziłam że najlepsza dla mnie będzie taka jak ma Selena Gomez

http://gwiazdunie.pl/wp-content/uploads ... a-gomez-i-śmieszne-usta.jpg

Włosy mi się kręcą, ale je prostuję. Może znacie jakiś dobry szampon który sprawi że nie będą się aż tak kręcić ? Ja osobiście nie znalazłam jeszcze żadnego dobrego.

Dodatkowo może jakiś szampon co wzmocni włosy ? Często prostuje włosy ( a co dopiero jak będę mieć grzywkę ) i boję się że mi się zniszczą ;c

Hmm.. Może macie jakieś rady jak dbać o taką grzywkę ? ;>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Link nie wskakuje. Co do grzywek - nie "macać" jej często, bo strasznie szybko się przetłuszcza, to taka rada. I grzywkę można też umyć samą, bez dodatkowego mycia włosów. Najlepiej codziennie, bo przetłuszcza się się naprawdę szybko, szczególnie jeśli ktoś wciąż ją poprawia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam tylko, że niektórym dziewczynom pasują grzywki, lecz inne zaś wyglądają w nich okropnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od zawsze posiadam grzywkę , miałam już krótką na całe czoło , miałam tez długą za ramiona długości włosów , obecnie mam taką średnią którą co 2- 3 miesiące przycinam do najwygodniejszej dla mnie długości , zaczesuję na prawy na bok .Myję włosy codziennie lub co drug dzień więc nie muszę myć samej grzywki , od razu myję całe włosy , polecam odżywki regenerujące , zwłaszcza , gdy się ją prostuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś miałam, dawne czasy. Pamiętam, że najgorsze co mogło być to wiatr, który zawsze czochrał mi grzywkę i ciągle ją musiałam poprawiać. (; Często właśnie grzywa przetłuszcza się najszybciej, więc odpowiedni dobór szamponu jest na pewno ważny. Co dalej, są specjalne kosmetyki do włosów chroniące przed wysoką temperaturą (suszarka, prostownica, lokówka), wystarczy poszukać! :wink:

A co do prostowania... najlepszą dla mnie metodą było użycie szczotki przy suszeniu, żeby odpowiednio włosy wymodelować. Może minutę dłużej Ci to zajmie, ale na pewno będzie efekt!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

twistedlife, taka grzywka do okrągłej twarzy nie będzie odpowiednia, ponieważ ją skróci i w efekcje twarz wyda się jeszcze bardziej okrągła. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby grzywka na bok.

Sama mam okrągłą twarz (chociaż w sumie to ja nie wiem jaka ona jest, taka dziwna, ni to okrągła do końca, ni to owalna :roll: ) i miałam prostą grzywkę, ale po 1 - przyszły upalne dni i taka grzywka to męczarnia, rozdziela się i wygląda niechlujnie, a po 2 - właśnie skracała twarz = pogrubiała.

Teraz mam grzywkę na bok, jedyne co z nią robię to myję codziennie rano ( czasem samą grzywkę, bo nie mam potrzeby ani konieczności myć całych włosów codziennie), nie prostuję jej, bo wtedy się źle układa. Praktycznie zero problemu z taką grzywką, wygląda fajnie.

Aczkolwiek ciężko jest komuś doradzić fryzurę nie widząc twarzy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moje włosy się raz falują, raz sa proste, a czasem kręcą w różne strony, zalezy od dnia. Swojego czasu miałam grzywkę na prosto, nienawidziłam jej i szybko znów powróciłam do grzywki na bok. Nienawidziłam, bo w cieplejsze dni przyklejała mi się do czoła, rozdzielała na bok, lub po prostu styrczał na niej jakiś kosmyk.

Grzywka na bok jest jak dla mnie idealna, kiedy chcę fruwa sobie, jak chce i jest ładna, a kiedy nie chcę to ją podkręcę, wyprostuję, ogarnę i też jest fajna. W ciepłe dni spinam do tyłu i też jest dobrze (jest dłuższa to łapię całą).

I dla okrągłej twarz polecałabym właśnie na bok, bo

taka grzywka do okrągłej twarzy nie będzie odpowiednia, ponieważ ją skróci i w efekcje twarz wyda się jeszcze bardziej okrągła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

NIVEA ma szampon wspomagający prostowanie włosów, moja koleżanka go używa i mówi, że okej. jeśli chodzi o jakąś odżywkę, to polecę Ci BIOSILK, jedwab do włosów, mam z rossmanna, takie małe za mniej niż 5zł. bardzo fajny bajer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam grzywkę i dbam o nią tak samo jak o resztę włosów - codziennie myję i stosuję odżywkę, wystarcza mi to w zupełności. Fakt, że grzywka może się szybko przetłuszczać, ale jeśli włosy myje się każdego dnia to tego problemu raczej nie ma. Co myślę o grzywkach? Że jeśli pasują do twarzy to są jak najbardziej na plus ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też mam grzywkę. W sumie to nie byłam do niej przekonana, ale stwierdziłam, że jak szaleć to szaleć. Ścinałam włosy, to i grzywkę przy okazji sobie zafundowałam. Nie dbam o włosy jakoś szczególnie. Czasami, gdy nie myję ich codziennie, to jednak samą grzywke umyć muszę. Od najmłodszych lata miałam krótszą fryzurę - tak przed ramiona i prostą grzywke. Eksperymentowałam, ale taka na bok w ogóle mi nie odpowiada. W każdym razie teraz jestem bardzo zadowolona z nowej fryzurki ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam wlosy krecone, takze grzywka nie wchodzi u mnie w gre.. bo wyglada to poprostu smiesznie :) ale jak ktos ma proste wlosy, to zazwyczaj wyglada to fajnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grzywkę noszę od podstawówki w każdej możliwej postaci: prosta, na bok, skośna, wycieniowana, krótka.. W każdej wyglądam dobrze i w każdej jest mi wygodnie (chociaż prosta na wakacje to kiepska sprawa, bo przykleja się do czoła jak jest gorąco ;p). Dbać jakoś specjalnie nie muszę, traktuję tak samo jak resztę włosów. Grzywki są super, dzięki nim można modelować swoją twarz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie grzywkę mam od zawsze. Miałam różne, prosto ściętą, na bok, na ukos, raz dłuższą, raz krótszą. Aktualnie mam taką kończącą się nad brwiami, ukośną. Mam okrągły kształt twarzy i w sumie wydaje mi się, że taka grzywka jest najbardziej odpowiednia. Podobnie jak Ty muszę ją prostować codziennie. Robię to od 5 lat i nie zniszczyła się, więc nie musisz się przejmować tym. : ) Moja grzywka rośnie dość szybko, więc muszę ją ścinać co ok. 3 tygodnie.

Generalnie polecam Ci balsam prostujący włosy Nivea Stright & Easy. Włosy po nim są naprawdę fajne. I według mnie kosmetyki do włosów firmy SYOSS również są dobre.

ba1m28iajjd08.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wszystkim pasują grzywki. Zależy od rysów twarzy. Znam kilka dziewczyn mających grzywki, niektórym one pasują, zaś inne niezbyt korzystnie w nich wygladają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dlaczego już jej nie chcesz? Źle wyglądałaś?

Po prostu masakrycznie mi się nie podobają u kogoś, więc u mnie nie byłoby lepiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam grzywkę, mam już z 5 lat ogólnie, na początku prostą, potem praktycznie ciągle na ukos, bez grzywki wyglądam dość strasznie niestety...teraz mam dłuższą niż zwykła, ale nie jakąś bardzo długą, niedawno podcinałam i chyba nie jest najgorzej :) jak o nią dbam? no cóż, myję codziennie, bo przetłuszcza się niestety bardziej niż reszta fryzury, a poza tym chyba nic szczególnego z ni nie robię, nie kręci mi się, więc prostownica ewentualnie czasami w celach lepszego ułożenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

miałam juz rozne rodzaje grzywki... proste, na ukos, ktrótsze, dłuższe. chyba wszystko przerabiałam.

mimo ze moja mama zawsze mi mowiła, że lepiej wygladam bez grzywki, to i tak zaraz śmigałam do fryzjera, zeby coś zmienić, a potem narzekałam, ze jednak mogłam te włosy zostawić tak jak miałam.

ach, to moje niezdecydowanie i skłonności do wiecznego zmieniania fryzury. : ) chociaz teraz juz mi troche przeszło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam grzywkę na bok, dłuższą, włosy mi się nie kręcą, więc nie mam z nią problemu. Podoba mi się i nie zrezygnuję z niej aczkolwiek odradzam prostą grzywkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

penelope_cruz-mango_2009_01.jpgAktualnie mam taką ;) .

Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek grzywki nie miała. Przerabiałam już proste, krzywe, długie, krótkie.. Ścięcie grzywki jest dobrym sposobem na zmianę w wyglądzie, można naprawdę dużo zmienić odpowiednim ścięciem, a w razie "awarii" podpiąć ją do góry, poza tym szybko odrasta ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam grzywkę i wyglądam w niej o niebo lepiej niż bez. Zależy od kształtu twarzy. Znam dziewczynę o której myślałam 'o wiele lepiej byłoby jej w grzywce' i faktycznie po jakimś czasie sobie tę grzywkę zrobiła - wygląda o niebo lepiej (historia zapierająca krew w żyłach, nie ma co!).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Grzywki są przede wszystkim bardzo... sexy :> Zwłaszcza te postrzępione i wycieniowane, ukośne, przysłaniające niemal połowę twarzy... dodają nuty tajemniczości i zmysłowości :>

Huh dzięki^^ Też lubię moją grzywę ; D Jej minus to, to że szybko przetłuszcza i to bardzo widać ; /

Po za tym grzywka po prostu musi pasować do kształtu twarzy, bo jak nie pasuje to nic nie zrobisz : P

Moim zdaniem grzywki są świetne ; D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miała kiedyś grzywkę, ale nie lubiłam jej. Przede wszystkim mam kręcone włosy, a pokręcona grzywka nie wygląda zbyt pociągająca, robi się przez nią jeszcze większy rozgardiasz na głowie. Co prawda mogłam ją prostować i czasami to robiłam, ale po pewnym czasie szlag mnie trafiał, bo szybko wracała do pierwotnego stanu.

Teraz zaczesuję włosy na bok, grzywki już nie mam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz